Těhulky vegetariánky. Berete nějaké vitamíny?

morusa
5. únor 2007

Ahoj holky,zajímalo by mě, jestli jste některá z těhulek nebo snažilek vegetariánkou?A pokud ano ,tak jestli berete nějaké vitamíny doplňující a jak se na to tváří Vaše okolí?

petkula
6. únor 2009

ahojte,

nevim jak na tom s zelezem budu ja, pockam si na vysledky ale vim, ze nedostatekm zeleza v tehotenstvi trpi i zeny, ktere maso ji, takze to urcite neni vysada vegetarianek, ze by ho mely mit malo.
Jinak, ryby bych asi taky nejedla, protoze kdyz nevim, kde a cim je krmili, tak bych asi mela obavu.
Nedostatkem jodu asi netrpim, staci kdyz se soli jodizovanou soli. A obcas si dam Vincentku, tam je jodu az az 😉

luciauk
6. únor 2009

hansa, keď chceš zistiť, ktoré potraviny, tak si to hoď do vyhľadávača. je toho mnoho 😉 na omega 3 sú dobré orechy,najmä vlašské a brazílske para orechy, semienka. tablety sa dajú kúpiť aj syntetické,nie z rýb 😉 čo sa týka vápnika, tak ja som čítala, že v kravskom mlieku je ho oooooveľa menej, ako sa to tvrdí a ťažko sa vstrebáva. oveľa lepšie sa vstrebáva z rastlinnej stravy /orechy, klíčky, strukoviny hlúbiková zelenina/
železo je vo všetkom zelenom, strukovinách 🙂 a treba to zjesť s vit. C, však? napr. dať si šošovicu a k tomu pár kvapiek citrónu alebo jablko za obedom 😉

jaron, pekne si to rozpísal.

petkula, presne tak s tým železom 😉

hansa
9. únor 2009

Děkuju všem za vaše názory 😉

zdenallicka
9. únor 2009

Holky, na vapnik v prirodni forme je super mak... Takze vzhuru do makovych buchet a nudli s makem... 😉

petkula
23. bře 2009

Netrapi vas taky krece v lytkach (hlavne v noci)? Beru horcik, snad to zabere 😒
Lakshmi, divam se, ze taky cekas kluka? 😉

lakshmi
23. bře 2009

Ahoj Petkulo,
jojo, taky kluka, na utz to nešlo přehlédnout 😉 Křeče mě netrápí, ale hořčík beru taky, pro klid dělohy 😉 Jinak na křeče je dobrý i vápník, taťka kdysi měl taky takový problém a bral rozpustný vápník a hořčík v jednom. Ale to nebyl těhotný, že 🙂

petkula
24. bře 2009

ahoj Lakshmi,

doktor mi prave rikal, ze vapnik sam o sobe ze se spatne vstrebava, takze mi predepsal to magnezium a vapnik se vstreba asi z bezne stravy. Kazdopadne me ty krece postihly nastesti zatim jen jednou ale bylo to dost neprijemne a bolestive 😒
Jis porad stejne jako predtim nebo jsi zacla jist i maso? Ja jsem dvakrat zkusila, kdyz jsem byla u rodicu, spatne mi sice nebylo ale uz si asi priste nedam 😉 Krevni testy jsem mela v poradku, zelezo taky, akorat mi sestricka rikala at jim vice zeleniny (o mase nerikala nic 😉
Chodis do nejakych predporodnich kurzu nebo cviceni? Ja chodim plavat ale do bezneho bazenu. Vim, ze je nejake plavani pro tehotne ale vubec netusim, co to obnasi.
Docela mam problem sehnat hezke tehotenske obleceni. Spis teda zkousim v sekacich a tam obcas neco je ale vsechno tak vetsi velikosti. Jak jsi na tom ty?

peta26
24. bře 2009

Caute baby, asi to sem moc nepatri ale možem pit kavú počas tehotenstva?

petkula
24. bře 2009

ahoj peto,

Ja kavu nepiju vubec, takze jsem se o to nejak nezajimala ale kamaradky, ktere normalne kavu pijou, tak v tehotenstvi nepily. Moc se to nedoporucuje. Zkus se mrknout na internet.

lakshmi
24. bře 2009

Ahoj,
krevní testy mám taky v pořádku, ale podlehla jsem tlaku okolí a občas si maso dám. Ale rve mi to srdce a ani mi to nijak nedělá dobře, takže si dávám stejně úplně minimálně. Zajímavé je, že mi chtuná jenom hovězí, kuře nemůžu vůbec... Byla jsem dost vyplašená, když nám vyšel pozitivní tripple (falešně), když si občas dám maso, tak jsem tak nějak klidnější (ale věřím, že to jde i bez masa). Těhu oblečení neřeším vůbec, mám jenom těhu rifle a jinak nosím normální trička a tuniky. Těhotenství se na mé postavě zatím nijak razantně neprojevuje 🙂 A kurz a cvičení? No říkám si, ža na nějaký předporodní kurz bych asi měla jít, abych věděla, co mám dělat, až to přijde 🙂 Chtěla jsem chodit na plavání pro těhotné na bazén do slané vody, ale bohužel je to plné... ale zatím mi pohyb nijak nechybí. Ty se nějak zvlášť připravuješ na miminko? Mě se líbí kurz znakování s miminkama, na to asi půjdu, nejlíp, kdyby se mi povedlo ukecat i přítele 🙂

lakshmi
24. bře 2009

A ještě jsem se chtěla zmínit o té zelenině - byla jsem zvyklá se cpát zeleninou, paprikama, rajčatama... Ale teď jediné, co mi chutná, je mrkev a saláty, tu zimní zeleninu ze supermarketů nemůžu ani vidět... takže doplňuju elevitem 😉

petkula
24. bře 2009

ahojky,
ja prave uvazuji o cviceni pro tehotne a prednaskach, abych se naucila spravne dychat. Ale je fakt, ze se mi zatim moc nechce. Chodim do prace a ty kurzy byvaji dopoledne 😒
Ja jsem si zatim koupila tehu-mansestraky, taky mi to ted staci ale az bude tepleji, tak zas budu shanet 🙂 Ten kurz pro plavani s miminkama zni dobre ale to budu resit asi az pak.
Jo a zeleninu kupuju taky jenom redkvicky, ledovy salat a mrkev. Rajcat jsou porad jeste nezdrave oranzove 😉

Tak se mej...

kinsi
18. srp 2010

Nechodí sem nejaká vegetariánska mamička z Brna?

katrenka111
18. srp 2010

baby to fakt nepapate vobec mäso? Ja som este neni tehulka ale mäso nejem,pretože mi nechutí a býva mi zle z neho....
Može to mat vplyv na tehotenstvo aj na vývoj plodu,ked žena neje vobec mäso???

kinsi
15. zář 2010

@katrenka111 Ahoj, pozri si link http://www.blisty.cz/2005/9/19/art25066.html, alebo prelistuj stranky vegetarian.cz
Nemusíš sa báť, dieťaťu ani sebe neublížiš.
Ja fakt maso nejem, cca 15 rokov, aj keď prvých cca 8 r. som jedla ešte občas ryby.Maso som nejedla ani počas gravidity, ani teraz počas kojenia a mala rastie ako z vody - por.váha 3500g, v 6t. 5740g.

hlavinka
5. čer 2011

Ahoj holky, rada bych se zeptala, jak se upravuji morske rasy a kde se daji nejlepe sehnat (Praha). Asi v nejakem bio obchode? Rasy nechaji treba nabobtnat a pak se daji do salatu nebo se daji treba prezvykovat jen tak? Diky moc 😵 😉

kocicinka
5. čer 2011

Ahoj Hani jak které 🙂 Já používám z lenosti hlavně Nori vločky, jsou to takové jemné vločky, používám je na posyp na chleba, na jídlo místo petrželky. Prodávají je v Albertu i jinde. Řas je hodně druhů a každá se upravuje trochu jinak, asi nejlíp Ti poradí v nějaké zdravé výživě. Já na ně chodím do Školské, Sokolovské, i v Pernerově ulici je bio obchod. Záleží, kam to máš blízko, zdravých obchodů je hodně, napadá mě i Country Life ve Vodičkově. Myslím, že něco o řasách píše např. Strnadelová v knize Radost ze zdravých dětí, můžu se večer mrknout.
Určitě do salátu, rizota, špaget....kamarádka je dává i do polévky a pije z nich odvar( prý dobré při kojení)

hlavinka
5. čer 2011

@kocicinka Dekuju za odpoved🙂 Do knizky se nemusis divat, ja jen obecne. Asi holt vyzkousim a uvidim. Dekuju moc 😉

kacenkaharris
13. zář 2011

Ahoj holky, neviete mi tu poradit, kam s vegetarianskym dietatkom v Prahe? Budeme sa tam stahovat o pol roka. Ono to dietatko este tiez nie je 😉 , ale rozhodli sme sa s manzelom prestahovat z USA do Prahy. Obaja sme vegetariani, skoro vegani (prilezitostne kus syra) a dieta budeme jednoznacne vychovat tak isto. Studovala som vsak nase moznosti na internete a len strava v skolkach ma uplne desi! My nebudeme mat 10 tisic mesacne na skolku Happy child. A ani nechcem, aby moje dieta jedlo v skolkach len knedlik s omackou (jednak, ze je knedlik nezdravy a jednak nie je omacka vegetarianska, ak sa v nej varilo maso, vsakze). Zacinam rozmyslat, ci je vobec mozne ostat verna nasmu zivotnemu stylu v Prahe! Ako sa k vegetarianskym tehulkam stavaju doktori? A ako najst takeho, ktory mi to nebude na kazdej prehliadke vyhovarat? A kde najst detsku doktorku, ktorej budem moct bez obav povedat, ze nase dietatko je vegetarian? Ja viem, ze to tu az tak uplne nepatri, len som dufala, ze by ste vedeli poradit aspon dobreho doktora, najlepsie vegetariana. A este by ma zaujimalo, ci sa da prezit z normalneho platu, ak sa kupuje vacsina potravin bio, vratane prasku na pranie, kozmetiky atd. Potesim sa vsetkym pozitivnym informaciam, lebo uz zacinam zvazovat, ze budeme mat dieta v USA, kde je to vsetko ovela jednoduchsie...a to fakt nechcem!

mahalo
15. únor 2012

@ista cauko ista..a aka je prosim ta ta urcita latka? 🙂)

mahalo
15. únor 2012

Nori vlocky su super daju sa dat do kazdeho salatu..a odporucam aj riasy wakame ktore maju dostatok vsetkeho..vela zeleza a jodu..x inych mineralnych latok a to ovela viac ako v suchozemskych potravinach. A este sturky edamame vrelo odporucam..je to vyzivova bomba a iba ich uvarite a osolite tou hrubou solou a to je lepsie nez chipsy! 🙂

svoba
11. bře 2012

já jsem vegetariánka a beru GS mamavit plus DHA. snažím se aspon v těhotenství jednou za měsíc kuřecí maso.

janca32
12. bře 2012

Ahojky, já bych jedla aspoň tu rybu a někdy kuřecí maso..nejlépe někde z domácího chovu. Brala jsem vitamíny a minerály od Elasti-Q. Je to dobré i pro miminko i pro mě. Nic mi v těhotenství nechybělo. 😉

kacenkaharris
2. kvě 2012

Nechapem, preco sa v tehotenstve niektore nutite jest maso...

garfie
3. kvě 2012

Holky, já normálně maso jím (teda poměrně málo, ale nejsem vegetariánka), ale při prvním těhotenství jsem ho nemohla pozřít!! Nejhorší bylo kuřecí-to jsem nemohla vidět ani mražený 🙂
Nebrala jsem vůbec žádné vitamíny, ani jsem to nějak neřešila s všechno ok. Po porodu jsem teda měla nedostatek železa, ale myslím že bych to měla i tak......

randr
19. črc 2012

teď jsem někde četla, že česká pediatrická společnost a společnost pro výživu schválily ovo-lakto-vegetariánství jako výživu vhodnou pro VŠECHNY VÝVOJOVÁ STADIA člověka, včetně těhotenství. Takže i pro děti ve vývoji to jde bez masa. Takže v poho 😎

ange_de_la_morte
19. črc 2012

@kacenkaharris: ahojky, můžu se zeptat proč chcete i dítě vychovávat k vegetariánsví / veganství ? Já bych mu dala šanši ať se samo rozhodne da maso jíst bude či ne. Jinak si myslím že i v našich školkách a školách už se i zohledňuje že některé děti maso nejí, ve školách teda minimálně, co já vím tak ve skoro každé škole je vždycky jedno jídlo vegetarianské, ale co se týče veganství tak to asi budete muset doma vyvařovat, protože to k nám asi do školství ještě nedošlo 🙂

kacenkaharris
24. črc 2012

@ange_de_la_morte My samozrejme dietatku dame sancu, nech sa samo rozhodne, ci bude chciet jest maso - ale az ked bude dostatocne velke a mudre na to rozhodnut sa samo 😉 . Rodicia kazdy den robia rozhodnutia za svoje deti, a robia ich s najlepsim umyslom - pre mna a manzela je jedenie masa nielen nezdrave, ale i neeticke a skodlive zivotnemu prostrediu, nehovoriac o tom, ze jedenie masa je nepotrebne pre zdravie.
Pretoze takto sa da postavit skoro kazda otazka - preco nenechate dieta, nech sa rozhodne samo, ci sa prida/neprida k vasmu nabozenstvu, nech sa rozhodne samo, ake priority si v zivote vytvori a osvoji, nech sa rozhodne samo, ktora zakladna skola bude najviac vyhovovat... Rodicia chcu vychovavat svoje deti k hodnotam, ktorym sami veria a tie sa nemusia automaticky zhodovat s hodnotami inych ludi.
Takze ty tym, ze budes svoje dieta krmit masom, mu tiez beries moznost volby rozhodnut sa samostatne 😉

ange_de_la_morte
25. črc 2012

@kacenkaharris: No je to hodně složitá otázka, souhlasím s tím že jako rodič nadstavuješ nějaké priority a pak necháváš dítě se samo rozhodnout, nicméně pokud je dítě od miminka vedeno jako necetarián neumím si představit že se pak rohodne jinak ( pod tíhou okolností). Můžu se ještě zeptat dle čeho soudíte že ,, jezení masa je nezdravé ,, ? a zároveň si myslím že maso je svým způsobem potřebné pro organismus ( jsme všežravci, nikoliv býložravci asi z nějakého důvodu). Co se týče etické věci a škodlivosti životnímu prostředí mám na to svůj názor - myslím si, že pokud má zvíře kvalitní život , pak ho můžu zabít, a sníst ( a i to maso bude kvalitní) .... chci tím říci že například z toho důvodu máme statek , kde chováme všelijaké zvířata - všechny zvířata malí velké množství svobody a troufám si říct že mnohdy se mají líp jak my, pak mi nepřipadá neetické takové zvíře jíst ( samozdřejmě v případě kupovaného masa z nechutných jatek, klecových chovů, apod. - takové maso nejím) - toť můj názor. Nechápej prosím tuto mou diskuzi jako kritiku ale jsem spíše zvědavá a snažím se pochopit důvody které člověka vedou k takovému rozhodnutí

barbade
4. srp 2012

Ja som bola veganka, teraz som vegetarianka kvoli mimcu, mala som teraz perfektne vysledky krvnych testov, Ca, zelezo, vsetko v pohode. Ak ma zena naozaj zdravy a vyvazeny jedalnicek, maso nie je potreba, o tom som presvedcena... Absolutne nie je pravda ze v mase je nieco, co inde nenajdete, to je uz davno prekonana iluzia.
Ja napriklad apam vitaminy Centrum Materna, ale to by som si davala aj tak, nejem ich kazdy den. Pre mna daleko lepsia volba nez maso, ktore ma bezpocet roznych skodlivin od rezidui antibiotik po vseliake bakterie.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru