Vadí v těhotenství pes?

kaczka
3. říj 2006

Ahojky holky,
chtěla jsem se zeptat jestli nevadí v těhotenství pes?A k miminku pes vadí či ne??Máte nějaké zkušenosti?Dávali jste mazlíčky pryč?

ladenka
3. říj 2006

Holky mrkněte sem:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

A v žádném případě se zvířat nezbavujte, prosím!

baruna
3. říj 2006

A ještě je tu někde téma toxoplazmoza - tak si to pročti. Máme 2 kočky, 2 psy a mimčo přibude v březnu, doufám, že si všichni budou rozumět 😀

nevesta
3. říj 2006

Babule, tiez sa to rozoberalo tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

a urcite nedavajte prec milacikov, len preto, ze ste tehotne...

bubonic
4. říj 2006

my máme psa a rybičky. no psa, sviňa malá to je 😀 . a ozvali sa hlasy z rodiny, že by sme ho mali dať preč. Ale prečo by som to robila? Pokiaľ si dám pozor a nenechám si oblizovať tvár (uši má povolené 😀 ) nevidím problém. psa mám riadne zaočkovaného proti všetkému podstatnému, dostatočne často ho odčervujeme, hovienka po ňom bohužiaľ nezbieram, nemáme ich kam zbierať a ani vyhadzovať. rodičia majú v rodinnom dome tiež psa a kocúra. jediné čo som obmedzila je kontakt s kocúrom, nakoľko je to klasické dedinské zviera, síce riadne zaočkované, ale predsa. ale urobila som to hlavne kvôli našim, než kvôli tomu, že by som sa bála nejakej nákazy.

peha
4. říj 2006

ahojte
🙂 bubo aj my mame malu svinuchu 😀 je to mala bestia ale milujeme ju.
a jasnacka ze ju ani za svet nedame prec, ved to je nase prvorodene dieta, sice kusok chlpate a cierne ale nase.
ked porodim, tak mozno mala neter (ktora stale zobre, aby nasa psina mohla u nich byt) tak jej ju dame na par dni, ale inak je to cele v pohode. akurat uz psina nesmie chodit na gauc - naucila sa to, trenujeme, ked sa tam budeme povalovat s babenkom, a hlavne aby mi neskakala na brucho (co vie perfektne). takze trochu sa menej tulime, ale vystrajame stale psie kusy. a nesmie nikoho olizovat. tak len pride a asi 10 cm od nasich xichtikov a lapa jazykom po vzduchu a je naramne smiesna 😀 😵 😵 😵 cierna potvorka a ruzovy jazycek 😎

peha
4. říj 2006

a jasnacka ze je zaockovana, odcervovana, kupana a umyvana, a nema nikdy surove maso.
a hlavne aj ja ked v kuchyni robim so surovym masom, ryby a vajcia a tak, tak poctivo umyt ruky riadne mydlom a vsetko vydrhnut. toxo, salmonely a zltacky su svine, na to treba v tehu davat pozor.

dorotka
4. říj 2006

peha to uz aj nas pes je nauceny ze na mna nemoze skakat a ked sedim na lavicke sama tak ku mne neskoci ked tam je rozmanov brat ktory mu to dovoli uz je pri nom ale z druhej strany nie z mojej to si nedovoli a odkedy tam chodim je nauceny ze na mna nemoze skakat ked sa mi vsetci smiali ked som mu zacala hovorit ze neskac ze co je to za pokyn pre psa ale podla tonu hlasu sa naucil ked to vsak poviem ked skace po inych ma ma v pazi lebo vie ze oni mu to dovolia

kaciatko81
4. říj 2006

dorotka, ved pes je inteligent. nasi tiez nesmu skakat hlavne, ked prideme domov aby nas nezaspinili, ale rano nas zatial chodia budit a to nas pekne poslapu 😀

svetluska.p
4. říj 2006

caute babulky, nasa chlpacka je najsrandovnejsia ked plava. To vyzera ako tuleniatko, ma strasne chutnu papulku a cierne okale sa jej tak zokruhlia, ze clovek ma chut ju vytiahnut. Ale vcelku si to uziva. No a ked kruzi okolo vas vo vode a zdvihnete ju do vzduchu, tak labky jej stale kmitaju, ako keby plavala. Skratka, zastavi sa, az ked stoji na zemi. Ludia na brehu sa z nej sli uplne urehotat 🙂.
Inak - mate sa dobre?

lindda
5. říj 2006

Ja osobne milujem psy mala som 11r, pitbulteriera NERKA bol neskutocne dobry nikdy nikoho nepokusal aproste anielik bohuzial v maji som ho musela dat utratit dostal epilepsiu a nepamatal si nas ☹ uz nikdy nechcem psa zlomilo ma to velmi mala som ho od dvoch mesiacov a este aj teraz sa mi o tom zle hovori ,,, moji svokrovci si teraz zobrali s utulku jack russel teriera je to saso strasny tak ho asi dva dni do tyzdna varujem a vobec nemam obavu s choroby ak je so psikom cisto zaobchadzane a hlave je iba granule a nie zbytky a hlavne pravydelne odcerveny a ockovany urcite nieje ziadny problem sa bat nejakej choroby 🙂 a co sa tyka maciek no k tomu ja moc blizko nemam psy su pre mna jednicka i ked by som ani muchu nezabyla milujem vsetky zvieratka 🙂

peha
5. říj 2006

ani nas pes nesmie skakat. to uz davno. ked som chodila do prace v kostymoch, rano som ju kludne vencila v kostyme, aj ked som prisla domov, tak to zvladala. a uplne chapala, kedy mam na sebe teplaky, tak to ste mali vidiet 😀
uplne perfektne rozumie a aj pocuva okrem inyh - na neskac, dole. a este bleskem. bleskem znamena, ze sklopi usi a prestane v tej cinnosti, ktoru prave robi 😀 😵
je to mala maska 😀

kristi
5. říj 2006

my mame tedka doma 2 mesicni stenatko ohare, a zatim je moc hodnej, tak si myslim, ze mu ani nic zakazovat nebudeme..

peha
5. říj 2006

svetluska, akeho mate psika, nasa robi uplne to iste, a vo vode je uplne ako tulen, aj je cela cierna.
ked sme boli pri mori, najprv stale olizovala slane a nechapala, potom sa odvazila aj plavat dalej do mora 😉 😎

ja sa mam ok celkom, len stale ma zlosti hrdlo, ale inak sa citim super.
a vy?

arietiska
5. říj 2006

Já nějak nechápu jak může někdo kvůli miminku dávat pryč zvířata, když je ani nevyšetřil nebo ani netuší zda by jeho dítě mohlo být alergické.Naopka mám dojem, že lidi vyrůstající se zvířatama méně trpí na alergie. Taky myslím,že vyrůstat mezi zvířatama je pro dítě větší přínos než bez nich. O toxo., se píše furt,chudáci kočky. Kde ji asi tak chytne bytová nevíte???? To vy ji spíš chytnete ze špatně připravenýho jídla. Navíc se kočka dá vyšetřit, když je někdo zbytečně vyplašenej.I kdyby ji můj kocour přinesl domů, chovám se hygienicky tak nevím proč bych ji měla chytit. Vychovávat dítě ve sterilním prostředí je nesmysl. Nebo proč se zbavujete zvířat předem, když jste ani nezjistili zda pro Vás budou přítěž. 😠

arietiska
5. říj 2006

Já osobně se naopak velice těším, až budu na pupku chovat svoji Sibiřandu. O tomhle plemeni se říká, že vytahuje z lidí negativní energii, tak pokud by na tom bylo něco pravda, pro dítě to musí být velmi fajn. I kdyby to byla pitomost, tak hřející vrnící kočka na 100% . . .

peha
5. říj 2006

aj ja hovorim, ze prituleny pes je najlepsi termofor na krize 😀

jasne, ved dnes sa daju spravit krvne testy, ci je zvieraci milacik v poriadku. a tiez som toho nazoru, ze ked nase deti a psy budu jest z jednej podlahy a misky, budu menej chorlave 😀 trochu som to prehnala, ale nebudem sa teraz stitit hladkat svojho psika, fakt je to nase prvorodene 😵

svetluska.p
5. říj 2006

pehulka - my mame orieska. Mama bola cistokrvna spicka a otec bol krizeny cav-cav s haskym. Je nadherna, velmi rozumna a ma neskutocne dobru povahu. Taka je nezna velmi.
Ako sa mam? Ako po potrate. Som nestastna.

kaczka
autor
5. říj 2006

ahojky holky...taky is myslím,že pokud dítě vyrůstá v příliš sterilním prostředí tak je více náchylné na různé nemoci....taky naše hafíčky nebudem dávat pryč...bych bez nich být nemohla 😎

bibula
5. říj 2006

no co viem ja,tak aj podla starych povedaciek ziadne macky a hady...a vtaky...a to moja dcera chce andulky 😒

kalo
25. lis 2006

Ahoj zensky, nemate nekdo zkusenosti s rodhezskym ridgebackem a miminem? Mame 3 letou fenu v byte a od doby co jsem tehotna z toho mam trochu obavy. Dik za odpoved

masinka
25. lis 2006

bibula,
ja od dvanastich rokov chovam papagaje,prveho som dostala chvilu predtym ako sa narodil moj brat, tak s nim vyrastal. bracho ma teraz uz 15 rokov, ziadne alergie ani ine problemy. Moja teta tiez chova andulky, bratranec ma skoro tri roky a este nebol chory, takze myslim ze ziadnych povedaciek ohladom vtakov sa bat nemusis.
Inac ked som otehotnela, musela byt u nas nejaka velmi plodna atmosfera, lebo nasi zobaci zacali vtedy znasat vajicka - a aj odchovali dve mladatka 🙂

slabejka
7. pro 2006

ja mam doma v byte 2 psikov, civavu a ratlika, o mesiac rodime a zatial sa nam nic nestalo. Pravdou je, ze som dala psikov 2x odcervit a uzivali aj nejake tabletky na precistenie a preliecenie bacilov.

andrea73
8. pro 2006

Ahojda, nepřečetla jsem sice vaše příspěvky ale i tak bych chtěla přidat názor 😉 . Mám 2 pejsky-čivavu a špice, a není nic krásnějšího, když během odpočinku si mi lehne čivavka na bříško a spokojeně tam odpočívá....malý se v bříšku hned uklidní....je to pro něj jak terapie 😵 . A testy jsem hned od začátku měla všechny negativní

loren
8. pro 2006

aj ja sa pridavam taku vetu moze povedat len ten co nikdy ziadne zviera nemiloval no neviem si ani predstavit ze by som svojho psa mala dat prec zato ze som tehotna nas ma uz 15 rokou ma uz aj svoje starecke choroby ale nic take strasne jedine co mi vadilo ze mu strasne pachlo s papulky ale to vyriesil doktor dal mu tabletky na paradentozu a zatial po zapachu ani stopa. jasne ze oblizovat sa mu nedam ale ze by som ho dala prec ani omylem 🙂

nevesta
8. pro 2006

Este jednu vec, pozrite sem,: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
Myslim, ze k tomu vela naozaj dodavat netreba 😉

rova
9. pro 2006

Na přednášce v psychologii říkala, že si dítko vyrábí obranu proti alergiím, pokud máte psa..ale kočky asi nebudou nejlepší. Prožila jsem těhotenství i první půl rok s dítkem ve společnosti dvou psů, myslím, že to ničemu nevadilo a navíc malá strašně miluje psy, takže bych to hodnotila kladně, že se odmalička skamarádila se zvířaty. Jací jste na zvířata, tací na lidi, takže vychováváme! 😉

leniik1
9. pro 2006

Tak naše labradoří štěndo už má skoro 6 měsíců, já už jsem téměř v 5 měsíci těhu a naprosto jsem ráda, že ji máme, vůbec není nuda, je to jako další člen rodiny, a už jsem na ní natolik závislá a mám ji ráda, že bych ji nedala pryč..Kdyby se pak ukázalo po porodu že zrovinka malí budou na psa alergičtí na chlupy atd, určitě bych to řešila, ale psa bych pryč nedala spíš se ho pokusila nějak šikovně přemístit aby malí s ním nepřišli do kontaktu, ale doufám že alergií na zvířata trpět nebudou..A Kiruška už teď pokládá hlavu na bříško a já myslím že Bobci jak trošku povyrostou budou z takového psího kamaráda nadšení. 😵

lamia
9. pro 2006

Kočky jsou taky pro dítě neškodné, chce to samozřejmě zachovávat hygienu a určitá opatření (nevybírat kočičí wc v těhu, nebo jen v rukavicích, nehrabat se v záhonku,když kočky chodí ven, pravidelně odčervovat, před každým jídlem a po mazlení s kočkou umít ruce, nechat si nejlépe ještě před těhu vyšetřit protilátky na toxoplazmozu...)a je to v pohodě. Po porodu už máme nachystané další opatření,aby kočky za malou nemohly do postýlky apod,ale postupně jí s nimi sžijeme,jak poroste a taky nepředpokládám žádný problém. Takže jde jen o přístup.

rova
9. pro 2006

No, kdyby se malé objevila alergie, tak bych asi dala přednost jejímu zdraví. Já se v tom nevyznám, ale nevím, jestli jde přemístit pejska někam (jestli teda chápu jako stejný byt), kde s ním, ani s chlupy, děti nepřijdou do styku..

kristi
9. pro 2006

nasemu Atreyovi je 4,5 mesice, rodit budu v unoru a tesim se na to, jak mala bude od mala zzita s pejskem a bude mit hezky vztah ke zviratkum 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru