Termální lázně a těhotenství. Je to dovoleno?

albi
12. čer 2008

Ahoj, chystáme se s manželem do termálních lázní, kde jsou součástí pobytu kromě masáží i další procedury, např. rašelinový zábal, magnetoterapie, heřmánková perličková koupel....než se zeptám svého doktora, nemáte některá zkušenost, jestli je něco z toho v těhu nevhodné nebo zakázané? díky

jabber
12. čer 2008

Ahojky, já akorát vím, že by se nemělo tělo v těhotenství přehřívat....takže bych termální lázně asi radši vynechala 😉 a magnetoterapie - to se mi taky moc nezdá 😒

ilci
13. čer 2008

přesně tak, v těhu se nedoporučuje ani moc teplá vana, takže bych se tomu raději vyhla
masáže si myslím nevadí, chodí se běžně na masáže pro těhotné

slunickooo
13. čer 2008

AHojík - tak my měli zaplacenou dovču v termálech a jak jsme zjistili že čekáme miminko, tak jsme ji zrušili ....

berynka
13. čer 2008

Ahoj, u nás to bylo podobné. Na začátku těhu jsem mohla jet do Maďarska do termálních lázní a nejela jsem, říkala jsem si, že polovinu "atrakcí" bych stejně nemohla navštívit 😒 .
A jinak třeba běžné masáže nohou (tedy spíš chodidel) se v těhotenství také nemají.

melounek75
14. čer 2008

Cau Albi, asi te nepotesim, ale i my jsme byli v kvetnu s manzelem a 3letym synem v laznich Jesenik a jelikoz tam jezdime uz 5 let, tak jsem nechtela porusit tradici. Moje gyn. mi rekla, ze se nesmuzou perlickovy koupele, bahno, masaze pouze spec. tehotenske /ale ty se asi v laznich bezne nedelaji/. Kdyz jsme dorazili na misto, tak jsem se ptala doktora na osetrovne, co bych mohla a tam mi bylo sdeleno, ze tehotenstvi je kontraindikaci k lazenskym proceduram celkove, takze pouze bazen, solna jeskyne. Ani obycejnou koupel ve vode s morskou soli mi nedoporucil. Takze vsechny moje a syna procedury musel vybrat manzel, takze byl cely dny nekde namocenej, nebo masazovanej a lital dle rozpisu po laznich jak blazen a vecer z toho byl pekne utahanej. Tech par dni jsme se skoro nevideli, pouze u snidane a pak vecer. Ale i tak jsem si tam odpocla a nelitovala jsem, ze jsem jela. Pristi rok uz pojedeme ctyri. A do jakych lazni jedete?

albi
autor
23. čer 2008

ahoj,
díky všem za rady. Jedeme na Slovensko, lázně Sliač, procedury mi upravili, takže mi nechali masáž šíje, kosmetiku, bazén a medový zábal nohou 😉 no a plnou penzi 😀 😀 😀

krista
28. srp 2009

dudek • snž • Dnes v 09:30
Zdravím všechny a prosím o názor. Jsem nyní v 8 týdnu a v listopadu bychom chtěli jet do termálů do Maďarska. Jsou na to však rozdílné názory. Někteří doktoři rozhodně nedoporučují, jiní nic nenamítají a nevím, co si z toho má člověk vybrat. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuju za názory

strouzek • snž • Dnes v 09:32
já bych teda nejela, mám za sebou potrat a tak mám strach se i sprchovat natož koupat, i doktorka mi hned řekla ať na koupání zapomenu zvlášt v 1. trimestru

stylly • 22tt • Dnes v 09:33
NO já jsem byla v 15tt u moře a pokud těhu probíhá v pořádku tak si myslím že je všechno ok,..jinak bych se určitě vyhnula některým procedůrám ale relax a koupání(plavání) naprosto super 😀 😀 😀

darling007 • 20tt • Dnes v 09:58
Ahoj Dudek, já bych taky určitě nejela. Teplá voda nedělá dobře, taky jsem měla zakázáno koupat se.
Kdyby se nedejbože něco stalo, dlouho by sis to vyčítala. A to za to, myslím, nestojí.

ciernavila
24. led 2011

Ja som bola aj v Besenovaj aj Tatralandii v 28 tyzdni, aj perlickovy kupel, vlny, aj tepla i zelezita voda, aj tobogany. A sme v poriadku, ziadne problemy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru