Těhulky vegetariánky. Berete nějaké vitamíny?

morusa
5. únor 2007

Ahoj holky,zajímalo by mě, jestli jste některá z těhulek nebo snažilek vegetariánkou?A pokud ano ,tak jestli berete nějaké vitamíny doplňující a jak se na to tváří Vaše okolí?

moniika
31. říj 2007

ja sem pred tehu maso vubec nejedla ale ted se prekonavam protoze si myslim ze je fakt potreba a co sem ho snedla za posledni mesice az koukam 😠

stastna
31. říj 2007

🙂 takže chutí ... s tým asi nič nenarobíš...mne ti nejak na chuť vooobec nepríde....ale zato mandarinky ajajaaaaaj, idú na odbyt 😀

listicka77
31. říj 2007

Nějak nevím, co bych v tom mase měla tak zásadně potřebovat... (Ale tchýně se pokaždé manžela ptá, jestli už jím to maso... ona si myslí, že bez toho se to dítě nemůže vyvinout... 😀)

stastna
31. říj 2007

listicka - to je aj moj prípad, lenže u nás si to myslí starká, teta, ujo, krstná, sesternice..... proste celá prvotnopospolná spoločnosť 🙂

listicka77
31. říj 2007

No moje máma si to možná myslí taky, ale nemluví o tom... A manža je velký masožrout, ale ví, že mám svou hlavu.

stastna
31. říj 2007

to isté aj u nás 🙂 priatel si bez mäsa život predstaviť nevie....ale mna nepresvedčí

lalitagopi
31. říj 2007

Pekný večer! 🙂
no tie chute ešte môžu prísť všelijaké, ale pochybujem, že by som mäso,dokázala jesť. pre mna to už nie je fakt jedlo...mrtvolky 😒 blueeee. Dnes som robila cestoviny s brokolicou s kysl. smotanou a so syrom...mňáám...
A tiež niektorí "doproprajci" sa nás snažia presvedčiť, že by sme sa začali stravovať "normálne".

lalitagopi
31. říj 2007

ja im často hovorím, že Boh nám nedal schopnosť tvoriť, teda nemáme právo ani zabýjať. Alebo snažím sa vysvetliť, že to zviera, je taký istý živý tvor ako my, tak isto vníma, prežíva pocity...atd
ale nie všetci sú otvorený načuvať takýmto veciam 😖
pripadá mi to už fakt úplne crazy, že čokolvek sa pohybuje, dýcha,lieta, pláva, ...atd treba zabiť a ochutnať 😖

stastna
31. říj 2007

som podobného názoru....mäso by som už nejedla, bo to môžme rovno začať jesť jeden druhého....

lalitagopi
31. říj 2007

😀
ano, napr. keby mali zjesť ludia svojich psov, tak z toho by mali najväčšiu hrôzu, že to NIEEE!!!!!! ale nemajú problém jesť napr.kravy, ktoré majú ovela viac vyvynuté vedomie ako psy.
A navyše tie hrozné veci čo sa dejúv bitúnkoch a v hydinárskych závodoch...uuuuuh!
Videli ste už také filmy?

stastna
31. říj 2007

Filmy nie, ale čítala som knižky....obrázky mi stačia, film by som asi nezvládla

listicka77
31. říj 2007

Jenže kdyby člověk chtěl být důsledný, musel by být veganem. Protože co se děje v mlékárenském průmyslu, je taky něco příšerného. No já ty mléčné výrobky taky omezuju, ale úplně se jich asi nevzdám nikdy. 😝

lalitagopi
31. říj 2007

ja som to videla ked som už nejedla mäso, je to fakt tooo much, tiež som to nedokázala dopozerať. Neverím, že ak by to ludia videli, že by mali chuť platiť mäsiarom...

zuzik03
1. lis 2007

Holky, neblbněte, je to každého volba, jestli maso jí nebo ne, není nutné to dramatizovat. Od přírody jsme všežravci. Souhlasím, že živiny obsažené v mase se dají nahradit jinak a taky je mi líto způsobu zabíjení zvířat, ale třeba na biofarmách jsou zvířata chovány i zabíjeny v mnohem lepších podmínkách a nežijí v takovém stresu. Já teď teda na maso chuť vůbec nemám a každý den chodím na oběd do skvělé vegetariánské restaurace, ale věřím, že se jednou k němu ráda vrátím.

lalitagopi
2. lis 2007

mäsožravé zvieratá majú velmi krátke črevá, aby sa im tam to mäso nestihlo rozkladať, a aby bolo rychlo vonku. Bylinožravce majú naopak ovela dlhšie črevá, aby mohli vstrebať toho čo najviac.
Ak začnú bylinožravci jesť mäso, tak sa im to začne v črevách rozkladať, hniť, a vznikajú toxické látky, ktoré sa vstrebávajú do tela, vznikajú rôzne choroby...atd.
Ludia majú črevá ako bylinožravci. POriadne dlhé 🙂
Ano, samozrejme je to každého osobná voľba, aj to či niekto fajčí, alebo nie, hoci je to jasné, že môžu z toho dostať rakovinu, ale až tak to jedno nie je.

evi3
2. lis 2007

Teda, mne je celkom jedno, kto sa ako stravuje je to kazdeho osobna vec. A teraz to prezeniem 😎: nemal by ist potom niekto robit osvetu do stepnych a polarnych oblasti (teraz myslim tradicne spolocenstva), kde ta rastlina potrava v podstate neexistuje?
A dovolujem si upozornit, ze okrem bylinozravcov a masozravcov este existuju aj vsezravci 🙂

petja
5. lis 2007

Samozřejmě si nemůžeš dovolit být vegetarián někde,kde podmínky nedovolují se takto stravovat,někde v Asii si dáš mrkev,která je tam asi jako jedinná zelenina dostupná a do měsíce je po tobě,zežloutneš a končíš,to samé v zemích,kde se zvířata zabíjejí pro to aby se člověk najedl,uloví si zvíře vlastníma rukama,což se o naší evropské konzumní společnosti nedá říct ani v nejmneším,tady si zvíře ulovíš leda tak v mrazáku v marketu 😠 Myslím,že takto to holky myslely,alespoň já k tomu přistupuji takto,v našich měřítkách je snadné být vegetarián a nepodílet se na takových svinstvech! Bio chovy nebio chovy...

evi3
5. lis 2007

Nechcela som sa nikoho dotknut, sama mam asi 10r skusenost s vegetarianstvom, od ktoreho som upustila vo velmi zlozitej rodinnej situacii, ked si moj organizmus to maso doslova vyziadal, a teraz som na urovni 3x mesacne. Preto si myslim, ze by mala panovat tolerancia na oboch stranach. Argumenty, ze clovek je bylinozravec a ze kazdy kto to maso je vrah je hlupost a rovnako je hlupost aj to ze clovek bez masa neprezije.A uz fakt neviem ako ma byt svet tolerantny, ked neexistuje tolerancia na takejto urovni.

zuzik03
5. lis 2007

Máš recht evi3, každý extrémismus škodí, každý ať volí to, co mu vyhovuje a druhou stranu neodsuzuje 😉

petja
6. lis 2007

kruté zacházení si nezaslouží jakoukoliv omluvu!

zuzik03
6. lis 2007

Petjo, nezlob se na mě, ale umožníš svému dítěti možnost volby, nebo se něj budeš dívat, jak na vraha, když bude chtít jíst maso ? Je nutné to hnát do takových extrémů ?

lalitagopi
7. lis 2007

Ja ked som bola malá, tak ma rodičia učili, že nie je moc dobré šlapať po chrobáčikoch, že to sa nerobí, oni tiež žijú. A nepáčili sa mi v škôlke kamaráti,ktorí z toho mali najväčšiu zábavu zabýjať tie malé zvieratká.
Samozrejme každá človek má svoju slobodnu volbu, ale je to na rodičovi, aby mu už odmalička dal poznanie, že čo sa má a čo nie.
hmmm....a čo ja viem, tak deti od prirodzenia mäso nemajú radi...je to práca, ich na to naučiť. uh.

lu777
7. lis 2007

Zuzik, já nemám ráda žádné extrémy, ale mám symaptie pro vegetariány, sama jsem byla vegetarián asi pět let.. nejsem proti mírné konzumaci masa, na druhou stranu, je to každého věc.. a stejně tak u dětí, protože plno věcí ovlivňuje zdraví, ne jen strava a kdo o stravě hodně ví a přemýšlí o ní, většinou (ne vždycky) se stravuje dobře

vím, jak to myslíš s tou otázkou, zeptám se v zájmu nediskriminace žádné ze stran protiotázkou:
kolik maminek, které samy jí maso, když dítě řekne, že maso prostě nechce, tak řeknou: ok, to nevadí, dáme něco jiného, čím to nahradíme, můžeš se rozhodnout, někdo maso jí a někdo ne...

???

lubii
7. lis 2007

Ahojte tehulky vegetariánky, môžem sa pridať, aj keď už nie som tehu? Mám takmer 3-mesačného chlapčeka. Som takmer vegetariánka. To takmer znamená, že keď idem k mame na návštevu, tak si občas dám slepačiu polievku aj mäso - pre pokoj v rodine. Aby náhodou malému niečo nechýbalo (podľa mojej mamy).
Čo sa týka železa, v pôrodnici s ním malo veľa žien problémy, takže je to problém všetkých tehu, nie len vegetariánok. U nás v nmocnici sa dala objednať aj veget. strava.
Ešte mám otázku, čítala som jednu knihu - písala ju vegánka - píše, že deťom by sa nemal dávať lepok až do 11. msiaca. Čo vy na to?

zuzik03
8. lis 2007

Lu777, v tomhle jsme zajedno, nikoho do ničeho nenutit, všichni si asi pamatujeme, jak nás nutili dojídat ve škole a jak jsme hnusné fláky masa od omáčky cpali do kapes, jenom abychom to nemuseli jíst... Mě vegetariánská strava taky vyhovuje, zejména v těhotenství nemám na maso chuť, ale nemám ráda extrémismus, jako asi většina lidí 😉

listicka77
8. lis 2007

Lubii, názor na lepek se dost liší. Někde se píše, že klidně od půl roku, ale v řadě knížek se uvádí až od roka (a autoři nejsou zrovna vegani, to s tím nesouvisí). Já teda lepek do roka dávat nebudu. Myslím, že zavádění nových potravin není třeba uspěchávat, vždyť tomu dítěti nic neuteče, bude to pak jíst celý život. A dneska je tolik možností - výběr bezlepkových bezmléčných kaší, že to ani není žádný problém (jediný problém je vysvětlit rodině, proč chudinka deťátko nemůže dostat piškotek, rohlíček a pod.).

listicka77
8. lis 2007

S dětmi a masem to já mám celkem jednoduché. Rozhodně nebudu nutit (a taky ho nebudu rozhodně dávat v příkrmech), ale nějakou radikální výchovu, kdy bych dítěti vysvětlovala, co ten "vznik" masa obnáší za hrůzy, si rozhodně nemůžu dovolit. To bych totiž taky musela dítěti vysvětlovat, proč je jeho tatínek takový "vrah". 😖 Takže já povedu děti ke zdravé výživě s minimem masa (myslím, že když si občas nějaké maso dají, tak se neotráví) a ať si to přeberou, až na to budou mít nějaký názor.

mywiel
9. lis 2007

Ahojte, no ja som tehu a vegetarianka uz 13 rokov a nemienim jest maso ani teraz iba ak bude mat telo nato chut. Ja som z tych co predtym maso jedli a vobec mi nechyba. Jem ale ryby, syry, vajcia, maslo. Ja som precitala o tom asi 1000 knih a urobila som si svoj vlastny nazor, ze maso k zivotu netreba.

lubii
9. lis 2007

Lisicka, Ty si nejaká sčítaná. Budem to musieť využiť, ak nemáš nič proti tomu. Zatiaľ sme iba na materskom mlieku a tak to chceme vydržať až do pol roka. Nedávam mu ani čajík. Ale čo potom. Ja už si vôbec nepamätám, čo papala Danielka, keď bola malá. Baby raďte.

listicka77
9. lis 2007

Lubii, ta sečtělost může být i na překážku. Protože to pak zjistíš, že v každé knize se doporučuje něco jiného. Někde se uvádí začínat příkrmy tradičně zeleninou (mrkev, brambor, později další), někde naopak že prý rýží (bezmléčné rýžové kaše). No snad se ani jedním nic nezkazí. Já jsem možná dost radikál, takže bych dost dlouho čekala jak s lepkem, tak s vajíčky, tak s mléčnými výrobky (dítě, které je kojené, dle mého názoru žádné mléčné výrobky nepotřebuje). No a maso? Vzhledem k tomu, že jsem vege, tak určitě ne dřív, než si o něj dítě samo řekne (u nás ho uvidí u tatínka) a pak samozřejmě málo a vybrané kvalitní (pokud ho bude chtít). Ale jinak si myslím, že pro dítě do 1 roku je maso těžko stravitelné, takže bych ho nedávala, ani kdybych vege nebyla.
No ale to jsou všechno teorie, uvidíme, co bude... 😀 A taky bych určitě nějak nehrotila, že by úderem šestého měsíce muselo dítě dostávat příkrmy. Některé děti je odmítají a jsou plně kojené do 9 i více měsíců (neznám osobně, ale z internetových diskuzí). No a jiné se sápou po jídle od 4, 5 měsíců...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru