Užíváni antibiotik v těhotenství. Můžu potratit?

dadula118
22. únor 2007

ahoj holky.dneska jsem byla u obvodní lékařky,a že mám zánět průdušek a chycene dutiny.jsem 14 tt.loni už jsem potratila a mám strach.mám teplotu a do rána asi umřu strachy.dostala jsem antibiotika,které se prý můžou užívat v těhotenství,ale v příbalovém letáku nic takového není.ráno budu volat svému gynekologovi.ke své obvodní lékařce mám důvěru,ale radši se ještě zeptám.nemáte někdo zkušenosti s antibiotiky v těhu.děkuju

lenciatko
22. únor 2007

Ahoj,
ja priamo v tehu nemam, ale tiez som minuly tyzden jedla antib - kvoli zapalu mocovych ciest. A az dnes som zistila,ze som tehu. Tak aj ja mam strach,aby vsetko bolo dobre. Aj ja som po 1 potrate, takze o to viac sa bojim..... Tak daj vediet.

macek13
22. únor 2007

ahoj,
já jsem brala antibiotika v 18tt na zánět močových cest. urolog mě sám poslal za gynekologem na konzultaci léků. určitě mu zavolej, za to nic nedáš. jinak lékaři by měli antb. vybírat i podle týdne těhotenství. Tak to bylo u mě, kdy zkoumal co to může v danném týdnu ovlivnit. ale určitě je lepší vyléčit s antbiotiky za 7 dní, než mít v těle zánět 2 měsíce. to je pro mimi určitě horší. tak neboj, určitě to oba v pohodě zvládnete. 😉

musko
23. únor 2007

Ahoj dadula, čo Ti napísala? V tehu možeš ATB penicínového, cefalosporínového a makrolidového radu, nemusíš sa báť. 😉

dadula118
autor
23. únor 2007

napsala mě Zinnat 500mg.Dneska jsem volala gynekologovi a,že mám mít radši penicilin.ale ted tady čtu,že zinnat je te cefalosporinové řady.musko,kde jsi na to přišla,že v těhu můžou být zyhle řady?nevím jestli mám ještě zavolat obodní,nechci dělat zmatky,zase jí plně důvěřuju a asi ví co předepisuje

dadula118
autor
23. únor 2007

a je fakt,že se mě od včerejška trochu ulevilo.Vím,že jsem asi prdlá,ale po těch mích lonských zkušenostech s těhu.si říkám,že kdyby to ted zase nevyšlo,tak už požádám o adopci.nechci se takhle trapit znovu.furt litám na WC jestli je všechno O.K.asi blbnu.

kalo
23. únor 2007

Ahoj Dadulo, ja v 8 tydnu chytla anginu jako hrom a doktorka mi napsala ATB na bazi penicilinu. Taky jsem mela strach o mimi, ale DR.mi rekla, ze v techto pripadech je nutne se prelecit, aby ti v tele neco nezustalo..treba streptokok, kdyz mas boleni v krku. Ale pokud ti tvoje doktorka napsala tyto prasky a vi o tom ze jsi tehotna, tak se neboj. Skus jeste jednou jen tak pro info zavolat-za to nic nedas..pro klid duse. Vim, ze mas strach, ale aspon se jeste ujisti a hajdy do postele 🙂

musko
23. únor 2007

Pracujem v zdravotníctve a sama som ho brala, keď som bola krátko tehotná. Tak sa nemusíš báť. 😉

monik111
23. únor 2007

Ahojte holky,Já jsem ráda,že se tu toto téma objevilo.Jsem na tom jak ty DADULA,taky jsem hroznej šílenec a plašan.Já už mám Zinnat za sebou ,ale nezabral.Mám zánět močáku.A teĎ beru další antib. Curam,takže taky pěkně plaším.Nejradši bych to nejedla,ale co dělat.Můsíme těm našim doktorum věřit,nic jiného nám nezbýva.Ale taky se moc o malou bojím ☹ Tak se držte 😉

janica..
23. únor 2007

Ahojte,

já měla taky zánět a doktor mi doporučil ať si koupím brusinky(vitamíny) a když nezaberou, tak bohužel budem muset nasadit antibiotika. Brusinky naštěstí zabraly, takže na žádný antibiotiky nedošlo!!! 😉 🙂

monik111
23. únor 2007

janica..:tak to jsi měla štěstí,já to taky prvně zkoušela s těma brusinkama,ale asi tam mám nějakou odolnou bakrerii a zatím nic..ach jo ☹ ☹ ☹

dadula118
autor
23. únor 2007

holky dík,uklidnily jste mě.říkala jsem si,že určitě nebudu první ani poslení s antibiotiky v těhotenstí.ležím,piju litry čaje,vím,že bych černý neměla,ale chutná mě nejvíc.Každou chvilku přemlouvám tu mojí " holku" 🙂 chtěla bych holku,at tam vydrží.za každej prášek jí posílám pomeranč nebo jablko

monik111
23. únor 2007

dadula: neboj všechno bude dobrý.určitě 😉 😉 A já taky pila hodně černej čaj.Ze všeho jinýho se mi chtělo totiž zvracet.Po vodě ,po džusu,po šťáve a i po ovocným čaji.Prostě jsem už nevěděla co pít,tak to vyhrál černéj čaj s citronem.Tak přeji hodně štěstí ať ta "holčina" klapne 😉 A hlavně ať je vše v pořádku 🙂 🙂

dadula118
autor
25. únor 2007

monik111 dík.Dneska jsem vylezla z postele umyla se a zase zalezu.antibiotika jím.Taky si říkám,že je radši budu brát týden,než se s tím dva měsíce trápit.uvidíme jak to dopadne,ty průdušky mě dávaj zabrat.taky asi proto,že bojuju za dva.

kajule
22. bře 2007

Ahoj holky, jsem nachlazená, mám rýmu a kašel. Doktorka mi na to předepsala Augmentin, tak jsem se chtěla zeptat jestli nemůže miminku třeba nějak ublížit?

dadula118
autor
22. bře 2007

kajule,určitě ti doktorka nedá něco,co by poškodilo mimi,ted už je to na tobě pořádně vidět,tak snad není slepá a ty jsi jí to určitě řekla,ne?
tak neboj.

kajule
22. bře 2007

Dadulo, to mi napsala gynekoložka. Ale četla jsem, že jedna paní ho brala na nějakou infekci a pár týdnu potratila, doktoři řekli, že to bylo kvůli tý infekci, ona si ale říká jestli ten Augmentin byl správná léčba. V letáku je napsáno, že pro těhotné a kojící se smí podávat jen když je k tomu důvod. Já ale na prášky moc nejsem, tak jsem se chtěla zeptat.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
dadula118
autor
22. bře 2007

to je težké,když někdo potratí,tak hledá příčinu ve všem.nemusí to být těmi antibiotiky,ale tou infekcí,která sama o sobě dokáže paseku.vím o čem mluvím.přišla jsem o mimi minulý týden,zamlké tehotenství a čekám na výsledky,jestli mě řeknou čím to bylo.ale asi na to nepřijdou.mám pětiletého syna a ten je furt nahromadě,v ten týden co mimi umřelo měl chřipku...tak furt přemýšlím.
magda27,moje švagrová má tři děti u všech kouřila jak fabrika děti jsou zdraví jak řípy.tak taky nevím

natynka
28. čer 2007

Ahojky. Chtěla jsem se zeptat. Nevíte za jak dlouhou dobu se můžeme začít snažit o mimi po dobrání antibiotik?

krista
14. říj 2008

adulkababulka • 25tt • 8. červenec 2008 v 16:10
prosim Vas o radu alebo nazor na uzivanie antibiotik v tehotenstve. Mam zapal mocovych ciest a lekar mi predpisal Nitrofurantoin retard-ratiopharm. Nemate niektora skusenost s tymito antibiotikami? Lekar hovoril, ze tieto ATB sa nevstrebavaju, ale ze idu priamo do moc. ciest takze by na plod nemali mat ucinok - ale co ak nejaky maju?? ☹ som v 11tt tehotenstva a velmi, velmi ma to trapi, ze musim uzivat ATB ☹ prosim, poradte mi. Neuzivala ste niektora tieto ATB v tehu?nemali tieto ATB vplyv na Vase dieta? vopred dakujem za odpovede.

petruci6 • 30tt • 8. červenec 2008 v 16:14
adulka tak skus nejake homeopatika,cajiky,urinal-to je cisto prirodne,neublizi mimcu

adulkababulka • 25tt • 8. červenec 2008 v 16:17
petruci ahoj 🙂 - praveze ja som uz jedno balenie Urovalu(to je asi podobne urinalu) vybrala pred mesiacom a asi to nezabralo, zase sa mi to teraz vratilo, tak asi to nebolo nejake uspesne ☹ naviac neviem co je lepsie - nevyliecit si zapal a mat z toho problemy alebo si vyliecit zapal antibiotikami a mat pokoj - snad 😒 uz neviem, som uz z toho na nervy ☹

evamik • 26tt • 8. červenec 2008 v 16:18
Adul, vím, že řada holek brala ATB v těhu a vše OK... Prý se to opravdu musí přeléčit atb... Rozhodně bych neměnila léčbu bez vědomí lékaře. A hl. nepij urologický čaj!!! Ten se v těhu nesmí!

petruci6 • 30tt • 8. červenec 2008 v 16:20
neviem ja by som ATB v prvom trimestri neriskovala,mozno az po 13tt

evamik • 26tt • 8. červenec 2008 v 16:21
Petruci, asi je horší to nechat být...

annika • 3d • 8. červenec 2008 v 16:21
Ja som mala tiež ATB a zápal v moči, no a som dostala UMASYN. Bolo to okolo 16 tt. keď sa dobre pamätám. A keď som sa pýtala doktora, či to musí byť, tak mi povedal len tolko, že musí, a že bez tých tabletiek to nejde, ešte by to bolo horšie... A bábetko potrebuje zdravú mamičku...
Držím palčeky Adulka, aby si sa uzdravela a sa tešila malého uzlíčka potom.

adulkababulka • 25tt • 8. červenec 2008 v 16:22
evamik - dakujem 🙂 urologicky caj nepijem, niekto hovori ze sa moze a niekto ze zas nie.... tak ho radsej nepijem, lekar povedal, ze je jedno co pijem, staci obycajna cista voda, obcas si ju zriedim s dzusom aby som akoze pila nieco ine. pijem zihlavovy caj, ten sa vraj moze a to len 1 salku za den.
A tymi ATB je to tazke, lekar povedal ze ak to nepreliecim, tak sa ten zapal z dolnych moc. ciest moze dostat az do ladvin a potom by to bolo horsie.... ach jaj, ja tie ATB tak nerada beriem ☹ len sa modlim, aby bolo babo ok 😒

evamik • 26tt • 8. červenec 2008 v 16:24
Adul, já bohužel nevím, co je česky zihlavový... 😅 Ty abt Ti předepsal gyn. nebo urolog?

annika • 3d • 8. červenec 2008 v 16:26
Bábetko bude v poriadku, neboj sa! Tie novšie ATB neublížia mu! A nestresuj, lebo to vycíti aj to malilinké v brušku. Radšej sa oddychuj a pi vela tekutín! Hore hlavu!!!!

adulkababulka • 25tt • 8. červenec 2008 v 16:27
evamik - to je koprivovy caj 🙂 predpisal mi ich prakticky lekar, uz som zobrala 4 tabletky, az teraz ma to viac a viac stve ze ich beriem, asi este zavolam na gynnekologiu, co si o tom mysli moja lekarka... asi som jej mala zavolat hned, nez som tie ATB zacala brat 😒

evamik • 26tt • 8. červenec 2008 v 16:28
To jsem Ti přesně chtěla napsat! Abys to zkonzultovala s gynekoložkou! Ale jak píše Annika, určitě to jsou atb, kt. neublíží!
Přeju Ti hodně štěstí a krásné zdravé mimčo! 🙂

petruci6 • 30tt • 8. červenec 2008 v 16:28
gynekolog ti urcite viac poradi ako my,zavolaj co najskor

adulkababulka • 25tt • 8. červenec 2008 v 16:34
tak uz som volala - bohuzial len so sestrickou, lebo lekarka ma prave pacientku 😒 sestricka povedala, ze by mi tie ATB lekar nikdy nepredpisal, ak by to malo mat vplyv na mimi 🙂 ze sa nemusim bat 🙂 baby, tak snad to bude ok 😖

annika • 3d • 8. červenec 2008 v 16:42
tak sa pekne ukludni a uzdrav sa! No potom sa teš z toho miminka, veď je to najkrajší darček na svete!!!

evamik • 26tt • 8. červenec 2008 v 16:47
Adul, určitě to bude OK! 🙂

eva4444 • 1d • 8. červenec 2008 v 16:49
ja som brala atb v tehu a potom som dostala mykozu, co bolo dost neprijemne lebo sa mi zacal skracovat krcok, tak si baby dajte na to radsej pozor 😉 ale vsetko dopadlo ok 😎

puzzi • 33tt • 8. červenec 2008 v 16:58
Už jsme si psaly s Adulkou po IP, snad jsem Adulku taky trochu uklidnila. Brala jsem ATB v 6 a 9tt a je vše ok.
K tomu pití, nejlepší je asi fakt voda, nic nedráždí a proplachuje. Já to prokládala různýma čajema, ale urolog v těhu ne.
Přeju rychlé vyléčení!

evamik • 26tt • 8. červenec 2008 v 17:13
Jo, Adul, teď jsem si vzpomněla - kup si lakotobacily - tím bys mohla předejít různým problémům, jako je právě mykóza! Mně se nejvíc osvědčily od Swissu!

adulkababulka • 25tt • 8. červenec 2008 v 17:24
evamik - tie lakotabacily to je to, co upravuje floru pri brani antibiotik? som premyslala, ci nieco take neexistuje, zatial pijem acidofilne mlieko ale urcite kupim aj tie lakotabacily, diky moc za radu! asi sa to kupuje v lekrani, ze?

evamik • 26tt • 8. červenec 2008 v 17:31
Adul, přesně tak, upravuje to mikrofloru... V lékárně. 🙂

nikol_79 • 2d • 8. červenec 2008 v 17:41
Ahojte, aj ja som brala v tehu antibiotiká, niekedy v prvých týždňoch. Nevedela som, že som tehu, a to som si spravila tehotenský test pre istotu, ale vyšiel mi negatívny. Mala som angínu. Lekári potom zalamovali rukami, boli to nejaké nové antibiotiká, s ktorými oni nemali žiadne skúsenosti. Tak sme čakali na tripple testy, vyšli v poriadku, ale ja som sa aj tak veľmi bála, preto ťa chápem. V 20 tt. som bola na 3D ultrazvuk, kde mi lekár spravil genetické testy a všetko bolo ok. Až vtedy sa mi uľavilo. Určite by ti nedali lieky, ktoré by mohli malému ublížiť. Dnes je už veľa antibiotík, ktoré sú testované a odskúšane. Tak všetko dobré... 😉

janette4 • 1d • 8. červenec 2008 v 17:44
Adulka, lekár vie,čo ti môže a čo nemôže dať.Podľa mňa tie ATB sú menšie zlo, ako neliečený zápal moč.ciest.Ja som tiež brala atb v I.trimestri aobávala som sa o zdravie dieťatka.Gyn. mi ale povedala, že lekár, ktorý mi ich predpísal,vie, čo mi môže dať, aby to neublížilo malinkému.V prvom rade musíš byť zdravá ty,aby bolo aj bábätko v pohode.Prajem skoré uzdravenie. 🙂

adulkababulka • 25tt • 8. červenec 2008 v 17:49
baby, moc Vam vsetkym dakujem za podporu a Vase rady! a som rada, ze vsetky, co ste ATB brali ste dopadli s miminkom dobre 🙂 nikol - to nezavidim, mala by som tiez nervy! super, ze ste ok 🙂

adulkababulka • 25tt • 9. červenec 2008 ve 22:49
tak baby, uz som bola ukludnena ze vsetko ok - a dnes som citala casopis, kde bolo napisane ze v 12 tyzni mozem urobit malu oslavu, ze uz mam za sebou najvacsie riziko poskodenia plodu infekciou. hmmm, co je myslene tou infekciou? myslite, ze ked mam zapal moc.ciest, ze to je jedna z infekcii, ktore by mohli poskodit mimi? ☹ ☹ ☹

mywiel • 1d • 10. červenec 2008 v 09:37
Na zapal mocovych ciest je homeopatia Cantharis.

evamik • 26tt • 10. červenec 2008 v 09:43
Adul, neboj se toho - tolik holek mělo zánět moč. cest v 1. trimestru a vše OK... Myslím, že tím bylo myšleno, že ve 12. t. klesá riziko samovolného potratu apod.! 🙂

evulinkab • 28tt • 15. červenec 2008 v 08:15
Ahojky, já jsem před dvěma týdny-tedy ve 12tt měla také zánět močového měchýře a močových cest a také jsem brala Nitrofurantoin retard..Hodně jsem se bála, bylo to navic v pátek, takže jsem se nedovolala na svou gyndu..takže jsem jela do nemocnice přímo na porodnici zeptat se tam nějaké lékařky-ta mi řekla, že tyhle atb se nesmí brát v posledních 3 měsících těhu, dále jsem psala své sestřenici, která pracuje jako sestřička na gynekologii a ta mi také řekla, že se nemám čeho bát, že je mužu a když jsem šla po víkendu na genetiku pro vysledky z testů, ptala jsem se tam taky..a tam mi řekl, že pan doktor jistě věděl, co mi předepisuje a že by mi nedal nic, co by plod poškodilo.No- celkem mě uklidnili, ale i tak jsem se bála.Ted je to dva týdny už a začínám trochu špinit.Doufám, že je vše ok... 😒 a snad to nemá nic společného s těmi atb.

lusynda279 • snž • Dnes v 09:26
ahojky ja sa chcem spytat kolko ucinkuju antibiotika v tele?lebo mi sa uz pokusame o babatko s manzelom asi mesiac a teraz sa mi skoncil menzes a od vcera beriem antibiotika 1000 a chcem len vediet ci s pohlavnym stykom mame pockat az ked doberiem antibiotika?

wobludka • snž • Dnes v 09:38
lusyndo, nejsem lékařka, ale myslím si, že čekat nemusíte - v těhle začátcích je to všechno nebo nic, když se to tělu nebude líbit, tak prostě neotěhotníš 🙂 a je lepší vyhnat zánět z těla 🙂 já teď taky dobrala ATB (Duomox, kvůli zánětu v kru), začala jsem je brát desátý den cyklu a normálně jsme se snažili - dr. jen mávla rukou... když to bylo 26 DC a zánět byl malý, dostala jsem radši ATB lokální
můj synovec je zplozen přes směs antidepresiv a ATB, které snížily účinnost HA, a je zdravý jako řípa 😉 tělo si to přebere

aponchie
15. říj 2008

je mozne ,ze na zacatku tehotenstvi se predepisuje penicilin?nekdo rika proboha proc druhej rika proc ne

nensy
15. říj 2008

apíí já si myslím že ne teda ale nevím . 😝

aponchie
15. říj 2008

no ale zase jak se leci tisice zen na celem svete ktere maji treba anginu?? 😖 to nemuzou nechat bejt jen tak nelecene to by melo horsi nasledky

nensy
15. říj 2008

asi máš pravdu apíí tak tam radši zajdi at to není ještě horší

konja
15. říj 2008

já brala v11tt penicilinové ATB a bylo to v poho 😉

aponchie
15. říj 2008

prave jsem se dovedela,ze penicilin nevadi tudiz ani penbene a je to napsane ,ze primo v tehu se muze 😉

katmi
15. říj 2008

ahojte kocky.. ja som mala silny zapal priedusiek - nakazil ma moj kolega 😠 ked som bola v prvom trimestri.. lekarka mi predpisala ATB,ktore mozu aj tehotne zeny.. vsetko bolo v poriadku, bola som sice doma skoro mesiac,lebo mi nechcel prejst kasel,ale lieky zabrali..mam krasnu a zdravu dcerku..tak sa tych liekov nebojte..niekedy je to lepsie ako ked sa trapite s horuckou a chorobou bez liekov..nezabudajte,ze tym trpi hlavne este vase nenarodene dietatko..
drzim palce a nech vas choroby obchadzaju.. 🙂

christla
27. říj 2008

Ahoj holky!
Chtěla jsem se zeptat, zda máte některá zkušenost s ATB Ospamox v 1.trimestru. Beru ho kvůi močovým cestám. Napsala mi ho moje gynekoložka, tak snad je to v pořádku. hrozně se ale bojím a plaším, aby to nějak neublížio miminu.

Díky moc.

kalo
27. říj 2008

Já brala v 8tt penicilin..

christla
27. říj 2008

Kalo, Ospamox je také na bázi penicilinu. Můžu vědět, jak dlouho jsi ATB brala? Takže miminku to nijak neublížilo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru