Věšení prádla v těhotenství, jak to je?

ha23
29. srp 2013

Ahojky, celé těhu jsem měla riziko předčasného porodu, tak sem nedělala téměř nic.... Teď už jsem ukončený 36.tt a mudr. mi včera řekl, že za předpokladu, že se budu dobře cítit, můžu se normálně zapojovat do domácích prací (samo nic extra těžkého nebo namáhavého).

Chci se zeptat, jak je to s věšením prádla na šňůry? Jsem dnes pověsila pračku a pak mě kámoška po telefonu spražila, že se to nemá, že se může miminku obtočit pupečník kolem krku....
Osobně si myslím, že je to pověra, nehledě na to, že sem dost vysoká, tak se zase tak extrémně nenatahuju....a pokud se člověk cítí dobře.....
Tak jak to tedy je? 😉

mavo
29. srp 2013

@ha23 já řešila nedávno malování pokoje... podle mě, pokud se na to cítíš, tak dělej co uznáš za vhodné.. pověr je několik, ale to bychom nesměly dělat vůbec nic a jen sedět a čekat.. vezmi si naše prababičky, babičky.. ty dělaly úplně všechno.

konidana
29. srp 2013

Pověra

lindafr
29. srp 2013

Stejně jako zákaz umývání oken (ze stejného důvodu) aj. Babská povídačka, nikdy se jasně neprokázalo, že úmrtí dítěte v děloze bylo způsobeno nějakou činností z domácích prací. Já rodila naposled v červnu a 3 dny před porodem jsem umyla okna na celým baráku (a že jich je).

kettm
29. srp 2013

Já dělám v těhu téměř všechno, přestala jsem akorát nosit krabice v práci (cca 30 kg), to samé jako že máme doma kočárek, jsou to pověry a co se má stát se stane. Doktor mi zakázal jenom skákat - popř. hrát volejbal, basket.

andy80
29. srp 2013

Bože!!! Já myla okna, věšela prádlo, malovala, škrábala, štukovala, drhla koberce, prostě všechno, čeho jsem byla schopná.

grandin
29. srp 2013

Tak já dělám na co se cítím, ale musím se přiznat, že občas toho také trošku zneužívám a nechám se obskakovat. Můj chlap třeba teď o víkendu myl všechna okna, abych se nemusela natahovat 😉

ange_de_la_morte
29. srp 2013

Já za swé těhotenstwí dělala tolik wěcí .... nějakým wěšením prádla jsem se skutečně nezaobírala . Do 6měsíce jsem jezdila na koni, přestala jsem proto že se mi blbě lezlo do sedla, dál sem dělala kolem zwířat, ještě 3 dny před porodem jsem házela maštal koním, měsíc před porodem jsme rekonstruowali ložnici - malowala jsem wšechny stěny sama a následně wše uklízela, před wánoci ( termín jsem měla w půli ledna) jsem si umyla wšechna okna ( a že jich tu máme) a samozdřejmě jsem i wěšela prádlo. Dříwe taky ženy dělaly wše a rodily zdrawé děti. Na našem Matyáškowi to taky očiwidně nezanechalo žádné následky, naopak je z něj pohodowý a hodný chlapeček ( alespoň zatím) protože jsem se nestresowala zbytečnostma a prostě s užíwala těhotenstwí se wším wšudy ( omlouwám se za ,w,)

jitunkav
30. srp 2013

Já jsem během těhotenství dělala také všechno, myla okna, prala a věšela záclony.......a skončilo to pupeční šňůrou omotanou kolem krku. Ale i tak si doteď myslím, že žádná z aktivit, kterou jsem dělala, za to nemohla a budu je pravděpodobně dělat i u druhého mimča.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru