Užíváni antibiotik v těhotenství. Můžu potratit?

dadula118
22. únor 2007

ahoj holky.dneska jsem byla u obvodní lékařky,a že mám zánět průdušek a chycene dutiny.jsem 14 tt.loni už jsem potratila a mám strach.mám teplotu a do rána asi umřu strachy.dostala jsem antibiotika,které se prý můžou užívat v těhotenství,ale v příbalovém letáku nic takového není.ráno budu volat svému gynekologovi.ke své obvodní lékařce mám důvěru,ale radši se ještě zeptám.nemáte někdo zkušenosti s antibiotiky v těhu.děkuju

elri
27. říj 2008

Christla, aj ja som brala atb, kvoli zapalu mocovych ciest, ale v 2. trimestri. Neboj sa, ked ti to predpisala gynekologicka. Ja som sa tiez velmi bala, aby atb neuskodili malemu. Moj lekar povedal, ze zvolil "mensie zlo" radsej atb ako by mal zapal prejst do obliciek a s vysokymi teplotami, by ta museli hospitalizovat. 😉

mariaz
29. říj 2008

ahojte ja som tiež dostala vo 8 t.t. zápal močových ciest, mávam to každú jeseń pravidelne takže už s tým mám dosť vytrpené. len teraz do toho prišlo aj moje tehotenstvo, lekárka mi tiež predpísala ATB Zinnat ale keď som volala svojej gynekologičke povedala nech sa skúsim liečiť čajom a ATB si nasadím až keď by som ´mala teplotu. Teplotu som nedostala, a liečila som to brusnicami, homeopatikami a čajom. trvalo ta asi dva týždne kým príznaky úplne pomynuli. Teraz mi je už lepšie ale brusnice stále beriem a pijem veľa čaju. Tie ant mám stále doma a dúfam, že sa to už nevráti. 😒 😒

krista
1. lis 2008

syrael • 1d • Dnes v 16:59
Ahoj, mam uz zhruba tyden zpoždou MS a test byl negativni. Protoze mam zrovna zanet uzlin a beru antibiotika, zasla jsem pro jistotu i za znamym gynekologem, ten me uklidnil, ze se sliznice pripravuje na odlouceni, ze je tam jenom cerny flicek, coz muze byt myomek, takze pohoda a kazdou chvili, ne-li hned to dostanu. Je to dva dny a stale nic...Mezitim se objevuji paradni tehu priznaky - tahnou prsa, silena unava, pocit zatky ve vagine. Jako bonus zafungoval i kocour, ktery mi diagnostikoval uz i prvni tehu. Normalne ke me vubec nechodi, ted mi opakovane leze na bricho a tuli se - uplne stejny prubeh byl i s Kubikem v brisku. Takze se zacinam bat, co ta pripadna antibiotika muzou nadelat za paseku. Jsou penicilinova, coz pry nebyva zas az tak nebezpecne, ale nejak akcelerovana, ci co, navic nejsilnejsi verze☹ Doktor me uklidnoval, ze do 10. tydne se v zdy jedna o tzv. Pravidlo vsechno, nebo nic! Bud dojde k potratu, nebo bude plod zcela o.k. Nevim, slysela jste o tom nektera? Popriopade, nebral tu nekdo ATB na zacatku tehu?( Beru Duomox 1000)
Moc dekuju za odpoved!

syrael
1. lis 2008

Ahoj, mam uz zhruba tyden zpoždou MS a test byl negativni. Protoze mam zrovna zanet uzlin a beru antibiotika, zasla jsem pro jistotu i za znamym gynekologem, ten me uklidnil, ze se sliznice pripravuje na odlouceni, ze je tam jenom cerny flicek, coz muze byt myomek, takze pohoda a kazdou chvili, ne-li hned to dostanu. Je to dva dny a stale nic...Mezitim se objevuji paradni tehu priznaky - tahnou prsa, silena unava, pocit zatky ve vagine. Jako bonus zafungoval i kocour, ktery mi diagnostikoval uz i prvni tehu. Normalne ke me vubec nechodi, ted mi opakovane leze na bricho a tuli se - uplne stejny prubeh byl i s Kubikem v brisku. Takze se zacinam bat, co ta pripadna antibiotika muzou nadelat za paseku. Jsou penicilinova, coz pry nebyva zas az tak nebezpecne, ale nejak akcelerovana, ci co, navic nejsilnejsi verze Doktor me uklidnoval, ze do 10. tydne se v zdy jedna o tzv. Pravidlo vsechno, nebo nic! Bud dojde k potratu, nebo bude plod zcela o.k. Nevim, slysela jste o tom nektera? Popriopade, nebral tu nekdo ATB na zacatku tehu?( Beru Duomox 1000)
Moc dekuju za odpoved!

murynka
1. lis 2008

syrael to ti moc neporadím ale já otěhotněla v průběhu braní antibiotik a miminko je zatím v pořádku zeptej se svého doktora 😉 držím palečky

syrael
1. lis 2008

murynka: problem je, ze kazdy tvrdi neco jineho. Ono jestlis otehotnela na ATB, tak se nic nedeje, jde spis o ty dalsi tydny☹

dvojka
1. lis 2008

syrael-já užívala ATB v 8tt a mimi bylo v pořádku.Věř,že pokud se má mimi k světu bude to dobré. 🙂

aponchie
1. lis 2008

penicilinove antibiotika neskodi v tehu a pokud je proto indikace tak se musi brat,ja nechapu maminky ,ktere dobrovolne maji treba zanety v tele a jine vaznejsi onemocneni,ktere se nesmi prechazet a nevemou si ty leky.podle lekaru je mnohem horsi nemoc prejit a nasledky mohou byt horsi.ja uzivala atb penicilin v 7tt a nic pokud se ma dite udrzet tak se podle me udrzi ..

aponchie
1. lis 2008

jako fat kazdej tvrdi neco jineho,ale ja bych v tom pripade verila lekari nez kazdemu druhemu nazoru.miliony zen brali atb ikdyz nevedeli ,ze jsou tehu nebo proste museli co takovej zanet mocaku ?to bych si neriskla to nechat bejt jen tak..ale lekari vedi ,ktere leky mohou predepsat nejsou takovi trotlove aby delali z nekoho pokusne kraliky navic zadne atb se cilene na tehotnych zenach nezkousi kdo by to taky dobrovolne delal,vysledky studii jsou pouze od zen co je brali a podle toho se to tam pise,vim,ze neni nejlepsi brat ibalgin na bolest,ale paralen se vzit muze,a nez pulku paralenu a aby mi bylo zle tak klidne celej,mluvila sem s lekarnikem fajn chlapem z Dr Maxu lekarny a rikala mu co se tady vsecko pise jak se co smi a nesmi a rikal,ze nekteri stari lekari jsou striktne proti vsemu nekteri jsou tak za opicema,ze zakazuji i ten paralen,a ze je to rozhodne jak psala holka ,ze bud se to do 10tt udrzi nebo odejde a vetsinou treba za nejake problemy nemuzou leky,ale tim,ze je nekdo treba bral tak se to hned na ne svali,je jasne,ze min leku je lepe,ale kdyz je nemoc musi se lecit kor zanet dutin,nevim jestli by s emi chtelo riskovat zanet mozk.blan atd pri neleceni treba.. 😝

divozienka25
16. lis 2008

ahojte baby, chcela by som sa spytat ci niektora z vas uzivala ATB makrolidoveho radu...na penicilinove ATB som bohuzial alergicka ...ale pocula som zemakrolidove sa vraj moc v tehu nepredpisuju... 😒 lekari sa akosi nevedia rozhodnut ake by mi mali dat na zapal. Mate s tymito ATB niektora skusenost??

janika7
17. lis 2008

Ahoj, jsem taky alergicka na ATB, v tehu ti mohou dat bud penicilinovou radu, nebo cefolosporiny. Pak existuji jeste jedny a nevim, co jsou zac ☹ V kazdym pripade bych byt tebou chtela originalni lek a ne generikum (lek vyrabeny v licenci), protoze na ty jsou spis alergie. Ja jsem po jednech (cefsil) skoncila v nemocnici...

divozienka25
18. lis 2008

janika7 ...viem ze v tehotenstve sa mozu len penicilinove ATB, cefalosporiny a prave tie tretie ATB su makrolidoveho radu...bohuzial neviem najst ziadnu mamicku alebo tehulku ktore by mali prave skusensot s makrolidovymi ATB 😒 .

veronka73
18. lis 2008

ahojte hlasim sa tiež k Vám...boli mi zistené stafylokoky a enfylokoky a doktor mi dal amoksiklav...tiež sa veľmi bojim,lebo čakám dvojičky je to dvojnásobný strach...no vidím, že nie som sama a je to asi menšie zlo pre to bábo...dajte vedieť ak máte niektorá skúsenosť s amoksiklavom?...

divozienka25
18. lis 2008

veronka73 - amoksiklav patri medzi penicilinove ATB ktore sa v tehu mozu uzivat. Neboj,podla mna to bude v poho 😉 drzim palceky

f.miracle
18. lis 2008

Bohužel se mi braní atb taky nevyhnulo a musela jsem využívat hned dvoje během jednoho měsíce 😒 Neměla jsem z toho moc dobrý pocit, ale jak už zde zaznělo, v některých případech je jejich užívání menší zlo než následky neléčené infekce.

janika7
18. lis 2008

veru: Amoksiklav je penicilin kombinovany s necim a je to silnejsi atb, tak drzim palecky, to by mohlo zabrat. Jen bych ti doporucila, jestli to nezabere, chtit neco co neni penicilinove, me prave tim vypestovali alergii (tyden Penbene, 10 dni amoksiklav, tyden pichany penicilin a nakonec Zinnat, ten konecne zabral...)Kdyz jsem po tyhle skvely lecbe zmenil krcniho, rekl mi, ze Zinnat by zabral hned, ale znas to, pak jsou vsichni chytry...

deathy
19. lis 2008

Ahoj, já mám teď menší angínu, ATB sem dostala. Jelikož sem na Amoksiklav alergická, tak mám Rovamycin. To je prý jedno z ATB který se může v klidu používat...i když ono to stejně v klidu neni, pěkně mě to štve.

divozienka25
19. lis 2008

ahoj deathy - povedal ti lekar o tomto ATB aj nieco viac nez ze sa mozu v tehu uzivat? kedze som aj ja na Amoksiklav alergicka (mimo inych dalsich atb 😒 ) cakam ake lieky nasadia mne ...mam totiz zvysene zapalove markery v tele....a zatial sa nevedeli lekari dohodnut ake lieky budu najvhodnejsie ☹ tak si zhanam nejake ine priapdne info...diky moc 😉

veronka73
19. lis 2008

ahojte buduce maminky, netrapme sa pre atb, nase malicke to urcite zvladnu, moje sa hádžu jedna radosť tak verím že su okey 🙂 ...chcem sa spytať či Vám robili kontrolné odbery keď ste dobrali atb?...ja končím v štvrtok a neviem či sa mám objednať u dokiho, lebo včera nič nevravel až kamarátka mi vravela, že to by predsa mal urobiť kontrolný odber...mám nejaké stafylokoky a enterokoky a keď spomínate tie alergické reakcie, strašne ma svrbí koža,ale inak som rada, že už to budem mať z krku...len aby to zabralo a nenasadil mi ďalšie a určite je to menšie zlo, lebo doki vravel, že by to mohlo spôsobiť aj predčasný pôrod...to teda nechceme! tak sa držte!

aponchie
19. lis 2008

veronka ja mela po dobrani ATB moc na rozbor akorat,krev mi brali na akorat min.tyden na ten screening a psali na nej,ze sem brala Penicilin a nic nerikali a jeste pred dvema tydny mi v ramci tehu prohlidky brali krev na vseckomozne a lekarka tam pripsala jeste CRP a nejake zanety ci co kdyby nahodou a zitra si jdu pro vysledek 🙂

poola
19. lis 2008

Ahojte holky,já jsem brala v 20tt antibiotika,měla jsem nějakou infekci v moči a dostala jsem ATB cefalosporinového typu-konkrétně cefalexin. Doktor mě ujistil,že jsou to "nejmenší zlo",neměli by vubec ublížit.Ale co mě víc trápí,že řekl,že není pak potřeba po dobrání udělat nějaké kontrolní testy. Tak mužu jen doufat,že bakterie jsou zlikvidovány.Podle mě by vždy po dobrání ATB měli proběhnout následné kontrolní testy 🙄

mo7
20. lis 2008

ahojte ja som brala nolicin / tusim/ asi 3-4 tt na zapal mocovych ciest, to som ani netusila ze som tehotna, teraz som v 21, vsetky odbery a uzv dopadli dobre a maly kope za prvu ligu, myslim si ze si nemusite pre lieky robit az take starosti, inak ja mavam caste zapaly mocovych ciest a vzdy mam doma urinal, ktory si nasadim ihned pri problemoch, ten je mozne bezne uzivat v tehotenstve a uz po 2-3 hodinach ked som v teple tie tablety zaberu a je mi lepsie, teraz si uz davam preventivne 1 tbl. denne a je mi super, ziadne problemy za posledne tyzdne sa nevyskytli 🙂

veronka73
20. lis 2008

ahojte aj ja si myslim, ze by mali tie kontrolne testy byt..idem sa natlacit k dokimu a nech mi to urobi...niekedy sa asi treba nanutit...no co uz, myslim, ze to moze len veci prospiet a dufam teda ze liecba zabrala...drzte sa

luckynko
20. lis 2008

Som tu prvý raz a chcela by som sa spýtať, či z vás niekto má skúsenosť s užívaním antibiotík doxybene -tetracyyklínového typu v 1. trimestri tehotenstva. ďakujem.

moni1412
20. lis 2008

luckynko ja som brala penbene, myslim. lekari vúcsinou vedia co mozu predpisat tehu zene 🙂

poola
21. lis 2008

Luckynko, já vím jen,že tretracyklínové ATB jsou v těhu přísně zakázány!! To jsem si našla na netu.Jsi si jistá, že ten doxybene nebo jak píšeš spadá určitě do tohoto typu???
Bud opatrná a ještě se někde přeinformuj!

divozienka25
21. lis 2008

dnes mi predpisali na zapal makrolidove ATB Klacid - mate niektora prosim skusenost?

veronka73
25. lis 2008

ahojte tak ja som dobrala tie atb a teraz sa mi vytvorila mykoza...dostala som ďalšie atb nejaky Polygonal...ale neviem či to mám brať?...je tam uvedené že kontraindikácia tehotenstvo...nemáte niektorá skúsenost..poradte

aponchie
25. lis 2008

tak jestli ti to lekar dal tak ten je chytrejsi nez osazenstvo konika ne? 😀 duverujte svemu lekari proboha on vam nenapise neco co nesmite

pikino
26. lis 2008

ahojte ja som prve tri mesiace bola stale chora mala som hnisavu anginu
najprv som dostala bioparox ten mi to cele zhorsil, potom som mala atb summamed
tie mozu aj tehotne bez problemov akurat je z toho cloveku desne zle a nakoniec este atb do nosa pamicon. a babo vyzera ze je zatial zdrave.
u mna to bolo take vseliake lebo moja lekarka nemala skusenosti s tehulou takze vsetko konzultovala cez telefon s inymi lekarkami. no celkom sranda. hrdlo mam zapalene stale pretoze trpim silnou tehotenskou nadchou krizenou s alergiou.
ale dr mi povedala ze uz mi atb neda a musim to nejako doklepat do porodu.
naozaj sa nebojte lekary vedia co vam mozu dat ked ste tehu a ak nedoverujete
vseobecnej zavolajte svojmu gynekologovy on vam tiez vie poradit ake atb mozete.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru