Větší psychický šok v těhotenství. Neublíží miminku?

klarikp.
6. bře 2008

Ahoj, jsem ve 14.týdnu těhot. a dnes dopoledne jsem utrpěla psychický šok z důvodu úmrtí v rodině.Nebyla jsem schopná hodinu normálně komunikovat, motala se mi hlava, zvedal se mi žaludek a měla jsem pocit závratí.Trvalo mi dlouho než jsem se dala do klidu.Teď momentálně už se cítím lépe, ale chtěla jsem se zeptat na Váš názor, nevíte jak to může ublížit miminku? ☹ Mám strach jestli se něco nestalo.Ale když je to jednorázový šok, nemělo by to vadit že ano?K Dr. jít nechci, protože nechci hned plašit, tak se ptám zatím jen Vás na názor a zkušenosti.Děkuji moc všem.

miksa
6. bře 2008

ahoj klarikp neboj se mimi jsi určitě neublížila, já jsem sice takový náhlý šok neměla, ale zase máme velké problémy v rodině tak jsem pernamentně ve stresu a to víš taky se pořád bojím aby pak mimi nebylo nějak nemocné nebo postižené kvůli stresu, tak jsem se svěřila doktorce tak mi řekla že stres je nebezpečný v tom že můžeš potratit nebo předčasně porodit, ale jinak by to nemělo být tak hrozné tak doufám že má pravdu velice často se bojím že ještě kvůli stresu budu mít nemocné dítě, ale pak se uklidnuji kamarádka měla krásné bezstarostné těhotenství a má postižené dítě, druhá měla celé těhotenství obdobné nervy jako já a má zdravou holčičku tak se tím vždy uklidnuji jak mám černé myšlenky, tak hlavu vzhůru a neboj.

nadik
6. bře 2008

Ahojky, já taky dostala tu hroznou zprávu, ale nebylo to u měv v rodině ale u manžela. Naštěstí ani tak nikdo tolik blízký i pro něj, ale bylo to tak náhle že mě ta zpráva taky rozrušila ikdyž jsem tu osobu viděla jen párkrát, polilo mě horko a nasledně mrazilo.... ale snažila jsem to ale brát v klidu a myslet na mimi... určitě to je hrozná zpráva, obzvláště velmi blízká osoba. Tak se drž, jestli tě nic nebolí, tak to bude ok.

kacka.va
6. bře 2008

klarikp: když jsme byli na začátku těhotenství, tak mě umřeli v rozmezí jednoho měsíce oba dědové, takže taky nic moc ☹. Snažila jsem se nějak uklidnit, ale stejně se to nedalo. Podle mně je to přesně jak píše miksa, že se stresem zvyšuje riziko potratu.

susik77
6. bře 2008

ahoj, radsej bud v klude, tym, ze sa teraz budes trapit, skor sa moze nieco stat.mysli na to malinke 😉

helcah
6. bře 2008

klarikp: také jsem zažila to samé ale ještě jsem ohledně toho musela vyřídit a absolvovat věci, které jsem do té doby viděla pouze v televizi v kriminálkách. Takže po tomto zážitku jsem dostala diagnozu hrozící potrat a dnes mi Dr. řekla že není mimi vidět ani nebuší srdíčko, ale že to nemusí být způsobeno stresem. Kdyby prý to srdíčko měl vyvinuté, tak by se šance, že se něco ošklivého stane byla podstatně menší a pokud bych byla za 1. trimestem tak by takové riziko v podstatě nehrozilo. Pouze stres v 1. trimestru může vyvolat předčasný porod.Takže tím chci říct, aby sis nepřidávala ještě starosti o mimi i když jinak to nejde, ale myslím, že budete oba v pořádku. A na www.mamaaja.cz Dr. uvádí, že ani za války , kde byl neustálý stres se nezvýšil počet poškozených dětí.
Takže hlavu vzhůru a krásné zdravé miminko.

bakule
7. bře 2008

ahoj klarikp. mrzi me, co te potkalo. o stresu v tehotenstvi jsem hodne cetla, dokonce jeden moc moc smutny pribeh maminky, ktere behem tehotenstvi zemrelo starsi dite. narodila se ji v terminu krasna zdrava holcicka, cele noci prospala a byla od sameho zacatku strasne klidna a usmevava 🙂
vim, ze se vsude pise o tom, jak stres muze mit negativni vliv na vyvoj miminka v brisku, tak posilam dokaz taky na jiny clanek. urcite vseho s mirou a podle vlastni hlavy. tak preji ted uz jen pohodove a klidne tehotenstvi.
http://zdravi.centrum.cz/zdravi-a-rodina/2006/6...

eva.konczynova
7. bře 2008

klarikp., je mi to moc líto.. hlavu vzhůru. Já tuto otázku řeším skoro celé těhotenství, protože mi se zbláznily hormony a měla jsem frustrace z nevyhovující práce, a v těhotenství jsem poprvé poznala co jsou opravdové deprese, měla jsem bezdůvodné záchvaty pláče, kdy jsem nedokázala ani s nikým normálně komunikovat, jen brečet, nebo pro změny záchvaty vzteku, ale šílené... tehdy jsem se hrozně bála o mimčo ale díkybohu je všechno zatím v pořádku.. Taky mi manžel a pár dalších lidí říkají, že až se to narodí, tak to bude ubrečené, nebude spinkat atd., tak mně často napadá jestli mají pravdu, ale vidíš některé holky tady píšou pravý opak. Kvůli té práci jsem ale stejně teď musela nastoupit na neschopenku, protože se mi zdálo že mi nějak začíná tvrdnout bříško, tak doktorka už se mnou nediskutovala, tak doufám, že teď už si budu své těhotenství krásně užívat. Tobě přeju, ať se přes to taky co nejdříve přeneseš a neboj, mimi je silné, určitě to zvládnete!

marinka
7. bře 2008

Já jsme v prvním trimestru prožila dvě velké stresové situace, po kterých jsem byla celý večer vyřízená, brečela jsem několik hodin a pak jsem samozřejmě měla hrůzu z potratu, ale vše dobře dopadlo, malá to zvládla a teď mám krásnou zdravou a usměvavou holčičku a myslím, že to na ni nezanechalo žádné důsledky 😉

klarikp.
autor
7. bře 2008

Holky moc vám děkuji za sílu a naději......Je mi ale dobře a nekrvácím takže by mělo být snad vše ok ne?Myslím si že kdyby bylo něco špatně, už by se to projevilo že?Pořád na to ale myslím.Snad to bude opravdu ok.Ještě jednou vám všem moc moc moc děkuju!!! 🙂

marinka
7. bře 2008

klari, teď už to bude v pohodě, neměj strach! 😉

klarikp.
autor
7. bře 2008

Děkuju moc za uklidnění 😉

eva.konczynova
7. bře 2008

klarikp. to víš že jo, pokud nešpiníš nebo nekrvácíš! Bude to určo v pořádku! 🙂 🙂 🙂

klarikp.
autor
7. bře 2008

Evi nešpiním, nekrvácím, netvrdne mi ani bříško, to pořád zkoumám, tak by to mělo být snad dobré.Opravdu mě to vyděsilo, omlouvám se že vás obtěžuju mýma starostma.Jen jsem se chtěla poradit.ještě jednou všem moc děkuji.

lisounek
7. bře 2008

Ahoj klarikp, taky se pridam, ja mam za sebou podobnou zkusenost, nejprve jsem byla v zacatku 3 tydny v nemocnici a tam pemanentne vystresovana a i ubrecena, protoze nedavali moc sanci miminku, pak se to konecne vse otocilo a ja mohla domu...v tom ale prislo taky umrti v rodine a velky psychicky stres na nas oba s manzelem a to bylo same nedorozumeni. Ja se strasne bala o mimco, ale hladila jsem ho a snazila se mu vysvetlit, ze v zivote jsou proste takove situace a tak. Pripadala jsem si jako blazen, ale pomahalo mi to 🙂 . A to jsem se fakt nekolik dni dost nabrecela a pak jsem mela strach, abych o to neprisla, protoze jsem mela byt i doma v klidu. A ted zase clovek ceka na vysledky genetiky, takze uplne bez stresu to stejne nejde a miminko se s nim stejne bude potkavat i pozdeji, je to tak...tak hlavu vzhuru a neboj nic.... vse bude dobre... 😵

bakule
7. bře 2008

ahoj holky, jeste jsem si vzpomnela, ze jsem od nejake dr. cetla, ze je dobre, presne jak tady pise lisounek - miminku vse vysvetlit. ze jsou v zivote veci krasne, ale potom, ze se stavaji i veci smutne, ale ze to nic nemeni na tom, ze jej mame moc a moc rady a moc se na nej tesime. miminko pry toto vnima velmi intenzivne a pomaha to i nasi dusicce. 9 mesicu je dlouha doba na to, aby byl kazdy den jen krasny a plny slunicka a tezko nektere udalosti ovlivnit. tak preji vsem zdrava a usmevava miminka 😉

lisounek
7. bře 2008

bakule: napsala jsi to moc hezky 🙂

klarikp.
autor
7. bře 2008

Holky děkuju všem, napsaly jste to moc pěkně, je to hodně uklidnující, fakt díky 😉

guinea
2. led 2015

@klarikp.
@miksa
@nadik
@kacka.va
@helcah
@eva.konczynova
@marinka
@lisounek
@lisounek
Ahoj holky, ráda bych obnovila tuhle diskuzi. Jak jsou na tom vaše děti nyní? Já zažívám extrémně stresové situace kvůli jedné osobě skoro pořád, bohužel se tomu nejde vyhnout. I když si umiňuju, že se mně to nedotkne, skončím tak, že se mi chce zvracet, brečím, buší mi srdce, mám pocit že omdlím. Taky mám strašný výčitky vůči mimi, co mu to připravuju za strašný stavy ☹ Po čistě zdravotní stránce jsem na tom dobře, skvelý výsledek prvotrimestálního screeningu, nešpiním.. ale stejně. Ty stavy, kterýma procházím já, by mohly porazit i vola ☹

nadik
2. led 2015

Ahoj no můj syn do té doby než začal chodil byl zlato... nebrečel všude jsem sním mohla jít... ale jak začal chodil už jsem poznala, že má svojí hlavu.... nyní 3.5 roku a je to stále stejné, když nechce tak nechce... a docela stím bojujeme i ve školce.... Jinak je ale v pohodě šikovný a komunikativní dítě....

mmonikaaa
1. led 2016

Ahoj,včera mi do bytu vlitla světelná petarda a bouchla nám v obýváku,hodinu poté jsem se klepala jak nikdy.myslíte,že se něco stalo miminku?jsem v 16tem týdnu a mám strach

mmonikaaa
1. led 2016

Ahoj,včera mi do bytu vlitla světelná petarda a bouchla nám v obýváku,hodinu poté jsem se klepala jak nikdy.myslíte,že se něco stalo miminku?jsem v 16tem týdnu a mám strach

snezenka123
14. pro 2017

ahojky. obnovuji diskuzi...v nedeli jsem zjistila, že jsem těhotná ,neplánovaně..
oznámila to příteli, se kterým jsem 9 měsíců(.bydlím u něj se s mými třemi dětmi..on vlastní děti nemá...)a druhý den, v pondělí mi řekl, že to dítě nechce...prostě nechce. mě se zhorutil celý svět, sesypala jsem se, omdlela, prašila se do hlavy a kyčle, zavolal mi 155,a odvezli mě na pozorování. bylo to v den termínu nástupu ms, takže úplně ranné těhotenství..na utz nic vidět nebylo..
v noci jsem nemohla spát...bylo to pro mě hrozný, druhý den mě pustili a znova mi řekl to samé, že dítě nechce..hrozně jsem zase brečela...do toho jsme řešli i to, jestli s námi vůbec chce teda být...takže hrozný☹
zhubla jsem za ty dva dny 3 kila...vypalakala potoky slz...nakonec jsem v podstatě byla postavena před rozhodnutí bud vztah a nebo dítě...řešili jsme to v klidu, povídali si o tom, já teda pořád bulela...no druhý den mi řekl, že at si to teda nechám a že rezignoval...pořád to není dobrý☹holky prosím podpořte mě, že jste zažili něco podobnýho a bylo nakonec miminko ok

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru