V těhotenství k moři. Máte zkušenost?

miiina
16. črc 2007

Ahojky holky, máte nějaká zkušenost s tím jet těhotná na dovolenou k moři??

jajcka
16. črc 2007

No já bych neriskovala, ale zkušenosti nemám¨-bohužel

cechtek
16. črc 2007

já se v září chystám, snad to klapne...ideální období na cestování je údajně 2. trimestr

olielka
16. črc 2007

já mohu jen doporučit 🙂 ted jsem se vrátila z Djerby, vlhký mořský vzduch, hodně odpočinku, plavání, procházky a výborné zdravé jídlo (vařená zelenina, čerstvá zelenina, ovoce, ryby, libové hovězí... atd). Doporučuji kvalitní hotel s dobrými službami a klimatizací. Dopoledne jsem byla na pláži, pak obídek, 3 hodiny spánku a večer procházky, plavání, sezení v baru při hudbě (a nealko). vrátila jsem se odpočatá jako nikdy 😀 Pokud je to rozumná země s dobrou hygienou, žádné jízdy na velbloudech, přepínání a sluníčko jen přiměřeně a dostatek tekutin.... jediné riziko je, že pokud vás přepadnou nějáké problémy, ale to může i kdekoliv jinde a to by člověk pak nemohl vůbec nic... a hlavně s manžílkem je to naše poslední dovča ve dvou na hóódně dlouhou dobu a přeci jen, na něj (nás) musíme myslet taky, ne 😉

pamuk
16. črc 2007

já jsem v 5tt a včera jsem se vrátila z Turecka, kde panovala 40 st vedra a zvládla jsem to. Neopalovala jsem se, jen se tak povalovala pod slunečníkem, cahctala v moři a vše ok.
Přesně jak říká Olielka, poslední dovča ve 2, tak jsme si to užívali bez starostí

mobina
16. črc 2007

Já jsem ji raději zrušila po domluvě s dr. Nejde ani o opalování nebo vedra, ale musela bych absolvovat 17hodinovou cestu busem 😒 Nějak se mi nechtělo riskovat. Dovolených bude ještě hafo a je jedno, jestli ve dvou, třech nebo čtyřech 😉

cameron
16. črc 2007

ahojky, tak my letíme začátkem září na Krétu, doktor mi řekl, že 3 hodiny letu zvládnu v pohodě a pokud bude po zdravotní stránce vše v pořádku, tak není důvod dovču rušit. Jak už tu bylo psáno, je to poslední dovča na dlouhou dobu.

cechtek
16. črc 2007

no právě, i když ale busem by se mi taky jet nechtělo, jedině letět 🙂
olielka: přesně tak bych si to představovala 😀

alodi
16. črc 2007

ahojky, my se chystáme na dovču za 10 dní. Letíme do Řecka, ale jen na týden. Na delší dobu jsem nechtěla, co kdyby něco. Taky jsem vybírala, aby jsme tu cestu tam zvládli do 3 hod. Poslední koupání v moři ve 2 si nemůžu nechat ujít 😀

janinininka
16. črc 2007

ahojky,
tato diskuze mě zajímá, řeším stejný problém. Jsem cca ve 3tt, máme domluvenou dovolenou v Itálii od 27.7., u dr jsem byla ale mimi je asi 1mm malé, tak mám prohlídku 9.8 až přijedeme. Cesta je dlouhá, trvá asi 18 hodin, je mi špatně v buse, tak jsem si místo Kinedrylu sehnala prášky pro těhulky, tak snad pomůžou, akorát se bojím, aby mě tam nechytly těhu nevolnosti, protože teď jsem akorát unavená, a mám pocit, že se mi rozšiřuje trošku bříško, jinak zle mi není, nic, ale trochu se bojím cesty busem, je to bezpečné, nemám žádně potíže, chtěla jsem taky letět, ale už je to za pár a zaplacené hlavě, tak co myslíte?

maova
16. črc 2007

My jsme byli na dovolené v Řecku, když jsem byla v šestém a sedmém týdnu a musím říct, že jsem se dost bála, aby se tam něco nestalo, protože doktor byl dost daleko. Naštěstí je všechno v pořádku, ale asi bych to znovu neriskovala. Zjistila jsem, že jsem těhu asi tři dny po zaplacení dovolené, tak už to taky nešlo zrušit. Neužila jsem si tu dovolenou tak v poklidu, jak jsem čekala a byla jsem ráda, když jsme byli zase doma 😉 Bylo to letecky.

denousek
16. črc 2007

ahoj holky...ja jsme nad tim take premyslela ale radeji jsem zvolla dovolenku v česku...nikdy nevite jake mohou nastat komplikace pri zmena prostredi,ovzdusi a tak.....co když tam začnete krvacet jak se s nima domluvite??prece nechcete nekde v zahraniči zkysnout v nemocnici kterou by jste ani nemuseli najit....ja bych to neriskovala....k moři muzete i jindy s ditkem ne... 😉

makelka
16. črc 2007

ahoj holky, miminko sice už mám, ale na dovolené jsme byli v těhotenství, byla jsem na konci 5-tého měsíce a všechno proběhlo v pohodě, byli jsme letecky a doktorka v tom neviděla problém, těhotenství probíhalo v pořádku, jen jsem měla dostatečně pít a být raději více ve stínku, ale zvládla jsem i dva celodenní výlety. Pokud jste Ok, nebála bych se toho 😉

cechtek
16. črc 2007

denousek: ad dotaz: bez problémů anglicky a francouzsky
jak psala olielka: musí se jet někam, kde je vše poblíž, do džungle bych asi nejela...

denousek
16. črc 2007

no ja bych se nedomluvila vubec nijak neumim zadnej jazyk jen ze skoly lamane nemcinu a to uz taky nevim ani slovo 😒 vem si ze bych byla na plazi sice ve stredu deni ale neumela bych ani slovo a ted by mi zacalli bolesti...co ted ze...ja bych to asi neriskla nikdy nevis co se stane a lezet nekde v zahranici v nemocnici...no...nevim...

cechtek
16. črc 2007

to nevíš, ale to bych nemohla nic...chodit v těhle vedrech do práce taky není nic moc 🙂 ale největší riziko je do 3. měsíce a když Dr. řekne, že jsem O.K., tak nevidím důvod, nehledě na to, že v zahraničí maj lepší špitály než u nás 😉

denousek
16. črc 2007

no ...tak nekdo ma strach a nekdo ne no,,,ja nechodim ani do prace.nastesti..nekdo mit komplikace vubec nemusi a tam se zrovna neco stane ja nevim nedokazu si to predstavit...ale ten kdo se neboji a kdo si mysli ze se tam domluvi tak at klidne jede,toto je jen muj nazor ptz neumim zadny jazyk....radsi pekne odtehulkuju pod dohledem sveho dr...

pitruska
17. črc 2007

Ahoj holky,
před týdnem jsem se vrátila z Kréty, byli jsme na 8 dní a hned bych se tam rozjele znovu. V TV sice hlásí přes 40 st., ale tam vám to vůbec nepřijde. Fouká tam fantastickej vánek, někdy i vítr, kterej vás nonstop osvěžuje, takže jsem měla pocit, že je max. 25 st. Prostě paráda! Taky jsem letěla s obavami, ale nakonec jsem byla nadšená, že jsme letěli a užili si naposled sami.
Je fakt, že kdybych měla jet někam busem, tak bych rozhodně nejela, stačí mi 2 hodiny v autě, třeba do Prahy a jsem odepsaná, kroutím se jak paragraf a bolí mě břicho. Letadlem je to na pohodu, teda doporučuje se tak do 26 týdne těhu.
Pak bych chtěla všechny letivši těhulky upozornit, že letecká společnost může vyžadovat zvláštní potvrzení o tom, že jste schopné zvládnout letecký provoz. Nemusí ho chtít, ale je dobré je mít u sebe. Stačí tam razítko gynekologa.
Já ho měla, nepotřebovala ho, ale opravdu to nestojí za to, rozčilovat se na letišti při odbavení!

miiina
autor
17. črc 2007

Ahojky Holky, já sem teď zjistila, že jsem asi těhotná a už dlouho si plánujeme dovolenou na srpen... Hrozně moc chceme jet, ale bojím se jet těhotná... snad by se nic nemuselo stát🙂

markeeta
17. črc 2007

to janinininka: jestli jsi to konzultovala s lekarem a on ti nic nerekl, tak by to mohlo byt v pohode. Ja ale zrovna v tvem pripade bych se toho obavala, tolik hodin v autobuse, v nejhorsim vedru a jsi cerstve tehotna. Preji at dovolena probehne v poradku a stastny navrat domu.

Pracovala jsem v asistencni sluzbe a vim, ze nejrizikovejsi jsou prvni 3 mesice tehotenstvi. Resili jsme pres leto dost potratu ci predcasnych porodu, takze ja bych po takove zkusenosti nikdy ve velkych vedrech necestovala.

Ja jsem behem tehotenstvi cestovala letadlem nekolikrat a vzdy to letelo tak kolem 4h. Reknu, ze nejhorsi to bylo prave kolem 28tt, kdy mi drevnateli nohy a nebylo moc sanci se moc prochazet, protoze v ulicce porad oxidovali stewardky a neco nabizeli. Mela jsem strach, kdy po me budou chtit nejaky doklad, ze mohu cestovat, ale nikdo si meho bricha ani nevsiml.

cechtek
17. črc 2007

denousek: to není o strachu - nestrachu, já si nepřipadám nemocná, tak normálně funguju, do práce chodím 😀

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alodi
17. črc 2007

Tak mně se stala nepříjemnost právě na dovče. Naštěstí šlo jen o 5 dnů ve Španělsku. Byla jsem zrovna ve 12tt a tam začala lehce krvácet. Samozřejmě jsem se vyděsila a navštívila ambulanci. Příčinou byla nízko položená placenta. Pan dr. byl nesmírně milý, vše mi vysvětlil, popřípadě namaloval (přeci jen španělsky nemluvím) a řekl, že by se to mělo do 4 týdnů urovnat. Let prý nevadí. Musím říct, že takovou péči jsem doma nezažila ☹ Po měsíci to opravdu odeznělo 🙂 Teď za 9 dní letíme k moři, tak už se moc těším. Cítím se dobře, o mnoho lépe než v 1. trimestru, tak nevidím důvod, proč nejet. Ale jak už jsem tu někde psala, letíme jen na týden, pro můj klid 🙂

romca3
17. črc 2007

Ahoj holky já jsem byla asi 25tt v Bulharsku a super. Je dobré zvážit svůj zdravotní stav. Určitě bych nedoporučovala cestovat autobusem nebo autem moc daleko. Letadlo je ideální. Chce to se hlavně dobře pojistit a nebo ještě připojistit. Docela se nám to vyplatilo protože kolegu chytli po tobogánu záda a byli jsme nuceni vyhledat zdr. pomoc. v Bulharsku jsme platili pouze léky z lékarny, ošetření jsme měli zdarma zřejmě mají nějakou dohodu jak to potom dostat . Taky asi stojí za to zvážit úroveˇn zdravotnictví v zemi kam se chystáte a důležité je také se dobře domluvit. Koupila jsem si s sebou léky na bolesti a proti průjmu vhodné pro těhu. Přeji krásnou dovolenou bez komplikací.

leninek
19. črc 2007

ahoj tehulky,ja jsem byla ve 12tt tehu.v egupte.jeste se 7mesicnim klucinou.let byl celkem v pohode az na zpatecni ceste se mi delalo zle,motala se mi hlava.muj doktor rikal,ze po 12tt se me neboji pustit,pokud se citim dobre.do toho 12tt mi to nedoporucoval kvuli potratu.dovca byla super.kvalitni hotel,neprepinat se, moooc se neslunit a pit tak si to uzijete🙂

peige
19. črc 2007

Ahoj tehule, já bych se s váma podělila o svou zkušenost. Byla jsem v Chorvatsku na začátku těhu asi 6tt, pracovně. Bylo mě tam zle 😖 , měla jsem strašný záchvaty hladu, byla jsem unavená a podrážděná a ze slunka jsem měla ekzém. Cesta trvala asi 15 hodin, na zpáteční cestě mě natekli nohy, tak že jsem se nevešla do bot, pak celé těhu naprosto v pohodě. Takže pokud jedete přeji vše aby bylo o.k. a vše vyšlo dle vašich představ.

lenkazdenek
20. črc 2007

Ahoj holky,já se před týdnem vrátila z Chorvatska a kromě cesty kdy měl autobus malej problém a nechal nás šest hodin na Rakouský dálnici to bylo v pohodě,jen na sluníčko jsem si po jedenácté netroufala. Jo a ještě jeden malej problémek,jelikož už mi začalo téct první mléko tak mě ve vodě trošku pálily bradavky ,ale jinak fakt super

kackadu
21. črc 2007

Ahoj holky'

Já jsem se vrátila z Chorvatska přesně před týdnem a končila jsem 29tt. bylo to úplně v pohodě, můžu jen doporučit a jsem mo ráda, že jsme jeli.
Jeli jsme teda autem, cesta trvala cca 10hod. Dala jsem si na cestu ty stahovaci podkolenky proti tromboze tak mi ani nenatekli nožky.
tak jak jsem si odpočala tam, tak bych si doma rozhodně neodpočinula - chodím ještě do práce.
Celej týden jsme trávili ve stínu pod stromem, 3x za den jsem si usnula, fakt úúúžasný.
Původně jsem měla v plánu někam letět, ale dovču jsme stihli bohužel až ve 3.trimestu a i MUDr. radila, že by bylo lepší jet po vlastní ose kdyby něco.
Takže jsme jeli s tím, že kdybych se necítila dobře, tak na to prdíme a jedem zpět.
Pokud nejsou problémy a cítíte se dobře, tak neváhejte. Ještě mě MUDr. teda 14 dní před odjezdem vyšetřila co čípek a jestli se neotvírám atd....
Přeji všem krásnou dovču, kdo se rozhodnete jet 🙂

hancam
24. črc 2007

Ahojky těhulky,
mám podobný problém. Zjistila jsem, že jsem ve 3tt. K lékařce jdu až za týden a hned za 5 dní odlétám s novomanželem do Říma. Storno poplatek je docela balík, tak uvažujem, že to risknem.
Veškeré info, které jsem na netu četla se hrozně liší.
Jaké jsou vaše zkušenosti nebo někoho z vašeho okolí?

draga
24. črc 2007

ahoj holky 🙂) já mám zkušenosti rovnou 2 🙂) letěla jsem do Tunisu a po návratu jsem zjistila že jsem těhu, byla jsem v 5tt takže jsem byla u moře a vůbec jsem to netušila....tím pádem jsem prováděla pěkný neřesti...a pak jsme letěli s manželem na dovču v mém 16tt a bylo to opět super , moře mě uklidňovalo, jídlo chutnalo, jeli jsme i na výlet lodí a nic mi nebylo, jen nedoporučují přímé sluníško aby se mimi neupeklo (asi),ale hodně záleží asi na tom jak se těhu snáší, já neměla žádný problém 🙂

alodi
24. črc 2007

hancam: hlavně si zřiď kvalitní cest. pojištění a informuj se, zda se veškéré léč. výlohy vztahují i na těhotné. Je to jen pro sichr, ale je to fakt důležité!
Dál mysli na dost. příjem tekutin a nepřepínej se. My byli s manžou v Římě těsně před těhu a nachodili jsme toho tolik, že jsme večer odpadávali. Takže takhle ne 😉 Přeju vám hezký pobyt a držim palce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru