V těhotenství do lesa. Můžu?

evcounek
10. črc 2013

Ahojky maminy a těhulky, Moc ráda chodím do lesa (na houby, borůvky, ostružiny nebo jen tak na procházku) ale nejsem očkovaná proti encefalitidě (nebo proti tomu co se očkuje ) a tak se bojím, abych si nepřinesla domů dáreček v podobně boriliozy a encefallitidy.
Chodili by jste do Lesa i tak? nejraději jdu na podzim na houby a to budu v nějakém +-30tt. Pokud mi to moje bříško dovolí ráda bych chodila ale bojím se.
Pokud je tu nějaká podobná otázka/diskuze tak mi prosím odkažte.

kikimaruska
10. črc 2013

Les mám ráda a chodím tam často...a co se týče klíšťat, tak u nás na zahradě i u rodičů je jich bohužel tolik (a nejen tam, i kdekoliv v parku, lesoparku atp), že bychom nesměli chodit ven vubec a téměř nikam. 😒 . Manžel si navíc lym.boreliozu loni "uhnal" také a ani nevíme kde k tomu přišel - žádné klíště jsme před tím nenašli, až pak se začaly projevovat příznaky.

iva_kucerova
10. črc 2013

Já rodila na konci ledna a do půlky prosince jsem ještě dost courala po horách a trávila plno času v přírodě vůbec. Myslím, že když se pak doma hned prohlédneš,je to v pohodě a je fakt, že klíšťata jsou všude, my jich třeba máme nejvíc před panelákem🙂 Dělej, co tě baví a užívej si klidu🙂

benjik
10. črc 2013

Tohle by mne tedy vážně nenapadlo řešit,to by člověk za chvíli nesměl vystrčit nos z domu.Klíště chytneš kdekoliv,já nakažené chytila ve městě. Vhodně se obleč,použij nějakou ochranu a vzhůru do lesa.

lulii
10. črc 2013

Já taky byla v lese kolem 30.-tého tt několikrát a ještě jsem vyloženě skákala přes příkopy 😀 Chodila jsem tam často, taky les miluju (až na ty breberky). Nic jsem naštěstí nechytla 😉

petule246
10. črc 2013

klíšťat se bojím i netěhotná, tak stříkám sebe i děti autanem apod. takže bych to řešila podobně i v těhotenství

aja123
10. črc 2013

stačí pořídit dobrý repelent proti klíšťatům a hurá do lesa 😉 🙂

zuza01
10. črc 2013

My máme les u domu, jsme tam pořád. Občas se nastříkám repelentem, ale klíště lehce chytíte i v trávě v parku nebo na zahradě. to by se nedalo jít nikam.

monikabie
10. črc 2013

A co mají dělat ty které v lese bydlí: To je teda dotaz

ange_de_la_morte
10. črc 2013

Nezlob se na mně ale někdy mě wážně zaráží čím se těhotné maminky zabýwají 🙂 🙂 To bys nemohla wyjít z baráku, my máme statek, já do 6.měsíce jezdila na koni ( do lesa !!!) přílišná opatrnost podle mně není na místě. Stačí repelent, nebo se prostě jen zkontrolowat po náwratu z procházky. A raději se těž na miminko a nezabýwej se takowýma blbostma 😉

llluckaaa
10. črc 2013

Já jsem po lese těhotná běhala. Brala jsem si na sebe dlouhé světlé kalhoty a pravidelně kontrolovala, jestli po mně něco neleze (a že lezlo 😝 ). Po návratu domů jsem se hned vysvlékla a nechala zkontrolovat manželem, jestli klíště někde není přisáté (my se takto kontrolujeme vždy po návratu odněkud, kde je vyšší tráva, keře ap.). Všechno oblečení jsem hned vyprala (btw. hrozně by mě zajímalo, jestli se klíště v pračce utopí nebo otráví pracím práškem 😀 ).
Takže hurá do lesa, ale dát si pozor 😉

sasina1982
10. črc 2013

to bys nesměla nikam, všude číhá nějaký nebezpečí, nákaza...takže hurá do lesa...

petrajavor
10. črc 2013

já rodila loni v červnu a normálně sem chodila do lesa, jen většinou v dlouhém...ale pak začala horka (a navíc jsme se v lese i fotili) a navíc klíště si můžeš přinést i z louky takže jsem to riskla jen tak 😉 a nic....

cuci25
10. črc 2013

ty jo tak na tohle jsem teda taky nikdy nemyslela, ani když jsem byla těhotná 🙂 Do lesa jsem chodila se psem, na houby...Jestli máš takovej strach nastříkej si nohy repelentem, třeba tě to uklidní...

irennn
10. črc 2013

Jak říkají holky,to bys fakt nemohla nic...já normálně do lesa chodím denně se psama....a jak beru těhu vitamíny,je tam moc béček,nic na mě neleze, ani klíšťata ani komáři, říká se, že jim to smrdí...no a jelikož už to jím tolikátý měsíc,tak bych jim ani nechutnala... 😀

speedygon
10. črc 2013

@kikimaruska borreliózu nemusí přenášet nutně jen klíště....

zamilovanadonej
10. črc 2013

J8 do lesa chodila v těhu stále, a řešit toto mě nenapadlo 😲 😉

klara.t
10. črc 2013

🙂))) teda holky, použijte občas vlastní hlavu....

anushka111
10. črc 2013

Já se nastříkala repelentem, který byl i pro děti od jednoho roku a šla jsem. Chápu že máš strach o to malé v bříšku (já měla taky), ale tohoto se opravdu bát nemusíš 😉

majka12
10. črc 2013

😀 😀 😀 těhotenství není nemoc, takže pokud zdravotní stav dovolí, tak bych šla kamkoliv 😅 😅 Klíště chytnu i na zahradě. Všeho moc škodí. 😎

terkaz
10. črc 2013

Ne, sedte doma na zadecku a cekejte na porod 😀
omlouvam se za hloupou odpoved, ale nektere dotazy me fakt zarazi 🙂

bonavoxa
10. črc 2013

Byla jsem dva dny v lese na stanovačce v cca 15. týdnu. Taky jsem všechno moc řešila..a stejně se to pokazilo samo a uplně jinak. Jsem ráda, že jsem do 7. měsíce fungovala skoro normálně. Takže vycházku do lesa uplně vklidu.

zvargova
10. črc 2013

jasně že můžeš 😀 kdo se bojí nesmí do lesa

pivonka2
10. črc 2013

Nechoď nikam, seď doma, koukej na televizi. Tím prospěješ nejen sobě, ale i miminku. Na ulici by tě třeba mohlo porazit auto, chodec plivnout kdejakýho bacila..Prosím tě neblbni a dělej co normálně 🙂)) Ségra vylezla v 6. měsíci na Sněžku, já byla v 8. měsíci na borůvkách...Těhotenství není nemoc 😉

elastiq
10. črc 2013

No myslím, že určitá opatrnost by tam být měla. Nic si z toho nedělej, že máš strach. Já dostala boreliozu v těhotenství a musela jsem neustále na kontroly na infekční a odběry a léčba atb. Takže já už bych opatrnější byla..ale myslím to tak, že když je největší výskyt klíšťat tak bych do lesa prostě nešla..jinak bych se nastříkala repelentem, gumáky a kontrolovat se..v klidu🙂

vera_vila
10. črc 2013

Můžu? Ne, nemůžeš 😀 Jasně, že jo... Já nevím, tohle je fakt docela hloupý dotaz... Existuje x přípravků a repelentů na odpuzování klíšťat, vhodně se obléknout (dlouhé kalhoty, dlouhé rukávy, plné boty, kalhoty do ponožek) a můžeš klidně vyrazit na houby... Potom se pořádně prohlédnout, zkontrolovat... Sice obavy chápu, ale na druhou stranu - určitě máš vlastní rozum...

ikarkulka
10. črc 2013

@monikabie Ty, co bydlí v lese, mají zákaz otěhotnět!!!

lucylama
10. črc 2013

Já jsem byla v lese cca týden před porodem a vůbec nic se mi nestalo.😉 Takže můžeš s ledovým klidem vyrazit.🙂

ladus88
10. črc 2013

Taky bych mela strach,ale jak pisi ostatni kliste chytis vsude ani nevis jak🙂Staci repelnt a je to🙂Jen se vic hlidat.Mame statek a vim ze breberky cihaji vsude i tom blbem sene🙂S klidem a repelntem na prochazku🙂

saminomimino
10. črc 2013

to je v tip,nebo myšleno vážně??😀 proboha vidím že farmaceutické lobbi a reklamy v lidech fakt vyvolává přesně to co má -strach ze všeho i z přírody 😀 je to fakt prč,jako že očkování nás spasí a zachrání,raději do lesa nechoďte pač jestli nejste očkovaná proti encefalitidě můžete nakazit klíšťata 😀

cutie_01
10. črc 2013

Kdo se boji, nesmi do lesa! 🙂 Chce to repelent, dlouhe kalhoty a byt v klidu. Klistata jsou i ve meste v parku..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru