V těhotenství se nesmím koupat, je to pravda?

hankatrdlinka
26. bře 2014

Ahojky, chtěla jsem se zeptat. Byla jsem vždy milovnice horké koupele, pěny, olejíčku a dalších věcí, co je pro nás ženy příjemné, ale čekám miminko (17tt) a slyšela jsem, že se to nesmí, jen sprcha.....Je to pravda?!?!? Tak ráda bych si dala koupel, asi ne tak horkou, ale vody skoro po krk 🙂.
Prosím, koupaly jste se normálně? Jsem v druhém trimestru.......děkuju moc a mějte se hezky. Hanka

zamilovanadonej
26. bře 2014

Vykoupej se normálně, to jsou zase nějaké fámy nudících se mamin, koupala jsem se taky, a nic. To bys nesměla ani na těhotenské plavání apod...

nonnni
26. bře 2014

@hankatrdlinka koupel nevadi, pokud neni prilis horka. To se spojuje s vyvojovymi vadami, ale prevazne v prvnim trimestru. Normalni teplota ti vubec nic neudela🙂

zuzi.111
26. bře 2014

Ja miluju velmi horkou koupel. Ale protoze vim, ze tak horka, na kterou jsem zvykla, by nemusela byt pro prcka ok, tak to resim tak, ze si vody nedavam tolik a lezim ve vane s brichem nad hladinou 🙂. Horka voda mi ulevuje i od bolesti zad a od tvrdnuti bricha, takze se vzdy citim skvele.

hankatrdlinka
autor
26. bře 2014

Díky holky, hned jsem klidnější 🙂))))). Jdu na to!!! 🙂 😉

doko
26. bře 2014

taky se koupu úplně normálně celou dobu 😉

little_frog
26. bře 2014

snažim se to nemít úplně vařící, ale hodně teplou vodu mám a ponořuju i bříško.. teplá voda naopak uleví od tvrdnutí břicha. jde o to, aby ti nestoupla teplota v těle nad 37,5... a opařit si břicho asi taky není dobrý, ale jinak kliďánko. já se na jednu zrovna chystám!

anina32
26. bře 2014

Při prvním těhu jsem se normálně koupala docela často, horká voda pěna... Žádný vliv na těhu ani na dítě to nemělo. Druhé těhotenství, po 10 letech, jsem měla rizikové, po IVF, těhu cukrovka, problémy s tlakem, krvácení kvůli hematomu, od začátku jsem byla na neschopence. A doktor mi koupání zakázal, měla jsem dovolenou pouze vlažnou sprchu.

doko
27. bře 2014

@anina32 jeeejda já mám těhotenství úplně navlas stejné jako ty to druhé a to dokonce po předchozím potratu, ale koupel mi nikdo nezakázal 😖 myslíš, že s tím mám přestat? screening nám dopadl ok i tripple testy. myslíš, že na to ještě ta koupel může mít nějaký vliv? mně bylo pouze řečeno, že nesmí být vřelá voda, aby se moc nenahřály děložní stěny, ale jinak to nevadí ☹ máme zakázaný pouze pohlavní styk 😀 tak teď nevím...

anina32
27. bře 2014

@doko já měla taky zakázaný sex a dodržovala jsem teda obojí, malýmu už je 19 měsíců, nakonec mi ho vyvolávali v termínu. Byla jsem v těhu 3x v nemocnici a i tam mi to pokaždý říkali, že jenom vlažná sprcha a žádný sex, že bych to mohlo vyvolat předčasný porod- potrat. Ale jestli ti to doktor neřekl, tak bych to asi neřešila, mě ta koupel moc chyběla 😉

doko
27. bře 2014

@anina32 asi máš pravdu, kdyby viděl nějaký problém,asi by upozornil 😉 no já si to právě nedokážu bez vany představit ☹

lousher
28. bře 2014

Ahojky, jsem v 29 tt a teď jsem to řešila taky. Všude strašily, že se do vany nesmí a já na ni dostala strašnou chuť, pač mě strašně bolela hlava a záda a už jsem si fakt nevěděla rady. Tak jsem se poptala a vana se normálně může jen jde o to aby ses nepřehřála a nestoupla ti tělesná teplota. Takže jsem rozbalila teploměr do vany co máme už koupený pro prcka a dala si ideální teplotu pro miminka což je 37°C. A naprostá paráda, teď už to budu provozovat častěji, pač mě teď začala hlava hodně bolet a ta vana skvěle pomohla 😉

tarra27
28. bře 2014

vanu ano, ale ne s horkou vodou.....já se tteda radeji nekoupala v posledním trimestru, jen si dávala sprchu a strašně mi to chybělo.....já miluju horkou vodu....a tu jsme si dopřát nemohla ani v tehu a ani v šestineděí....na to taky pozor.....

ttakže jak píše @lousher udělala to podle mě báječně .)

lousher
28. bře 2014

díky 😉

lucyanek
28. bře 2014

A co sprcha, když je hodně horká? Samozřejmě ne na břicho 😀

tarra27
28. bře 2014

@lucyanek já si myslím, že všeobecně moc horká voda dobrá není...a holky to já ji miluju jak ve vaně tak ve sprše...ale radeji bych neriskovala

hedusska
28. bře 2014

Já se teda sprchuju normálně pořád horkou vodou, nedokážu se koupat ve studenější..:D a koupala jsem se i ve vaně s pěnou tak do 27tt..🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru