V těhotenství nesmím zvedat ruce nad hlavu?

petrac1984
2. dub 2013

Ahoj, mám takový asi hloupý dotaz, ale začínám 21 týden a všichni mě upozorňují, že nesmím zvedat ruce nad hlavu. Ale když si upravuju vlasy, tak kolikrát ruce musím také zvednout výš. Asi je to hloupý dotaz, ale může to uškodit miminku? Díky moc za odpovědi

llluckaaa
2. dub 2013

@petrac1984 Ahoj, já už taky něco takového slyšela, ale moc jsem se tím neřídila. Spíš jsem dávala pozor, abych nezvedala těžké věci nebo někde neupadla. Chvilku před porodem jsem i umyla všechna okna v bytě 😉

kajalka
2. dub 2013

@petrac1984 Stará babská pověra, mívalo se za to, že se tím obtočí šňůra kolem dítěte. Blbost. Takže miminu to uškodit nemůže.

Další pro pobavení třebas tady: http://www.maminka.cz/clanek/tehotenstvi-a-poro...

petrac1984
autor
2. dub 2013

No já se snažím dávat na sebe i mimi pozor, ale myslím, že tak nějak v normálu. Někdy mi ale stačí, když do mě hustí pár lidí a pak ani nevím čí sem 🙂 Děkuju

llluckaaa
2. dub 2013

@petrac1984 Jenže s tím, co se někde píše nebo říká, by se nemohlo dělat vůbec nic. Nejsem teda zastánce nějakých rizikových sportů (lyžování, bruslení aj.), ale zase se vyhýbat se tomu, co člověk dělá rád, to mi taky dobré nepřijde. Já třeba chodila po horách a nějakou dobu jsem jezdila i s druhým prckem na kole. A ruce jsem zvedala úplně stejně jako před tím.

lv
2. dub 2013

četla jsem článek /nemůžu ho najít, bohužel/, že všechyn takovéto pověry jsou nesmysl. ale zas proč si neužít, že to někdo udělá za tebe, pověší, vyluxuje..

eficenka
2. dub 2013

@petrac1984
blbost... jen pokud máš vysoký krevní tlak, časté zvedání ruuk nad hlavu ho může ještw zvýšit ?-)
já v 7 mém měsíci těhu trhala třešně 😀

petrac1984
autor
2. dub 2013

Holky díky moc za odpovědi

aktaka
2. dub 2013

Samotné zvedani rukou nad hlavu nevadí, ale tchyne prý tak v sedmém měsíci věšela těžké mokré závěsy a kleslo jí u toho břicho, měla pak po zbytek těhu nařízeno ležet v posteli s nohama hore. Ale to je spíš o tom, že zvedala něco těžkého.

ketikus
2. dub 2013

Myslím, že nad takými babskými poverami stačí mávnuť rukou a zbytočne neriešiť.
Sú doležitejšie veci - ktoré by si zaslúžili v tehotenstve pozornosť

petkave
2. dub 2013

😀 😀 😀 😀 😀 Tak to som sa teraz dobre pobavila, sorry 😀 😀 😀 😀 😀

andy80
2. dub 2013

Tak to jsem se od srdce zasmála. V těhu jsem se chovala naprosto normálně, dělala jsem úplně všechno, věšela jsem záclony, umývala okna apod. Těhotenství není nemoc. Pokud někdo nemá stanovené riziko předčasného porodu není třeba se nikterak omezovat (teda až na kouření a pití alkoholu).

andryskam
2. dub 2013

Tak to ti musela navykládat moje tchýně, ta je na takové kraviny expert 😀 😀 😀 Ta mi takových volovin navykládala - např. že prvních 6 měsíců mi nesmí Alexek zmoknout protože bude mít pihy apod. Jéééé, ani nebudu vzpomínat, protože budu mít zkažený zbytek večera 😠
Jinak, opravdu jsou to jenom pověry, ruce klidně zvedej 🙂

soleilll
2. dub 2013

Neřekla bych, že jde o klasický zvedání rukou, jako při česání vlasů nebo podání skleničky z poličky. Podle mě jde spíš o "natahování se" - třeba u toho zmíněnýho věšení záclon nebo hodně vysoko nad sebe a samozřejmě v kombinaci s těžkým předmětem. Řekla bych, že to může být "nebezpečný" až ke konci těhotenství nebo když hrozí předčasný porod. Mně teda máti ve 3. trimestru zakázala vyměnit žárovku a vymalovat pokoj. 😀

petrac1984
autor
3. dub 2013

Víte,my sme měli na začátku problémy,protože sem krvácela,takže sem si prožila svoje,takže nejspíš se zabývám kravinami.Přesto sem ráda,že sem některé z vás pobavila.

adelkav
3. dub 2013

@petrac1984 kdysi mluvila v tv nějaká porodní asistentka a říkala, že se to nemá dělat, ale spíš takový ty pohyby jako že máš obě dvě ruce nahoře současně a třeba věšíš záclony, že namáháš přímé bříšní svaly, které by se v těhotenství neměli namáhat.

ilonne
3. dub 2013

Jak je tady už napsáno - mě třeba dr. před porodem taky nedoporučila mýt okna, prý jde o natahován břišních svalů a pak ve vyšším stádiu i o to, že jak máš natažené ruce (třeba při věšení záclon apod., proboha ne při česání vlasů) a koukáš současně nahoru, tak se ti může zamotat hlava a slítneš a neštěstí je na světě. Zamotání do pupeční šňůry apod. je kravina.

humpio
30. pro 2015

@ilonne hloupost to neni..maminka me na to vzdy upozornovala nikdy sem to nebrala na vedimi a kdyz uz tu neni tak se mi to vymstilo.. mila sem okna,vesela zaclony atd. A maly byl omotany pupecni snurou kolem krku,byl priskrceny a fialovy.. a jak ho tahali tak mu jeste zlimili klicni kost..neklesal tim jak byl priskrceny..

bajana
30. pro 2015

@humpio ale to predsa neznamená, že sa to stalo kvôli záclonám...

markyska88
30. pro 2015

@humpio to mě mrzí, že tvůj chlapeček měl takové problémy.. 😒 nicméně fakt tomu nevěřím, žes to způsobila tím mytím oken a věšením záclon... To ti řekli doktoři ? Jak víš, že tam malej nebyl takhle zamotanej sám od sebe? Já nevím, ale mně to přijde jako strašnej nesmysl 🙂 ale fakt strašnej 😀 to, že natáhneš ruce nahoru, tak přece břicho zůstává furt ve stejný poloze.. Hejbeš jenom vrchní půlkou těla.. Krávovina 😉

ilonne
30. pro 2015

@humpio To me mrzí, ale kvůli veseni zaclon se to určitě nestalo.

luj89
30. pro 2015

@andryskam řekniiiiiiiiiiiii, prosííím! 😀

lednovajita
30. pro 2015

@petrac1984 nenech do sebe hustit kdejakou přežitou blbinu a mysli si něco o.... .. 😉 Já v těhotenství chodila na barák(rekonstruovali jsme) a snažila se být nápomocná, dělala jsem spoustu věcí, normálně jsem věšela prádlo(zvedala ruce nahoru) a vše bylo v pořádku. Malá je zdravá a porod jsem měla luxusní.

@humpio s maličkým mne je to líto, ale též nevěřím tomu, že za to mohlo, to že jsi myla okna.

cerberos1306
30. pro 2015

Jsem 22 tt a s manželem jsme přes svátky vyklízeli pokoj u jeho rodičů. Takže uklidit staré bebechy, vymalovat, natáhnout koberec... pouze jsem nezvedla těžké věci. Jinak se normálně hýbu. Dnes jsem byla na kontrole a vše ok.

humpio
30. pro 2015

Taky sem se hybala normalne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru