V 19. týždni tehotenstva pijem kávu. Je to zlé?

erika2909
7. pro 2011

ahojte som v 19 tyzdni a zacala som pit 3v1 je to zle pijem ju aj´preto ze mam nizky tlak

rosny
7. pro 2011

vse, co obsahuje kofein (kava, cerny, zeleny a bily caj) by se moc nemelo, pac to na sebe vaze zelezo, ktere telo moc potrebuje
Ja si koupila kavu bez kofeinu a je to OK 😉 podotykam, ze mam take nizky tlak

zdeniii
7. pro 2011

jen si dej jestli ti to pomáhá, jedna nebo dvě za den ti nic neudělají 😉

cuci25
7. pro 2011

taky si myslím, že žádná hrůza, 3v1 to je jak kakao 😀 neřeknu, kdybys pila 3 turky bez mlíka a cukru denně. Mě kafe ze začátku nechutnalo, ale teď už si ho tak dva měsíce dávám tak obden, presso s mlíkem a cukrem, taky mám nižší tlak. A doktor mě na strádání železa zatím neupozornil 🙂

pet.honey
7. pro 2011

já si také dám slabou a maličkou párkrát do týdne. Pročetla jsem toho hodně a myslím, že občas to opravdu neškodí.

salikova
7. pro 2011

já pila první těhu caro, protože sem ke kávě nemohla ani čuchnout.. Druhé těhu sem zas enemohla čuchnout ke caru 😀 , takže sem pila normální kávu a ni cse nestalo;) Prostě všeho s mírou.. Nebo doporučuju fakt kafe bez kofeinu - v podstatě v chuti nepoznáš rozdíl;)

scvrcek
7. pro 2011

proboha, jedno dvě kafe za den ti fakt neublíží...v klidu!

pehaka
7. pro 2011

a to že jste těhotná je nemoc a nic se nesmí?? Kafe piju a pila jsem i s prvním dítkem..je krásný, zdravý a šikovný..dokonce jsem jedla tatarák, a plísňový sýry 🙂 dělám a jim co všichni ostatní - těhotenství není nemoc nebuďte přehnaně přecitlivělý!!!!!! 😀

petruskaz
7. pro 2011

bez ranního kafe prostě nefunguju... tlak mám běžně 95/60, takže černo před očima, mdloby...
pila jsem v prvním těhotenství a i dr říkal, že 1-2 kávy deně jsou ok...
a ty 3v1 v tom snad ani pořádně kofein není ne? 😉

neu.sona
7. pro 2011

Ježíš, to jsou otázky.... A 3v1 snad není ani kafe... Hoď se do klidu, vše je ok.

romca13
7. pro 2011

pokud se prý nepijou víáce než 4 kávy denně, tak je to v pohodě,, a 3v1?? to je slabý odvar 🙂 takže bych rozhodně byla v klidu

sylvka
7. pro 2011

díky,holky potěšily jste mě 😉 já piju jedno rozpustný denně s mlíkem a cukrem,ale stejně mám (jsem měla 😉 ) blbej pocit,že to malýmu ubližuje.když ne,jsem jen ráda.

anieanne
7. pro 2011

Úplně v pohodě, já si nijak neomezovala ani v prvním těhu, ani teď. Kafuju, jím nivu, paštiku... Když je všeho s mírou, nemůže se nic stát.

helcas
7. pro 2011

káva v pohodě, spíš bychom se měly po dobu těhotenství někam odstěhovat, ať nemusíme dýchat to hrozné ovzduší kolem nás...o tom nikdo nemluví, ale všude píšou neberte léky, nepijte kafe..to jooo

andelka
7. pro 2011

Já jsem kafoholik, denně jsem donedávna musela mít 2kafe - zvyk ze školy 😅 V prvním trimestru mi přestala úplně chutnat, ale teď už zase piju, slabší rozpustnou, s mlékem, 1x denně. Pokud se nepije litr turka denně, tak to nevadí. Taky mám nižší tlak, průměr 100/60.
No a v tom 3v1 moc kafe fakt není 😉

saminomimino
7. pro 2011

já jsem nečekaně po třetí těhu a vzhledemk tomu že mám děti malé takže spánek po obědě nehrozí,řeším to kávou,prvně jsem měla výčitky ale drží mě to na nohách mimo to mám nízký tlak,bylo i řečeno že jedno normální kafe denně neuškodí,ale jinak bych to asi nehrotila,někde jsem četla co to dělá s miminkem v bříšku pokud je toho moc a moc silné a nic pěkného,nic nepřehánět určitě mu neubližuješ 😉

usounek25
7. pro 2011

ahoj, někde jsem četla, že by se nemělo vypít v těhotenství určitě množství kofeinových nápojů denně - bohužel už si napmatuju tu gramáž co byla udaná, ale odpovídalo to 6ti šálkům denně, což si myslím, že snad v těhotenství nikdo nedá. Já pila u malýho a teď taky, ale dávám si jen půlku lžičky Nescafe a půl na půl s mlíkem. Takže si taky myslím, že pokud nevypiješ litr denně, ale třeba jedno, dvě, tak je to v pohodě 😉

sudina
7. pro 2011

Mě na předporodní přípravě říkala PA, že pokud máme chuť na kávu, ať si ji určitě dáme, klidně i skleničku vína... prostě se můžeme chovat úplně normálně, akorát všeho s mírou - jak už tady několikrát zaznělo!!!!! 🙂 Já teda měla za celý těhu asi dcl vína, občas si dám to kafe, průměrem 3 x za týden, občas i malý pivko na trávení.... Jinak znám teda případy - jedna známá kouřila nechutný množství cigaret v těhu i pila jakoby se nechumelilo. Mají krásnýho zdravýho klučíka - ale to je extrém a spíš měli štěstí, že se to na něm nepodepsalo. 🙂 Takže káva 3 v 1 Ti určo neublíží. 😉

kalo
7. pro 2011

Nevím, co chceš slyšet? Že je to OK a že to nevadí? Kofein (byť i jedno kafe denně) působí na vývoj nervové soustavy miminka....Takže co myslíš? 😉 😉 😉

salomee
7. pro 2011

Hm, já teda zkušenosti nemám a nevím, jak co působí, ale jako kolegyně o příspěvek výše moc nerozumím položené otázce. Tak kávu piješ, no...kdyby to vadilo, tak už se to zpátky vzít nedá. O to bych se spíš zajímala hned, jak bych věděla, že jsem těhotná.

petra.a
7. pro 2011

3v1 je taky "kavovy cajik" 😀
V 5. mesiaci tehotenstva som robila statnice a bola som neskutocne unavena, k tomu mi este dost daval zabrat Tobias. Inak som vzdy bola kavickarka, ale pocas tehu som kavu obmedzila na slabunku a jednu denne. Nedalo mi to a spytala som sa Dr. a ten mi povedal, ze pokial mi to nerobi zle a nepijem 3 smrtaky denne, ale fakt s mierou a slabsie, tak sa nemam coho obavat. Takze co clovek to nazor..takze si vyber 😉

dana3262
8. pro 2011

V 3v1 neni moc kavy, zato sr.cek je tam dost. Nejlepsi je klasicky presso. Kafe nevadi kdyz nepijes 5x denne a jestli ti pomaha na tlak, tak tim spis. Placenta je dobrej filtr 🙂
I decka vina, maly pivo je v pohode. S cigarama je to teda horsi, to bych s deckou nesrovnavala. Nechodila bych moc ani do zakourenych prostor, natoz kourit.. 😝

petkave
8. pro 2011

Prosím, ťa, veď to ani káva nie je... 😀 😀 😀 Ja ju pijem tiež... Pila som ju aj pred tehotenstvom, potom som všetku kávu v 1. trimestri vylúčila, hoci mi veľmi chýbala. A po skončení 1. trimestra som sa na ňu zase vrhla - vždy iba jednu denne. Niekedy 3v1, niekedy presso, kapučíno, ak som šla niekde do kaviarne. Ja si myslím, že v 19 tt je to úplne v pohode...

zuzinka2312
8. pro 2011

Já piju od začátku těhu kávu s houbou Reishi a sem tam si dám i rozpustnou a jsem v pohodě a i mimčo 😉

hhranolka
8. pro 2011

Neřešit, jak uz tu bylo psáno, tehotenstvi neni nemoc, pij a jez na co mas chuť 😉 - jedine co dle mého v tehotenstvi opravdu vynechat jsou cigarety a litry tvrdého alkoholu

bubbly
8. pro 2011

Co resis?🙂 Ja pila v prubehu celeho tehu 1 i 2 rozpustne kavy denne a uplne v pohode, holcicka se narodila zdrava v terminu. Dokonce jsem si nekdy doprala i malou sklenicku piva. Ted uz ma skoro 6 mesicu, porad kojim a denne 2 kavy si klidne dam. Hodne stesti, at se dari tobe i miminku.

ivasad.
8. pro 2011

Kdyby ses ptala na syrové maso a vajíčka, tak se nedivím, ale kafe? Neboj, to je naprosto neškodný 🙂 Já piju občas i slabýho turka s mlíkem. A 3v1 moc kofeinu asi neobsahuje 🙂

tina74
8. pro 2011

Většinou se uvádí, že by se nemělo překračovat 300 mg kofeinu za den. To jsou zhruba dva šálky instantní kávy. Silné espresso může mít kofeinu mnohem víc, stejně tak i ledová káva v plechovce (u jedné jsem objevila obsah kofeinu 600 mg). Já jsem dřív byla zvyklá pít i několik šálků silného espressa denně, občas i Red Bull. Teď jsem to omezila na 1 kávu ráno a úplně mi to stačí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru