Vadí v těhotenství pes?

kaczka
3. říj 2006

Ahojky holky,
chtěla jsem se zeptat jestli nevadí v těhotenství pes?A k miminku pes vadí či ne??Máte nějaké zkušenosti?Dávali jste mazlíčky pryč?

lajla
6. únor 2007

co já vím, tak clověk který se jednou nakazil, uz tu bakterii nese v sobe cely život, ale pokud se tyče těhu, je pro mimi lepší pokud ji matka má v těle než kdyby se nakazila během těhotenství, to je pak hodně nebezpečné

katusha
8. únor 2007

ahojte, priatel ma psika - fenku argentinskej dogy, ktoru som si aj ja velmi oblubila. psik byval donedavna na zahrade, ale vzhladom na to, ze bol silvester a potom aj mrazy, vzali sme ju domov a zostala s nami az dodnes 🙂 nie je to sice prave bytovy psik (ma asi tak 40 kil 😀 ), ale ja ju proste zboznujem. robi mi spolocnost, ked je priatel v praci a ja s nou rada chodim do lesa na prechadzky, nech sa vybeha. myslim si, ze na babatko to urcite zly vplyv nema a dufam, ze aj ono bude mat vztah k zvietakam 🙂 nas psik mi niekedy ovoniava brusko akoby vedel ze tam niekto je 😉 a je to strasne zlate. mame s nou len jedniny problem - je cela biela a nechcite si predstavit ked teraz vyplzla, kde vsade su jej chlpy 😀 s vysavacom pobehujem tak kazdy druhy den, ale stoji mi to za tu namahu, lebo psik mi robi spolocnost a aj velku radost 🙂
bohuzial ale ked skonci zima, bude musiet ist spat na zahradu, a myslim ze ked sa narodi babatko, tak by asi nemohla byt taka pojasena ako teraz, ale v kontakte urcite budeme, co najviac to bude mozne. je to proste moje zlaticko a nedam na nu dopustit 😉

jenny_fer
8. únor 2007

čaute baby, ja síce nemám psíka, ale mali sme kocúrika perzského no toho sme dali už preč ☹
aj priatel mal psa ale jeho sestra 2x preto potratila tak ho dali preč a ja sa radšej k žiadnemu nepribližujem aj keď máme u deda krásneho hravého labradora ale ja nemožem ☹
tak mám zatial pavúčika, niečo ako tarantula je to, je krásny ale iba ho strážim kamoške, len neviem dokedy no rozmýšlam že si takého zaobstarám je perfektný a rada ho sledujem a ten hádam neuškodí veď do rúk ho nechytám😀

katusha
8. únor 2007

jenny_fer, to ta teda obdivujem ze sa pavucika nebojis, to ja by som utekala len keby som ho zbadala 😀 to je skoda ze nemôzes ist k psikovi, ale istota je gulomet, tak radsej nic neriskovat kvôli babatku

kacenqa
8. únor 2007

megie: no ja som o toxo citala na nete hodne clankov (mame 6mesacne maca) a este som sa nestretla s nazorom tvojej doktorky...vsade som sa docitala, ze ak to raz zena prekona, ma vystarane...

samozrejme, ze odkedy viem, ze som tehu, necistim wc, ale aj predtym som ho cistila zasadne v gumenych rukaviciach, ktore som po pouziti vzdy umyla a nasledne som si umyla este aj ruky...

inak cica spava na mojom paplone pri nohach a kazde rano ma pride zobudit tak, ze mi zatancuje na hrudi, vrni, chce sa pusinkovat a nakoniec sa mi ulozi na prsiach a to by som nevymenila za nic na svete. k manzelovi sa takto nesprava, on je pre nu partak na hry a ja na maznanie 😀

xsipm04
24. únor 2007

Ahoj holky, my máme doma kočičku (sice není šlechtěná, ale jinak je to typická pokojovka 🙂, venku byla jen když mi jednou skočila z okna - naštěstí jí nic nestalo a to asi tak 1 minutu někdy před rokem a pak samozřejmě někdy před dvěmi lety když se narodila) jinak od malička jsem vyrůstala na chatě s různýma čičinama, proto je tak miluju 🙂 No, takže na začátku těhu jsem dostala ten "super" nápad nechat si udělat test na toxoplazmozu, kde mi samozřejmě vyšly nějaké pozitivní hodnoty, ale řekly mi, že to znamená, že už jsem ji proděla a teď u mě neprobíhá. Takže jsem se uklidnila, někde jsem četla, že jí může člověk dostat jen jednou, jenže ta doktorka dostala opět "super" nápad test mi teď zopakovat, zase mi tam vyšly nějaké pozitivní hodnoty a to už mi rovnou volali ať se neprodleně objednám na Bulovku na infekční na konztultaci. Já se nejdřív děsně lekla, ale teď si říkám, že se cítím dobře, mimčo normálně cítím, tak snad to nic nebude. Říkám si, že už jsem ji asi jednou prodělala a teď mám proto zvýšenou hodnotu protílátek v krvi. Nicméně nevyšel vám někomu taky test pozitivní? A nevíte někdo, pokud už člověk jednou toxo proděl, jak vysoké jsou pak hodnoty protilátek v krvi?

bea3
2. bře 2007

Ahojte baby. Ja mám doma ročnú perzskú mačičku, Vždy som doma mala niejaké to domáce zvieratko, no verte aj keby som ostala tehu, nikdy by som ju dobrovolne nedala preč, berieme ju ako člena rodiny a čo sa týka toxoplaz., tak pri mojom prvom tehotnstve s mojou už 5-ročnou dcérkou som si vyžiadala test na toxo. a bol negatívny. Prečítala som už množstvo článkov o možných rizikách, ale mi mačičku krmime len mačac. konzervami a such. krmivom , von nechodí a ochorenie hrozí len zo surovej stravy, tak sa niet čoho obávať. Čítala som tiež, že toto ochorenie mávajú večšinou mladé mačky zo surov. mäsa a tiež riziko prenosu na človeka je len cca2 týždne po nakazení zvieraťa, potom zviera získa protilátky a nešíri chorobu ďalej. Takže čo sa týka čistenia WC ponechám to pri dalšom teho. na manžela. Ešte som chcela dodať, že toto ochorenie sa často vyskytuje pri nehyg. manipuláciou so surovým mäsom, konzumáciou biftekov a tiež pri práci v záhrade s hlinou a následným neumytím rúk.

xsipm04
4. bře 2007

Ahoj holky, tak jen vám musím napsat, jak mě doktorka postrašila zbytečně. Hned jak jsem přišla na infekční, moc příjemná paní doktorka první co mi řekla bylo hlavně se nebojte, vše je v pořádku 🙂 A hned na to mi říkala, jak je to s těmi testy na toxo v těhu děs, jak jí tam chodí maminky, kterým vyjde test pozitivní (jako mě), oni je objednají samozřejmě nejdřív za týden,mamči se celou tu dobu stresují a připravují na nejhorší poučeny všemi fámami co o toxo panují a z 99% když pak příjdou k ní, tak to nic není. Krásně mi vysvětlila, že už jsem toxo měla (stejně jako velká část populace - většinou se o tom ani neví), vysvětlila mi, jak už mi vždycky bude jedna z hodnot vycházet pozitivní, druha středně pozitivní nebo pozitivní a že už se nikdy v těhotenství bát nemusím, protože toxo už nikdy nemůžu dostat. Dál mi vysvětlila, že toxo v těhu není až tak nebezpečná jak se traduje. Nejnebezpečnější je, když ji člověk dostaně někdy ze začátku prvního trimestru, pravděpodobnost, že se přenese na mimi je ale pouze 3 % !!!!, na mimi má pak ale prý vážný dopad. Když se nakazí v druhé trimesru, pravděpodobnost dopadu na dítě je vyšší cca 15-20%, ale dopady na dítě nejsou tak závažné (jen nějaké na zrak či co), no a když se nakazí ve 3 trimestru, pravděpodobnost, že to přejde na dítě je 50 %, ale dopady jsou jen lehké (mimčo už je plně vyvinuté), takže ho prý většinou postihne jen zánětem sítnice. Dál mi říkala, že v ČR kvůli toxo snad za poslední 4 roky nikdo nepotratil, že jí připadá, že stres maminek z toxo je snad horší než její skutečné následky. Takže holky, nebojte🙂 připadá mi, že pravděpodonost, že by někdo dostal toxo v prvním trimestu (když jí nedostal celý život) a že se pak ještě přenese na dítě je asi taková, jako když půjdu po chodníku a spadne mi na hlavu cihla 😀

lenkazdenek
21. bře 2007

Ahoj,hm tak já si pořád tou kočkou nejsem jistá,máme doma dvouletého kocourka,klasického gaučového povaleče a navíc mimo něj ještě gekony a korálovku ,takže celkem slušný zvěřinec 😉

cazadora
22. bře 2007

Ahoj holky celou diskuzi jsem nečetla, ale o toxo jsem se toho snažila přečíst dost. Spíš jí chytneme když připravujeme doma maso pak si třeba nedostatečně umyjeme ruce a maso bylo třebas nakažené a je to. Je to pravděpodobnější než od kočky která je pokojovka a nechodí ven. Dále ta toxo se rozvíjí ve výkalech které musí být snad min 24 hodin staré, a ruku na srdce kdo teda skladuje kočičí výkaly doma tak by u mě byl prasátko. Já mám doma britskou kočku jsou jí dva venku byla asi dvakrát a to asi tak pokaždé na 5min jak se bála.Takže asi tak ve zkratce tohle jsou moje postřehy, chce to každopádně dodržovat hygienu jak svojí tak kočičího wc.

luuuu
10. dub 2007

Ahojte milovnicky zvieratiek 😀
chcem sa spytat nejakej maminy co ma doma macicku ako mam tu moju odnaucit aby neliezla do postielky babatku,ktore sa ma coskoro narodit 😅 ...ma vlastny pelistek,len si ona chuda mysli,ze sme jej kupili vacsiii 😖
diky za tipy

bea3
10. dub 2007

Ahoj luuu, ja si myslím, ze uz teraz by si ju mala odnaučit chodit alebo obmedzit prístup do izby, kde bude babo spinkat, moja macicka prakticky od zaciatku co ju mame nechodí do spalne, kde spíme aj ked sa niekedy ukradne na prieskum tak ju trosku nechám, aby to pre nu nebolo az take nezname. Ale rozhodne by som uz teraz zamedzila prístup pri postielku, aspon pokial bude babenko malinke. Postupne si casom vytvorí aj trosku odstup, ze tam nesmie ☹ . Ja ju zvykam uz teraz na to, ze tam nema co robkat a budu jej musiet postacovat len 3 izby. Ked si zvykla na nasu 5 rocnu dcerku a to je riadny sibal a teraz su nerozlucna dvojka, tak si myslím, ze príchod baba nebude pre nu nieco az take hrozne a pojde to plynule. 🙂

nasticka
13. dub 2007

ahoj, přidám zde také svůj názor..
máme doma s přítelem 2 psi - fenky (beagla a křížence), jsou ještě mladé a ne vždy poslechnou na první pokus, takže se občas musím pořádně rozčílit, než jim vysvětlím, že bobky jiných psů se venku nesbírají a že chcíplá kočka není ke svačině 😒 ale jsou to zlatíčka, také mi připadá, ako by věděly, že v bříšku mám miminko, pořád mi pokládají hlavy na bříško , nebo mi ho "objímají" tlapami..moji i přítelovi prarodiče pořád zmatkují a stresují, co že budeme s těmi psi dělat, až se mimi narodí, kam je dáme a kdo si je vezme.no ještě si ale nikdo nedovolil nám natvrdo říct, že je máme dát pryč 🙂 jsme, krom mé maminky, jediní v celé velké rodině, kdo má doma v bytě psa, no ke všemu 2 a tak asi nedokáží pochopit, že pes je prostě členem rodiny.nevidím absolutně žádné nebezpečí v přítomnosti psů u mimi, spíš naopak, četla jsem v mnoha článcích, jak jsou zvířata pro děti důležitá-dítě má od mala lepší imunitu a celkově na něj má přítomnost zvířete pozitivní vliv...a má kamaráda, který ho bude bránit za každou cenu 😉

apricot
13. dub 2007

Ahoj holky, taky máme doma zvířátka a plánujeme mimi. Rozhodně se jich zbavovat nebudeme. Ale s těma doktorama, nevím co si myslet. Gynekolog mi řekl, že je toxoplazmóza v těhotenství fakt problém a že si mám dávat hodně pozor a že jí klidně můžu chytit znova i pokud jsem jí už měla. Obvoďák mi řekl, že pokud jsem toxo už jednou prodělala, už můžu být navždycky v klidu. Nechal mi udělat testy na protilátky, ty mi vyšly slabě pozitivní = už jsem toxo někdy v životě měla a prý mě to v těhotenství neohrozí. Akorát teda nechápu, když se pak dělají testy na toxoplazmózu i v těhotenství, to mi vyjde nejspíš to samé...jak to pak hodnotí nebo co to znamená, to netušim. xsipm04 - takže možná něco podobného jako ty, i když teda nejsem zatím těhotná 🙂 Možná na tom infekčním by to měli vědět nejlíp, já moc nevím co si z toho všeho vybrat. Asi se ale moc plašit nebudu. 🙂 Zdravím všecky milovnice zvířátek!

kim
13. dub 2007

Nasticka: super názor, kéž by takový měl každý!!!!Já mám doma králíka, venku vlčandu.Mamaka dva knírače a děda kokra, jsou to prostě všichni členové rodiny a NIKDY bych nedala ani jednoho pryč.Kdo to udělá, tak nemá srdce a boží mlýny melou...nezapomínejte na to!!!! 😠

krista
13. říj 2008

dadule4 • 6tt • Včera v 18:48
Ahoj holky, zakládám nový téma, na netu jsem našla jen strašně všeobecný info, jsem těhulka v začátcích, před třemi měsíci missed, tak si teď na sebe dávám hodně velkej pozor a mám dotaz, třeba mi někdo poradíte anebo spíš uklidníte 🙂 máme doma tříletýho králíka zakrslíka, nechodí ven, s jinejma zvířatama do styku taky nepřijde, myslíte, že mi od něj hrozí nějaká nákaza?
díky za případný odpovědi, mějte se krásně a přeju fajn těhulkování

janula34 • 2d • Včera v 18:57
Dadulka - my mame tiez zakrsleho kralika, ale porizovala som si ho resp. dcere az v 2.trimestri, pytala som sa doktora povedal ze v pohode.

pajmis • 33tt • Včera v 19:03
Ahojky, tak já s králiky zkušennosti nemám , ale máme v bytě 2 pejsky, kteří běhají po venku a přicházejí do styku s jinými psi... a vůbec mě nenapadlo se toho nějak obávat... pořídili jsme si je před otěhotněním a pryč bych je rozhodně nedala... jediné co vím, tak by v těhotenství ani u malých dětí neměly být kočky... u těch hrozí nějaká toxoplazmoza a to je nebezpečné... jinak o jiných mazlíčcích nevím... ale králíčka bych se nebála... to spíš nějakých myší, potkanů a tak, co lidi pěstují doma... z toho bych strach měla...

dadule4 • 6tt • Včera v 19:17
holčiny, díky za odpověď, zítra jdu k dr., zeptám se ho, snad nebude ten náš ušák ničemu vadit 😉

shela • 1d, 18tt • Včera v 19:19
dadule4...neboj sa nic...my mame 11 rocneho kocurika..ma vsetky ockovania, toxoplazmozu uz prekonal ked bol mlady tak tu neni ziadne riziko...je jedno ake mame doma zvieratka pre deticky je to len plus...su viac odolne voci alergiam atd

sarusinek • 16tt • Včera v 19:22
ahoj, my mame doma 2 britsky kocicky, jedne jsou 2 roky, druhe rok a ani za nic bych je pryc nedala. Jelikoz venku nikdy nebyly a jsou to typicti domaci povaleci, tak od nich zadna nakaza rozhodne nehrozi. A naopak je to pro me takova psychicka podpora, protoze ja zatim trpim docela silnyma nevolnostma a ony jsou porad u me, takze i kdyz je manzel v praci, nejsem sama 😉

amatula • 2d • Včera v 19:41
ahoj mi máme 5 maciek,psika aj kraliky 😀 😀 .a deticky mam zdrave.treba dbat na hygienu a myslim ze je to v poho....

pajmis • 33tt • Včera v 19:44
dadule - tak vidíš, nemusíš se ničeho bát... já také slyšela, že pokud dítě vyrůstá v domácnosti se zvířátkem, tak má mnohem lepší imunitu a je odolnější... takže můžeš být v klidu 🙂 třeba si ještě pořídíš další zvířátka 😀

pipet • 39tt • Včera ve 20:27
Musela bys králíka chvíli vypouštět ven, aby se nakazil, a pak syrového zbaštit, abys od něj mohla chytit toxoplazmozu. Nebo mu někde vyrýt mrkev a neumytou si dát s ním, tam je taky riziko toxo. Jinak asi nic 😉

dnada • 1d • Včera ve 22:46
dadule - já mám dva pejsky,4kočky a v těhu byli se mnou doma, ale co se malej narodil sem je "vyhodila" ven na zahradu,bych se uuklízela,když línaj,všude chlupy 🙂 Ale pryč bych je určitě nedala.... myslím,že když si zvířátko měla před těhu je to v poho, někde sem četla ,že by se zvířátka neměla pořizovat v těhu,když předtím žádná nebyla,pak může mít mimísek alergii... ale nevím,jak je to doopravdy 😨

sarkal • 37tt • Dnes v 09:52
Ahojky tak my máme v bytě králíká,sice ne toho zakrslého,je to klasický velký králík na jídlo,ale my ho máme doma jako mazla.Myslím si,že od králíků nebezpečí nehrozí,na začátku těhu jsem se ptala dr. a ten říkal,že králík vůbec nevadí.Jinak mamka mají doma kočku a já tam chodím chovám jí a v poho,první tři měsíce jsem na ní moc nesahala,bála jsem se,ale je doma a očkovaná,ven vůbec nechodí takže si myslim,že v poho 😉 Doopravdový nebezpečí asi je u neočkovaných zvířat,který chodí ven a pak do bytu to bych se bála,jinak ne.

teri81 • 25tt • Dnes v 09:54
Ahoj, my mame 2 psy a kocourka,kteri jsou bud venku anebo doma.
S kocourem se nemazlim ani po nem nemusim uklizet zachod,protoze chodi ven, do loznice ho nepoustim,vetsinou kdyz neni venku,spi ve svem kosi v chodbe.
Psy jsou taky hlavne v chodbe nebo lezi pod stolem,do postele nebo na gauc vubec nelezou.
Po kontaktu s nimi si vzdy umyju ruce mydlem a to myslim uplne staci.
Kdyby tehotne nemohly byt se zviraty,lidstvo uz by vymrelo. 🙂

kopa • snž • Dnes v 10:06
Ahoj u domácích mazlíčků které máte doma,zřejmě nic nehrozí.Pouze si nekupovat nová zvířata,v chovatels.potřebách.jelikož né vždy všude jsou podmínky vyhovující.Křeček vám může na plod přenést zánět mozkových blan,pták,že vám dítě může oslepnout...morčata zase chřipku,je toho spoustu.Já jsem byla taky těhu,ale jsem teď 5 týdnů po missed.Pracovala jsem skoro 3 roky u zvířat.

moni1412 • 1d • Dnes v 10:31
dadule my mame perzskeho kocurika, tiez nechodi von, pravidelne ockovany.... bola som s nim cele tehu, dkonca ked byval manzel dlho v praci, bol jedinym mojim spolocnikom. som velmi rada ze ho mame. a babätko v brusku si vytvara vraj protilatky na alergeny ktore posobia zo srsti.. takze by tvoje babo nemalo byt poorm alergicke..... a ked je chovany takto ako pises, nemalo by nic hrozit 😉

dolda • 23tt • Dnes ve 13:00
Ahoj holky, máme doma 2 britky a nenapadlo by mě je dát pryč, nechodí ven, jsou očkované a navíc mi doktor dělal testy na toxoplazmozu a vše OK. Pokud máte zvíře už před těhu tak nevidím nikde problém, v těhu bych teda taky nové nepořizovala.

anitta • 11tt • Dnes ve 13:11
Ahojky holky máme 2 kočičky které jsou také jen v bytě.Takže toxo opravdu hrozí dá se říct že 0% šance i doktorka mi to tak potvrdila. Ta jedna čiča začala být z ničeho nic agresivní po tom co jsem otěhotněla a bude muset asi k tchánovi na zahradu, ale evidentně jí láká být víc venku než zavřený v bytě. Začala mě totiž dost hrubě napadat a tak jsme ji tahali podoktorech jestli ji třeba něco není a nebolí ale je v pořádku zdravá. tak jsme k nám dotahli psycholožku a ta nám potvrdila že ji prostě byt přestal vyhovovat a že pro ni bude lepší změna prostředí. Je mi z toho smutno , ale asi má pravdu. Tchán má už 5 kočiček a naší má moc rád dostala jsem ji od něj před 3 lety. Má obrovskou zahradu a bydlí kousek od nás tak za ní budeme jezdit . Snad to zvládne.

jindri • 30tt • Dnes ve 13:16
dadule4: pokud je o zvířátko dobře postaráno (pravidelně očkované, odčervované, dobře krmené), nehrozí vůbec žádné nebezpečí 😉
Já mám psa a díky za ní. Mám pravidelný pohyb a stará se o mou dobrou náladu. Kdykoliv na mě padne nějaký splín, hned mě příjde rozveselit 😉

dolda • 23tt • Dnes ve 13:50
Jak jsem psala, že jsem nepřemýšlela je dát pryč, tak mě to vlastně napadlo, kocour se z prominutím několikrát vychcal na sedačku a fakt mě štval, pak jsem si řekla, že je vykastruju oba, prý to pomáhá, kočka si po operaci vyrvala stehy, když jsem byla v práci, vypadly jí celý střeva a málem umřela, tak vím, že bych je prostě dát pryč nemohla i když mě štvou chlupy, ale budu muset vysávat 2x denně a bude to dobrý.

jindri • 30tt • Dnes v 16:15
dolda: jojo, na vysávání se taky těším, už teď vysávám každý den a až mimi poleze, to bude něco ..... my máme chlupy i na čerstvě vypraném prádle, v jídle, všude, příšerný vím, ale nikdy by jsme kvůli tomu psíka pryč nedali.

dadule4 • 6tt • Dnes v 17:16
holčiny, díky vám všem, nepřemýšlela jsem, že bych ho dala někomu jinému, je to náš mazel, i když občas hodně hlučnej, ale je s ním sranda.. dneska mi doktor potvrdil těhu, malýho červíka jsme viděli, už mu tepe i srdíčko, je to nádherný, brečela jsem jak želva 🙂. dr. mi říkal přesně to co píšete, že pokud to zvířátko máme už před těhu, neměl by být žádný problém, jsem moc ráda, že u nás může vegetit dál. teda doldo, chudák kočka, to sis dost užila co?

ambret
13. říj 2008

Ahojky tak mi máme doma pejska, 2 kocourky, jednu kočičku a zakrslého králíčka. Ještě jsme měli fretku, ale tu jsem dala pryč, takže takový menší zvěřinec 🙂

etnicka
13. říj 2008

ahojte, my mame 3 psikov a vobec sa nebojime, naopak, som rada, lebo babatko bude zdrave a bude mat vybornu imunitu a prevenciu proti alergiam 😉 samozrejme su vsetky psiky zaockovane 🙂 a chlpy mame tiez vsade 😀

pajmis
13. říj 2008

etnicka - můžu se zeptatt, jestli bydlíte v bytě nebo v baráku?? My máme také psíky , 2 nádherné křížence 😀, ale nejsou moc velicí a bydlíme v bytě...byt je prostornej, takže nejsme nějak utiskovaní, ale je problém, že sousedi na nás hledí jako na magory, že máme 2 psi a ještě čekáme dítě... myslijou si, že sme snad vadní... já na tom nevidím nic zlého...co myslíš?? Dívá se na vás někdo blbě?? Vždycky když je venčíme, tak se lidé podívají na psi, pak na moje břicho a vykulí oči jako kdybych byla nějaká vadná....

etnicka
13. říj 2008

😀 pajmis tiez byvame v byte a tiez si o nas asi susedia myslia, ze sme na hlavu 😉 ale kupili sme dom s velkou zahradou, v maji sa budeme stahovat - to bude mesiac po narodeni babatka. Nasi psici su celkom velki, tiez vsetci krizenci, ale mame ich celkom dobre vycvicenych, takze ziadny problem 🙂 akurat ich manzel siel vencit a zvlada vsetkych 3 na voditku 😉

pajmis
14. říj 2008

etnicka - tak to jo...my teda v tom bytě už zůstaneme a ty pohledy na nás asi taky 😀 ale nevím, proč to druhé tak strašně pohoršuje, že máme psiky a ještě čekáme miminko... jednou mi dokonce jeden pan důchodce řekl ... jejej, vy ste bohatí, že máte tolik pejsků... a já mu na to řekla, no však ano, ještě si pořídíme dogu, labradora a pitbula 😀 ... ale jsou ty lidi asi závistí nebo co...nechápu...

gabka.d
15. říj 2008

pajmis, nevím co to těm důchodcům je, označovat dva pejsky jako ''tolik'' 😅
buď v klidu,není to nic divného mít zvířátko... moje sestřenka měla labradora, ale musel pryč, protože žárlil a byl zlý na malou 😖 to uvidíš, jak to bude u vás...teď mají jorkšíra, jmenuje se Patrik 😅 protože její manžel chtěl syna Patrika a oni ještě nevěděli že to bude holka, tak to jméno dala psovi, protože se jí nelíbí a raději skousne psa Patrika, než syna patrika 😀 a malá to ještě neumí říkat a říká mu pako 😅 😅 😀

my máme kočičku, jsou jí 3roky, pryč jí nedám za nic na světě, jedině že by taky žárlila a byla zlá 😢
a potkana jsme měli taky, bohužel, byli mu 4roky a včera umřel ☹ ☹ ☹

aadika
24. říj 2008

ahojte baby,chcem sa poradit v poradni mi povedali ze som prekonala Toxoplasmu a mam ist na infekcne si to potvrdit ci je to ok som tehotna v 15tt,je to nebezpecne pre diietatko dakujem

reina
24. říj 2008

já mám doma kočky, hlídám útulku, a nedám je pryč ani za nic.
ohledně útulkových už jsem domluvená že ke mně budou chodit jenom zvířata co už prošla karanténou a jsou starší jednoho roku, a svoje dát pryč? člena rodiny taky pryč nedám, a holt ty moje se už členy rodiny staly. jsem smířená i s tím, že můžou chodit do postýlky k mimi - spousta koček to tak dělá, a většinou jenom proto, že mimi hlídají, a pokud se něco děje, okamžitě běží upozornit dvounohou, aby šla ihned něco udělat. takže mi spíš budou dělat monitory téměř zadarmo 🙂

no... pak mám ještě kanára, a ten členem rodiny není, a už pro něj mám nový domov, protože je hodně uječený, a já nemám zájem aby mi budil čerstvě uspané budoucí mimi - to bych asi nepřežila 🙂

kvixa
25. říj 2008

ahojte ja mam dvoch zajušov a som s nimi stale. dufam, ze to nevadi 😒 mam ich rada, nechcem ich dat preč 😖

emjee
16. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

helulicek
16. dub 2009

No já jsem jako dítě určitě v tomto nebyla taky poctivá 😉 , ale když jsme začali s manžou mluvit o mimi, tak jsem si nato dávala větší pozor a ono ejhle....náhoda je blbec a nechápu, jakto že jsem ji neprodělala dřív....ale co už...mimi by mělo být v pořádku, vyšly dobře testy i UZ, tak snad to bude okej....

Mě je Dr dělala automaticky, ani jsem o tom nevěděla, při zjištění těhu mi vzala krev a až o dva týdny později mi řekla, že ji mám a šla jsem na genetiku a na infekční, začal dvouměsíční maraton, ale výsledky nakonec vyšly okej...plod by neměl být poškozen....

mimina321
16. dub 2009

testy na toxoplazmozu sa robia automaticky,psy to neprenášajú
od psov sa prenáša toxokaroza,ale len od neodčervených

cheraude
16. dub 2009

Vďaka kočky, ukľudnili ste ma. A verím že aj nastávajúceho ocinka. 😉
Mne dnes testy ešte nerobili, objednali ma na ne až o mesiac... tak snáď bude všetko ok. Tiež si neviem predstaviť, že by sme sa našich dvoch "drobcov" mali vzdať. Aj ked možno aspoň jedného budeme musieť na chvíľku odložiť k mojej maminke... Ale snáď sa naučím venčiť dvoch havov aj s bruškom a neskôr s kočíkom. A dúfam že nebudú moc žiarliť... 😀

cernobilka
17. dub 2009

Ahoj, ja mám doma 4 středně velké psy a problém v tom nevidím 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru