Těhulky vegetariánky. Berete nějaké vitamíny?

morusa
5. únor 2007

Ahoj holky,zajímalo by mě, jestli jste některá z těhulek nebo snažilek vegetariánkou?A pokud ano ,tak jestli berete nějaké vitamíny doplňující a jak se na to tváří Vaše okolí?

lajla
5. únor 2007

Jasné. to je každého věc, každý at´ se rozhodne podle svého a svého svědomí, ale i tak doufám že všechny budeme mít krásné a zdravé miminka!!!!!

yenn
5. únor 2007

Hanko, chci KONKRETNE vedet co 😉

Vitaminy? To asi tezko 😀

leniik1
5. únor 2007

Listovka je hlavně na podporu tvorby červených krvinek kterých je v těhu zapotřebí mnohem víc. 😉

leniik1
5. únor 2007

Yenn nějaké železo a živočišné bílkoviny žádné větší výhody masa mě nenapadají, pokud se nepočítají ryby. 😀 Určitě se bez něj dá žít. 😉 Ale upřímně tě obdivuji já v těhu na maso měla neustále chuť a vlastně ani teď si nic jiného na talířku jako hlavní menu nedovedu představit- jasně že se snažím jíst i musli a zeleninu ale ta touha po masu..je silnější než já hlavně kuřecí prsa..Ale hlavně jsem do jídelníčku zařadila neoblíbené lidmi sójové maso a boby hlavně, miluju. 🙂

hanka274
5. únor 2007

to asi lahko, samozrejme za ano....tak ako pisali ine, zelezo sa rychlejsie vstrebava....atd...
ortodoxni vegetariani-neviem, neurazte sa pripadaju mi to ludia, ktory nie su odolny voci nicomu, ani chorobam, nachylny na hocico, fukne na nich a hned su chori. je to nezdrave. ale myslim, tym fakt ortodoxnich....

lajla
5. únor 2007

http://www.rodice.cz/disp_art2.php?artID=239
tady je neco pro vegetarianky, co mate jist 🙂

yenn
5. únor 2007

Hanko, promin ale zelezo fakt neni vitamin. A ja se ptala na latku, ktera je pouze v mase. Takovou neznam a kdo ano, at me pouci 😉

Ty znas vegetariany, kteri jsou porad nemocni? Nebo to je jen nejaky predsudek? 😕 Ja mam osobni zkusenost s pravym opakem

yenn
5. únor 2007

Leniik, tak chut u me nehrozi, ne ze bych prestala jist maso protoze by mi nechutnalo, ale uz to pro me po tech letech proste neni jidlo 😀 Ani by me nenapadlo snist maso,fakt si to nedovedu predstavit 😉

zanett
5. únor 2007

Ja jsem skoro deset let vegetarianka a az tady v Anglii mi bylo receno, ze prvky obsazene v mase (hlavne bilkoviny) lze najit v kvalitnim (kvalitnim!!) syru a jine vhodne elementy v orechach a nejruznejsich seminkach a lusteninach (ktere jsou i tak nedilnou soucasti vyvazeneho jidelnicku kazdeho vegetariana). Maso neni ta naprosto nejdulezitejsi slozka potravy (o3-6-9 omega tuky lze najit prave v orechach i avokadu, ne jen v rybach). Nejvic me dokaze rozpalit dobela, kdyz mi vsichni pochybovaci rikaji, jak je nezdrave byti vegetarianem, ackoliv oni samotni rozhodne nemaji vyvazene jidelnicky (ano, jedi maso, ale ovoce a zeleninu, lusteniny atd nevideli,jak je rok dlouhy).Zde v UK se doporucuje jako norma jist pet porci ovoce a zeleniny denne! Cechum to pripada jako obrovsky kvantum, ale zde je to dulezita slozka vyvazeneho jidelnicku....vsem, kteri me od vegetarianstvi odrazuji, doporucuji, aby se podivali na to, co jedi a sahli si na svedomi...krome konzumace tolik opevovaneho (casto nezdraveho hoveziho ci veproveho) masa delaji jednu vyzivovou chybu za druhou...

morusa
autor
5. únor 2007

Dorotko, můj gynekolog neví o tom, že nejím maso a neví to jen proto ,že jsem považovala za zbytečné mu to sdělovat. Co se týče toho ,že miminka vegetariánek se rodí lehčí stejně jako miminka kuřaček, tak to opravdu slyším poprvé. Srovnávat zdravou stravu s nikotinem mi přijde trošku ujeté.Vždy, když mi někdo řekne ,že maso je opravdu zdravé a je v něm zdroj živin, tak na to odpovím, co asi tak může být zdravého na několik dní uleželé mrtvole. Ono to tak totiž opravdu je.A já si opravdu nemyslím ,že bych měla mít méně zdravé miminko než ostatní..A proč si to myslím? protože jsem, dovoluji si tvrdit, extrémně zdravý člověk, nikdy žádné problémy, chřipky ,angíny se mě netýkají už několik let, zatímco ostatní masožravce v mém okolí schvátí, tak já jsem v pohodě, prostě ano, myslím si, že mých dvanáct let bez masa se na mně projevuje jedině pozitivně.

zanett
5. únor 2007

Hanko, promin, ale to je ten nejvetsi blud, jaky jsem slysela! Kazdy prumerne vzdelany clovek (vzdelany v oblasti zdrave vyzivy) vi, ze vegetariani jsou prokazatelne zdravejsi (maji-li vyvazene jidelnicky) nez ti, co jedi maso (i kdyz maji vyvazeny "masovy" jidelnicek). Jako vegetarianka jsem jasnym dukazem toho, ze je to pravda (nemocna jsem nebyla uz sakra dlouho a nechytim kazdy bacil, co kolem leti)!!! Premyslej priste, nez neco napises a nebo si o one problematice nejdriv neco zjisti!!!!!

yenn
5. únor 2007

Zanett 😉

Spousta lidi ani nevi co vlastne chce rict, jen trvaji na tom, ze bez masa je to spatne, ale jedineho rozumneho argumentu se nedockas 😉

K bilkovinam - bilkoviny se skladaji z aminokyselin, v mase neni jedina aminokyselina, ktera by nebyla v jine potrave....telo si slozi to, co momentalne potrebuje. I ty hotove bilkoviny, ktere prijmene v mase si rozlozi a slozi na to, co je pro nej zrovna potrebne

marinka
5. únor 2007

Také si nemyslím, že by v mase bylo něco, co by se nedalo nahradit jinými potravinami.. A s tím zdravým je to fakt nesmysl, neznám zdravější lidi, než jsou vegetariáni!

hanka274
5. únor 2007

chcem sa opytat poslednu otazku: to ze deti maju jest 6x za tyzden maso a jedenkrat zltok....to budete robit? nechcem vediet, ci sa vam to lubi alebo nelubi a podobne nezmyselne zvasty, iba chcem vediet ci to tak budete robit alebo nie. Iba Ano, alebo Nie...
dik za pochopenie...

yenn
5. únor 2007

Hanko, jednim slovem to nejde.
Odpovim - nejspis ne,ale pritom budu respektovat to dite....kdyz bude maso chtit, branit mu nebudu

yenn
5. únor 2007

Holky, mam navrh. Me tady tohle tema chybelo, ale sama jsem ho nezakladala prave z toho duvodu, ze jsem tusila hadky,kterych mam za ty roky uz plne zuby.

Co kdyby se tady schazely holky, co jsou vegosky, chteji byt, nebo s nimi sympatizuji....nechteji se porad obhajovat, ale chteji si popovidat, nebo sverit pripadne obavy? 😉

morusa
autor
5. únor 2007

Ne, nemyslím, že moje dítě bude mít šestkrát týdně maso..

dorotka
5. únor 2007

morusa on neporovnaval zdravie babetka porovnaval statistiky vahy babetiek
a tvoj gynekolok by to mal vediet aj preto lebo bezne sa krve testy ohladom zeleza robia dvakrat ale ty by si mala byt asi sledovana castejsie je to dost podstatna vec pre tvoje babetko tak by si ho malal informovat
zanett autorka knihy ktoru ja mam k dispozicii je lekarka z UK a tam sa pise ze zelezo sa najlepsie vstrebava z masa

hanka274
5. únor 2007

takze pokial ti nepovie mama chcem maso, tak mu nebudes davam to maso?
zanet 😉 aj ja by som sa bila, keby som bola presvedcena, ze trava je ruzova s modrymi konikmi... 😉 😉 😉 😉

morusa
autor
5. únor 2007

Dorotko, zatím mi veškeré testy vychází prý přímo ukázkově, tak opravdu nevidím důvod, proč bych mu měla cokoliv říkat...Asi kdyby mě upozornil na něco špatného v testech, na nedostatek něčeho, tak bych se zmínila,abychom se dopátrali společně, co dělám špatně,ale ted to opravdu není potřeba. 😉

zanett
5. únor 2007

takove ty teorie o tom, co "by se melo jist" , nebo "co by s melo davat detem" atd. takove tu byly vzdycky...ja jsem vegetarianka, protoze vegetarianem je cely zivot muj otec (cely zivot!!!! Tzn od detstvi) a je to chlap jako hora, ktery snad v zivote nebyl nemocny. Snad uz nikdo v dnesni dobe nemuze tvrdit, ze vegetariani "jsou nachylni na bacily", a proto je treba deti "chranit" masovou stravou?!?!?!? Zde v UK se propaguje nazor, ze deti by VUBEC nemely jist maso, protoze maji krehci travici system a je pro ne proto obtiznejsi maso zpracovat...mimochodem; nechci nikoho urazit, ale Cesi asi nebudou vzorem zdrave vyzivy (s jednich prednich mist v zebricku evropske obezity, ze?, takze ja bych ty "rady" ohledne toho, co jist a nejist brala s velikou rezervou...

yenn
5. únor 2007

Morusa, presne tak...ja taky nevim, proc bych mela hlasit neco, co me neprijde jako nejaka odchylka, nebo uchylka 🙂 ale pro me prirozena vec.

morusa
autor
5. únor 2007

Yenn,asi máš pravdu,já ho založila s úmyslem zjistit, jak jste na tom vy ostatní a jelikož už se posledních pár let s nikým nedohaduju a nikoho nemusím přesvědčovat, tak jsem trošku pozapomněla na vedlejší efekt takovýchto diskuzí..

certica
5. únor 2007

este okrajovo k tej vstrebatelnosti zeleza: je pravda, ze z masa sa dokaze vstrebat asi 25% zeleza, zatial co z rastlinnej potravy dokaze telo prijat len 10%. vstrebatelnost zeleza zvysuje a zlepsuje vitamin C, ktory sa zase nachadza trebars aj v urcitych druhoch zeleniny

gedren
5. únor 2007

yenn, a ted si predstav, ze pri mym temer bezmasym jidelnicku me moje matka po porodu zacla zasobovat jidlem, a to fakt bylo...cely kure, celej kralik...ona dava jednomu cloveku kureciho tolik, co ja davam na cinu pro ctyri osoby 🙂 Ja fakt malem blila a pekne jsem si oddechla, kdyz jsem si zas mohla dat k veceri chleba se syrem 🙂 No nic, uz se desim dalsiho porodu 🙂

Holky odbocuju od tematu, ale vy co jste vegetarianky nebo temer vegetarianky, jak jste to mely doma s jidlem? Ja jsem ted v jedny knizce vycetla, ze dcery matek, co doma provozuji "kult jidla" (tedy vyznam jidla se nadcenuje, matka projevuje naklonnost detem prakticky jen neustalym varenim...) s tim maji problem (anorexie, bulimie), coz je podvedomy odpor k tomu kultu jidla, a nasledne, pokud to vydejchaj, zakotvi u zcela jineho typu stravy (vegetarianatvi apod.) Uvedomila jsem si, ze na me to sedi temer doslova. Doma se furt neco vyvarelo, dusilo maso (fuj!), samy maso, ostry koreni, jeste ted mi matka furt cpe zradlo, misto aby se zeptala, jak se mam :( Problemy s blitim mam od utlyho veku do ted a s tou stravou jsem se taky uplne obratila, tak ted aspon vim, cim to je 🙂

BTW proc nejsem ortodoxni vegos 🙂 - jednak si myslim, ze nic se nema prehnaet a ze i maso je k necemu dobry, hlavne ryby (ale na tom netrvam a asi bych se nechala ukecat 🙂), druhak jsem proste vybirava a zelenina mi az tak nechutna 🙂) - treba cina bez masa by mi prisla jako ze to neni ono, snazila jsem se to udelat se sojou, ale proste mi to nechutnalo, tak si zase nebudu delat nasili 🙂 Stejne tak semtam dam treba do testovin trochu slaniny, sunky... Obdivuju vas, co vydrzite bez masa uplne! 🙂

zanett
5. únor 2007

Dorotko, podivej se, jak je ta knizka stara..v poslednich letech se zde v UK nazory na vyzivu hodne zmenily a prosly snad az revolucnimi zmenami...doporucila bych knizky dr. McKeith, ona se mimo jine podilela na navrhu skolnich jidelnicku, ktery prosel velkou zmenou asi pred dvema roky (objednala a financovala cely projekt britska vlada a jako poradce si zvolili nejuznavanejsi z uznavanych...)

morusa
autor
5. únor 2007

yenn: jak je to s tvou rodinou a přítelem či manželem? jsou masožravci nebo taky vegetariáni? a co tě vlastně přimělo k rozhodnutí nejíst maso?

yenn
5. únor 2007

Morus, mas pravdu, ja uz jsem taky skoro zapomnela,jake to je 😉 V okoli me vsichni respektuji,ta potreba se obhajovat, kdyz jsem s veg zacinala uz je taky davno pryc. Ted je to naprosto prirozena soucast meho zivota, ze jsem prekvapena, ze to nekdo chce resit 😉

hanka274
5. únor 2007

ja nikoho nechcem otacat. Len teda k tym detom ze im nebudete davat maso- ☹ tak to je dost blbe otacat na svoju stranu este aj deti....Na druhej strane prajem uprimne vsetkym tehulkam aj snazilkam nech mate zdrave deti, silne a krasne!!!
a ako som povedala byt ortodoxny v hocicom je chore.... ☹
😉

morusa
autor
5. únor 2007

Gedren, já bych řekla, že u nás probíhalo vaření tak jako v každé typické české rodince, maso ano, ale že bychom ho měli i k snídani, to né, pekly se buchtičky, bábovky, koláče, prostě typicky česká kuchyně, mně naopak maso chutnalo a moc,ale jak říkám, bylo to o tom přesvědčení jdoucím ze srdíčka, takže nebylo těžké ze dne na den přestat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru