Vířívka v těhoteství. Je to vhodné?

bramburka
23. črc 2007

Ahoj holky, už několikrát jsem byla v bazénu, je tam i vířivka, ale já nevím, jestli je vhodná pro těhu... břichem bych se asi nenatáčela, ale na záda, ty bublinky by snad nemusely být škodlivé, co myslíte?

emjee
23. črc 2007

myslim, ze virivka sa v tehotenstve nedoporucuje

danuska24
26. črc 2007

ja som tiez citala ze v tehotenstve sa treba virivke vyhybat 😢

kristynaw
26. črc 2007

nejde o ty bublinky,ale o horkou vodu,ktera muze vyvolat kontrakce,zalezi,kolik to ma stupnu

nikka.vo
26. črc 2007

Ježiš, holky a proč? 😕

Já teda ve výřivce byla,možná zezačátku to neni dobrý ale myslim že od toho toho 12 týdne by to mělo být v poho, ne? Mimís tam má dost plodovky a je v ,,bezpečí,, 😕 , nebo ne?

sisstin
26. črc 2007

no..tak ve vířivce zas tak horká není..to já se rozhodně sprchuju teplejší 😕 ale taky jsem slyšela, že se to nemá..ale pro to, že se v tom válí spousta lidí a je riziko infekce 😉

lindda
26. črc 2007

Ja si myslem, ze sa to neodporuca,ale ja som sa macala az do konca tehu a bolo to nastastie ok 😉

sisstin
26. črc 2007

takže záleží, jestli máte vířivku doma..nebo jdete do veřejné 😉

nikka.vo
26. črc 2007

Teda, já se koupu pořád v hodně teplý vodě a to bych porodila dávno. To asi platí ke konci těhu, že to vyvolá kontrakce, ne? 😒

A stejně mi to přijde divný...

Siss, já jsem zase podezřívavá 😀

sisstin
26. črc 2007

nikka: 😀 😀 😀 kontrakcím nevěřím..ale té infekci, když je k tomu někdo náchylný jo 😉 kor po tom, co lidi všechno ve vířivce prováděj 😅 😅 😅

nikka.vo
26. črc 2007

Chtěla jsem říct, že bych porodila už v průběhu těhu,nebo jak to napsat, teď už to mám samo za sebou i bez výřivky. 😀

sisstin
26. črc 2007

nikka: ono moc studovat je taky na prd..nebýt koníka, tak se vesele ráchám ve vode i v bazénu..a teď z toho mám bobky 😅 😅

nikka.vo
26. črc 2007

Kvůli infekci to asi bylo myšleno, to mě teda nenapadlo a já blbá byla v bazenu - veřejnym 😕

Ale Domí se narodil ókáčkovej 😀 tak si můžu odfouknout. UFFFFFFF 😀

sisstin
26. črc 2007

nikka: si musí zvykat i v prenatálním věku 😅 😅 😅

nikka.vo
26. črc 2007

No, já to v těhu říkala hlavně rodina ať už ten internet nečtu, protože to bylo samý - tohle bych neměa a tohle nemůžu. Byli ze mně hotový 😀

Ale za Modrýho poníka jsem ráda 😀 , alespoň se znají rizika a tak 😉

kristynaw
26. črc 2007

no,nevim,mam to v tehu knizce,ze horka voda muze prokrvit az moc delohu a treba i vyvolat kontrakce

sisstin
26. črc 2007

nikka: jojo..ale z některých dotazů tady padám...já jedla ze začátku hermelín a nivu..a to byla zrovna listeriozová aféra 😝 a dám si občas vinnej střik...a žvýkala jsem mentolový žvýkačky..a další věci, který se prej nesmí 😅 😅 😅

nikka.vo
26. črc 2007

Ale od spousty věcí jsem ustoupila a říkám si, že když my jsme byli malí, tak to mamky dělali tak a tak a proč to měnit. Navíc hlavně proto, že mi jsme zdravější, než děti, co se rodí v poslednim desetiletí.
Teda alespoň co já pozoruju...

sisstin
26. črc 2007

kristy: no..asi může..ale to už k tomu podle mě musíš být náchylná...horká vana se sice doporučuje ke konci těhu na vyvolání..ale ještě nikdo nepsal, že by mu to pomohlo 😅

nikka.vo
26. črc 2007

To by těhule mohli sedět doma, cpát se biopotravinama a ležet v naučných knihách.
Kristýnko, já věřim, že to někde je psaný, možná to má něco do sebe, ale taky by mě zajímalo, kolik bylo případů, že po teplý koupeli někdo porodil. Když nepočítám porodní vany 😀

kristynaw
26. črc 2007

a taky jde o to,jak dlouho se v te horke vode valis,ze pry vzdycky zenska pozna kdy uz ma dost a vyleze,protoze to zacne byt nepohodlny a tim padem koupele jsou fajn,kdyz voda neni 50 stupnu a koupel dlouha

nikka.vo
26. črc 2007

To já mám spojenou horkou koupel jen s tím, když chceš zjistit, jestli jsou to opravdický kontrakce jako od Matela 😀 nebo jen poslíčci 😉

sisstin
26. črc 2007

kristy: já se nekoupala už roky..jako ležela ve vaně 😅 😅 ne, že bych se nemyla 😅 předtím kvůli solárku...a pak kvůli těhu..už nějak nemám potřebu válet se ve vaně 😅

nikka.vo
26. črc 2007

Tak to je můj případ, naložená dlouho a pak vylezu rudá jak rak 😀 😀 😀

sisstin
26. črc 2007

nikka: a jak se to pozná? 😕 Já zrovna řešila, jestli už ve 29tt můžu mít náznaky poslíčků 😕

kristynaw
26. črc 2007

There is a potential danger to the developing fetus if your body temperature rises above 102 degrees. You can raise your body temperature to this level by getting a fever, by exercising too strenuously, working outside on hot summer days, and so on.
You Should Not Use a Sauna, Hot Tub or Take Long Hot Baths
Hot tubs and hot baths have a tendency to raise your body temperature and therefore are to be avoided. See the previous item for details.

takze to pry muze poskodit mimi..
ale zas je pravda,ze na netu je vse,ze mikrovlnka,to zareni muze poskodit mimi atd...
no nevim,to bysme fakt museli byt zavreny v nejaky dire a 9 mesicu nevylizat

hele,pokud jsou to poslicci tak po koupeli prejdou a pokud kontrakce tak ne,nebo jak to je?

nikka.vo
26. črc 2007

Hezky si sem dala ten článek, to bylo počteníčko... 😀

..How are you...
..my name is...
..wats the time, please

To je asi vše z mé Ingliš 😀 😀 😀

sisstin
26. črc 2007

nikka: je tam to, co ve zkratce řekla Kristy 😅 😅 že je potencionální riziko..a že by ses měla řídit tím, co tam napsali..nepoužívat vířivky..a horké vany 😅

kristynaw
26. črc 2007

sorry☹no je tam napsany,ze to muze poskodit vyvijejici se plod,pokud tvoje telesna teplota presahne 38 stupnu a ze to se muze stat prave ve virivce,koupel,ale taky venku,v horkem letnim dni atd

nikka.vo
26. črc 2007

Siss, když to po koupeli nepřestane, tak jsou to KONTRAKCE 😕

Já měla dva dny kontrakce a já bláhová myslela, že to jsou poslíčci. Mě mohlo napadnout, že kdyby tamto byli jen poslíčci, tak že jim při opravdických kontrakcích zhinu... 😀

Asi si to slyšela už hodněkrát, ale to poznáš, poslíčci se popisujou jako silnější bolest jako MS, ale kontrakce tě už trošku zkroutěj 😅 😕 Nechci tě děsit, dá se to...

sisstin
26. črc 2007

nikka: tak já mám zatím slabou bolest jako při MS...moje pravé bolesti při MS mě nejenom zkroutí 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru