Více ultrazvuků za sebou v těhotenství. Můžou ublížit?

smudlinka2
20. bře 2008

Ahoj, chtěla jsem se svěřit s problémem, který mám neustále v hlavě.Začátkem dubna jdu v úterý ke své gynekoložce na ultrazvuk a pak hned druhý den jdu ještě na jeden velký ulrazvuk na genetiku.Jenže mám strach jestli mimču nemůžou ublížit dva po sobě jdoucí ultrazvuky.Možná je to blbost, ale hrozně mi to leží v hlavě.Máte s tím nějaké zkušenosti?Nebo nevíte jak to přesně je?

kacka.va
20. bře 2008

a čím přesně by ti měl ultrazvuk ublížit? 😉

martinka79
20. bře 2008

smudlinka myslím si, že ne já jezdila na genetiku na ultrazvuk také a teď chodím co 14dní na kontroly na kliniku. bych se nebála. 🙂

martinka79
20. bře 2008

jiné maminy by ti to záviděli vidět tak často drobečka.

smudlinka2
autor
20. bře 2008

Kaci já vím, že je to asi blbost, ale právě někde jsem slyšela že ultrazvuk způsobuje nějaké přehřívání tkáně nebo co a že vadí i nějaké ty vlny co vyzařuje.Ale podle mně je to taky blbost.

smudlinka2
autor
20. bře 2008

Marti díky 😉

jitulka1985
20. bře 2008

Ahoj, já si myslím, že to nijak ublížit nemůže, mně dělali v začátku těhotenství UTZ každou chvilku,dokonce i 3x za sebou v týdnu, protože jsem měla nějaké problémy.A nikdy by mě nenapadlo že by to mohlo nějak škodit.....Ničeho se neboj 😉

martinka79
20. bře 2008

smudlinko chápu tvé obavy, já bylqa na umtrazvuku v genetu aprotože malý se nechtěl hejbat tak jsme za den šla asi 4krát vždy po malých pauzách. neměj obavy abuď ráda, že prdelku uvidíš. Já ho znám už do detailu. 😀

bajunka
20. bře 2008

Já třeba byla na UTZ třikrát v jednom dni, kontrola srdíčka,malá se nechtěla otočit takže jsem musela chodit aby se otočila a po hodině mi dělali další a pak další UTZ.
Obavy docela chápu na jednu stranu se říka,že je to naprosto bezpečne je to přece jen zvuk...ale na druhou stranu se ultrazvukem dá rozbít hmota....No prostě stejně věřím,že je to v pořádku a mimču to neublíží.

kacka.va
20. bře 2008

no jo, to se sice dá rozbít hmota, ale při úplně jinejch frekvencích 😀

bajunka
20. bře 2008

kacko tak to je mi jasný 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru