Vadí v těhotenství pes?

kaczka
3. říj 2006

Ahojky holky,
chtěla jsem se zeptat jestli nevadí v těhotenství pes?A k miminku pes vadí či ne??Máte nějaké zkušenosti?Dávali jste mazlíčky pryč?

kalo
11. pro 2006

Jo, jo, je to nas mazel a dat ho pryc, na to jsme vubec ani nepomysleli. Spis horsi, co se tyce hygieny. Uz ted, s pejskem v byte musim denne pobihat s hadrem a vysavacem, kvuli chlulpum a teprve az se prcek narodi, to bude asi zaprah. Co si budeme povidat, nebude to takova pohoda, polozit mimco treba na zem na deku a tak. Ale to muzu ted tezko predpovidat, jak to bude. 😉

kristi
11. pro 2006

kalo, my jsme naseho naucili nechodit do obyvaku a ani moc nepelicha...jde jen o to, aby ti baby neposkrabal nebo tak

terkaz
11. pro 2006

holky my mame doma kralicka a psa, je to zahul uz ted,ale co se da delat jsou to nase pred miminka 🙂 taky bych je nedala 🙂

hanah_2002
11. pro 2006

Ahoj, já mám doma zlatého r. a britského kocoura. Pes nesmí chodit do dětského pokoje a kocourovi to taky pomalu zakazujeme, protože má pořád tendenci lézt na přebalovací pult a do dětské postýlky, což se mi vůbec nelíbí 😠 .Jsem zvědavá, jak to po porodu budu všechno zvládat. Starat se o mimí, venčit atd. A hlavně uklízet chlupy.Už takhle neustále luxuju a vytírám. Ale jsou to moji chlupatí miláčkové, tak doufám, že nebudou na nového člena rodiny žárlit a třeba dělat nějakou neplechu.Ale určitě to zvládneme 😉 .

alexandra
11. pro 2006

Tak ja Britakov chovam.. Mam momentalne doma 3 a su to maznacikovia, milacikovia..

leniik1
11. pro 2006

Rova to asi ne, ale naštěstí existuje zahrada, když by se perfektně zateplila bouda mohl by tam pejsek bývat.A na velké zahradě i běhat.Ale raděj ji mám v bytě, byt je velkej a nějak by se to vyřešilo.Jen doufám, že tohle nebudeme muset nikdy řešit a budeme všichni spokojení pohromadě. 😵

karulka
11. pro 2006

Máme krásného pejska labradora Perdu má 7 měsíců je to náš mazel nikdy bych se ho nevzdala a myslím že mimi si na něj zvykne a bude to fajn. 😉 Máme ještě papouška Kora. 😀 A sestra má zakrslého králíčka kterého si sem tam půjčuji.Leniiku jaké barvy máte vaši labradoří slečnu?Náš je smetanovej. 🙂

bubonic
12. pro 2006

tak ja zisťujem, že som asi pekný bordelár. mám v byte psa a žeby som sa nejako pretrhla s upratovaním sa povedať teda nedá. možno je to tým, že vo väčšine bytu máme koberce 😀 . ináč ja mám asi vo veľa veciach veľmi rozdielny názor ako niektorí ľudia. napríklad som nikdy psovi nezakázala chodiť do izby kde bude bábo. nevidím dôvod prečo. alebo sme kúpili dieťaťu hrazdičku, prípadne kolotoč na postieľku. všetko som dala najskôr psovi oňuchať, hrazdičku máme dokonca občas na zemi rozloženú, aby si zvykol na také niečo. jediné čo sa snažíme ho odnaučiť je to že nie každá hračka povaľujúca sa na zemi je jeho. ináč uznávam zvýšenú hygienu u bábatka tak do troch-štyroch mesiacov, ale potom treba pestovať imunitu. 😀 chudáčik pes, keď si predstavím, že mu to dieťa polezie do misky a podobne 😀 . asi som na hlavu padnutá. ináč na tom českom koníkovi mala jedna pani problém so svokrovcami a ich kocúrom. ja to mám so švagrom - odkedy máme psa oni u nás nikdy neboli, na oplátku my ku nim tiež nechodíme. keď sa občas stretneme u svokrovcov, kde sa pes voľne pohybuje medzi prízemím domu a záhradou vidím na švagrovi, že sa mu nepáči pohyb psa v dome. dokonca som raz bola svedkom keď sa na neho oboril. tak som mu vysvetlila svoj názor a odvtedy sa bavíme len veľmi sporadicky 😒 .

fatima
12. pro 2006

ahojte babule,

musím sa k Vám pridať ak dovolíte, pretože ja mám doma tiež psíka, konkrétne psiu slečnu amerického kokršpaniela. Chlpov máme doma veru dosť, ale nejak to zatiaľ rázne neriešim. Verím, že moje mimi sa skamaráti s mojom slečnou, inak mimochodom volá sa Fatima a všetko bude O.K. Môj názor je taký, že u detí treba pestovať vzťah k zvieratám a tiež aj imunitu.

baruna
12. pro 2006

Tak mi máme doma 2 kocoury a ještě máme rotvajlera a vlčáka. Psi teda jsou venku 😉
A taky nepředpokládám žádný problém. Jinak diskusí na tohle téma už tady proběhla hromada.

rova
13. pro 2006

Leniik1: Jo, tak to ju! 😉 Tak to moc štěstíčka, ať se nic řešit nemusí!! 😉

kacici
13. pro 2006

My mame s manzelem zlatou labradorku Penny,je to nase zlaticko a mame ji moc radi.Ted si musim jen hlidat aby na me neskakala, protoze kdyz si hraje tak se obcas zapomina 😀 . Jinak mam 2-letou neter Barusku a ty dve jsou spolu nejvetsi kamaradky,tahaji se o lano a Baruska ji haze micky. Takze az jednou bude miminko na svete,tak ji spis budeme muset odhanet,aby ho porad neoblizovala, nenosila mu hracky a nestrkala do nej cumackem 😀 .Jo a ty chlupy mame taky vsude, dokonce manzel prska,ze i ve spodnim pradle 😀 😀 😀

m.i.s.h.a.k
15. pro 2006

Ahoj holky, taky si přidám muj nazor, je mi 22let a mimi urcite casm chci, bydlime na vesnici, doma máme 2 pejsánky a 9 kocek, z toho pejsci jsou domaci a jedna cica taky, teda pokud si sama neotevre dvere a neutece nám 🙂 nikdy jsem nepřemyslela že by moje dite mohlo byt alergicke, nebo já kvuli kocce nemohla otehotnet, neco jsem o tom slysela a ted o tom hodne cetla, az budu tehotná rozhodne nevydrzim 9 mesicu nehladit zvire, necham vsechny zkonrolovat u veterinare a sebe u gynekologa,ale vzhledem k tomu ze uz jako mala jsem jedla ze psí misky a ted pes jí z mého talire, myslim ze mam tolik protilatek ze bych je mohla rozdavat, mam pocit ze kdybych se uzkostlive branila pred vsim co by me nebo mímu mohlo ublizit, musim se zavrit na izolaci.a to je preci blbost,ne?nekdo tu psal ze kocky lečí, s tím muzu jen souhlasit protoze moje persanka vzdy presne ví kde me co bolí a na to misto si lehne a lečí. Jednou jsem mela hroznou anginu a ona mi lezela celou noc na pruduskach, druhy den mi bylo o poznani lépe a chudak čiča mela rymu a teklo ji z ocicek, normalne me vylecila a sama z toho pak byla nemocna.Az budu tehotná, budu si mít ruce,ale rozhodne ne po kazdem pohlazení, nenechám se pusinkovat a wc kocici budou cistit ostatní clenové,ale rozhodne zviratka nevystehujeme!Utrhlo by nám to srdce!!!

jess
28. pro 2006

Já mám od malé o rok staršího malamuta,ale za nic bych ho nedala,beru ho jako dítě a jess jako bráchu🙂.Vždy když jdeme ven,či od někud,první po kom se Jesska shání je Ajuška 😵.Je to její havuň 😀 . A co jsem si tak zjišt'ovala,tak mít nějaké zvíře doma,je pro dítě lepší než nemít.Dělá mu společnost,bývají nejlepší přátelé,a tvoří si od mala silnou imunitu,a málokdy se stane,že je alergik...z mé zkušenosti.Já osobně jsem, alergik,ale co ho mám,můj organismus si zvyknul a mám problémy akurát když ho tak do tří měsíců nevykoupu.Ségra to samé,cca půl roku jsme s ním bydlely u našich a vše v pohodě ani jednou se nedusila a přitom předtím měla velké problémy.Sice je fakt,že zvířata spočátku hodně žárlí,ten můj maximálně,ale do týdne byl v klidu,zvyknul si.Malá je zavyslá na mě a pak na psovy 😀 ,a až někde za psem je zbytek rodiny 😀 (chyba bude ve mě,napodobuje mě 😒 ).O kočičkách je psáno taky někde,ale při dostatečné hygieně tam taky není problém.Toxoplazmozu přenášejí jen poprvé.

jess
28. pro 2006

m.i.s.h.a.k. Jsem ráda,že nejsem jediná,kdo nechává psa obědvat z jednoho talíře🙂.Je fakt,že u čičiny bych wc určitě neměnila já,toxoplazmoza je ve výkalech,ale olizovat psem jsem se nechala věčně i v těhotenství,ono to ani jinak nešlo,on byl taky ještě mimi.Protilátek musím mít taky na rozdávání,protože když mě matka sháněla jako dítě tak mě našla vždy mezi psi🙂.Malá je zdravá jak řípa,a kolikrát ju naháním od jeho granulí.Začla je zkoušet,když začla chodit po čtyřech.A nijak ji to neublížilo,člověk dítě neuhlídá každou sekundu.A já osobně si myslím,že až s ní bude třískat puberta a bude nahánět kluky,tak budu mít větší starost co chytne od nich,než od domácího mazlíka 😀

luuuu
28. pro 2006

Trosku sa bavim na tymi komentami ze ked vycistis macke zachod automaticky dostanes toxo...takze velmi laicky navod ako ju dostat 🙂 vasa macka by musela spapat chore masko alebo olizat chore hovienko aby sa do nej dostala toxoplazmoza,nasledne by ste vy museli pri cisteni jej zachodka jej hovienko spapkat alebo si olizat rucicky co predpokladam ze nerobite tak sa tu nestresujte toxoplazmozou,lebo lahsie chytite AIDS 🙂
pekne sviatky 🙂

melory
28. pro 2006

je jasne, ze zena co je tehotna a ma rada svoje domace zvieratko tu bude pisat, ze je to uuuplne o.k. a zena, ktora zvieratko nema bude proti. 😵

luuuu
28. pro 2006

melory,az taka pravda to nie je...moje dieta v brusku mi je zatial stale prednejsie a nevystavila by som ho ziadnemu riziku,skor mi zvieratkovi mame asi viac nastudovaneho o zvieratkach

melory
28. pro 2006

moja reakcia nebola na tvoj prispevok, ale uz ked si odpovedala mne osobne...ja zvieratko v tehotenstve nemam ani som nemala, ale ani sa ich nebojim...len dako prirodzene sa ich menej chytam - kedze ich maju moji znami- a ked sa uz s nimi pomazlim tak si potrpim na zvysenu hygienu. ale nemyslim si, ze kdo mal zvieratko tak kvoli tehu musi ho dat prec zo zivota, to by bola chyba, ale ani zas nespat s nim v posteli.

jusnina
29. pro 2006

Jezdíte tu některá na koni? Ráda bych věděla do kdy je to bezpečné (jestli vůbec?)

melory
4. led 2007

ja ked som sa snazila otehotniet tak som vylucila vsetko, co by mohlo narusit plod pred "uhniezdenim"
v tehotenstve je absurdne jazdit na koni.

bluff
4. led 2007

Mna sa este aj lekarka vcera pytala ci mame macku, aj na tehotenskych letakoch strasia ake je to nebezpecne. Nech je ako chce, macku by som urcite z domu nedavala, ale vymenu jej WCka by som prenechala manzelikovi 😀

luculka
10. led 2007

ahojte my mame doma americkeho kokrspaniela...a tiez sa chistame ze ho zacneme trenovat s bábikou aby si pomalicky zvikal.... 😀

ewellin
10. led 2007

ahojte.. aj ja mam psika shi tzu je strasne zlatucky.. ale momentalne som ho musela dat k starkej.. lebo manezlova rodina bola proti aby tehotna - ja som bola so psom.. ze dieta bude chore a neviem ake ked budem so psom v styku..... tak asi tak..... pre pokoj v rodine.. ale chcem si ho spet zobrat
--NEDAM SA 😀

hanah_2002
10. led 2007

Ahoj holky, tak my máme pejska a kocoura. Mimí a pes jsou v pohodě. Ale kocour asi neunesl příchod nového človíčka a začal nám dělat schválnosti. Každý den počůrá psovi pelech. A to má kamínky vyčištěné, plnou misku jídla.Prostě asi nesnese, že už není číslo 1.Ach jo, docela mě to trápí, protože přítel je na něj už vážně hodně naštvaný.Ono není sranda každý den prát pelech pro velkého psa 🙄 .Vůbec nevím, jak se s tím vypořádat, nemáte některá zkušenost?Bojím se, že se přítel rozhodne, dát kočičáka pryč, ale to já nechci. Mám ho ráda a prostě k nám patří.

nufka
10. led 2007

ewellin ja mam tiez shi tzu 🙂 podla mna je to hlupost ze by si sa mohla nakazit od psika a este k tomu tieto psiky su vyslovene bytove ... hovori sa o toxoplazme ale nakazit sa mozes len vtedy ak chytas holimi rukami zvieracie vykali a potom ides jest a neumyjes si ruky co si myslim ze nehrozi ziadnej z nas 😀

katika1
10. led 2007

ewellin, také niečo by som ja nikdy neurobila. Asi príliš ľúbim svojho psa, ale pre pokoj v rodine by som ho nedávala nikde. Nech si trucuje kto chce, koľko chce. A psík podľa mňa neškodí bábätku. jediné v čom sa treba obmedzovať je, že ho netreba bozkávať, ale inak je všetko ok.

kim
10. led 2007

Hanah2002: a kolik je kočičákovi a je kastrovaný???

ewellin
10. led 2007

aj ja psika velmi lubim ale to nebolo normalne ako s manzelovej strany do mna rypali ako dieta bude chore a neviem ake.. asi ma aj vylakali ale ved nema sa co stat.. hygienu dodrzujem.. aj psik.. dala som ho aj vyholit aby nemal spinavu srst a kupem ho stale v druhej vanicke.. takze sa nema nic stat ale tak vysvetlite to somarovi.... mam nervy..... 😠

katika1
10. led 2007

Ewellin, nedaj sa 😀 Len si ho pekne vydup. Ja neviem prečo, ale aj keby sa priateľova mama na mihalnice postavila, psa by som nedala preč. Jedine, že by mi dr povedal, že v žiadnom prípade nesmie byť pri mne pes. Si zober koľko ľudí vyrastá pri zvieratách, a aj s nimi žijú - prasce kozyx a pod a detí majú ako smetí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru