Těhulky vegetariánky. Berete nějaké vitamíny?

morusa
5. únor 2007

Ahoj holky,zajímalo by mě, jestli jste některá z těhulek nebo snažilek vegetariánkou?A pokud ano ,tak jestli berete nějaké vitamíny doplňující a jak se na to tváří Vaše okolí?

morusa
autor
28. kvě 2008

mywiel: Zkus si najít nějaké stránky o vegetariánech, vegetarián je opravdu člověk ,který nejí žádné maso ,tudíž ani ryby ( ryby nejsou rostliny překvapivě), a vegan pak nejí stejně jako vegetarián žádné maso + vyřazuje mléčné výrobky....
heppu: to dělení na vegetariány z určitých důvodů a následné povolení jezení bílého masa a ryb jsi,prosím tě, vzala kde??

mywiel
28. kvě 2008

Ja som ryby nejedla asi 6 mesiacov, ale chybalo mi to, mala som potom na ne strasnu chut tak som si povedala ze si to telo pyta. 😉 😝

morusa
autor
28. kvě 2008

heppu: oprava, pokud někdo nejí maso kvůli zdraví a jí třeba jen bílé a ryby, tak dobře pro něj, ale vegetarián určitě není, takže se omlouvám, špatně jsem tě pochopila...

Jo a ještě něco...správný vegetarián by neměl ani pít alkohol, kouřit, jde celkově o zdravý životní styl...

heppu
28. kvě 2008

to nie je vegetarian ale je to potom uz straightedge styl to je nieco ine

mywiel
28. kvě 2008

Mne je to v podstate jedno ako sa to nazve, jednoducho mi je luto zvierat, tie bitunky su hrozne, neznesiem cervene maso ani hydinu, nefajcim a nepijem alkohol. A myslim, si ze nejest maso je aj lepsie pre zdravie tolko moj nazor. 🙂

heppu
28. kvě 2008

no hlavne ze ty to vies ked jes ryby a tvrdis ze si

heppu
28. kvě 2008

mywiel jasne ze je to jedno ....je to kazdeho vec co je a cim je ale aspon nech sem morusa potom nepise take bludy o tom ako to je lebo to ma rozculuje ....

morusa
autor
28. kvě 2008

To nejsou žádné bludy, je to holá skutečnost, Váš problém,dámy, že se Vám to nelíbí...

morusa
autor
28. kvě 2008

heppu: tvůj příspěvek ve 14:02 je reakce na koho, prosím tě??

heppu
28. kvě 2008

na teba morusa

heppu
28. kvě 2008

no ok nechce sa mi tu hadat s vegetriankou co je ryby a poucuje o tom co v skutocnosti je vegetarianstvo tak si to uzi morusa a snivaj dalej o tom tvojom spravnom zivotnom style

morusa
autor
28. kvě 2008

heppu: typický, vybrat si z toho ,co jsem tu napsala to ,co se hodí...proč mě to nepřekvapuje? 😀 Původně jsem ti chtěla napsat, at si přečteš znovu od začátku vše, co jsem napsala, ale předpokládám, že asi číst moc neumíš, protože kdyby ano, tak by sis mohla přečíst, že jsem byla vegetariánem 12 let a ryby jsem začala jíst v těhotenství a od té doby se opravdu za vegetariána nepovažuji..Důvod, proč jsem vám tady napsala rozdíl mezi vegetariánem a nevegetariánem byl, že mi přišlo k smíchu to ,co jste tu plodily....ale jak vidím, zamyšlení u vás neproběhlo a opět jste se ukázaly jako ženský a radši jste se začaly do mě navážet...No děvčata, hodně štěstí a radši své myšlenky nešiřte. 😀 😀

henri001
29. kvě 2008

Jezisi Baby, co to tu citam, ja som chcela poradit ☹ to tu fakt preberate ci som podla Vasich poznatkov alebo nie som vegi ??? Ja neviem ako to spravne nazvat, tak Vam to opisem a ak nie som vegetarianka podla Vasich predstav, kludne zalozim novu temu , aby som Vas neprudila 😖
Kym som nebola tehu-,nepijemsom alkohol, nefajcim , nejem maslo, syry, vajcia, maso, salamy, mlieko, jogurty- nahradzujem ich sojovymi vyrobkami ( sojove mlieko,jogurty, tofunezu, tofu a rozne obdoby sprac .-ako smakoun atd), jem co sa da celozrnne(ryzu, cestoviny, chlieb) a konzumujem zeleninu na pare, co mi chuti, to aj surove. Ryby jem len pri mori a snazim sa tie, co ziju hlboko v mori. Pijem zel jacmen a konzumujem chlorellu, nepijem kavu, bublinkove mineralky, colu atd a dzusy z krabice. A hresim- nie vzdy je mozne dodrziavat vsetko- ked mamina napecie, dam si...ked sme s babami v cukrarni kludne si dam gastanove pyre...to su vynimocne dni, mozno 1 za mesiac . Tak toto som, a neviem ako sa to vola, podla mojej maminy mi siblo 😀 noaco. Prosim zalozte niekto temu, kde sa mozme bavit o zdravych alebo zdravsich variantach receptov pre tehulky a dojciace maminky, budem vdacna ak to bude viest niekto, kto tomu co myslim rozumie a mozno tiez hlada.

morusa
autor
29. kvě 2008

henri001: To není momentálně nic proti Tobě 😉 opravdu. Klidně se může diskutovat tady dál. Jinak já jsem právě byla dlouho dobu vegetariánka a ryby jsem začala jíst v těhotenství, přišlo mi to nějak lepší než brát jod v tabletách.

stvura
31. kvě 2008

No nazdar nazdar...suhlasim inac s morusou, vegos nema pit alkohol, fajcit a ma sa riadit zdravim zivotnym stylom. Maximalne mi vlasy dupkom vstavaju pri vegetarianoch, ktory piju ako duhy alebo fajcia ako kominy a este druhych poucuju. 🙄

Podla mna henri001 tvoja strava je max v poriadku, podla striktnych vegetarianov nie si vegos, lebo jes ryby, no podla miernych si. Je to spravidla jedno, co si telo ziada to mu treba dat - ja som napriklad po skoro 14 rokoch striktneho vegetarianstva presla velmi jemne a plynulo na kuracie a ryby a som v pohode.

henri001
1. čer 2008

Ahoj stvura 🙂 prosim porad ak vies nieco viac o strukovinovych pokrmoch, polievky, omacky...ja ich milujem ale niekde sa uvadza ze skodia babenku koly naduvaniu...najviac sa to vraj prejavuje pri kojeni...tak ma len zaujima ci si niekde o tom tiez citala alebo pocula...je v nich vela bielkovin, to sa predsa tie musi brat do uvahy, nie ?

mywiel
1. čer 2008

Vsetko sa moze ak nie si alergicka a uz si to pocas tehu jedla samozrejme s mierou, na kurze nam povedali ze mozme testovat vsetko aj kapustu aj fazulu ked si to predtym jedavala, ze niekedy moze mat babo koliky nie z kapustoveho salatu ale napr. z 1kila ceresni co mamicka zdlavi. Takze moze sa vsetko s mierou a je nie som alergicka na nic, takze pravdepodobne babo by tiez nemalo byt. 😉

mywiel
1. čer 2008

Moja rada testovat vsetko s mierou, kazde babo je ine. Treba davat pozor skor na biele pecivo a surove cesto to neurobi dobre ani dospelemu... 😠

henri001
1. čer 2008

ahoj miwiel...prave som jedla posledne 3 z 1,5kg ceresni 😕 nevedela som prestat...ako droga 😅 biele pecivo nepapam, takze v pohode...a dakujem. Co papas Ty ako tehu najradsej, na co mavas chute alebo co dobre si varis ?

mywiel
1. čer 2008

Ja nie som nejaka super kucharka a nemam rada stravit hodiny v kuchyni, skor salaty a jednoduche zeleninove veci. Ja som mala rozne chutky ako jahody, tuniaka, ceresne, dynu, Kremsku horcicu, kakao, uhorky... 😀 😝

henri001
1. čer 2008

Ja okrem sosovice milovanej teraz velmi lubim ryzoto z celozrnnej ryze , hriby, trosku smakounu+ klasika zelenina, ale vretko na cervenej mletej paprike , zavinace a kvasene uhorky uz len obcas...a paradajkova polievka 😝 😝 😝 vecer uz len osolene salatove uhorky a paradajky na stopke, vyhriate na slniecku, mnam 😉

henri001
1. čer 2008

mywiel mas nadheernuuu postielku s povlecenim...mas na nu link ? 😵

mywiel
1. čer 2008

Myslis tu bielu? Ta je uz 20 rokov stara pozicana je v super stave uz presla 4mi detmi... 😀 Akurat tie zaclonky su novo usite. 😉

henri001
1. čer 2008

krasa 😕 tesis sa uz asi riadne, vsak ? Kde byvas ?

mywiel
1. čer 2008

Vo Svajciarsku. Jasne ze sa tesime bude to nase prve babo... 😵

henri001
1. čer 2008

myslela som ze uz sa to blizi 😀 ako budes rodit ? Neako speci svajciarsky 😀 😀 😀 maju tam neake vychytavky?

mywiel
1. čer 2008

Ja by som chcela do vody bez epi... a ty? 🙂

henri001
1. čer 2008

Volakedy som chcela do vody...ale od kedy som tehu na to vobec nemyslim...chcem epi a dostala som sa k doc Parizkovi, co napisal o tom studiu a vyucuje to na fakulte...tak zatial takto...ale co bude nemviem

mywiel
1. čer 2008

Ved ani ja uvidim aby som potom nebola sklamana ze to nebude tak ako som si predstavovala. Kukla som tvoj album aj mne sa strasne pacia tie stare modely kocikov, skoda len ze sa nedaju zlozit do auta lebo su fakt krasne, v UK ich predavaju na Ebay. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru