Tymián v těhotenství. Neuškodí?

slunicko468
10. únor 2011

Ahoj holky.Prosím poraďte - chci vařit zvěřinu - do které patří Tymíán.Můžu ho tam trošku dát,když jsem v 10tt?Neuškodí to miminku?Používáte tymián v těhotenství?díky za vaše názory

janka12
10. únor 2011

Ahoj, já jsem se radila ve speciální bylinkové prodejně (o bylinkách obecně - ne konkrétně o tymiánu) a rychle jsem pochopila, že v těhotenství se bylinky zkrátka nedoporučují. V 1. trimestru už vůbec ne. Samozřejmě některé jsou nejspíš neškodné, některé více nevhodné. Na internetu jsou i různé seznamy bylinek, které se smí/nesmí v těhotenství. Správnost je samozřejmě nejistá.

makreluska
10. únor 2011

Já tymián používám normálně do jídla,to o bylinkách slyším poprvé,že bych s nima nemohla vařit? Kdybych se měla řídit vším,co tady čtu,tak vlastně nemůžu nic.Asi něco jiného jsou bylinkové čaje a pod,ale normálně bych kořenila.

iluss
10. únor 2011

Ahoj, mrkni sem, tady máš podrobně vypsaný výčet bylinek, které by jsi měla omezit:

http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vyziva/byl...

Osobně si myslím, že když si dáš do jídla jen maličké množství, tak to nevadí. Jen bych to s nimi prostě moc nepřeháněla.

kauculacek
10. únor 2011

MYslím, že malé množství neuškodí 😉 a když nechceš a bojíš se, uvař zvěřinu až v II.trimestru 😉 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru