V těhotenství jezdit na motorce jako spolujezdec?

katiik
12. bře 2013

Řeším dilema jestli jezdit jako spolujezdec na motorce, když jsem těhotná nebo radši ne.. A pokud jo, tak do kterého týdne třeba ještě jo a pak kdy už ne nebo celkově... Napište mi prosím vaše názory, díky 🙂

jarkalada
12. bře 2013

@katiik řekla bych že do tolikátého, dokud nespadneš 😎

katiik
autor
12. bře 2013

@jarkalada no já vím, že to je trochu riziko, ale když se nic nestane, tak to není nijak namáhavý ani náročný jako třeba kolo, lyže, voda, apod....

maruja
12. bře 2013

@katiik nebo dokud obejmeš přes bříško řidiče 😉

llluckaaa
12. bře 2013

@katiik Asi bude nejvíc záležet na tom, kdo bude řídit, jak bude řídit a kde budete jezdit.
Já jezdila těhotná na kole ještě s dítětem vzadu a nic se nám nestalo 😉

jarkalada
12. bře 2013

@katiik a až se něco stane, tak co? 😎 je to tvoje věc. Jen už dneska čtu několikátou podobnou otázku, jestli se může jezdit na koni, sjet řeku nebo teď motorka... Snad máte holky vlastní hlavy, abyste věděly, co si můžete dovolit 😎

michamicha
12. bře 2013

Tak vzhledem k tomu, že na motorce máš chráněnou jen hlavu a páteř (pokud jezdíš s helmou a páteřákem) tak bych určitě nejezdila. V autě tě při menším nárazu ochrání pás a případně i airbag, kdežto z motorky hned letíš dolů a ani neovlivníš to jak padneš.

sedivka
12. bře 2013

@katiik kdyz si to vezmes na triko 🙂 Musis vedet ty, jestli se bojis nebo veris ridici, ze to s vama nepolozi. Ja osobne bych na motorce tehotna nejela ani nahodou, autem jsem jezdila a ridila az do porodu.

shak29
12. bře 2013

Taky záleží, co to je za motorku... manžel měl zalehávačku a nedovedu si to s bříškem představit. A hlavně bych na to těhotná nevlezla, on může jet sice zodpovědně, ale některý ostatní jezdí jako hovada... Teď co máme děti mašinu stejně prodal....

maruja
12. bře 2013

@jarkalada na koni 😀 a těsně před porodem sjet peřeje 😉

jarkalada
12. bře 2013

@maruja ještě mi tu chybí seskoky padákem nebo z mostu na gumě 😝 😀

llluckaaa
12. bře 2013

@jarkalada Přesně tohle mě napadlo 😀 Že někdo založí další diskuzi a zeptá se, do kdy může těhotná skákat padákem 😀

mafeska
12. bře 2013

Já osobně bych na to nesedla už jak bych zjistila že jsem těhotná. A řidiči bych mohla důvěřovat sebevíc.

ange_de_la_morte
12. bře 2013

já bych na motorku nesedla ani netěhotná, a jako těhotná už wůbec ne. Ale na druhou stranu sem do 6.měsíce jezdila na koni, někdo může říct že je to nebezpečnější, ale podle mně je to mnohem bezpečnější než motorka - ridič může být sebelepší a může se něco stát i když to nebude jeho chyba a ty následky jsou pak asi wýraznjnější, kobylce jsem wěřila a ona od počátku cítila že jsem těhotná a patřičně se podle toho chowala ( ale ano i tak jsme mohly spadnout třeba spolu)

maximka33
13. bře 2013

@katiik no já nevím, mně obecně přijde jízda na motorce dost nebezpečná, nechci vidět pády a srážky ☹ co takhle přesedlat na kabriolet? my to tak udělali a nikdo o moje bříško mít strach nemusí. Manželovi jsem motorku vysloveně zakázala, protože o něj mám prostě strach. Máme rodinu, tak už nechci tak riskovat.

petrusew
13. bře 2013

Mě osobně to příjde jako neskutečný hazard! Nedřív se tu řeší jízda na koni, potom sjezd řeky a teď tohle? Ne, nesedla bych na motorku. Ano, nic se stát nemusí, ale taky může. To je ale se vším, i s tím koněm či řekou a podobně! Fakt mi přijde, že poslední dobou některé maminky neví, co by roupama..... ☹

luciezesvetic
13. bře 2013

Já jezdila do 6. Měsíce jako řidič,ale neměla jsem moc velké břicho,takže to si musíš srovnat v hlavě sama

camelinka
13. bře 2013

Já bych na to nesedla ani jako netěhotná. Tohle už mi přijde jako šílený hazard 😝

suzuki8188
21. kvě 2013

Ahojky, vše záleží na tobě jak se budeš cítit, já se ptala i doktorky 😉 jezdila jsem do 30tt ,pak už se nedalo..samozřejmě né jako blázen,že..a to že některé řeší že to je hazard...tak co v dnešní době hazard není 😉 😝

kitinka76
21. kvě 2013

@jarkalada stát se jí může něco i když pojede na kole, nebo půjde pěšky přes přechod.... 😒
@katiik souhlasím s @maruja dokud obejmeš řidiče 😉

katiik
autor
22. kvě 2013

@kitinka76 Já se rozhodla, že stejně už na motorce s nikým jezdit teď nebudu 😉

mimisss
10. čer 2013

Já bych se bála 😕

monasek84
10. čer 2013

@kitinka76 no ale na kole asi nespadne treba v rychlosti 100km/hod a vys...a pravdepodobnost je samozrejme mensi....

@katiik ja jsem ridic, mam vlastni moto, ale co jsem tehu uz nejezdim, nestoji to za to, riziko je moc velke (ani ne tak z moji chyby, jako z ostatnich na cestach ...)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru