Užíváni antibiotik v těhotenství. Můžu potratit?

dadula118
22. únor 2007

ahoj holky.dneska jsem byla u obvodní lékařky,a že mám zánět průdušek a chycene dutiny.jsem 14 tt.loni už jsem potratila a mám strach.mám teplotu a do rána asi umřu strachy.dostala jsem antibiotika,které se prý můžou užívat v těhotenství,ale v příbalovém letáku nic takového není.ráno budu volat svému gynekologovi.ke své obvodní lékařce mám důvěru,ale radši se ještě zeptám.nemáte někdo zkušenosti s antibiotiky v těhu.děkuju

taella
26. lis 2008

ja tiež momentálne ležim doma s angínou a mám presno to čo ty - bioparox , ktorý mi dutiny celé upchal , tak že už tretí deň poriadne dýchať nemôžem a trojdňové antiobiotika sumamed .

zmrzka1
26. lis 2008

ja som mala v prvom trymestry zapal v moci a uzivala som antibiotika cely tyzden ,ale ze by som sa po nich lepsie citila sa povedat neda,ale lekarka ma ubezpecila ,ze je vela dostupnych antibiotik ktore neskodia plodu takze len sa treba informovat a hlavne necakat dlho s chorobou ,ale riesit to hned ako sa nieco vyskytne lebo horucka moze byt nebezpecnejsia ako liek pre babo

majdula
1. pro 2008

Ahojky, nechci zakladat nove tema, tak otviram tohle staricke.
Ani nevim, zda jsem tehotna, testit budu az pozitri. Ale dnes mi zjistili, ze mam boreliozu v akutnim stadiu. Dostala jsem atb a nevim, zda muzou uskodit pripadnemu tehu a taky jestli samotna borelioza muze vadit. Uz jsem totiz trikrat potratila a poprve to bylo kvuli prave prodelavane parvoviroze ☹
Diky za rady, tipy, taky jestli to nekdo mel, tak mi prosim napiste jak dlouho jste s tim byly K.O. - ja se citim docela dobre, jen jsem k smrti unavena (myslela jsem puvodne ze jsem jen tak lina diky smutnymu pocasi) a boli me nohy.

aponchie
1. pro 2008

majdula ja se lecila s boreliozou ne sice v tehu ,ale loni ,lezela jsem i na infekcnim a brala jsem 2mesice ATB myslim,ze to byl amoclen a nevim jiste,ale sestra rikala ,ze ten amoclen se brat v tehu da ,ale over si to,nebo hlavne jim rekni,ze jsi asi tehu..btw ja jsem mela silenou unavu asi rok a nevedela jsem mam ji i ted a to mam skoro4letou holku a nemam zadne hlidani tudiz sem na ni sama a je nespavec 😝 😀 ted jsem tehu,ale uz je to lepsi snazim se odpocivat co to jde,lekarka mi rikala,ze nema smysl cekat nejak dlouho pokud chci byt tehu pac borelioza se z tela nedostane navzdy akorat odezni akutni faze a nastane buc chronicka nebo nejaka ta "laxni"proste ti vemou krev a porad budes mit zvysene hodnoty ja naposledy v lete sla na testy pac sem mela opet kliste a musela jsem 3x na testy kontrolni pac jsem mela vysledky v sede zone..je to na palici dokonce mi vyhrozovali invalidnim duchodem pac mi jako nasledek zacala nedokrvovat ceva do mozku tudiz mam zavrate obcas a motaky a musim sedet +nizkej tlak takze takova mlada stara zebracka 😀 kazdej hned vidim jak sem leniva ,ale proste to nejde ani vstat rano z postele kolikrat a pokud ji fakt mas a jses tehu tak radim prestat z praci lezet odpocivat chodit na prochazky a vubec nic neprehanet a neresit 😉 a jdes na lumbalku?ja byla loni v tuto dobu

emjee
27. led 2009

hanam • Dnes o 14:41
Ahojte, nema niektora z vas skusenost s uzivanim antibiotik? Ja som v 14.tt a kvoli hnisavej angine musim uzivat Penicilin. Verim, ze to neublizi babatku, bohuzial podla mojej lekarky, sa to bez antibiotik nemoze nechat. Dakujem za pripadne odpovede.

skybaby • Dnes o 14:43
hanam ja som brala penicilin a ine antibiotika hlavne penicilin od 20tt a bolo to konzultovane s neonatologmi a ti to schvalili, takze sa nemusis bat

fodorka33
27. led 2009

ja som brala pocas tehu antibiotika az tri krat,pretoze sa ma choroby chytali ako kliest,no maly je zdravy a v poriadku...tiez som brala penicilin dvakrat a raz ceroxim...

akejka
28. led 2009

ja som tiež brala ATB (penicilín) 3x počas tehu. V 6.,7., 8 mesiaci. Dostala som kožné ochorenie "ružu" -(nikdy predtým som o tom nepočula) s vysokými teplotami, a to sa ešte 1x muselo po mesiaci preventívne preliečiť ATB, aby sa to nevrátilo a v 8. mesiaci som dostala zápal nosových dutín - Bioparox, ATB...
Strašne som sa bála o mimi, lebo počas vysokých teplôt mi nechutilo jesť, aj som schudla (celkový váhový prírastok počas tehu bol len 6KG), ale mimi bolo, aj je zdravučké...musím si zaklopať.

hanam: penicilín je úplne neškodný v tehotenstve, je to najlepšie ATB, aké môžeš brať...čítala som o tom kopec štúdií na Nete, keďže som ho brala až 3x

majdula: aj kamoška mala boreliózu v 2. trimestri ju preliečili ATB a je to O.K.

deina
6. bře 2009

Stalo sa niektorej, ze ste brali antibiotika v case, ked ste este nevedeli, nemohli vediet, ze ste tehotne? 😨 Asi taky 3tt.

nika251
6. bře 2009

Ahoj. Deina- ja som brala asi v 8tt Cedrox. Ak mas podozrenie ze si tehulka, daj si predpisat ten. Ten sa moze v teho brat aj na zaciatku.

deina
6. bře 2009

Ja som brala antibiotika asi pred tyzdnom, to som este nevedela, ze vobec mozem byt tehu - a dnes som si robila test, lebo mi asi dva tri dni meska a bol pozitivny. 😒 A este aj Bioparox som brala.

nika251
6. bře 2009

Bioparox- to je ok, tiez som brala dve balenia. Nemyslim si ze by to uskodilo - tie ATB. Myslim ze do 12tt dieta vyzivuje zlte teliesko a to nie je napojene na obeh matky. Ale pre istotu zavolaj Stankovi- alebo ak nechces volat jemu, opytaj sa telefonom sestricky- aj ona ti bude vediet povedat.
Mimochodom- blahozelam - budete mat asi taky rozdiel ako my 😀 . Planovali ste?

deina
6. bře 2009

Nika, este nie, chceli sme az po lete. Ma zabije reumatolog. 😀 Tiez som tak vedela, ze dieta takto skoro este na matku nie je napojene, no uvidime. 😖 Skusim este par dalsi testov a potom sa objednam k Stankovi. A dakujem. 🙂

nika251
6. bře 2009

Hehe- ja tiez hovorim ze naplanovat dieta je to najtazsie- pride ked necakas a ak cakas tak nepride. Drzim palce nech to reumatolog prezije 😀 😀

deina
6. bře 2009

Vdaka. 😅 Mal by byt zhovievavy, on je zlaty - no co uz, ked sa stalo, tak teraz len dufam, ze som mu tymi blbymi antibiotikami neublizila.

dejna3
6. bře 2009

dieťa nie je napojené na krvný obeh matky cca 18 -20 dní, nie 12tt..

lul
7. bře 2009

ahojte, som asi uuuplne cerstva tehulka a mam zapal mocoveho mechura. beriem ZINNAT 250, vraj sa moze. mate skusenosti?

mami.sk
7. bře 2009

ja som bola rok pred otehotnením skoro stále s nejakou infekciou a brala som asi 7x ATB ☹ Moja dr. sa ma vždy predtým ako mi niečo predpísala spýtala či nemôžem byť tehotná.
Vraj všetky ženy v produktívnom veku sa pre lekárov berú stále akoby boli tehotné / čo sa predpisovania liekov týka/ mala som aj Zinnat, aj Sumamed / na penicilíny som alergická/ takže tieto sa asi môžu 😉

zirafik
8. bře 2009

ahoja, já mám teď za sebou znánět moč.cest s týdenní hospitalizací. Našli mi E.coli v moči i pochvě 😒 , nasadili Augmentin 1,2 po 12hod... zabral bez problémů, ale člověk má výčitky vůči miminku 😒 .

rybecka
9. bře 2009

Ahojte,
akurat beriem antibiotika Zinnat 500. dufam ze neuskodim malemu mam zapal ucha a dutim.tak asi ten mozme ked aj lul berie 😉

lul
9. bře 2009

rybecka - 😀 dufajme, ze su OK 🙂

luciferek
9. bře 2009

Ahoj holky 🙂,
lul, sybecka, taky jsem brala před měsícem Zinnat 500 a miminko se jeví zdravé, tak ten lék bude asi v poho 😉

lul
9. bře 2009

luci - kamen mi pada zo srdca 🙂

luciferek
9. bře 2009

lul, 🙂 😉 vše bude OK, tak se hlavně vyleč a krásné těhu 😉

vericka.k
9. bře 2009

Ahoj,

ďakujem za túto tému. Som približne v 7tt a dostala som akútny zápal hrdla a prechádzalo to až do uší. Teraz poctivo ležím (aj tak som úplne nevládna a vyčerpaná) a užívam ANT AMOKSIKLAV
Teda vôbec sa v tomto nevyznám, ale som v strachu, čo to v mojom tele robí. Nemámvšak na výber, ked že zápal sa liečiť musí...
Len aby to dobre dopadlo.. ☹ ☹

lovacka
9. bře 2009

aj ja som brala augmentin tusim a je to lepsie ako mat v tele zapal takze dufam ze to nema nejaky strasny vplyv na mimi.je pravda ze aj som ich brala v 16tt

dejna3
9. bře 2009

kočky, ja som mala brala počas tehu asi 4 -5x atb - už od 9tt - mala som problémy s obličkou.. 😝 a máme krásne zdravé dieťatko... 😵
lekári vám určite nepredpíšu niečo - čo uškodí vám alebo bábätku a neliečený zápal môže nerobiť oveľa viac problémov, než antibiotiká predpísané lekárom...
držte sa 😉

vericka.k
10. bře 2009

Dejna3, to mi presne povedala aj doktorka, že by bolo horšie mať v tele ☹ zápal, ako užívať antibiotiká. Som ale taká vyčerpaná..

dejna3
10. bře 2009

vericka, aj ja som bola neskutočne vyčerpaná a strašne ma boleli nohy 😝 keď som sa zdvihla z postele,vydržala som tak 30 min. hore a znovu som musela zaľahnúť... ☹ trvalo mi to cca 3 týždne, potom to prešlo 🙂

zirafik
13. bře 2009

dejna3, díky za povzbuzující informace 😉 . Neb já už mám totiž druhé ATB. Zjistili totiž, že augmentin nezabral ... v moči stále e.coli, takže teď mám na týden Nitrofurantoin retard 😒 , snad už to bude ok ... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru