V těhotenství k moři. Máte zkušenost?

miiina
16. črc 2007

Ahojky holky, máte nějaká zkušenost s tím jet těhotná na dovolenou k moři??

kackadu
24. črc 2007

Pojištění jsem zjišťovala a já jsem se nechala pojistit u Evropské pojišťovny. Pojištuji těhulky do 7měsíce, ale nesmí být na rizikovém těhu. POjištění na 10 dní stojí 390 Kč a pojistná částka je myslím do 2,5 mil.

cechtek
24. črc 2007

kackadu: dík za info, tj. dobré vědět...

nikitazak
24. črc 2007

holky pracuji u pojistovacich makleru a protoze jedu v srpnu do Chjorvatska, poprosila jsem kolegyni, ktera dela cestovni pojisteni, at mi najde neco pro tehule. Tak opravdu jedina Evropska cestovni- je volba pro tehule! 😉

alodi
24. črc 2007

Já jsem také pojištěná u Evropské cestovní a můžu vřele doporučit! Musela jsem navštívit lékaře na své cestě ve Španělsku. Je pravda, že jsme to museli na místě zaplatit v hotovosti a byl to docela balík peněz, ale po návratu nám pojišťovna vše vyplatila do pár dnů, dokonce i v eurech. Je tedy potřeba, počítat na cestách s finanč. rezervou, kdyby něco.

markeeta
24. črc 2007

Holky, diky za tip. Ja kdyz jsem cestovala (nikoliv do veder), tak jsem prave shanela pojisteni, ktere se vztahuje i na tehotenstvi. Nastesti se nikdy nic nestalo, tak pro priste alespon vim.

aruna
24. črc 2007

ahoj holky, připojuji se do diskuse a doporučuji 😉 !
byla jsem asi v 6tt pracovně v Paříži, a v 19tt na dovolené u moře, obojí letecky, naprosto bez problémů. moře mi dělalo moc dobře a plavání taky, chystám se ještě jednou, zrovna vybírám, kam bych se tak vydala 😀
horší než ty čtyřicítky v Praze v kanceláři to na dovolené opravdu být nemůže 😉

mnauu
24. črc 2007

Muzu pridat zkusenost, akorat jsme se vratili z dovolene, zadne problemy jsem nemela, ale samozrejme jsem to dost dukladne konzultovala s doktorem, ktery mi to v soucasne dobe dokonce i trochu doporucil. Urcite v kazdem pripade se poradte s gynekologem, protoze prece jenom u kazde probiha tehotenstvi individualne a ono odjet s pochybnostmi a celou dobu se stresovat taky neni to prave... (Treba pri prvnim tehotenstvi jsem nebyla, ani by me nepustili, takze fakt je to ruzne.)

lada82
24. črc 2007

Ahoj. Ja byla s manzelem ve 21.a 22.tt v Recku. Bez problemu. Byla sice 40istupnova vedra, ale zvladli jsme to. Na plazi pod slunecnikem, vsude s kloboukem, hodne piti, a odpoledni cca hodinovy spanek 🙂 Davali jsme pozor na podezrela jidla a toulava zvirata, a uzili jsme si to. Pekne mi tam brisko vyrostlo, plavani v mori mu prospelo a mne take. Zvladla jsem i celodenni vylet autobusem, vylet lodi i pujcenym autem.Pojisteni jsem mela take od Evropske, je to nejjistejsi.
Co se letadla tyka - CSA potvrzeni od lekare nechtelo, ale opravdu pozor na detektory kovu - zakazali mi projit a vzali me stranou. Pak jsem dostala deku i vice piti v letadle. Rekove potvrzeni od lekare vyzadovali, kopirovali si ho, a k memu sedadlu si udelali poznamku, ze jsem tehotna. Odbavili nas prednostne a opet me vzali stranou, ne pres detektor. A pak uz zase CSA a deka a piti 🙂 A nohy mi v letadle neotekly, ani nebolely.
Takze ja vrele doporucuji.

kacka79
24. črc 2007

Ahojky, já jsem byla v pátém měsíci na dovolené na Mauritiu - cca 13 hodinový let a byla to nejhezčí dovolená v životě..jen jsem se neopalovala a když už jsem byla na sluníčku, měla jsem něco přes bříško... doporučuji 🙂

hancam
25. črc 2007

Ahojky, já ale poletím dle stáří plodu v 5 tt, tudíž na mě nebude ještě nic vidět, takže s nadstandardní péčí ani nepočítám. Ale co ty detektory? Opravdu je nutné se jim vyhnout? To slyším prvně. Pochybuju, že mi to uvěří a nechají mě projít vedle.

aruna
25. črc 2007

hancam, neboj, detektory na letišti - rámy, nemají žádný vliv... to by ses musela složit na pás vedle kufru, tam už je to důkladnější rentgen 😀

markeeta
25. črc 2007

Ja jsem jela autobusem a letela v 28tt a nikdo si me ani nevsiml. Byla jsem na jednu stranu rada, protoze uz jsem mela pres a zadny papir od doktora.

To fakt zalezi, jak se citite. Kdyz je vam od zacatku tehu blbe, tak neni dobry na tu dovolenou jet. Kdyz se citite dobre, tak proc ne.

lada82
29. črc 2007

K tem ramum: Ja jsem na zaklade precteni prispevku Aruny v jine diskusi pocitala s tim, ze projdu, ale opravdu, na ceste tam ani zpet me projit nenechali...
Takze, kdo vi ...

majka07
29. črc 2007

My měli letět na svatebku, ale když jsme zjistili těhu nic se nekonalo, páč su jen blinkala a blinkala 😀 😀 😀
Kamarádka letěla na dovču taky těhu 10 tt, bohužel se vrátila a den na to šla na revizi ☹

bufinka
30. črc 2007

Ahoj těhulky a Hani, už tě nestihnu pře odletem, škoda 😒
Každopádně, dneska jsem se vrátila z Říma, kde jsou šílená vedra, ale pokuď jsi v pořádku, tak se nemáš čeho bát. Let cca 1,5 hodinky 🙂 . Dr. mi sice nedoporučoval letadlo, kvůli změně tlaku v kabině, ale já jsem nic nepociťovla. Před měsícem jsme se vrtátili z Chorvatska (autem) - naprostá pohodička, no a za měsíc se chystáme na další cestu. 😎

hancam
31. črc 2007

Ahojky Bufinko, ještě jsem tady. Odlétáme v sobotu. Lékařka mě prohlédla a cestu nezakázala. Dokonce ani o tlaku v kabině nic neříkala (možná proto, že jsem teprve na začátku a mám 1 cm fazolku v děloze). Jen říkala, že pokud by se jednalo o jinou zemi např. Egypt apod., tak by mě nepustila kvůli infekci.
Písni mi prosím do pošty nějaké info o teplotách večet, jak se to tam dá zvládnout a co mi třebas doporučíš navštívit. Díky

sheherazada
31. črc 2007

tak já se taky přidám, někdy ve třetím týdnu jsem letěla do řecka, věděla sem, že jsem těhu a nic mi nebylo. Bylo tam šílený vedro, bez klimošky a za pár dní mi bylo celkem blbě. Takže sem se skoro celoudovolenou těšila domů. Dalo se to přežít, ale já už bych takhle na začátku neletěla. Mimochodem blbě je mi pořád🙂 Nechci na sluníčko a nesnáším rizoto, který jsme na té dovolené jedli poměrně často🙂

hancam
1. srp 2007

No tak to jsem na sebe zvědavá, mě totiž také vůbec nic není, cítím se super. Klimoška na pokoji naštěstí bude, tak snad to oba zvládnem. A mimčo v poho?

sheherazada
1. srp 2007

hancam, jo mimčo v pohodě, tomu to nevadilo🙂dneska jdu k doktorovi🙂

beranek
1. srp 2007

Ahoj, já jsem byla ve 12tt v Irsku na silvestra, vůbec nic na mě nebylo samozřejmě poznat (nepoznali nic ani známí, kteří nás pozvali 😀 ), špatně mi taky nebylo, takže naprosto v pohodě. Absolvovali jsme několik výletů, zcela bez problémů.
A v 31tt, v květnu jsme byli na Krétě...to už na mě bylo poznat, že jsem těhotná, ale v Praze na Ruzyni se mě nikdo na nic neptal, let jsem zvládla dobře, 4 dny jsme měli půjčeného "džípa" a objeli kus Kréty, včetně hodně náročných terénů a strašně jsme si to užili. Akorát jsem byla víc unavená a otekly mi nohy v teple, ale jinak na tuto dovolenou budeme vzpomínat hrozně rádi. Akorát se mě na zpáteční cestě ptali na Krétě, ve kterém jsem měsíci...trochu jsme ubrali týdny...ale co by na Krétě se mnou taky dělali, že...stéjně zodpovědonost je pouze na mě.
Předpokladem cestování ale je, že nejsou vůbec žádné problémy a taky to, že maminka nemá vůbec žádné obavy a strach, že se něco stane, pak si to neužije. Já osobně jsem si byla vnitřně jista, že se nic nestane a nebála jsem se. Nesnáším vedro, takže během hlavní sezony bych nejela k moři i jako netěhotná...

beranek
1. srp 2007

Jo a ještě musím dopsat, že má dr. v tom neviděla vůbec žádný problém, naopak mi popřála šťastnou cestu a ať se nám tam líbí, jinak vůbec nic neřekla 😀

macc
3. srp 2007

hancam: tak jaká byla dovča? Já jedu za týden také, tedy 3 hod. poletím a jak to tu čtu, tak dostávám trochu strach :( ale já ještě ani nevím jestli jsem těhu, tak se možná i bojím i zbytečně 🙄 , ale kdybych těhu byla, tak bych tam letěla ve 4tt a možná bych ani nevěděla jestli přišla MS nebo odešlo těhu 😒 😨 ☹ chjo jsem strašpytel, ale dovča už se zrušit nedá 😒

verunka21
5. srp 2007

Ahoj.Ja ziju na floride a nemyslim si ,ze by to nejak vadilo.Kdyz budes hodne pit,a nevystavovat se slunicku v dopolednich hodinach,kdy je nejvetsi teplo.tak by jsi mela bvyt v poradku. 😀

bufinka
7. srp 2007

Ahoj holčiny, nemate nektera zkusenosti s letanim s Jet2?

poletucha
8. srp 2007

beranek..neni zas až tak pravda, že je zodpovědnost na tobě. Po pravdě by tě do letadla vůbec neměli pustit myslim po 27 tt. Opravdu to neni žádná sranda a jak tělo reaguje na zemi v pohodě, tak změna tlaku a řidší vzduch v kabině může napáchat hodně neštěstí.
Jinak samozřejmě lítání v ranným těhu je většinou v pohodě

zelva
8. led 2013

Ahojky, obnovuji diskuzi. Koukám, po hodně dlouhé době 😕
Já byla při obou těhotenstvích u moře. Pokaždé v Řecku. Letos jedeme také, tak manžel už se bojí.. 😀 S prvním synem jsem byla, když jsem byla v 5., skoro v 6. měsíci. Bylo to v pohodě. Pokud jste do té doby neměla v těhu žádné problémy, tak myslím, že není čeho se bát. U moře se odpočívá, takže žádná velká námaha, z které by třeba začalo tvrdnutí břicha tam není. A s druhým synem jsem byla úplně na začátku těhu. To jsme teda v plánu neměli. Našla jsem si na testu 2 čárky a za 3 dny jsme letěli na dovolenou. To jsem se teda trochu bála, ale bylo to v pohodě. Akorát mi tam teda začaly těhotenské nevolnosti a nechutenství, takže jsem tam koukala na ty dobroty a bylo mi z nich spíš špatně 😅 , takže na začátku těhu bych to moc nedoporučovala.. 😝 Jinak jo 😎

ivonadol
4. bře 2016

Ahoj holky.mam dotaz.právě jsem zjistila ze jsem v pátém týdnu. 🙂 problém je v tom ze jsme zhruba před měsíce koupili zájezd na Mallorcu odlet 15 června. MÁTE prosím někdo zkušenosti s litanim v tom to týdnů těhotenství?Ted mam strach i z viru Zika...vim ze tam by to byt nemělo ale strach prostě mam.navíc muj gynekolog je na dovolené a nemám se vůbec s kým ted poradit a v noci z toho nespim.Jinak jsem druhorodicka ;) díky za odpovědi

barumat
4. bře 2016

Měla bys být ve druhém trimestru, takže ohledně létání jako takového no-problem. Samozřejmě záleží na tom, jak na tom budeš obecně, nicméně pokud ti nic není a první těhotenství jsi snášela dobře, tak bych se toho nebála. Moře ti určitě prospěje, jen je otázka, jak budeš snášet sluníčko - mně nevadilo, ale třeba mámě se na něm v těhotenství dělalo blbě. No a ziky bych se nebála. Přece letíte do Středozemí, ne do Ameriky. Vím, že nějaký stopový výskyt jižně od nás zaznamenaný je, ale osobně jsem se ve Středozemí s žádným komárem nikdy nesetkala... Já bych letěla, max. bych si opatřila nějaký repelent, možná něco proti komárům do zásuvky na noc a jedla (tuším) vitamín B? Vím, že něco odpuzuje bodavý hmyz 🙂

ivonadol
4. bře 2016

@barumat moc děkuju za odpověď. První těhotenství bylo bez problémů takže doufám že i tohle bude.Na dovolenou se moc těšíme je naše první společná a kvůli male jsme zvolili právě červen at neni moc vedro což se ted díky i těhotenství hodí. Co se tyce komárů s těmi jsem se ve Stredozemi taky moc nesetkala ale repelenty to jisti. 🙂

barumat
4. bře 2016

@ivonadol Určitě to bude v pohodě, jak říkám, brala bych B (komplex? nevím, zagoogluj a uvidíš, ale mám dojem, že kdo jí vitamín B, tak hmyzu smrdí), vzala si s sebou repelent a třeba teda něco do zásuvky, ale spíš pro svůj klid, abych si dovču fakt užila a nekoukala kde co letí. Tak přeji ať je vše bez problémů 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru