Těhulky vegetariánky. Berete nějaké vitamíny?

morusa
5. únor 2007

Ahoj holky,zajímalo by mě, jestli jste některá z těhulek nebo snažilek vegetariánkou?A pokud ano ,tak jestli berete nějaké vitamíny doplňující a jak se na to tváří Vaše okolí?

lubii
10. lis 2007

A aký máte názor na zelený jačmeň? Každá firma, ktorá ho distribuuje, hovorí niečo iné. Jedna ho odporúča aj kojencim, iná až od troch rokov. V tehotenstve neviem, ja som ho občas pila.

petja
12. lis 2007

Zuzik,své dítě rozhodně do ničeho nutit nebudu,tj.ani do svého názoru o vegetariánství,nejsem žádný extremista,jen mám takové city,které mám a víc než pohled na trpící lidi mě bolí pohled na trpící zvíře,to totiž nemá nejmenší možnost volby.Mysli si o mě co chceš,ale v životě jsem toho zažila a viděla už tolik,že vím,jaké bezcitné bestie umí lidi být! Holky mají pravdu,že děti maso spíše odmítají a většinou jdou ve stopách rodičů,protože jsou pro ně vzory.Můj manžel vegetarián není,ale doma maso nevařím,.Jsme spolu již osm let a obdivuje mé přesvedčení a sílu k názoru který mám,rozhodně ho netýrám ani neosočuji,když doma maso jí...

kitka123
12. lis 2007

Ahoj holky, ja teda svoje dite k vegetarianstvi nepovedu, ale zatim maso nedavam, sami ho doma nejime. Ale az projevi zajem, tak ji ho dopreju, samozrejme v co nejlepsi kvalite a jen nektere druhy. Parkrat jsem ji nabidla ochutnat, ale svete div se, nechtela ho. A vypravet ji, jak to chodi na jatkach ci velkochovech teda taky nebudu, ackoliv to sama velmi dobre znam. Zatim si ani neumim predstavit, v jakem veku deti chapou takove souvislosti jako rizek= mrtve prasatko?

zunna
7. pro 2007

Ahojte, pridavam sa k diskusii. My sme s manzelom obaja vegetariani, skoro vegani. Dieta chceme viest k podobnemu zivotnemu stylu aj ked, ak prejavi zaujem, nebudeme maso zakazovat. Spoliehame na to, ze bude mat podobne tendencie ako my - obaja sme v skolke ukryvali maso pod ryzu alebo ho rovno hodili pod stolicku nejakemu inemu nevinnemu spoluskolkarovi 🙂

Ohladom zeleneho jacmena - zaujimalo by ma ake mate skusenosti. Aj napr. s chlorellou a spirulinou.
Lubii - ja si myslim, ze kedze sa jedna o koncentrat a dost specificku potravinu - malemu babu by som to nedavala.

K spominanym UM - mne sa najma zda divne, ze malym detom v pohode davame instantnu krabicovu stravu tak velmi casto. (Ani dospely nejedia podla mna tak casto instantne a zavarane ako deti, ktore casto jedia najma susene mlieka a zavarane vyzivy) No a samozrejme, ze kravske mlieko je pre teliatka a pod ... Ja sa chystam malemu varit najprv ryzove mlieko, ktore budem postupne doplnat o dalsie potraviny - sezamove semienka, ine druhy obilia a potom postupne zeleninka atd.

zunna
7. pro 2007

Ale uplne som zabudla odpovedat na otazku zakladatelky tejto temy. Ja som sa cele tehotenstvo stravovala vegetariansky az vegansky a narodilo sa nam zdrave dietatko.
Samozrejme vsak, mala som nastudovane, ale ani tak nemala som nejake zavratne hodnoty zeleza. Ale naozajstny problem zo zelezom nastal az po porode, ked som velmi krvacala, dlho sme cakali na placentu a vtedy mi velmi kleslo zelezo a dost som si skomplikovala situaciu, kedze som odmietla transfuziu.
Situacii moc nepomohla vegetariaska strava v porodnici, ktora spocivala prevazne v sladkych buchtach a pod.

lubii
7. pro 2007

Ahoj Zunna, vitaj, vidím že máš už vyše polročné bábo. Čo papáte?

zunna
7. pro 2007

ZAtial este moje mliecko. Misko este nema ani jeden zub a ani este nesedi (sam), takze si myslim, ze to este nie je treba. Teda najma nasa pani doktorka si mysli, ze zuby rastu vtedy, ked dietatko uz potrebuje nieco ine ako MM. Zatial hovorila, ze mozme ryzovy odvar, ale ine nam neodporucala. No a plus som si nastudovala, ze ked dieta neje MM castejsie ako 8-10 krat za den, tak mu este staci a nepotrebuje ine. Ale aj tak mu uz asi o tyzden-dva planujem zacat pomalicky s tym ryzovym mlieckom.
No a akurat zajtra ideme do Brna, chcem si kupit (okrem ineho) novu knizku od Strnadelovej a Zerzana - radost zo zdravych deti a dufam, ze ma inspiruju. Aj ked uz som si nejaku literaturu (vegan children a pod) zohnala po anglicky. Ale ja som proste taky studijny typ 😉

listicka77
8. pro 2007

Ahoj Zunno, vítám tě do diskuze. A vzhledem k tomu, že už děcko máš a jsi takhle zaměřená, tak ti doporučuju i diskuzi Děti a makrobiotika v sekci Recepty (a neboj, nechodí tam jen striktní mb).
Tvoje doktorka má tedy na dnešní dobu dost neobvyklé názory, gratuluju k takové!

olbramka
27. kvě 2008

ahoj holky, nenajde se tu nějaká čerstvá těhule či snažilka vegetariánka? nějak potřebuji rozptýlit obavy aby mimísovi (až se povede) něco nechybělo. Nechce se mi ale "cpát" bobulema s vitamínama.... ☹

mywiel
27. kvě 2008

Ja neberiem ziadne vitaminy, som vegetarianka uz 14 rokov! Nic mi nechyba ani zelezo, doki mi len predpisala kyselinu listovu prvych 5 mesiacov, tak neboj, treba sa pestro stravovat, ja jem aj mlieko, ryby, syry a sem tam vajcia a vela zeleniny a ovocia. 😉

olbramka
27. kvě 2008

Já vegošim taky 14 roků, nejím teda ani ryby, mléčné výrobky a vejce ale ano. zeleniny, ovoce jím "tuny", co mi trošku chybí jsou luštěniny, ale začala jsem poctivě zařazovat. Když jsem říkala gynekologovi dotaz ohledně tohoto tématu, řekl, že bez problémů, že kdyby cokoli chybělo, dodáme, že to zjistí z krve.Až mne překvapilo, že to vzal v pohodě. Ale čím víc čtu o přípravách na těhu, pochybnosti trochu hlodají...a co ta listová, ta se dá snad v pohodě získat ze stravy, ne?

mywiel
27. kvě 2008

Kyselinu listovu pridavaju uz aj do kakaa a chleba, je vo vela cerealiach, kamoska ju nebrala vobec a ma zdrave dieta, ja som ju radsej brala aspon ten prvy trimester teraz ju uz neberiem, je to dolezite aby jej bolo dost kvoli spina bifida.

olbramka
27. kvě 2008

myslela jsem, že je hodně obsažená v rajčatech a salátech....
no, tak já ji teda raději taky zakoupím 🙄

mywiel
27. kvě 2008

V salatoch je tiez... 😉

olbramka
27. kvě 2008

taky se hrozím reakcí okolí, až se to povede a bude to na mě vidět.. Už teď všichni říkají - ale až budeš těhotná, masíčko jíst budeš, viď? to by nebylo dobré abys ho nejedla... 😖

evamik
27. kvě 2008

Ahoj holky, nejedla jsem maso prakticky vůbec, ale když jsem nemohla otěhotnět, začala jsem jíst ryby a někdy výjimečně drůbež... Myslím si, že když se to vhodně nahradí, není maso potřeba ani v těhotenství, ale ryby určitě jíst budu... Já právě nejsem žádná kuchařka, takže vím, že bych to neuměla nahradit jinými potravinami a mám strach, že kdyby se mimísovi něco stalo, že bych si to pak třeba vyčítala... Ale to je spíš takový můj alibismus... 😅

mywiel
27. kvě 2008

Olbramka ryby uplne stacia v mase su len bielkoviny a zelezo a to je obsiahnute aj v inych potravinach, kasli na reakcie okolie ty najlepsie vies co je dobre pre tvoje babo. 😉

henri001
27. kvě 2008

Ahojte Babulky 🙂 ja som vegetarianka sice kratko (v oktobri budu 3 roky) ale citim sa super...jedine co papam su ryby, uplne som vylucila mlieko, ml. vyrobky a syry, vynimocne pre klud mojej mamy zjem kozi syr. Povodne som vylucila aj vajicka, avsak chute z detstva sa mi teraz ako tehu vracaju a 3krat v tyzdni mame na ranajky chlieb vo vajicku 😵 Ale na maso, suncicku a pod vobec, z coho som prekvapena...ale velmi rada 🙂 Akurat ma trapi jedna vec, ze teraz vobec nemam chut na ryby, ktore som predtym lubila 😒 teraz je to vysovene na silu...Pijem denne jacmen a chlorellu beriem nepravidelne 😕 zabudam...ale je fakt ze pri tehu som si dokupila zelezo a ine vitaminy - spec pre veganov, nie v lekarni, pretoze tam nikdy nevies co prihodia 😅 Som rada, ze som Vas tu nasla, hadam si budeme vymienat recepty pre kojacie maminky a mimi...Totiz strukoviny vraj velmi naduvaju babatko, ked kojis...a to je moja dylema...co ja budem jest ??? Cocka, cocokova polievka, hrach, cizrna a rozne pomazanky , bez toho asi umriem od hladu 😕 viete na tuto temu niecoviac???

mywiel
27. kvě 2008

Strukoviny nemusia naduvat babatko pokial si ich jedla v tehu uz si zvyka, treba potom skusit po malicku, to su len povery ze strukoviny musia na 100% naduvat, kazde babo je ine a kazdemu vyhovuje nieco ine, treba skusat vsetko po malo... 😉

olbramka
28. kvě 2008

Ja vim, taky si rikam ze na ne mam prdet... Vzdycky odpovidam, ze to proste zkonzultuji s lekarem, az to bude a ze se kdyztak budu ridit jeho rad - coz jsem udelala (trochu jsem se toho bala), nastesti je "rozumnej" a problem v tom nevidi 🙂

heppu
28. kvě 2008

henri ty si nejaka divna vegetarianka ked mliecne vyrobky nejes a ryby ano ...kazdopadne v tehotenstve by si mala davat pozor na prisun bielkovin a a inych latok ...ja som vegetarianka 10 rokov ale tychto 9 mesiacov som sa rozhodla dat si pauzu aby som urobila vsetko pre mimco a potom budem pokracovat

morusa
autor
28. kvě 2008

henri: Vegetariánka určitě nejsi ,když jíš ryby... 😉

mywiel
28. kvě 2008

Heppu mne sa zda, ze Henri nie je vegetarianka, ale veganka podla toho co pise neje ziadne zivocisne potraviny...

mywiel
28. kvě 2008

Morusa su vegetariani co jedia ryby a morske zivocichy to sa neradi do masa, ale na tom nezalezi... 🙂

mywiel
28. kvě 2008

Ja to vidim tak, ze vegetariani mozu jest ryby, vajcia, mlieko, maslo ale nie hydiny to uz nie su vegetariani... 😀

A vegani nejedia nic zivocisne, cize nejedia ryby, vajcia mlieko, maslo len ovocie, zeleninu, semiacka, cerealie... 🙂

heppu
28. kvě 2008

no ale napisala ze je vegetarianka co je ryby preto som napisala ze je to divne

heppu
28. kvě 2008

je inak rozdiel preco je clovek vegetsrianom: pokial pre zdravie tak biele maso a ryby su povolene a pokial je to z inych dovodov ako napr. koli smrti zvierat tak ryby ani nic sa neje a to je logicke

mywiel
28. kvě 2008

To je logicke. Ja som vegetarian kvoli zdraviu aj kvoli zvieratam, hydinu nejem ale ryby ano... 😀 😉

mywiel
28. kvě 2008

To mas tak pravi vegetariani nenosia ani kozene topanky, tasky a bundy... 😉 🙂

heppu
28. kvě 2008

no ja ani ryby lebo je pre mna tiez zivocich ale to je kazdeho vec

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru