Tělové samoopalovací mléko v těhotenství. Múže se to?

sarahxa
8. dub 2007

nemáte někdo zkušenost s použitím těchto mlék v těhotenství? už mě zlobila bílá kůže, včera jsem si koupila Nivea summer a teď přemýšlím, jestli tam není něco co by mimi škodilo?

vavka33
8. dub 2007

Ja som tiez v teho dostala samoopalovacie mlieko,ale nepouzila som ho,nedalo mi to,predsa je to chemia.neviem,radsej som sa v lete trosku opalovala a chodila na kupko.teraz je uz dost silne slniecko,skus sa opalit prirodzene a mlieko vyuzijes po porode a kojeni.

lajla
8. dub 2007

sarahxa, ja pouzivam samoopalovaky na pusu, holky od nas ty mlika pouzivaji, takze bych se toho opravdu nebala. nikdy jsem necetla o tom, ze by to mohlo ublizit. chceme prece byt krasné 😉 jedna vec myslim hrozi a to jsou fleky 😉

sarahxa
autor
8. dub 2007

díky za názory holky 🙂
lajlo, mě fleky zatím nepotkaly, asi tím že toho samoopalováku v tom mléku moc není.
koukala jsem do diskuze na porodnici, jeden dr psal že by se to nemělo, další da že je to ok 😒

pavlaneu
8. dub 2007

sarahxa-neboj nic,klidně se opaluj 😀 😀 ,já používala a nadále používám sprey od Vichy,je super,mají ho v lékárnách,je dražší,ale vydrží týden a vypadá přirozeně,na porod jsem byla jak od moře 😀 😀 ,tedy jen obličej a dekolt,celoročně si dávám na obličej 15faktor tonov.krém+na efekt opálení ten samoopalovák a je to bezva,jinak bych byla pihovatá a vysušená,mám citlivou pleť.

lajla
8. dub 2007

pavlanue diky za tip, vichy jsem jeste nezkousela tak vyzkousim, a ktery tonovaci krem pouzivas? jinak ja mam samoopalovak od Lancome, taky celkem drahy, flash bronzer dore, a je fakt super, je jiz zbarveny a ma trpytky a da se pouzit i misto makeupu

morusa
8. dub 2007

Ahojte, taky nevidím jediný důvod ,proč nepoužívat samoopalováky v těhotenství, akorát já je momentálně zavrhla právě kvůli flekům. Vyzkoušela jsem samoopalovací mléko od Johnsons a od Garnieru a od Johnsonsu je efekt rychlejší, ale taky zanechává fleky na rukách mezi prstama a to si po aplikaci můžu mýt ruce, jak chci, prostě tam skvrny zůstanou ,a Garnier nezůstane rovnoměrně a taky zanechává fleky, i když menší. Takže to ted holt doklepu bílá a už se těším, jak po porodu začnu chodit na solárko 😉

dont_speak
8. dub 2007

Ahojky,
moruso Ty to už máš za pár 🙂 Taky jsem to chtěla s opálením vyřešit po porodu návštěvou solárka, ale i v šestinedělí ještě tělo není v normálu, takže i tak můžou naskákat pigmentové fleky. Možná je lepší s tím počkat až někdy nejdřív po měsíci.

anamor
8. dub 2007

mna sa to teda ešte netýka, ale myslím, že to mlieko so samoopalovacou zložkou by nemalo byť nijako škodlivé pri mimi... nie je horšie opalovanie na slniečku???

morusa
8. dub 2007

Dontspeak: Toho se až tolik nebojím, spíš mi bude chybět, že neberu betakaroten jako každý rok. 😒

anamor
8. dub 2007

morusa staci si dat mrkvu a paradajky a betakaroten je nahradeny, este marhule. Ja betakaroten tiez uzivam, ale je od toho pomoci aj v prirodnej forme...

pavlaneu
8. dub 2007

lajla-než si ten samoopal.spray dáš,tak se natři krémem asi 15min.předem,je to lepší,vždy si po aplikaci umyji mýdlem dlaně a mezi prsty (preventivně),jinak aplikace na celé tělo je taky pohoda,jen musí být předem lehký "pilling"a taky natření aspoň těl.mlékem,ton.krém používám od Janssenu jako ostatně i krémy na den-noc a na oči,tak ať se daří a užívej si těhulkování 🙂 😉

kalo
8. dub 2007

Holky, zavidim, že můžete používat samoopalováky..Mě úplně každý hrozně smrdí. Je to asi ta samoopalovací složka a tu vůni na sobě prostě nesnesu. A právě jsem si koupila garnier tělové mléko jen s tím přídavkem samoopal.krému a i v tom to cítím. Bohužel, musím počkat na sluníčko...

nutka
8. dub 2007

kalo,aj mne vsetky smrdia....ako pouzite ponozky 😠 ...aj manzela som natrela ze ci sa mi to len nezda,ale on nesmrdel a mna bolo citit.....no smola,asi to slniecko je naj,ale s mierou.... 😎

lajla
8. dub 2007

pavlaneu děkuju moc a vyzkouším 😉

jana.1
10. dub 2007

samoopalováky nevim, ale sluníčko má docela sílu. Celý život jsem šla krásně dohněda, až jsem jednou jela do Chorvatska v červenci. Tady bylo hnusně, tak jsem nebyla opálená, kůže dostala šok ze sluníčka, z náhlého mazání různými opalovacími a poopalovacími mléky a je z toho pěkná alergie na sluníčko - asi třetím nebo čtvrtým rokem. V Chorvatsku jsem měla v té době opálenou podprsenku přes tričko, když jsem skoro celý den byla pod stromy v jejich národním parku.
Reakce jsou rok od roku klidnější, ale opalovat se na trávníku nehrozí. Nejdříve se mi osypaly celé ruce a břicho - pupínek na pupínku. Svědilo to jak milión štípanců od komárů. Teď už se mi udělají pupínky třeba na 2 cm na ruce apod. Ale vím, že ty reakce byly rychlé, stačilo jet pár minut v autě v 5 odpoledne a mít stažené okénko. Od té doby vím, že UV je silnější než před lety a ta kůže je opravdu dost bombardovaná a ničená, ačkoliv jsem si to celý život neuvědomovala a ani jsem se moc nemazala. Po tom Chorvatsku mi všechny faktory pod 30 přišly směšné - nejen u moře. Jeden přínos to má. Vždycky mi vadilo, že je zamračíno, zima. Co je to za léto apod. Tak teď už mi je to jedno a nijak mi to opalování ani hnědá kůže nechybí.

lenciatko
12. dub 2007

Pavlaneu a vlastne aj ostatne holky - mam taku vcelku k veci otazku....
Super, ze ste mi ali typ na to, aky sprej od Vichy by som si mala kupit, hned dnes asi pojdem do lekarne. LEn neviem, aku mate skusenost - ked ho mate na tele...nefarbi vam biele oblecenie????

lajla
12. dub 2007

Lenciatko, s vichy zkusenost zatim nemam, ale uvazuju ze si ho poridim, nebo ten novy od Lorealu sublime bronze automatic. jinak se samoopalovakama mam zkusenosti celkem velike: na telo musim peeling a poradne davat pozor na roztirani, hlavne u dalsich aplikaci, zada at ti natre pritel. jinak co se fleku tyce, kdyz jsem hodne cvicila a potila se tak se to celkem hodne otiralo,coz nam ted asi moc nehrozi, takze bych eventuelne pocitala jen s trochu zbarvenou podprsenkou, ale jde to vpoho vyprat, jinak tricka mi to nebarvilo
pak barvi vice ty co jsou uz pri aplikaci zbarvene, ze vidis kde natiras
jinak dej pak vedet jak jsi dopadla s vichy, ja si ted zatim barvim jen oblicej dekolt a ruce

emmaelzer
12. dub 2007

ja ked som bola tehotna som hned prestala pouzivat samoopalovacie kremy...je to chemia, a neodporucali na na nete, ked som zistovala ci je skodlive ich pouzivanie...

lenciatko
12. dub 2007

No prave Vichy som nezohnla - na tejto "Aljaske", kde zijem po tom dopyt asi neni. 🙂)) Tak neviem, ci si ho mam kupit niekde inde, ci vyskusat ten Loreal, lebo ma tiez zaujal.
No a s tou chemiou - VSETKY kozmeticke pripravky su chemia. Keby sme to takto brali, tak ani krem na tvar nepouzivame, nenatierame sa telovym mliekom, nepouzivame sampon, nefarbime si vlasy a vlastne nepouzivame vobec nic. Takze ja by som sa kvoli tomu zas az tak nestresovala.
S tym farbenim triciek - no to by mi bolo dost hlupe, keby som farbila, to by som radse epouzivala.
Ale neviem, kupit si ten Vichy, ci ten Loreal???

lenciatko
12. dub 2007

Minuly rok som si kupila en Johnson holiday skin, ked to zacali tak strasne reklamovat, no ale po par pouzitiach som s nim skoncila - neviem, no, ale tak nejak ma po nom palila pokozka, co mi bolo velmi neprijemne, tak neviem, co si mam o tom mysliet, ci ina znacka bude lepsia. 😨

anamor
12. dub 2007

co sa tyka skodlivosti je to vraj menej skodlive ako opalovanie... o solarku nehovoriac, takze tak... je pravda, ze ktovie ako sa to prejavi o par rokov

jana.1
13. dub 2007

U opalovacích krémů apod. je to jednoduché. Ty se vyrábí tak, aby nedráždily kůži a nevyvolávaly alergické reakce (právě kvůli té chemii). To se týká těch dražších, co je mají v lékárnách. Já měla od Vichy nebo Daylong a byly dobrý. Ten Vichy mi sedl víc.

U těch samoopalovacích se tohle tolik neřeší, ale určitě lepší, než se vyvalit na sluníčko. Protože jsem nevěděla, že takováhle alergie existuje, byla jsem nejdřív z toho špatná, že nemůžu ven. To je ale nesmysl, klidně můžu. Nicméně jsem hlavně ráda, když mi přes den nenaskáčou žádné pupínky! Samoopalováky nepoužívám, protože mi vadí, že barví, příp. udělaj skvrny a vůbec je s tím práce.. 😖 Bohatě mi stačí ty mastné UV krémy.

lajla
13. dub 2007

lenciatko ja jsem si ted koupila jeste ten dvoufazovy od Loreal sublime bronze na oblicej a je celkem v pohode, dobre se roztira, rychle vstrebava..sublime bronze automatic jsem zatim nesehnala
pokud mas ale citlivou pokozku tak bych asi sla do Vichy, je to prece jenom z lekarny
jinak je to tak jak to pises..chemie je vsude, i tehulky chteji prece vypadat hezky a ze se parkrat namazeme samoopalovakem tak to nam snad neuskodi, nazory se lisi

sisstin
14. dub 2007

lajla: u nás ten sublime bronze automatic mají..ale ta lahvička je mooooooooooooooooooooc malá 😒 a drahé je to jak čert.... 😒

kotenko
14. dub 2007

Ahojte, ja som si taktiez kupila Niveu summer a vahala som, ale ved nie je to obycajne opalovacie mlieko, je to TELOVE MLIEKO, tak som si povedala, ze to vyskusam, uz po druhom naneseni som nebola "biele mlieko", ale skor jemne opalena. Nechcem sa moc opalovat, kedze prehriatie tela skodi brusku, tak som si zvolila tuto alternativu.

sisstin
14. dub 2007

ono to působí pár dní, ale pak se začnete loupat a flekatit..teda u těch mlék..jak jsou na tom ty samoopalováky od Loreal..to nevím 😉 já byla zvyklá chodit na solárko celý rok...a teď jsem bílá..a nějak strašně mi to zas nevadí 😝

kotenko
14. dub 2007

No ja som sa kedysi opalovala uz v aprili a niekedy aj v marci, ked vykuklo slniecko, ale citala som, ze prehriatie organizmu skodi babatku v brusku, tak radsej pouzivam to mlieko, zatial nemam ziadne flaky a ani supinky, tak som s tym spokojna... A dokonca som si davala na vlasy aj farebny sampon a chytil mi lepsie ako ked som tehotna nebola... U mna je vsetko nejako naopak teraz 😀

lenciatko
14. dub 2007

Holky, este ma napadla 1 alternativa - neviem, ci s tym mate skusenosti, ale par mojich znamych si to nevedia vynachvalit - take to "opalovanie" cukrom. To vas natru takou zmesou, alebo lenpostriekaju, fakt neviem, musela by som sa popytat, no a to nefarbi oblecenie a dlhsie to vydrzi. Skusim sa na to popytat JE to trochu drahsie, ale dlho to vydrzi a mate pokoj.

biba12
14. dub 2007

Ja so skor zklasicke opalovanie. Urcite nie je vhodne opekat sa nejako dlho na slnku, ale myslim, ze po troche to ide. A na brusko sa dat aj satka, tie tehotenske plavky su riesene podobne. Mam znamu, tak chodila cely jul k vode, kedze mala maleho syna 3rocneho a v auguste sa jej narodilo dalsie dieta a vravi, ze si zakryvala brusko, bola viac v tieni, ale predsa sa za ten mesiac opalila/samozrejme, ze sa clovek nesmie spalit, ale decentne opalovanie sa podla mna da/.

lajla
14. dub 2007

sisstin kolik to uvas stoji? ja jsem se divala na netu a je to kolem tri stovek myslim...ono je to pry i na telo, ale myslim, ze se to da pouzivat i na oblicej. lahvicka je urcite mala, je to myslim 50ml na oblicej, ale je to sprej, takze potrebujes jenom trochu...zaujala me ta reklama, a pak cetla jsem na doktorka.cz ze je to moc dobre, psala tam jedna holka svou zkusenost
lenciatko myslim ze mluvis o samoopalovaci sprse. dela se to v urcitych salonech a myslim ze cena je kolem 600 stovek na cele telo a vydrzi to tak 10dni, to se mi zda ted celkem hodne, kdyz potrebujeme setrit na jine veci 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru