Těhulky vegetariánky. Berete nějaké vitamíny?

morusa
5. únor 2007

Ahoj holky,zajímalo by mě, jestli jste některá z těhulek nebo snažilek vegetariánkou?A pokud ano ,tak jestli berete nějaké vitamíny doplňující a jak se na to tváří Vaše okolí?

lajla
5. únor 2007

ahojki já jsem vegetariánka, no spíš už ale ted nebudu..vitaminy beru, ale prý to není dostatek a od mnoha lidí jsem slyšela že to opravdu není pro mimi dobré, že maso se opravdu potřebuje
jinak hovězí a vepřové bych do pusy nevzala, ale snažím se pomaličku kuřecí, moc mi to nejede, to je pravda ale snažím se aspon kousek
jinak pokud jde o maso, snažím se vybírat bio, to se ale véceméně týká celkové stravy

certica
5. únor 2007

a co tak aspon ryby? 😉

gedren
5. únor 2007

Ahoj,

ortodoxni vegos nejsem, ale maso jim tak jednou za mesic 🙂 (kureci nebo rybu) V tomto trendu jsem v tehotenstvi pokracovala, no taky mi chybelo hodne zelezo a musela ho pak jist v tabletkach (to vam doktor zkontroluje, to nemusite resit samy), ale netusim, zda to bylo tim. Pokud nejite ryby, hlidejte si jod nebo se zeptejte doktora, jestli se to taky kontroluje v krevnim obrazu.

Ja ma ted spis dilema, jak s prikrmama, zacina se v pul roce zeleninkou a pak se ma davat i maso, pry snad 6x do tydne, to mi prijde uplne nemyslitelny, sama bych se asi zblila, kdybych musela maso tak casto :( I me nebavi ho pripravovat a tak. Tak nevim, jestli to vychazi ze zvyklosti bezne populace, nebo je to fakt nutny :|

marinka
5. únor 2007

To by mně taky zajímalo. Já jím z masa jen ryby a kuře, ale kuře mi teď v těhu vůbec nechutná, ale po rybách se můžu utlouct! Myslíte, že stačí ty ryby??

lajla
5. únor 2007

ryby zatím taky nejím,ale asi budu muset..
já si myslím, že ryby stačí, ale zase se to nemá přehánět, někde jsem slysela, že je taky potřeba dávat pozor na omega kyseliny???nebo tak nějak, fakt si ted nevzpomenu,ale s tou omegou to bylo
jedna se taky o to, že jsem ted taky strasne leniva, a k varení me fakt nikdo nedostane, zatim...

marinka
5. únor 2007

Já jsem četla ve dvou knížkách o těhotenství že ryb se může sníst co hrdlo ráčí, ale je to jako se vším - jak je toho moc, tak už to taky není dobré. Zkusím se občas překonat a vzít si místo ryby kuře 🙂

yenn
5. únor 2007

Ahoj, ja jsem vegetarianka 8 let. Menit to rozhodne nebudu. Vitaminy v tehotenstvi neberu, jen kyselinu listovou pred a prvni 3 mesice tehu.

Certica, kdo ji ryby neni vegetarian 😉

marinka
5. únor 2007

yenn a všechno je zatím o.k? Já kdybych měla všechny prvky a vitamíny v pohodě, tak bych byla ráda, že bych to nemusela jíst.. Já myslím, že si tělo řekne, že kdyby by maso chybělo, tak bych na něj teď měla chuť, jak na ty ryby.

yenn
5. únor 2007

Lajlo, rekl Ti nekdo z tech, kdo tvrdi ze "to neni pro mimi dobre" co KONKRETNE je v tom masu a jinde ne???

K rybam...v zahranici se casto tehulim primo nedoporucuje, aby jedly morske ryby, kvuli vysokemu obsahu tezkych kovu

marinka
5. únor 2007

Holky, a na co je dobrá ta listovka? Mně doktor v CARu řekl, že je listovka je důležitá hlavně pro chlapy, na plodnost a že stačí, když budu brát calibrum baby plan a listovku nemusím..

yenn
5. únor 2007

Mari, listovka neni na plodnost 🙂 Ale je to prevence vyvojovych vad, konkretne rozstepu patere

marinka
5. únor 2007

Asi jsem to blbě pochopila 🙂 Ale teď si říkám, že v tom calibru ta listovka určitě taky bude, musím se jít mrknout na krabičku 🙂
S těma rybama jsi mně moc nepotěšila :(

kaata
5. únor 2007

Ahoj, ja ziju v Anglii. Jak pise yenn, tady se vsude doporucuje ryby jist, ale vyhybat se napr. tunaku - z konzervy vubec a cerstveho jist max. jednou za tyden, prave kvuli obsahu tezkych kovu.

marinka
5. únor 2007

Já si dělám z tuňáku rybičkovou pomazánku, tak už radši nebudu. A nejvíc si dělám lososa, to asi taky nebude moc ideální :( A co ty kovy můžou způsobit?

marinka
5. únor 2007

Tak v calibru je jak hodně listovky, tak i želaza a jódu, tak myslím,že mimi nebude strádat ani bez masa 🙂

certica
5. únor 2007

yenn, tiez som bola vegetarianka 😉
tie ryby bolo moje odporucanie lajle okrem tej kuraciny, kedze som pochopila, ze je rozhodnuta nejake maso v tehu konzumovat

kaata
5. únor 2007

To mi nedokazal zatim nikdo presne vysvetlik, ale neni pry dobry, kdyz se dostanou do krve, muzou mit udajne obecne negativni dopad na vyvoj a na imunitu. Tady treba lososa nebo makrelu nebo jiny vetsi ryby taky nezakazujou, jen toho tunaka - neco jsem cetla o tom, ze je to tim, ze je vys v potravinovym retezci, ze konzumuje jiny maly ryby a tim ma jeho maso vyssi hladiny tech tezkych kovu (napr. olova).

marinka
5. únor 2007

kaata, díky! Člověk se pořád dozvídá něco nového 🙂 Toho tuňáka omezím, v prvních týdnech bylo mimi stejně chráněné před vnějšími negativními vlivy, tak snad jsem mu nějak neublížila. Z ryb budu jíst toho lososa a třeba pstruha a tak jednou týdně, to by mělo stačit..

morusa
autor
5. únor 2007

Tak já jsem vegetariánka 12 let a dlouho jsem zvažovala, jestli něco změnit v těhotenství nebo ne. Vegetariánkou jsem z přesvědčení a ne proto, že by mi maso nechutnalo. Nakonec jsem se rozhodla, že po dobu těhotenství budu jíst ryby, nikdo mě do toho nenutil, všichni mě respektují, ale díky tomu, že jod se opravdu krom ryb nikde jinde nenachází a než se tím cpát v tabletách, tak jsem se rozhodla slevit ze svých zásad a dopřát miminku to nejlepší, takže ted si občas dám lososa, makrelu nebo sardinky či mořské plody. Jakmile porodím ,tak určitě zase ryby přestanu jíst, chtěla jsem ale mít pro sebe čisté svědomí, že opravdu tělu jod dodávám.

certica
5. únor 2007

treba jest hlavne ryby, ktore ziju v co najvacsich hlbkach

inak ja som v tehu jedla velmi vynimocne akurat kuracie a morc. (kruti) prsia (1-2x do mesiaca), obcas rybu a bolo vsetko v pohode, nebrala som ani ziadne vitaminy. vseobecne odporucania existuju, ale je to scasti individualne, zalezi od stravovania a celk. krvneho obrazu, co komu chyba alebo nie...

yenn
5. únor 2007

Mari, nevim presne, urcite bych to nekde nasla kdybych se snazila. Kazdopadne ale rtut a olovo v organismu nebude nic moc...myslim vevetsim mnozstvi.

Ale kdyz si das jednou tydne lososa, urcite to zadny problem nebude 😉

yenn
5. únor 2007

Morusa a co morske rasy? 😕

morusa
autor
5. únor 2007

Yenn: máš pravdu, mořské řasy, ale ty mám ráda jen ty sušený, posolený a nějak pochybuju ,že by v nich bylo tolik jodu, co je potřeba..

kaata
5. únor 2007

Da se v CR koupit organicky (bio?) losos nebo dalsi ryby? Ty by mely byt zdravejsi co se tyce tezkych kovu v jejich mase. Jsou vetsinou o neco drazsi, ale zase za tu jistotu to stoji. 🙂

lajla
5. únor 2007

bio maso se myslim da koupit jenom v Praze jinak nevim,
yenn kamoska mi to vysvetlovala, studovala zdravovedu, takze mi to vysvetlila fakt slozite, moc si to nepamatuju, ale fakt mi utkvelo, ze maso je opravdu dulezite, uz nevim o co se konkretne jednalo
jenze problem je taky v tom, ze rekla, ze se ma jist i hovezi a veprove, protoze tam je neco, co v ostatnim mase neni..me to v tu dobu opravdu nezajimalo, takze mi ty informace o co slo, neutkvěly v paměti

hanka274
5. únor 2007

byt ortodoxny v hocicom je nezdrave....
minimum masa nikoho nezabije.....nikoho!

hanka274
5. únor 2007

teda samozrejme bieleho, chudeho, vyberaneho.....minimalne pre baby je to dobre. Ved aj to musi vraj 6x za tyzden. Tak asi nieco na tom bude...

dorotka
5. únor 2007

no kocky poviem vam len tolko co nam povedal primar novorodeneckeho ked ste sa tak rozhodli tak ste sa tak rozhodli ale vadzte ze tieto babetka sa rodia v priemere o 300g lahsie podobne ako u fajciarok
a moj dodatok ak chcete byt vegetarianky mal by o tom vediet vas gynekolog ja som prve mesiace nemohla maso a hoci som sa ho snazila dohanat potom to zelezo mi chybalo a musela som ho brat naviac pre babatko nedostatok zeleza nie je dobry a z nicoho sa tak dobre nevstrebe ako z masa

yenn
5. únor 2007

Laja, skoda....to ze "v mase je neco co jinde ne" pro me opravdu neni argument 😉

hanka274
5. únor 2007

"v mase je neco co jinde ne"-mysli sa tym nieco potrebne, zdrave, napriklad vitaminy....tak asi na tom nieco bude.... 😉 co ty na to? iny argument okrem vyzivy a zdravia asi ani neexistuje..... 😉 a iny argument ani nepotrebujes....aky by si chcela?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru