V těhotenství k moři. Máte zkušenost?

miiina
16. črc 2007

Ahojky holky, máte nějaká zkušenost s tím jet těhotná na dovolenou k moři??

ivonadol
5. bře 2016

@barumat Díky. 🙂

mau9
5. bře 2016

Já byla hned na začátku 7. - 8. týden a jela jsem jen proto, že jsem zjistila, že jsem těhotná až po zaplacení dovolené. Moc jsem si to neužila, protože mi bylo pořád špatně a byla jsem unavená, ale pokud je ti dobře, tak bych klidně jela.

ivonadol
10. bře 2016

@mau9 ahoj díky. ;) první těhu jsem zvladala výborně tak snad i toto.To že jsem těhotná jsme tak zjistili az po zaplacení dovolené ale jsem čím dal tim víc klidnější ale bůh ví co bude do června...

luckeyluckey
10. bře 2016

Já byla v Řecku asi tak cca 6 týden, věděla sem podle krve že sem těhotná,ale neměla sem to ještě ani potvrzeny od doktorky a úplně v pohodě.

hanka303
10. bře 2016

Pokud bude vše v pořádku a budete se cítit dobře, tak bych v tom neviděla problém. Já jsem byla u moře v 1. těhotenstvi na začátku šestého měsíce a v 2. těhotenství jsem na konci 4. měsíce letěla do Švýcarska a pak jsem byla na konci 7.měsíce u moře. A vše v pohodě bez problému 😉

rousss
22. srp 2016

Holky. Jaké léky jste si braly sebou na.dovolenou kdyby náhodou?které lze brát v těhotenství?

leilinkaa
22. srp 2016

@rousss Ahoj, já se vrátila před týdnem s dovolené v chorvatsku a v rakouských Alpách a měla jsem sebou na základě doporučení gynekoložky smectu, černé uhlí a septisan, dále mi říkala, že kdybych chytla horečku tak si můžu dát max. jeden paralen, ibalgin nikoliv. Naštěstí jsem ani jeden lék nepotřebovala. Dále doporučuji dobré pojištění. Já měla od Axy, bez limitu na léčebné výlohy. Bylo sice dražší, ale to nevadí. Pro klid duše to bylo super🙂 Axa tedy pojišťuje jen těhotné do cca 24 tt a musí mít fyziologické těhotenství které, když je potřeba léčebných výloh v těhotenství podložit potvrzením od lékaře.

rousss
22. srp 2016

@leilinkaa Ahojky, děkuji za odpověď a za rady. My jedeme do chorvatska autobusem teď v pátek na týden a jsem ve 12tt tak přemýšlím jaké léky sebou

leilinkaa
22. srp 2016

@rousss nemáš zač. Já jela autem na 7 dní do Chorvatska a potom jsme byli ještě 3 dny v Alpách. Jeli jsme autem a naštěstí, jsme všechno zvládli🙂 Užijte si to!

rousss
22. srp 2016

Já doufám ze to zvládnu bez léků a užiju si to pořádně ještě

taptap82
25. srp 2016

Ahoj holky, já teda nemám ještě těhotenství potvrzené, jen pozitivním testem, ale příští čtvrtek jdu poprvé k dr. a hned pak v sobotu už letím na služební cestu do Španělska (kde jsem koukala teploty 36 stupňů, ale stejně po většinu času budu zavřená vevnitř). 14 dní na to máme naplánovanou dovolenou v Řecku, v prosinci pak prodloužený víkend v Londýně a na Vánoce na tři týdny do USA - to bych měla být cca ve 20. týdnu těhotenství. Tak doufám, že to vše zvládnu bez komplikací. Řikám si, těhotenství není nemoc, jasně, člověk musí být opatrnější a nic nezavádět do extrémů, ale pokud je vše ok, tak snad není důvod nejezdit. Uvidíme co mi řekne dr.
Spíš řeším, jak to na služebce utajím před kolegyní. Ráno už se mi dělá dost blbě, takže pokud se to v těch vysokých teplotách zvrhne do zvracení, asi se to provalí 😀

mrskato
25. srp 2016

Ahoj, my byli v Itálii, když jsem byla ve 27tt, byla to paráda, pokud je vše ok, rozhodně bych se neomezovala.

maly_kukolar
25. srp 2016

@taptap82 ahoj, ja som sa tiez sluzobne nacestovala celkom dost - 6tt som sla na konferenciu do chorvatska, kde sme potom este ostavali 5 dni sukromne s kolegynou (smaozrejme, vsetko vybavovane kym som otehotnela..), to sa dalo v pohodicke..a potom na prelome juna/jula som bola asi 18 dni v spanielsku, teploty okolo 40, navyse sme boli vacisnu dni mimo mora (tiez pracovno/sukromna cesta, riesena pred otehotnenim..) a dalo sa...aj lekarka povedala, ze co by sa stalo tu, stane sa i tam..
vela vela vela pit
stale mat cosi na jedenie po ruke - ovocie, tycinky, oriesky, nenechat to hlavne zajst az do stadia hladu...ak uz som bola hladna, nohy mi otazeli, hlava sa motala a bolo mi zle..neviem ci by som z v stadiu hladu vedela obiehat ulice a to jedlo zhanat, asi by som si lahla na zem a cakala, co bude :D preto stale treba mysliet dopredu a mat cosi po ruke
dost mi pomahala aj kola, cely zivot ju nepijem, fakt vynimocne, ale co som sa v spanielsku jej napila....dodala cukor, osviezila, troska ukludnila zaludok..
a stale robit prestavky, neprepinat sa..
kolegyni to urcite povedz, neviem ake mate vztahy, ale mne to dobre padlo,, ze to vie..aspon som si s kludom mohla pytat v lietadle miesto v ulicke blizko toaliet, nosila mi cez prestavky slabe kavicky, kolaciky a celkovo odo mna nevyzadovala ziaden extra vykon :D dobre to padne, ze ta niekto chape a ked tak ti pomoze.. ale to som mala stastie, ze som isla s "tou fajn" kolegynou, viem, ze by sa nasla taka, ktora by ma pomaly nechala aj lezat odpadnutu na ulici :D

taptap82
25. srp 2016

@maly_kukolar Děkuji za rady! No jídlo už jsem pochopila teď, že musím mít při ruce neustále, ale děkuji za tip, protože na služebce bych na to určitě zapomněla. Člověk tam nějak žije v úplně jinym režimu než doma. Celý den budu obcházet stánky na konferenci, takže je to dost náročné (spíš teda psychicky, uzavírat pořád obchody, ale i fyzicky, celý den na nohách v podpatcích). Mně se to moc kolegyni řikat nechce, nějak extra se nekamarádíme (teda vztahy máme dobré, ale je o dost starší, takže prostě se moc nebavíme) a dost se bojím, že by to po firmě roznesla. Jsem opravdu úplně na začátku, nic není vůbec jisté a kromě manžela to nikdo neví. Kromě toho každá děláme jiný druh práce (ona propaguje konferenci, já sháním sponzory), takže mi s tím nepomůže. Ale třeba tam nastane nějaká situace, kdy jí to budu muset říct. Tak uvidíme.
Ale moc děkuji za zkušenosti, určitě mě po dobu těhotenství bude čekat víc než jedna služebka.

shui_xian
2. zář 2016

Jela jsem v 7.tt. Doktorovi se to moc nelíbilo - zvlášť proto, že mě čekala dlouhá cesta autem. Předepsal mi Utrogestan a Ascorutin (tou dobou jsem trochu špinila) a doporučil dělat během jízdy pravidelné přestávky. Všechno bylo nakonec v pohodě. 🙂 Jsem ráda, že jsem dovolenou neoželela, byly to skvělé zážitky a zdravotně mi slunce a moře dost svědčily. K tomu čerstvý vzduch, spousta ovoce, odpočinek... 🙂
Faktem ale je, že jsem si to dovolila, protože mě po celý 1. trimestr netrápily nevolnosti a byla jsem psychicky celkem vyrovnaná. I tak jsem se dost hlídala - hodně tekutin, krátká doba na přímém slunci, zdravé svačiny ap... Věřím, že miminko bude zdravé, až se narodí - akorát bude mít jednu nevýhodu: až bude později dyndat, že chce na dovolenou k moři, uslyší: "ale vždyť už jsi tam byl...!" 😉

bajuliss
2. zář 2016

Pritel kamionak a ja jezdim s nim 🙂 jsme v cr pak dnu - to stihnu gyndu atd...jinak porad cestuju....u more jsem pomerne casto 🙂 doktorka mi more doporucila, diky slane vode. Samozdrejme nechodit na slunce v nejvetsich vedrech a tak 🙂 jinak po celou dobu mam sjednane pojisteni pro tehotne v zahranici - clovek nikdy nevi...... Jinak dlouhe sezeni zlvadam, ale kamion je neco jineho nez auto - "vzduchove" sedacky, obcas se muzu natahnout na postel, vic mista.,.., v aute je to takove udrncanejsi a tesnejsi....ale autwm muzete zastavit vsude, aby ses protahla, trochu pochodila.... Ja bych v tom problem nevidela....

tramika
27. čer 2017

Ahoj holky jsem poprve tehotna. K lekarce mam jit az 10.7. Hadam ze jsem ve 3. Tydnu. Unava a nevolnosti a spineni tu jsou. Jela jsem do chorvatska cca 15 hodin. U more se valim pod destnikem a obcas vlezu I do vody. Myslela jsem ze me dovca uvolni ale akorat mam ted starosti. Nevedela jsem ze je risk tkhle odcestovat na zacatku tehotentsvi. Ani me nenapadla moznost to zkonzultovat s doktorkou. Ted jen brouzdam po netu a koukam co vsechno by se mohlo stat a nemohlo. Jen doufam ze dorazim zpet v poradku domu..... co si o tom myslite?
Dekuju moc

janallabdnah
27. čer 2017

Ahoj. Ja by som sa toho vôbec nebála. Som ešte len na začiatku (desiaty týždeň), ale nacestováno za tú dobu mám dosť. Pretože to viem iba 2 týždne, tak spätne som od 4 týždňa doteraz bola vo Švédsku, Nemecku, Maďarsku, Francúzsku. Za 14 dní sa chystáme do Thajska. Ak nie sú nejaké problémy, tak prečo necestovať.

mrskato
28. čer 2017

@tramika myslim,ze by sis mela dovolenou uzit a nepremyslet nad zbytecnostma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru