Těhulky vegetariánky. Berete nějaké vitamíny?

morusa
5. únor 2007

Ahoj holky,zajímalo by mě, jestli jste některá z těhulek nebo snažilek vegetariánkou?A pokud ano ,tak jestli berete nějaké vitamíny doplňující a jak se na to tváří Vaše okolí?

henri001
1. čer 2008

neda sa zlozit, ale ked sme ho s milym stretli, vedeli sme ze je to ono 😵 😵 😵 este ale prikupim asi bugaboo...ty mas vsade krasne posite potahy, niekto z rodiny ??? 😉

mywiel
1. čer 2008

Vsetky potahy su kupene len tie biele sila svagrina. A ten kocik sa da v Cechach kupit, ten bielo modry je fakt uzasny taky uz dnes nevidis... 🙂

henri001
1. čer 2008

ja som povodne chcela kupit v Londyne, ale nasla som www.prckove.cz a predstav si ze ho dovezu az domov 😀 tak ze nebudem mat starost ako s dopravou z uk

mywiel
1. čer 2008

Jezis ved niektore su skoro 50 000 korun to je riadne luxusny kocik ale ja fakt krasny len ta cena... ☹

henri001
1. čer 2008

no mi hovor...ale vymyslela som si teoriu : ze chcem urcite 2 mimi, mam sestru a ta chce tiez mimi , ale este nie, a mam kamosky co chcu mimi, takze bude taky krasny putovny a nestrati na hodnote a urobi luxusny start do zivota detickam 😀 cenu sme videli v harodse , a vtedy sme sa snazilkovali...takze teraz uz sme predychany 😅

chell
1. čer 2008

jen se vratim k tematu 🙂
ja byla vegetarian docela dlouhou dobu ale od doby co sem tehotna to fakt neslo, mam chut po mase jak diva... nejlepsi snidane by pro me byla snad pecena kachna.. takze obdivuju vas na ktery tyhle chute neprisly ja nechavam prostor pro to co moje telo zada a holt to neresim, samozrejme ze se snazim jinak jist v ramci vyvazeny stravy..
je fakt ze sem mela naopak obdobi kolem pulky tehu kdy nejlepsi svacina byla nakrajena mrkev a jablicko a na maso sem ani kouknout nemohla.. proste nic jinyho nez zelenina a ovoce nepripadalo v uvahu ale ted uz se mi zase vratil masozravec 🙂

jinak letmo sem projela diskuzi a nekdo se tam dohadoval o tom ze je vegetarian ale ji kure a rybu to me pobavilo.. vegetarianstvi je opravdu bez masa takze si to neplette s dnes propagovanou zdravou vyzivou 🙂

jinak myslim ze vegetarianstvi neni jen o tom nejist maso, ale i o celkovym postoji k zivotu jako je nepity alkoholu, nekoureni, nepouzivani modernich vydobytku pri vareni jako mikrovlnka a podobne...

tezko rict jestli pro tehu je to idealni ale myslim ze kdyz clovek je vegetarianem nakou dobu a vi co telu ma dat a prospiva sam o sobe tak nai v tehotenstvi by nemel nastat problem, samozrejme je vhodnejsi to konzultovat a hlidat asi vic jestli ma mimi vsechno a pripadne podavat naky doplnky ale ja tu chemii fakt nerada...
tot prozatim vse k dalsi diskuzi jsem otevrena 🙂

mywiel
1. čer 2008

Ja som tiez nevedela ci nebudem mat chutky na maso, ale nemam lebo som sa toho trosku aj obavala. Som rada, ze sa tie chute nevratili lebo ja musim davat pozor na toxoplazmozu a aj s tou vtacou chripkou a besnymi kravami som len rada ze mi to vydrzalo. 😉

mywiel
1. čer 2008

Henri tak uz je kocik v albume... 😀 😀

henri001
1. čer 2008

no, nakolko maso nejem len 3 roky, myslela som ze na mna chute priiidu...ale pre mna bolo maso do malicka ako za trest, jedine co som lubila bola do chrumkava upecena kozicka na husy, kacke, ostatne mohlo nebyt 😝 j ako som uz pisala mna prepadla chut na chlieb vo vajicku- smazena nezdrava vec, ale ospravedlnujem si to tym, ze celozrnny chleba, bio vajcia a podzemnicovy olej taku hrozu so mnou nespraviiii 😅 keby ste ma rano videli, poslepiacky instinktivne slaham vajcia, pustam si pri tom mozarta, aby bolo mimi pokojne a odstavujem pomarance...keby mi to niekto pred 3 rokmi ukazal, tak si poviem ze tej zenskej siblo 😀 😀 😀

mywiel
1. čer 2008

Xixi najdolezitejsie je teraz mimi a telo si vypyta co potrebuje naco sa traumatizovat, keby som mala chut na maso tak si ho dam, ale nemam len na tuniaka... 😀

henri001
1. čer 2008

mywiel 😀 😀 😀 tak presne ten sme stretli 😵 😵 😵 lenze my cakame chlapceka a ten co som vybrala moze byt aj do buducna pre dievcatko, ak sa zadariiii 😵 😵 😵 nemas prosim ta v zalohe neake meno pre chlapceka ? Kaya je nadherna, moj drahy chcel ak by to bolo dievcatko ako druhe meno Maya 🙂

mywiel
1. čer 2008

Mayan 😀 😀 😵

mywiel
1. čer 2008

Keby to bol chlapec tak by to bol Marek lebo tu je to originalne. 🙂

mywiel
1. čer 2008

Nolan, Kyle, Max 🙂

henri001
1. čer 2008

Mayan je dobreeee, ale skor pre kocuuurika 😀 😀 😀 mne sa pacil Dominik, ale drahy ze to je bez vajec 😠 a na webe nam vyslo ze by mal byt Brandon, nie zle, ale neviem, jedine na co sme sa zhodli je Henry alebo po fr Henri

mywiel
1. čer 2008

Kamoska ma Jordana... 🙂

henri001
1. čer 2008

pche, ale mileho sestra bude mat o 2 tyzdne Dylana 😀 😀 😀

mywiel
1. čer 2008

Esteban 😀

mywiel
1. čer 2008

Prckove z porodnice kde budem rodit aj ja... 😉

http://www.hopitalne.ch/general.asp/4-1-900-551...

henri001
1. čer 2008

Ikeban 😀 😀 😀 je s Tebou sranda 😉 idem so psikami von a obedovat 😝 zatial papa

mywiel
1. čer 2008

Théo, Thibau, Ewan

mywiel
1. čer 2008

pa 😉 😀

mywiel
1. čer 2008

Diego je pekne.

jitdan
6. čer 2008

Chell: musím se trochu také připojit. Já před těhu nebyla nikdy vegetariánka a ani veganka. Prostě maso, maso, maso, mléko, sýry, vajíčka, atd., atd.
No a v těhu se to naprosto otočilo. Jak vidím maso, salám atd....Tak prostě tělo říká: NE!!! Tak to nejím. Mimískovi od začátku nic nechybí (snad). Dokonce říkají, že je o 14dnů větší a že to bude velké mimi!!!

mywiel
6. čer 2008

Ja si myslim, ze kazde tehu je ine a kazde dietatko v brusku si vypyta co je prenho potrebne, preto som nechapala niektore moje chute, a potom som sa docitala ze v tom tyzdni sa vyvija to a to a je fakt ze som jedla podla toho bez toho ze by som to vedela dopredu, takze tie ziviny si telo vypyta. 😉 😝

stvura
8. čer 2008

Tichy suhlas...ja som cca do piateho mesiaca jedla velmi malo, lebo co slo dnu slo von, absolutne som nemohla jest ziadne maso, ani len mazelovi som nic nemohla spravit vyprazane - chudak pri mne trpel, lebo mal maximalne dietnu stravu ako ja.
Potom sa to otocilo a teraz do seba mozem i ked v mini davkach ladovat skoro vsetko okrem sladkeho {to drobec protestuje}.
Velke problemy mi vsak robia strukoviny, ovocie {vo vacsich mnozstvach ako mala miska} a cibuloviny...

miyya
8. čer 2008

Ahojte aj ja som vegetariánka tak 12 rokov. No neviem to presne, neak si to nerátam.
yNo teraz aj mám výčitky, bojím sa o malé. no stále sa mi to hnusý, tak si nepomôžem. A čítam, že vy si dávate aspoň ryby. No mne sa ryba hnusí asi najviac. Nikdy som ju nemala rada.
takže som stratený prípad. No dúfam, že ak mi to bude chýbat, tak si telo vypýta. Lebo ozaj som sa snažila a nezjem nič, len slepačí vývar a aj to len poriadne precedený.

olbramka
9. čer 2008

miyyo, buď v pohodě!!! já teda ještě těhu nejsem, taky jsem se bála, že co když bude miminu něco chybět, že snad až budu, tak třeba i přes odpor začnu maso jíst.Myslím že jídelníček některých masožroutek je tak příšernej, že tělu musí na 100% chybět tolik věcí.pokud někdo jí maso, ale nejí třeba žádnou zeleninu (max. tak vařený brambory k obědu, ne doporučovaných 500g...), jí poue bílé pečivo, hamburgry, párky v rohlíku..., mimískovi toho musí chybět daleko víc....

mywiel
9. čer 2008

Olbramka suhlasim... 😉

petkula
17. pro 2008

Kdyz jsem rekla svemu gynekologovi, ze nejim maso, myslela jsem si, ze me hned bude nutit, at ho zacnu jist. Doktor me ale prekvapil, rikal, ze maso neni nutne, jen si mam koupit multivitamin, kde je i kyselina listova. Tak to ted jim a navic jsem si koupila i listovku zvlast. Jestli budu mit na maso chut, tak si obcas BIO maso asi koupim nebo zajdu na obed k rodicum (bydli na vesnici).
Zatim mi ale nechybi, tak se do toho nebudu nutit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru