Vadí v těhotenství pes?

kaczka
3. říj 2006

Ahojky holky,
chtěla jsem se zeptat jestli nevadí v těhotenství pes?A k miminku pes vadí či ne??Máte nějaké zkušenosti?Dávali jste mazlíčky pryč?

papaya
3. říj 2006

Kaczko mě se doktorka ptala, jestli máme doma nějaké zvíře,tak jsem řekla že psa a ona mávla rukou, jako by to snad zvíře ani nebylo 😀 Mám ale dojem,že kočky můžou vadit...

leniik1
3. říj 2006

Kaczko taky mám psa 3 měsíční štěndo labradora a nevadí.Naopak mi jen zlepšuje náladu a nejsem aspoň sama doma a chodím s ní i ven na procházky jsme si prospěšné. 😀
Jen bacha na to sahat na jejich výkaly a zvratky.To mi holky tady poradily že by se nemělo.

kaczka
autor
3. říj 2006

Jo kočky tuším přenáší nějkou nemoc, která je pro těhotné nemocná.....tak to jsem ráda,protože já i můj přítel máme oba psy a pryč ych je rozhodně dát nechtěla 🙂

tonicka
3. říj 2006

Kaczka, my slím, že čo sa týka psa je to skor o tvojom rozhodnutí, ako že by to mohlo miminku vadiť.Treba tam dodržiavať klasickú hygienu a pokiaľ miminko nieje alergické na psie chlpy, tak je to ok. Moja sestra má 3 pudlov a 2 deti a žiadny problém. Ak nerátame, že najprv to miminko považovali za svoje šteniatko a tieklo im mlieko a vrčali na cudzích ľudí 😀

leniik1
3. říj 2006

prý jsou výkaly z kočky nebezpečné kvůli toxoplazmóze ale já myslím že to nebude tak žhavé jak se uvádí.

kaciatko81
3. říj 2006

macky mozu prenasat toxoplazmozu, ale uz tu o tom bolo pisane, treba to najst 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kaczka
autor
3. říj 2006

Já mám naštěstí jen psa.....teda i králíka,ale ten půjde pryč...by se o něj neměl kdo starat pokud se budu stěhovat k příteli 😀

kaciatko81
3. říj 2006

leniik, suhlasim. chce to len dodrzat urcite pravidla. a ta macka ta moze nakazit aj ked nie si tehu alebo sa nesnazis otehotniet, takze si na to treba davat pozor stale a nie len od okamihu kedy zacnes mysliet na dieta.

leniik1
3. říj 2006

My máme ještě rybičky, ale taky už jdou pryč, pač máme psa a navíc čekáme dvojčata rybičky už teda fakt neee.I když nejsou náročné je to zase věc navíc. 😉

kalka
3. říj 2006

.. máme doma kocoura.. ale před rokem jsem byla na operavi krku.. měla jsem bouli jak hrom, tak mimimi jiné mi řekli, že takhle se proevuje toxoplazmoza, ale po všech vyšetřeních se zjistilo, toxu už mám pár let za sebou a že ta boule je od něčeho jiného... takže teď už se můžu s kočkama mazlit jak chci.. už mám protilátky a namůžu jí dostat.. ale věřte mi, že to má každá druhá z nás.. to jste mohly prodělat v dětství, kdy jsme se váleli v písku a muchlovoly s každým kotětem.. takže bych se ani koček nebála🙂

kaczka
autor
3. říj 2006

My budem mít rybičky, psa a snad mimi....teda nevím jak to uděláme s mým psem...snad si ho mamča nechá...jinak nevím jak bysme zvládali 2 psy 😀

kalka
3. říj 2006

leniik1
pověz mi jaký to bylo dozvědět se, že budete mít dvojčátka?.. u přítele v rodině jsou dvojčata, takže neni vyloučeno, že nás tohle nadělení čeká taky 🙂

mimec
3. říj 2006

Máte pravdu - je to na rozhodnútí každej z nás. My máme psa už 6rokov a nevieme si predstaviť život bez nej.Je pomerne veľká (RR)a spí s nami v izbe.Je to tak od začiatku.
Sme zvedaví ako sa bude správať k mimi.V žiadnom prípade asi netreba zanedbávať takého miláčka, aby nežiarlil, ale tiež treba dodrž.určité zásady ako zákl.hygienu a tak.Aj bábo bude odolnejšie.Tiež si nechodím umývať ruky zakaždým ked ju hladkám..... 😉

kalka
3. říj 2006

mimec
jakou máte rasu?

leniik1
3. říj 2006

Kalka je to řádnej šok, když se to stane přirozenou cestou.Kdybych to tenkrát neviděla na utz řekla bych, že si ze mě Dr dělá srandu. 😀 Ale časem se s tím tak smíříš a plánuješ že nechceš přijít ani o jedno a nedokážeš si představit mít v břichu jen jedno mimi.Miluješ obě stejně.Je to krásný. 😵
Samo to přináší i zdravotní nepříjemnosti, jako hrozná neustálá bolest jak se děloha rychle rozpíná.Ale v porovnání s tím těšením se na ně to nic není. 😵 Uvi¨dím co budu říkat v 5 měsíci a víc. 😀

kaciatko81
3. říj 2006

kalka, len toxoplazmoza je bohuzial svina a treba na nu davat pozor. moze sposobovat neplodnost, takze by som sa jej aspon trosku bala.
my mame hafanov. inak myslim, ze pri dodrzani urcitych zasad by aj zvieratka mali byt bezpecne 🙂

kalka
3. říj 2006

leniik1
já teď říkám, že dvojčata nikdy! ale moc dobře vím, že po tom prvním šoku co by nám to řekli, bych pak už taky nechtěla nic jinýho.. přesně jak říkáš ty 🙂

kaciatko81
3. říj 2006

kalka, tipujem, ze RR by mohol byt rodezsky ridgeback (ak to nie je napisane spravne, tak pardon 😉 )

kalka
3. říj 2006

je to sviňa prokletá... ale neplodnost to až tak úplně pravda nebude... Tenkrát když si mysleli, že mám ty boule díky toxe, tak mi i řekli, že pokud se to potvrdí, že ano, tak že by mi doporučovali po dobu min. jednoho roku neotěhotnět.. že v takových případech se miminko často nedonosí, nebo se narodí postižené... Ale jak jsem psala v mém případě je to pár let co jsem toxu prodělala, takže se už nebojím...🙂

kaczka
autor
3. říj 2006

Nějak se to zvrhlo na dvojčátka 😀 já mám takový zvlaštní pocit, že dvojčátka mít budu,ale kdo ví jestli jsem vůbc těhotná....pocity někdy klamou no 😒

kalka
3. říj 2006

Rodezský Ridgeback.. tak ju🙂 tak s touhle rasou zkušenost nemám.. Vždycky doma jsme měli zvířata a vůbec všici známí, kamarádi atd. mají doma taky zvířata.. takže zkušenosti mám docela slušný.. ale tahle rasa mi nic neříká. Jednou bychom chtěli dom Berntskýho Salašnickýho.. jsou to naprostý andílci🙂

kalka
3. říj 2006

kaczka
hele já ti mám pocit, že jsem těhotná asi tak už devět měsíců.. ale kde nic tu nic 😀 😀 😀

kaciatko81
3. říj 2006

kalka, neviem. hovori sa to a viem o pripade, kde si s toxo kocka uzila a tiez jej to povedali. ale urcite to zavisi od mnohych veci.

kaczka
autor
3. říj 2006

Jo to jsou,ale hodíí se na zahradu a tu my zatím nemáme...já mám francouzského buldočka a přítel labradora....oba jsou hrozné zlatíčka, takže snad na mimi budou taky hodní 😉

kalka
3. říj 2006

kaciatko81
to ano.. každá ženská je originál a každá reaguje jinak.. to je jasnačka.. Ale neviděla bych to tak černě.. Všeci co znám a bydlí na vesnicích, tak mají dětí jak smetí.. nevím o tom, že by tam ženská která by nemohla přijít do jiného stavu, nebo měla postižený dítě.. a koček tam běhá! 😉
Hlavně neztrácet hlavu🙂

kaciatko81
3. říj 2006

kalka, s tym stracanim hlavy to beriem. ona s tym bola aj v nemocnoci, bolo to vazne. tak uvidime 🙂
inak, my mame bradace 😵

kalka
3. říj 2006

Francouský buldoček! výbornej čertík! Měla jsem Pekinskýho palácovýho a to byl taky bobek🙂 Bohužel přet třemi lety jsem musela rozhodnout o jejím životě.. jmenovala se Čikynka.. prostě moje psí láska🙂 A říkala jsem že už nikdy psa nechci.. tak mám kocoura a budeme mít ještě toho Salašňáka🙂

leniik1
3. říj 2006

Sestřenice od manži má venku 2 vlčáky a doma kočku a 3 koťata a má 2 malé holčičky zdravé jedna skoro 3roky a druhá 7 měsíců, neměla problém. 😉

kalka
3. říj 2006

Primoinfekcí v graviditě rozumíme stav, kdy se žena setká s nákazou poprvé až v průběhu těhotenství. Pokud se nakazí toxoplazmózou již dříve, vytvoří si určitou formu dlouhodobé obrany, která snižuje riziko další nákazy na minimum. Primoinfekce matky v graviditě představuje nebezpečí přenosu infekce přes placentu na plod, které v případě neléčených primoinfekcí může být až 50 %. Tato forma toxoplazmózy u dětí se nazývá vrozená (kongenitální). Pro další vývoj plodu je velmi důležité, ve kterém období těhotenství se žena nakazila. Nejnižší riziko (na venkově je její výskyt skoro dvojnásobný než ve městě. Pro zjištění míry rizika kongenitální nákazy je tedy důležité sérologické vyšetření na toxoplazmózu hned na počátku těhotenství a u žen s negativním výsledkem další vyšetření ve druhém, resp. ve třetím trimestru. Zachytí se tím případná primoinfekce, která se, kromě klinických příznaků, které však nemusejí být nijak výrazné, projeví objevením a prudkým vzestupem hladiny protilátek (tzv. sérokonverze) proti toxoplazmám. Pozitivita sérologických reakcí a jejich dynamika se pak sleduje průběžně a spolu s ostatními vyšetřeními, jak u matky, tak i u dítěte hned po narození i v pozdějším věku, pomáhá ošetřujícímu lékaři při rozhodování o případné léčbě matky či dítěte. U nás se vrozená toxoplazmóza vyskytuje dosti vzácně (asi u dvou promile neléčených těhotných) a může postihnout novorozence některými komplikacemi, z nichž nejčastější je psychické a tělesné zaostávání, šilhání, záněty sítnice, drobné kalcifikace v mozku, křeče.

kaciatko81
3. říj 2006

leniik, myslim, ze to je jedna z tych zasad,macka chovana doma a nekrmena surovym masom, nie som si tym vsak ista.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru