Užívat jód v těhotenství, ano či ne?

andulka86
19. pro 2012

Pod vlivem článků, jak je v době těhotenství jód nesmírně důležitý pro správný vývoj plodu, jsem si hned na počátku těhotenství kromě kyseliny listové "naordinovala" sama i jód od Walmarku a využívala del návodu celé balení. O kyselině listové vím, že je všeobecně doporučována, ale s tím jódem si nejsem jistá, zda jsem to nemohla "přepísknout", i když teď už je pozdě bycha honiti ☹ Doporučil vám některé lékař užívat konkrétně jód ? Děkuji

eficenka
19. pro 2012

jod se u nás v potravě vyskytuje v dostatečné míře..... takže už nedoporučuji brát, nevím jak třeba solíte, jíte slané potraviny atd.... v tom všem jod je.... zkuste se poradit s lékařkou...

coxa
19. pro 2012

Já třeba měla vysloveně zakázané vitamínové přípravky které obsahují jód. Kdysi jsem se léčila se štítnou žlázou, tak jsem to konzultovala s doktorkou a ona mi to nedoporučila, že v naší stravě je dostatek jódu.

asaka
19. pro 2012

dr mi jod napsal, ale ja ho nebrala. Piju denne sklenicku vincentky, tam je jodu dost a je to doporucovano prave i pro tehotny, krom jiného, vincentka je prospesna v mnoha ohledech. V naší strave je jodu dost ale v tehotenstvi ej potřeba precejenom trchu zvysena a pokud clvek neji ryby aspoň jednou tydne, tak to uplne stacit nemusi, Omezeni s jodem mají akorát zeny co mají urcite problémy se stitnou zlazou

fykyska
19. pro 2012

Také si myslím že v dnešní potravě je jódu dost, určitě bych ,,neordinovala" s ruznými medikamenty vitamíny apod..Neboť zdravě/normálně živené ženské tělo dokáže poskytnou dítěti vše co potřebuje, bez různých preparátů...A i když se výrazně zhubne (vl.zkušenost -8kg) tak si maličké veme co potřebuje..Listovka je vhodná a dobrá volba, která se může i nemusí brát neuškodí neubliží ať se bere nebo ne...Ale s ostatním pozor nadmíra vitamínů, preparátů a doplňků stravy může rozhodit nejen organismus maminky ale i vyvíjejicí se miminko....Např mnoho vit A způsobuje rozštěpy, mnoho vit C překyseluje a odvápňuje 😉 😉 atd atd
Můj názor, zobejte listovku a k tomu pár dobrých chlebíčku nebo sladkou buchtu 😀 😀 😝 a bude dobře 😀 😀 😝

ckei
19. pro 2012

@andulka86 tak mně naopak bylo "přikázáno" jód užívat v tabletách, byly mi vypsány hned na začátku těhotenství a nějakou dobu jsem je brala 😉 Takže já zase doporučuji 😉

p.e.t.u.l.k.a
19. pro 2012

Já mám jod předepsaný endokrinologem a ještě beru listovku a železo od 12 tt kvůli krevnímu obrazu . Listovku a železo jsme brala i při prvním těhu a pak ještě magnezko

aneta0707
19. pro 2012

myslim, ze pokud se neukaze nejaky problem, tak by maminky nemeli brat nic krome listovky. nikdy clovek nevi ceho ma dost a ceho malo. pri prvnim diteti jsem cely tehotenstvi zvracela, skoro nic nejedla, zhubla sem 14 kg, ale krevni testy byly dobry a nic mi nedoporucili... naopak ted pri druhym tehotenstvi mam sice nechutenstvi, ale normalne jim, nezvracim a v 3 mesici sem zkolabovala pri chuzi ve meste, bez varovani, spatne mi nebylo... zjistili malo magnezia. o mesic dyl se to opakovalo, malo zeleza a becka. ted sem zacala mit problemy se zubama, takze k tomu vapnik...
je to tezky, kazdy to ma jinak, ale kazda se muzete zeptat na krevni testy v poradne a podle toho zobat vitaminky 🙂

vecernice
19. pro 2012

u nás se standardně dělá sono štítné žlázy, a dle toho doktorka jód či jiné preparáty předepíše, sama bych si radši neordinovala nic....

natalie77
19. pro 2012

Zdravím, mám špatnou funkci štítné žlázy, takže beru tablety jódu i netěhotná....když jsem byla těhotná a o poruše ŠŽ jsem nevěděla, tak jsem nic nebrala, jen listovku..... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru