Vadí v těhotenství pes?

kaczka
3. říj 2006

Ahojky holky,
chtěla jsem se zeptat jestli nevadí v těhotenství pes?A k miminku pes vadí či ne??Máte nějaké zkušenosti?Dávali jste mazlíčky pryč?

kim
10. led 2007

Ewelin:divím se, že si do toho necháš mluvit!!!!To by Ti taky mohli začít říkat, kdy máš chodit na WC a co a kdy máš jíst... ☹ Je to Tvůj pes a hlavně Tvoje MIMI!!!!!!!

tinax
11. led 2007

jusnina: podarilo sa Ti nieco zistit o tom jazdeni na koni? Alebo niektora ina neviete poradit? Samozrejme ze by som prestala jazdit hned ako by som sa dozvedela ze som tehotna, ale co dovtedy? ved to bohuzial moze trvat aj niekolko mesiacov kym sa podari

fatima
11. led 2007

ahojte zlatíčka,
pridávam sa k Vám a úplne súhlasím s katikou a kim, zvieratá sú predsa našou súčasťou, žijú s nami a my s nimi, nikto nemá právo nám túto spoločnosť vziať. Mám jedno dieť a teraz čakám druhé. Celý život sa točím okolo zvierat, lebo ich mám veľmi rada a doma v byte chovám psíka, amerického kokršpaniela. Pes je zdravý, očkovaný. Ako by to vyzeralo keby naše detičky nemali kladný vzťah k zvieratkám, veď je to také krásne. Moje dieťa má už 13 rokov a nikdy nemal problém s iminunitovu a takmer vôbec nebol chorý a to žije v domácnosti momentálne so psom (5 rokov)a to sme už mali v byte mačku, zajaca, vtáky, takže katika nedaj sa a svojho miláčika si nedaj preč od seba.
tinax ja som si zisťovala o tých koníkoch, poviem ti pravdu, že sa to veľmi nedoporučuje, ale podľa mňa sa dopredu netreba plašiť, ži tak ako doterat a keď príde čas prednejšie bude mimi ako všetky koníky sveta, potom už rozmýšľať nebudeš.

tinax
11. led 2007

fatima dakujem za nazor. som z toho celeho mimo. Mimi je urcite pre mna prednejsie ako kone, ale na druhej strane mi jazdenie velmi pomohlo pre moju chrbticu a najma bedrovy klb. A je to jediny sport co zo zdravotnych dovodov mozem a pomaha. Ved nieco vymyslim.

bubonic
11. led 2007

tinax sestra jazdila ešte do tretieho mesiaca tehu na koni, potom išla na rizikové ale s jazdením to nesúviselo, ale samozrejme že musela prestať. myslím, že jazdenie je ok, je to výborné cvičenie. (pozri si SISSI II. 😀 ).

ewellin kopni manželovu rodinu do prdele.

tinax
11. led 2007

budonic vdaka. Sissi II, musim zalovit v pamati 😕 A jazdenie sa prejavilo super aj pri milovani. Aspon manzel tvrdi. 😀

ewellin
11. led 2007

ahojte baculky.. a som tu.. asi uz zavislost.. ale je tu s vami fajn...
diky za rady.. dnes si idem po psika 😀

loren
11. led 2007

ewellin ANO DO TOHO 🙂

ewellin
11. led 2007

dakujem.... 😀 jaaaaj uz sa nanho tesiiiiiiiiiiim.... ozaj skusali ste si dat psika pri brusko? moj nufacikom drgal prave na miesta kde koplo.. ako keby to citi.. sme sa na tom pobavili.. 😀

bubonic
11. led 2007

ewellin ja som to už pár krát písala - kto nemá doma zviera ten nikdy nepochopí, čo pre teba znamená. tak isto ako sa alex čudujú, že má doma tri mačky a novorodenca. ja mám westa a ani ostrihať som ho nedala. a bludy typu dieťa bude choré a podobne som si vypočula skôr z vlastnej rodiny ako od svokrovcov. ale povedala som si svoje, ja skrátka toho psa nikam nedám a hotovo. je odčervený pravidelne, kúpaný, staráme sa o neho dostatočne. no nech ma má každý rád. preto ku nám švagriná od doby kedy sme psa kúpili nechodí a ani my ku nim. máme skrátka rozdielny názor na zviera v byte. ona má doma dieťa s ekzémami ale v čistote a ja som zvedavá, čo postihne mňa. 😀

ewellin
11. led 2007

bubonic mas pravdu.. aj podla mna to je tak.. moja krsna ma male deti drzi ich v maximalnej izolacii a cistote a tie deticky su stale chore.. ja som takisto vyrastala pri zvieratach a som zdrava.. ti ludia proste nevedia pochopit co je laska k zvieratkam..
drz sa a pozdrav psika 😀 som rada ze sa tu vo vasich nazoroch najdem.. aspon niekto ma zdravy rozum 😀

kim
11. led 2007

Ewelin:tak to je super zpráva a jsem ráda, že ses rozhodla se jim postavit!!!!Já jsem vyrůstala taky mezi psema a ještě dalšíma zvířatama a nikdy jsem nemocná nebyla.Od minulého roku mi sice začala alergie, ale na trávy!!!

titkovamiriam
11. led 2007

To mat psika na bruchu poznam aj to ako sa zatvari ked babtko kope.nas stary psik to zazil2 a mlada teraz ked som cakala Mareka.Samozrejme ze sme zdravi ale mam kamaratku/niekde som to uz vo fore pisala/co este aj 6 r.synovi prevara vodu a dava mu vsetko vlazne.piesok v pieskovisku menia kazdy tyzden a to nehovorim ze je otrok upratovania,aby vsetko bolo pomali sterilne.Maly uz s toho domaceho prostredia dostal astmu,lebo ked bol v skolke tak tam vydrzal dva dni a tak sa to snim vlieklo tri roky,ze uz teraz do skolky nemoze.Proste nepohlo ani ked som kamoske radila,ze to nieje riesenie ved nabude maly len doma.Ja mam tri deti,ked sa mi nechce tak neupratujem a zijeme.

jess
11. led 2007

Bubonic,já taky plně sdílím tvůj názor,já jsem alergig ségra taky,ségra víc,hlavně u psů se dusila.Já si ho nakonec koupila,ale musela jsem nějakou dobu bydlet u mamky,a co se nestalo,ségře už psi nevadí,.Lidský organismus se přispůsobí sám.
A podle výzkumů je prý pro dítě lepší mít v domácnosti nějakého zvířecího společníka,má silnější obranischopnost,necítí se samo,má kamárada,no dokonalý pár 😀
Já mám taky víc kamarádek,co jsou proti zvířatům,a jsou věčně jejich dítka nemocné,bojí se psů(což je to nejhorší,protože pes strach a nesoulad cítí a může být agresivní), ekzémy,no prostě citlivky.A navíc jsou to vesměs ty zlobivé,co psy ptrovokují. Dítě si přece potřebuje vybudovat nějakou imunitu.A navíc takové děti mají větší smysl pro zodpovědnost.
Např moje malá sama nosí misku na granule,když je čas jeho jídla,venčit chce pořád se mnou a šíleně ji schází když ho večer venčí manžel.A když jí byl rok,tak už věděla,že mu musíme často měnit vodičku 😀 mimochodem,jsou jí dva a manžel co se týče Ajaxe je proti ní neschopný a nezodpovědný.
Aspoň mimino mi pomáhá,když ne chlap 😀
A boloňáček kámošky je naučený,že od narození mimi se těší na přebalování a nosí plíny do koše

melory
11. led 2007

kebyze mam zvieratko doma tak ho kvoli dietatu nedavam prec { co sa v mojom pripade nedalo} ale urcite by som k novorodeniatku nekupovala zvieratko.

moj pripad - mali sme doma tarantulu, pavuka, a ked hugo vyrastol, tak bol zvedavi co to tam je, a tak z bezpecnostnych dovodou sme ju {smicka}dali prec, a novemu majitelovi zomrela zialom za nami 😉

cholit
13. led 2007

Vůbec, ba naopak. Psíka bych nedala pryč ani za nic, naopak mi pomáhal v pohybu a procházky s ním mi zpříjemnily nejen těhotenství, ale i naší dcerku hlídá a upozorňuje na jakoukoliv změnu jejího chování...malé je momentálně měsíc.

akina
15. led 2007

psa jsme si poridily ,kdyz jsem otehotnela.Je to labradorka a skvela druha mama.Maleho strezi jako vlastniho.Jsou mu skoro 2 roky a lepsiho kamarada by nenasel.

jess
15. led 2007

akina: to jsme na tom úplně stejně akorát mám psa a malamuta 😉 .Labradorku má kámoška a je to stejný šášek jak můj Ája 😀

carlisse
15. led 2007

Ahoj ženský, my si pejska pořídily včera, vždycky jsme chtěli mít psíka a mimíska najednou, tak aby se pejsek stihnul aklimatizovat a něco naučit, tak ho máme už odteď. Mám rizikové těhotenství, takže mám aspoň s kým chodit na procházky a pejsek má společnost.

morusa
15. led 2007

Zdravím. Já osobně jsem odmala vyrůstala se zvířatama, pes, kočka, leguán atd, atd, a musím říct, že nikdy se u mě neprojevila žádná alergie či něco podobného a celkově jsem byla velmi zdravé dítko.Myslím, že je pro děti vždycky lepší vyrůstat ve společnosti zvířete, jednak proto ,že díky zvířeti nevyrůstaj ve sterilním prostředí a už si vytváří tím pádem silnější imunitu a taky jednak proto, že se naučí se ke zvířeti chovat a zacházet s ním, nemusím snad poukazovat na případy dítek ,které jsou schopné kočky zvedat za ocas, psy zlomyslně tahat za uši apod, to bych nafackovala jak dítkům, tak rodičům za jejich výchovu. My máme anglického buldoga a popravdě řečeno je to takové naše první dítě. Máme ho s přítelem téměř od začátku a dneska si nedovedu představit, že bych byla bez něj. Je s námi tak sžitý,že snídá i večeří pouze , když my zasedneme ke stolu (aniž bychom ho to jakkoli učili) a vůbec mi přijde jako takový poločlověk.Možná ze začátku bude na prcka trochu žárlit, ale vím ,že to bude v pohodě. Jinak pokud plánujete jakékoliv zákazy pro psy,až přijde dítě, tak je dobré na to pejska připravovat už ted, pokud bude mít zákaz chodit tam a tam, tak mu to zakazujte už ted, protože s přichodem dítěte domů by už bylo pozdě a v pejskovi by to vyvolalo akorát žárlivost.

kalo
15. led 2007

Zdravim. Tak zrovna na tyto novinky uz pomalu budeme zvykat i nasi fenku. Sice si tu hygienu nedovedu v byte s novorozencem vubec predstavit...to se z toho asi zblaznim, ale nejak se to musi udelat. Pejsek nebude smet do pokojicku a bude spavat a obyvat pracovnu. No bude to asi tezky, protoze mame tezkeho "zavislaka" na manzelovi.Ten kdyz je jen par metru z dohledu,tak pes uz knuci.Mozna se budu leckterym z vas zdat jako psi macecha ,ale taky jsem si "vydobyla",ze prvni 2 mesice, kdyz miminko jeste nebude naockovane a bude jeste uplne malicke, tak ho necham docasne hlidani u tchyne...

hpb
1. únor 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, přítel má doma 3letého koucourka (je vykastrovaný), který ale na nás bohužel někdy útočí. Skáče na záda, kouše a drápe. Co si o tom myslíte? Je to normální a přejde ho to nebo můžeme očekávat, že se to nezmění?? Plánujeme miminko a já mám strach, aby mu pak něco neprovedl, i dyž kocourkovi zakážu vstup do pokojíku, tak až mimi povyroste, stejně spolu budou v jedné domácnosti. Nejraději bych kocourka odstěhovala ke tchýni, ale jelikož bydlíme s přítelovou babičkou nevím, jak se k tomu postaví... Co vy na to?

selly
1. únor 2007

ahoj hpb... no neviem... nemôže to byť náhodou aj, že tým skákaním a drápaním sa snaží upútať iba vašu pozornosť a chce sa hrať? 😨 my máme tiež kocúra a viem, že tiež skákaval na chrbát ked sa len niekto zohol, ale chvíľu sme sa s ním pohrali a on dal pokoj 😉 a tiež si myslím,že zvieratá vycítia malé deti a neublížia im...ale samozrejme nemusí to byť tak, len ja som sa ničím takým nestretla 🙂

llucinka
1. únor 2007

hpb: mě se něco podobného stalo u známých v Německu. Zohla jsem se pro papír na zemi a hnedka jsem ho měla na zádech a drápal jak šílený. Já teda doma kočku taky mám, ale tohle rozhodně nedělá. Teď, když zjistila, že jsem těhotná (pravděpodobně to věděla dříve než já), tak se mnou spinká, leží mi na bříšku a ptala jsem se na to i doktorky. Ta říkala, že v žádném případě nedávat zvíře pryč, protože ono pak bude mít pocit, že jste ho odstrčili kvůli mimi a myslím, že ho nebude mít rádo. 🙂 To je jen můj názor, my si každopádně kočičku necháme, jen kdyby byly nějaké problémy, dáme ji na chvilku o patro níž k našim. 😉

fatima
1. únor 2007

ahojte, hpb pripájam aj môj názor, nakoľko som mala doma perzského kocúra 10 rokov. Mačky sú aristokratky, nedajú sa vycvičiť ako psy. je otázne koľko má tvoj kocúrik, aj náš skákal a škriabal, ale postupne sa podarilo odučiť ho to, ale to bol ešte malinký. Keď budete mať malé bábo, musíte dávať pozor, pretože deti keď mačky naťahujú, mačky to nemajú moc v láske, je im to jedno, či je to malé dieťa, alebo dospelý človek, vedia sa brániť. Musíš dobre poznať povahu svojho kocúra, aby si mu mohla dôverovať, a byť tebou tak dieťatko pokiaľ bude už také, že viem kocúra aj za chvost chytiť pred ním chrániť. Môj kocúr bol pokojný, zvládli sme to, aj keď bol syn malý, takže je to vo vašich rukách, ale pozor by som každopádne dávala. Mačky sú už raz také, len málokto im rozumie. Nedávala by som kocúrika preč, dá sa to naozaj všetko zvládnuť, sú to krásne a rozumné stvorenia, len budeš trošku opatrnejšia a pokiaľ si hneď zvykne na nového člena rodiny, na mimi, nebude to problém. Vôbec neuvažuj o tom, že ho dáš preč, je to fakt nezmysel. Ja mám teraz psíka a tiež by som ho nedala preč.

caraida
1. únor 2007

hpb a ako driape? preslapuje a zadrapuje sa pazurkami? to sa nazyva mliecny krok a nema to s agresiou nic spolocne, prave naopak, je to prejav priazne. niekedy to ale byva neprijemne. ak je to bytovy kocur, mozno treba obcas pristrihnut pazurky, aby sa tolko nezadierali.

nas velky kocur skace na chrbat tiez. (naucil ho to kedysi manzel "na povel" ako trik) ale zial kocur to praktizuje z vlastneho podnetu aj v tych najnemoznejsich situaciach a je to naozaj tak, ze chce uputat pozornost.

o dieta sa nemusis bat, drviva vacsina maciek ma pred malymi detmi strach, obzvlast, ked zacnu plakat. casom si zvyknu a pozoruju. ja som z rodiny, kde macky a deti spavali v jednom kociku 😉

ak mas ale pocit, ze ta kocur naozaj napada a je agresivny (neznamena to, ze bude tvoje dieta), je mozne, ze je frustrovany a ze sa nudi. obzvlast, ak je len bytovy! ak nie ste schopni mu poskytnut dost casu a vyblaznit sa s nim (hranim), mozno by bolo dobre uvazovat este nad jednym. znie to absurdne, ale ak si padnu do oka, vasa domacnost sa v momente skludni.
mna takto napadal velky, pokial bol v domacnosti sam a ja som nemala nanho cas (domace prace sa same nespravia, ale to nechcel pochopit). na manzela si netrufol. teraz mame dvoch a doma strasnu pohodu, kocure sa pridu pomaznat, alebo sa hrame, ked mam cas, ale inak sa zabavia spolu.

som v 30tt a som si ista, ze na babo budu dobri, aj ked na uvod nebudu mat pristup tam, kde bude babo spavat.

llucinka
1. únor 2007

fatima: To je pravda, moje malá neteř má rok a půl a první tahala naši kočku za fousky. Ne za ocas, ale za fousky 😀 Kočka ale stáhla ocas a utekla. 🙂

caraida
1. únor 2007

fatima, tak ja este napisem k tomu, ked uz je dieta vacsie a lozi - chodi. mame v rodine dve male deti (ca 1,5 - 2 roky). jednak sa da na ne davat pozor a uz aj take male dieta pozna "nie" a druhak, v rodine mame 3 ks dominantnych kocurov a jedneho plasana. kazdy jeden z nich reaguje na deti uplne inak ako na dospelych. ja len fakt "ziram". ja v tej situacii by som schytala davno poriadny skrabanec, ale mali mozu "vsetko". ak sa v krizovej situacii ozenu, tak bez drapov, ale hlavne sa predom dekuju na vyvysene posty, alebo sa inam schovat, aby mali pokoj.

ale priznavam, ked som bola mala a uz som si uvedomovala, co sa smie a co nie (ca. 5 rokov) a natahovala som macku, ktora nemala naladu, poskriabana som bola 😀 tak mi treba. a este som dostala aj od mati, ktora dala za pravdu mackam. 😀 vychova...

ale rovnake plati aj u psov, treba davat na nich vzajomne pozor. male deti este nevedia, ako sa spravat.

lajla
1. únor 2007

ahojki, já mám pejska třetí měsíc, je mu ale už rok a něco, je to bolonský psík, a moje zlatíčko, když jsem si ho pořizovala, nevěřila jsem že bych mohla tak brzo otěhotnět ale stalo se jsem hrozně štastná, ale vůbec neuvazuji o tom, že bych se haf zbavila, už prosel asi 4 majiteli, takže by to pro něho byla rána. Je ale fakt, že už s ním nechodím, na tak dlouhé procházky, protože se brzo unavím, a dost dlouho spím, ale zdá se mi ,že si to uvědomuje, že se něco děje..a "otravuje" vždycky jenom krátce 🙂
Přinejhorším bych ho asi na nějakou dobu dala k našim, oni mají 2velké psy, tam by se ten můj cítil jako v ráji, protože pokaždé, když tam jedem, tak je strašne nadšeny, stačí mu jenom ukázat tašku na přenášení a hup už je v ní a nikdo ho z ní nemůže dostat 🙂

megie
6. únor 2007

ahoj kalka, neviem odiaľ si tú siahodlhú info. (písala si to ešte v októbri 2006) vzala, ale ja som dnes čítala na nete vyjadrenie doktorky, že po prekonaní toxoplazmózy sa žiadna imunita voči nej nevytvorí a môže sa človek nakaziť znova. Tak ja teda už fakt neviem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru