Vadí protahování se v těhotenství?

terik23
16. kvě 2008

Ahoj holky, prosím vás jak jste na tom s břišníma svalama?Já se přiznávám že moc necvičím a nehýbu se, tudíž je mám asi nějak ochablé či co, nicméně k mému problému: Poslední asi 3 dny se mi stává že mám po ránu když vylezu z postele úplně křeče v břišních svalech jak to mám asi přeležené(spím na boku s pokrčenýma nohama) a chvilku mi trvá než se narovnám a rozhýbu to.Bojím se nějak hodně protahovat, nevím jestli to vadí nebo ne.Ale dnes k ránu jsem v polospánku cítila, jak se protahuju.Normálně v leže na zádech jsem zvedla ruce nahoru a natáhla nohy a pěkně si protáhla břicho.Jenže pak jsem si to uvědomila a mám ted strach jestli to není nějak škodlivé takhle se natahovat.Aby to nějak neublížilo mimču, i když mělo by být chráněno a tohle vydržet že?Snad ano.Nevím ☹ Prosím o vaše zkušenosti.Děkuju mockrát 😉

simiii
16. kvě 2008

Ahoj, myslim, že se protahování bát nemusíš. Já jsem ve 28tt a protahuju se pořád a všude 🙂, Po tom spaní na boku bývám taky dost ztuhlá, takže jäkmile se vyhrabu z postele lehnu na zem a trochu procvičuju celé tělo, hned se pak cítím líp. Spíš mě teď trápí bolesti zad v oblasti lopatek, úplně mě to pálí při určitém pohybu a to ty záda pořád posiluju, chjo

holly1
16. kvě 2008

Ahoj, je to laický názor, ale nevím, proč by mělo protáhnutí škodit. Může se cvičit i na přímé břišní svaly, ale pod dohledem fyzioterapeutky. Možná bych tvé potíže zkonzultovala s lékařem či tou fyzioterapeutkou. Nebo si kup nějakou knížku o pohybu v těhu.

cipin
16. kvě 2008

Ahoj terik, já mám pocit, že protahovat a natahovat by ses moc neměla (viz umývání oken, věšení prádla apod...) Ale k tomu spaní, já taky občas spím s rukama jakoby nad hlavou a v pohodě. Spíš mě napadá, nebudou ty křeče spíš od tvrdnutí bříška?

Kdyžtak bych se na to radši zkusila poptat u mudry, za to nic nedáš...

terik23
autor
16. kvě 2008

Holky díky.Cipin to mě nenapadlo že to může být tvrdnutí 😲 Jdu do poradny za 14 dní tak se zkusím zmínit.Díky

hary
16. kvě 2008

Protahování vůbec nevadí. U prvního jsem se natahovala pořád, věšela prádlo a myla okna 😀 , všechno to jsou jenom pověry. Protahovat se můžeš a úplně v pohodě. Ty křeče by měl posoudit tvůj gyndař, ale pokud to není nic vážného a jsou to "jen" křeče, dá ti na to hořčík. U prvního jsem měla křeče v půlkách 😀 , teď se to o mě pokouší znova 😝 😀 . Příští týden jdu do poradny, takže si opět řeknu o hořčík, ten křeče zmírňuje.

haninka
16. kvě 2008

Ahoj holky,
díky, tak já se po 4 měsících konečně pořádně protáhnu. 😀 Někde jsem četla, že to není dobrý, tak se vždycky v půlce zaseknu a už jsem pořádně ztuhlá. Ještě ani nechodim na těhu cvíčo, takže záda (hlavně kostrč) mě bolí hrozně. Hlavně když chvíli ležim na zádech...to by se prý taky moc nemělo 😅 😕

miksa
16. kvě 2008

ahoj holky já chodím na předporodní kurz a jak cvičíme tak se tam normálně protahujeme tak bych se toho vůbec nebála, vždyt se zase nenatahujete na skřipec tak je to v pohodě. jinak co se týká mytí oken tak jsem je myla před měsícem, ale ted už se nějak bojím tak nevím do porodu už je asi mýt nebudu, prádlo věším normálně, jen když je něco těžkého tak mi s tím pomáhá manžel.

roxxxana
20. kvě 2008

Kdyby nějak vadilo protahování, tak nevím, jestli by lidstvo už dávno nevymřelo 😉 Nevadí určitě. Omezení platí hlavně pro zvedání a nošení těžších předmětů a kupodivu taky pro dobíhání MHD 🙂 Jinak přiměřený pohyb (pokud těhotenství probíhá bez problémů) je dokonce velmi žádoucí - např. chůze. Zvyšuje kondici k porodu a taky líp udržíte váhu pod kontrolou...

kalo
20. kvě 2008

Holky, pokud jste zdravé a bez komplikací, tak v pohodě cvičte a protahujte se denně! Tělu to jenom prospěje. .TERIK23: já když byla těhotná, tak jsem spíš měla strach z necvičení 🙂 Jak to moje tělo dopadne, když budu 9 měsíců válet šunky 😀

vuinka
11. dub 2017

Ahoj holky. Já myslím, že pokud máte těhotenství bezproblémové a cítíte se dobře, tak se nemusíte nijak omezovat. Protahování je přirozená věc a já ho dělám pořád, samozřejmě se nekroutím do všech stran v páteři, ale klasické protáhnutí rukou a nohou určitě neublíží. Zákaz umývání oken apod. je prý taky kec, dítě si s pupeční šňůrou hraje už cca od 5. měsíce, dokonce ji může cucat apod. A vykonávání domácích prací podle mě záleží čistě na vás, jak se cítíte, a zda nemáte nějaké problémy. Nebojte se, poslouchejte svoje tělo a dělejte jen to, na co se cítíte ;)

tehulkamaminka
8. čer 2021

Jo mě vždycky v těhotenství stačilo jako rozcvička a tělocvik, vyjít si 2x kopec v Zoo Praha do horní části Zoo. To jsem pak omdlevala, v pokročilém jsem si sedla jednou v tom kopci na lavičku než mě dohnal manžel ze záchodu a někdo se mě hned starostlive ptal jestli jsem v pořádku, jen se mi zamotala hlava jse tomu člověku odpověděla, on chtěl se mnou zůstat a pak se ujistoval jestli ke mě můj manžel skutečně patří, nechat těhotnou jít ten kopec, kort když jsem tam skolabovala v tom vedru. Takže pro mě je tělocvik krásný kopec v Zoo možná by i stačila jiná túra 😁 on ten kopec stačí i mimo těhotenství.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru