Vitamínky pro těhotné. Berete? Co po porodu?

coryna
20. bře 2008

Ahoj, můžete se se mnou podělit o to, jaké vitamíny v těhu berete? A co po porodu? A které se Vám zdají být nej? Díky 😉 Já brala před těh a pak do třetího měsíce kys.listovou a pak CEM M. Nevím, jestli to teď mám měnit nebo zůstat u CEM M. Takže Vaše názory na vitamínky, díky 🙂 😉

lu777
20. bře 2008

já brala na začátku Calibrum, ale bylo to na mě slabé, lámaly se mi vlasy a nehty, takže jsem pak přešla na .. ha, teď jsem zapomněla název, takové ty druhé nejčastější co mají v lékárně..

no ale tak okolo 6. měsíce jsem se cítila dost unavená a když jsem viděla reklamu na Elevit Pronatal, tak jsem se na to zeptala a ono tam bylo mnohem víc železa, takže jsem pak do konce těhu brala je.. a beru doteď.. výsledky z krve jsem měla výborné a myslím, že tomu pomohly dost i ty vitamíny (mimoto jsem brala ještě čínskou medicínu kvůli zdr. potížím v minulosti)

ono jsem totiž zjistila, že s těmi vitamíny je tam jeden háček: když na nich napíšou, že mají např. 120 % doporučené denní dávky např. vápníku, tak to není v porovnání s dávkou pro těhotné, ale pro netěhotné, tudíž to není 120%, ale např. 70%! 😠 takže ty vitamíny jsou vlastně slabší než výrobce uvádí, divím se,že to není zakázané

belanna.st
15. dub 2008

já nazačátku brala mamavit mají hezký obal, ale na začátku a občas tedka mi z nich bylo blbě, proto jsem brala jsenom půlku,´zvracela jsem asi 5krát a když jsem přemášlela z čeho to mám tak to bylo vždy po mamavitu, a spoustukrát jsem to rozdýchala na záchodě. ted zkouším calibrum mami mají se brát dvě denně, ale lékarnice říkala že stačí jedna..tak jsem to ze začátku brala dvě denne asi první dny a ted jednu...ale jím dost zeleniny nebo se aspon snažím..

kalu
18. dub 2008

Holky,já beru od začátku těhu Centrum Materna na doporučení své doktorky a jsem spokojená.Malou stále kojím (do půl roku plně) a zuby, vlasy v pohodě.

anki
23. dub 2008

Já piju přírodní vitamínky fytotonik a vitatonik nebot tělo příjme 95% a jen 5% člověk vyloučí ven a mamavit a calibrum je to přesně naopak 😉

pospichalka
23. dub 2008

Taky přidám svou zkušenost. Zobala jsem před otěhotněním jen kyselinu listovou, což mi doporučil můj gyne, abych prý trochu předešla dalšímu potratu. Když jsem si šla koupit další balení, tak se mě mgr v lékarně ptala, jestli už jsem těhu a že si mám raději koupit nějaké vitamíny, které obsahují k.l., protože prý předávkování k.l. je horší než její nedostatek. Tak nevím, tohle jsem slyšela poprvé. No, tak jsem dala na její radu a koupia jsem si Calibrum babyplan a teď střídám obden Calibrum a k.l.

karol84
4. říj 2008

Asi uz to neni pro tebe aktualni, ale kyselinou listovou by ses nemela predavkovat, je to vitamin skupiny B - rozpustny ve vode - vsechno, co tve telo nepotrebuje je vylouceno moci (na rozdil napr. od vitaminu A, ktery se takto nevylouci a proto je predavkovani nebezpecne)

makyna123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru