Termály v těhotenství, můžu do nich?

gwennie
22. led 2013

holky, máme jet v dubnu s mužem do termálů do Maďarska (termín porodu začátek července), celé těhotenství bylo zatím bez problémů, i otěhotnění samotné. můžu do teplé vody? doma si jinak normálně horkou vanu dávám....děkuji

beatris
22. led 2013

@gwennie teplá voda určitě vhodná není 😢

m_d
22. led 2013

@gwennie zeptej se lékaře, tady ti každý řekne něco jiného....

ffiinnkkaa
22. led 2013

@gwennie Já byla v Maďarsku v termálech v 7 měsíci (v srpnu a v říjnu jsem měla termín)..a šla jsem i do těch teplejších vod..ale už né např. do těch 42 stupňových atd. 🙂 Max. do těch 32..i takové tam byli 🙂

beatris
22. led 2013

Asi každej dr. jinej názor.Moje ségra měla termály zakázaný a to má těhu bez problému.

elielizabeth
22. led 2013

Je to asi hodně individuální. My měli problémy v těhotenství od začátku do konce a jak každý zakazuje teplou vanu a tak,
tak jediné chvilky, kdy jsem nezvracela a malá se v břiše uklidnila byly, když jsem si lehla do vany plné horké vody.
V termálech jsme také byli asi v 5. nebo 6. měsíci a když jsem z toho teplého bazénu vlezla do studenější vody, tak mě malá začala okamžitě šíleně rozkopávat břicho :D
Moje doktorka mi říkala, že není 100% pravda, že teplá voda musí roztáhnout rodidla,...

katkvy
22. led 2013

Já bych se možná víc než teplé vody bála toho, že v těhle vodách se docela dost daří různým kvasinkovým infekcím ap, Asi bych do toho nešla.

schneiderovi2008
25. led 2013

Já jsem ted 15 tt a minulý týden jsem se vrátila z Maďarska z termálů, naprostá pohoda, :o) Vřele doporučuji, jen malou radu v bazénu se doporučuje být 2O minit já byla po 10 minutách a do toho 39C jsem nesla jen po kolena .o) ale proc ne když se nic nepřehání tak to neublíží. Je to maximální relax a pohoda pro celé tělo. jo a jestě jedna rada hodně pij!!!!! 🙂

gwennie
autor
2. únor 2013

no, manžel už mi to zatrhl, tak mám smůlu... ☹

tmagda
5. črc 2014

@ffiinnkkaa Taky se chystáme do termálů na Slovensko, ale pořád váhám jestli to nezrušit. Spousta známých mě od toho odrazuje. V té době už budu v 8.měsíci. Ale ráda bych jela. Neměla jsi tam žádné problémy?

ffiinnkkaa
5. črc 2014

@tmagda Já? Ne...cítila jsem se v pohodě..odpočinula si byl to relax... 😉

hojda
5. črc 2014

Nechodít do moc teplé vody a hlídat kvalitu vody, ať si nedovezete něco jako suvenýr, některé maďařské lážně jsou proslulé tím, že si odtud člověk vozí různé infekce ☹ .

tmagda
5. črc 2014

@ffiinnkkaa Děkuju, uklidnilo mě to 🙂

marcicek84
5. črc 2014

@gwennie - termály opravdu pro těhotné vhodné nejsou, můžou ti rozběhnout porod, hrozí kvasinkové infekce, navíc voda nad 38 stupńů není vhodná ani pro plod. Letos si je tedy raději odpustíme, kdybychom jeli, tak do té vody nelezu celá, ale třeba smočím jen nohy a jdu do těch chladnějších vod s tím, že si dávám speciální tampony do vody určené pro těhotné...

marcicek84
5. črc 2014

@tmagda - jejda příspěvek patřil tobě...

tmagda
5. črc 2014

@marcicek84 Já právě chci jít jen do těch chladnějších bazénů. Těch horkých se chci vyhnout obloukem.

luciebx
5. črc 2014

nevim proc by se mela zakazovat tepla vana kdyz se rodi do vody kde je voda tepla takze termaly jo ale ne ty uplne horky... 😵

marcicek84
5. črc 2014

@luciebx - však když chceš předčasně porodit,tak se samozřejmě horká vana nezakazuje 😀

luciebx
5. črc 2014

@marcicek84 ja teda nevim ..ja se koupala cely tehu ve vane.. valela sem se tam jak hroch a rodila sem jeste po terminu... jako nerikam ze termaly uplne horka voda to ne.. ale normalne teplota kdyz se nekdo koupee doma ve vane urcite skodliva neni

laskulka111
5. črc 2014

Já byla v termálech jako těhotná několikrát, ale do termální vody jsem nešla, jen do klasického bazénu.

tmagda
5. črc 2014

@laskulka111 Díky, tyto příspěvky mě uklidňují.

sonik05
5. črc 2014

Vana doma v ciste vode je neco jineho nez verejny bazen. A cim teplejsi voda,tim rychleji se v ni mnozi ruzne potvurky.
Pri porodu tepla voda nevadi,to uz je jedno,ale behem tehu neni vhodna z duvodu prokrveni panve a rizika predcasneho porodu. Ale neznamena to,ze to tak bude. Kazdy je jiny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru