Užíváni antibiotik v těhotenství. Můžu potratit?

dadula118
22. únor 2007

ahoj holky.dneska jsem byla u obvodní lékařky,a že mám zánět průdušek a chycene dutiny.jsem 14 tt.loni už jsem potratila a mám strach.mám teplotu a do rána asi umřu strachy.dostala jsem antibiotika,které se prý můžou užívat v těhotenství,ale v příbalovém letáku nic takového není.ráno budu volat svému gynekologovi.ke své obvodní lékařce mám důvěru,ale radši se ještě zeptám.nemáte někdo zkušenosti s antibiotiky v těhu.děkuju

renatanecum1
3. únor 2012

prosim vas je mi 14 let byla jsem tak trosku opila a pana a ten kluk ma 15 a byl tez opily a nwm jestli jsem nejsem pana a jestli jsem v tom on nevi jestli se do me udelal pomocte mi prosim nechci aby to vedela moje rodina tak potrebuji pomoc a penize nemam a kdyz budu v tom co mam delat ale na test budu mit a za jak dlouho se dovim jestli jsem v tom a jake jsou priznaky

kacenka1111
3. únor 2012
1ivanka1
19. bře 2012

@macek13 ahoj tiež som momentálne v podobnej situácii..
v 25tt som dostala ladvinový záchvat..nasadili mi atb, veelmi som sa im bránila, ale nakoniec mi vysvetlili že brať atb 10 dní je lepšie ako žiť so zápalom v tele ktorý mi môže spôsobiť predčasný potrat..tak papám atb síce pri každej jednej tabletke je mi ťažko 😢 no predpísali mi ich nezávisle dvaja lekári,,tak musím veriť ich voľbe a dúfať že dieťatko bude zdravé.nič iné mi ani nezostáva

luciemeli
20. bře 2012

Ahojky já brala antibiotika, poněvadž jsem měla v moči delší dobu bílkoviny, doktor se domníval, že je to zánět močových cest. Tak mi je nasadil...brala jsem je přibližně 10 dní a nezabralo mi to. Taky jsem se bála. A nic se mi nestalo. Doktoři ví co napsat, pokavaď ví, že jste těhotná. Po pár dní mě začalo řezat ve spodku tak jsem jela do LTM na pohotovost tam mě vyšetřili a zjistili, že mám v moči hemoglobin...poněvadž málo piji. A dělali mi výtěri a zjistili, že mám kvasinky...tím způsobuje to řezání, ale že je to v těhu normální dál mi vkládací tablety a doteďka už mám klid...a užívám těhu 🙂 😀

tamara86
23. únor 2013

zdravím vás mna trápi močový mechúr Dr. mi predpísal Augmentin 1g nedala som si ho ale po 4 dňoch som sa rozhodla si ho predsa len dať, lebo to nemám zaliečené. A Dr. mi s istotou tvrdil že tieto atb sa môžu

weru3ka
9. črc 2013

@kajule ahoj prosim ta citam ze ked si bola tehotna ti predpisali atb augmentin mne ich dnes predpiasal na mocove cesty som v 13 tt a chcem sa spytat ci je vsetko v poho co sa tyka dietatka?je to moje prve vytuzene tak sa bojim dakujem🙂

varecka246
9. črc 2013

@weru3ka ahoj, já jsem ve 21.týdnu měla zánět močového měchýře- doktorka mi dalaatb (Zinnat) a miminko je úplně v pohodě 🙂

weru3ka
9. črc 2013

@varecka246 no ved prave o tom zinnate tu citam ale to co mi dal ten moj nic neni o tehotenstve tak preto..skoda ze mi nedal ten zinnat aspon bych mala kludne svedomie🙂

severanka96
23. lis 2013

ahoj,no ako píšu vyššie o liekoch,skúsenosti z okolia a z rodiny,Augmentin je v pohode,avšak Rovamycín je úplne humus liek,ja by som si ho do úst nedala.Ale čo je veľmi dobrý liek je Cedax,je 3.generácie a pokiaľ viem,môže sa aj v tehu,no naj by bolo keby si to mohla obísť...

cucu7
3. pro 2013

Ahojte kocky,som v 10tyzdni a gynekolog mi predpisal na infekciu v moci antibiotika Ciprolon,nezacala som ich brat,kedze na letaciku sa pise ze pocas tehotenstva a dojcenia sa liek neodporuca uzivat. Najprv mi lekar povedal,ze v tehotenstve nemozem uzivat ziadne antibiotika ateraz mi ich predpisal. Neviete mi niekto poradit co mam robit???bojim sa o svoje babo. ☹

jk1
25. pro 2015

Ahojte, otviram tuto diskuzi. Minuly tyden jsem brala antibiotika azithromycin, lekar diagnostikoval zanet pochvy. Test negativni, na ultrazvuku nic, tak jsem to zacala brat. A co se nestalo, v pondeli pozitivni test. Mam ted hrozne vycitky. Antibiotika jsem teda brala na konci 4. Tydnu. Proste zakon schvalnosti. Celou dobu nic a pak kdyz se chci zbavit zanetu tak zjistim, ze jsem tehotna :( :( vim ze to bylo hodne na zacatku a ze tyto antibiotika se v tehotenstvi celkem pouzivaji ale i tak mam hrozne nervy. Prosim o ty, co tu drive psaly jestli by mohli potvrdit, ze vse dopadlo ok. Diky moc

serrena
25. pro 2015

@jk1 neměj strach. Prvních 14dni od početí je miminko nezávislá jednotka, alkoholem ani antibiotiky mu neublížíš. Kdyby ano, tak dostaneš MS a ani by ses nemusela o těhotenství dozvědět. Neléčeny zánět by mohl malému ublížit, táhl by se další týdny. Ale takhle jsi se stihla vyléčit. Ničeho se neboj a řekni to svému lékaři, uklidni te i on 🙂

katyangela
28. lis 2017

@monik111 Ja mak ted na dakehi streptococa agalactaie taky zinnat antibiotika dal mi je gynekolog predtym funeril z toho mi bylo špatne este vaham jestli vzit prvni tabletu prakticka dr tvrdi, žw tam nemam moc toho streptococa.a ma donest moč k ni zitra, ale nevim protože z posledne kultivace mam v sobe o se už trapim dva měsice bakterie a kvasinky v pochve , stale sem měla svedeni zatim nic nepomohlo, ale bojim.seze když neprelecim ten zanet v moči ze se to rozširi dal. Co myslite?jsem v 29tem tydnu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru