V těhotenství do lesa. Můžu?

evcounek
10. črc 2013

Ahojky maminy a těhulky, Moc ráda chodím do lesa (na houby, borůvky, ostružiny nebo jen tak na procházku) ale nejsem očkovaná proti encefalitidě (nebo proti tomu co se očkuje ) a tak se bojím, abych si nepřinesla domů dáreček v podobně boriliozy a encefallitidy.
Chodili by jste do Lesa i tak? nejraději jdu na podzim na houby a to budu v nějakém +-30tt. Pokud mi to moje bříško dovolí ráda bych chodila ale bojím se.
Pokud je tu nějaká podobná otázka/diskuze tak mi prosím odkažte.

helen_8
10. črc 2013

Pardon, ale co je to za dotaz? 😉

ebsian
10. črc 2013

Mě spíš napadá: Jak staré dítko tam brát? Možná taky moc přemýšlím.. 😀

eloana
10. črc 2013

tak znam maminku co chytla v 16tt kliste mela boreliozu a dite ma ted vazne poskozeny zrak....samozrejme kliste muzes chytit opravdu kdekoli- nic mene ja se v tehotenstvi rizikovym mistum snazila vyhybala (musim se priznat,ze pri druhem a tretim tehotenstvi jsem byla z nejakeho duvodu prehnene paranoidni🙂 asi hormony
Tim te nechci urcite strasit-uz jsi v pokrocilem stadiu tehotenstvi-je to problem spis na zacatku tehotenstvi.....jen si nemyslim,ze to je tak uplne hlopy dotaz, jak to tu vetsina pojala🙂

mafeska
10. črc 2013

klíště můžeš chytit i před barákem, takže vzhůru do lesa, aspoň se tam nadýcháš čerstvýho vzduchu 😉

nunacek
11. črc 2013

Koupit repelent s hurá do lesa 😉 Encefalitidu i boreliozu můžeš dostat, i když jsi třeba za celý život neměla ani jedno přisáté klíště. Jsou i jiné zdroje nákazy než jen klíště.

prcekverunka
11. črc 2013

Jěžííííš, tak ji hned všichni neodsuzujte, ne...Se jen zeptala. Radši se zbytečně zeptat, než udělat něco, co by ji pak mrzelo 😕

@evcounek Takže si kup repelent, natáhni šusťákovky, ať to těm hajzlíkům klouže a po návratu z lesa se pořádně osprchuj, aby kdyžtak spadly ty breberky...

nikkakol
3. zář 2013

Ježíš to jsou starosti, to by mě snad ani nenapadlo 🙂
tak se před tím nastříkám proti hmyzu, klíštatům a je to!

verisek91
4. zář 2013

normáln můžeš,já chodím každý týden několikrát a klíště jsem si ještě dom nepřivedla;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru