Trhání zubu v těhotenství. Může se?

delf14
31. pro 2010

Ahojky chtěla jsem se zeptat zda se může trhat zub v těhu?Jsem 36tt a vypadla mi plomba,ale už to nejde opravit,a zubařka by mi ho musela vytrhnout určitě je to nebezpečné trhání pro aminku a dítě?nemůže to nějako ohrozit plod?Předem děkuji za odpovědi 😅

mataharyy
31. pro 2010

No řeším podobný problém, až na to že se mi zub rozlomil a problém je že ti nemůže dát umrtvovačku a nechat si trhat zub bez toho, tak bych se bála že začnu rodit 😅 Takže já odkládám tento úkon až na dobu kdy bude možné si dát i prášek na bolest... 😉

zizelin
31. pro 2010

Tak to vám nezávidím - podle mě by šlo nechat si to buď nastříkat takovou tou umrtvovací vodičkou (ne injekce, ale sprej, který působí jen povrchově) anebo vyhledat nějaké pracoviště, kde to můžou dát rajský plyn nebo něco podobnýho, co neškodí.. ale jestli jsi ve 36tt, tak to bych se ještě pokusila vydržet do porodu..

adeden
31. pro 2010

zdravím ... zub mi v těhu zubařka trhala .. nejdříve jsme zkoušeli obstřiky a injekce pro rizikové pacienty, ale ty na mne bohužel vůbec nezabíraly .. Prý to může být i tím těhotenstvím ...
Takže jsem nakonec dostala normální injekci v menší dávce .. Prý to těhu nemůže uškodit .. Lokální anestetika prý nevadí - ale samozřejmě to rádi nedávají ..
Po vytržení jsem běžela do lékárny, aby se vybavila práškama při případné bolesti .. Tam mi ale paní lékarnice řekla, že úplně nejlepší by bylo zajít za zubařkou před ukončením ordinační doby a nechat si připíchnout další injekci .. To je prý v mém stavu nejšetrnější .. Prášky mi nedala žádné ..
Toť moje zkušenost ...
A máme krásného zdravého chlapečka !!!
Držte se !!

pett7
31. pro 2010

Já bych to rozhodně neodkládala po porodu...rodit se zánětem bych nechtěla... Mě taky vypadla plomba a potom prasknul zub a dostala jsem do něj zánět bolest byla horší než porod v té době jsem kojila takže moc prášků jsem brát nemohla 😖 V těhotenství jsem dostala asi 3 injekce na trhání zubů, zubař i gynekolog mi říkali, že to nevadí a neškodí...

dexonka
31. pro 2010

ahoj ja bych urcite vse resila jeste v tehotenstvi.....lokalni injekce nicemu nevadi a nektere druhy analgetik a antibiotik take ne,neumim si predstavit,ze bych veskerou tu bolest a caste navstevy zubare a to co jsem protrpela se zubama v tehotenstvi, protrpela s malym miminkem.......to ma maminka delat sama co se sebou natoz kdyz ma jeste zdravotni komplikace navic...

delapa
31. pro 2010

No ono při kojení se taky nic extra nemůže... Poraď se se zubařkou. Ještě máš přeci jen 4 t do porodu, abys teď neměla třeba dva tejdny naprd a stejně tam nakonec akutně nemusela....

dzein
1. led 2011

Já jsem byla trhat v těhotenství, protože mě moooc bolel a nešlo to vydržet. Doktorka mi píchla i injekci na umrtvení, protože si myslela, že je to pro mimčo menší zlo, než ta šílená bolest a tišící prášky. Malý je normální, takže se to na něm nijak neprojevilo 🙂

romcovaklarka
3. led 2011

Mně řekl jak zubař, tak i moje gynekoložka, že ty injekce, které se normálně dávají u zubaře při ošetřní, v těhotenství nevadí a můžou se. Něco jiného jsou samozřejmě operace v celkové narkóze (jako teď dělali mojí ségře osmičky - proto to zmiňuju) - ale běžné lokální umrtvení se smí.

dzejn81
3. led 2011

Mě dávala zubařka lokální injekce během těhotenství a když jsem se ptala jestli to nemůže miminku ublížit tak říkala,že rozhodně ne, tak bych se nebála. přece nebudeš zbytečně trpět. držím pěsti .-)

alexandrah
3. led 2011

ahoj, aj mne trhali zub v 2.mesiaci, urcite to nenechavaj na potom, nebudes mat cas, + sa ti to moze zapalit, by som to neriskovala ... injekciu ti v pohode mozu dat, + od bolesti paraleny v pohode ... ja som dokonca musela brat tyzden penicilin, lebo uz som mala zapalenu kost, som to nechala na poslednu chvilu ...

monikacvan
12. led 2016

Dnes t.j. 31 tt trhaná dolní stolička na pravé straně.... pán zubař perfektní... 🙂

marciiik23
21. říj 2016

Ahoj se připojím dnes mi trhala zubařka taky zub a jsem těhotná a ještě k tomu mi i vrtala zub a nacpala ten bily prasek ze to zaplombovat nemuze ze to musi vylecit doufam ze se to může protože jsem nemohla potom ani mluvit tak jsem se ji nemohla zeptat nevadi to? Neví to náhodou někdo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru