Vynechali jste v těhotenství sex? Nebo nevadí?

leniik1
6. zář 2006

Ahojky těhulky, chci se zeptat jestli v těhotenství jste zcela vynechaly sex nebo to nevadí, jestli vám nějak neublížil?Vím že ze začátku první 3 měsíce a poslední by se nemělo.Ale jak to funguje v praxi?Jaká je vaše zkušenost?

andy29
6. zář 2006

ahoj leni, gratuluji 😀 😀 😀 😀
Vzhledem k tomu jak mi je porad spatne, tak na sex nemam ani myslenky. Myslim, ze u nas probehl tak maximalne 2x od zacatku tehotenstvi.. chudak manzel ☹ Ale chape to a snazi se mi ve vsem vychazet vstric.. Porad doufam,ze jak se mi trochu ulevi, bude to lepsi.. 😉

rebeka
6. zář 2006

zalezi to od priebehu tehotenstva a co ti to lekar nezakaze.
my sme sa tiez moc nemilovali. ked som to manzelovi povedala, ze uz mi to aj chyba, tak sa ma spytal, ze ako sa ma o nieco snazit, ked leziem kazdy vecer do postele bud unavena, alebo urevana, alebo ubolena. Asi ma pravdu... 😠

leniik1
autor
6. zář 2006

Jeee ahoj andy moc díky, už patřím mezi vás konečně!! 🙂 Holky no právě to mě opravdu zajímá jeslti vůbec některý pár se spolu miluje? Zatím slyším že spíš ne.Bojí se.

rebeka
6. zář 2006

leniik: ako kto,.. niektory maju uz aj overene polohy. Na slovenskej verzii bola tusim tema milovanie v tehotenstve. 🙂

lavazza24
6. zář 2006

Ahoj,to nejspis zalezi na kazde z nas jak se citi od sameho zacatku tehotenstvi.
U me se spise frekvence milovani s pritelem zvysila 😉 nez snizila.
A hlavne pokud nemate rizikove tehotenstvi neni se ceho bat.

alcatko.j
6. zář 2006

Holky, tak chudak muj manzel...Ja absolutne nemam na nic, ale na nic chut....Tak si aspon povidame 😅

rebeka
6. zář 2006

alcatko: tak to my sa vecer rozpravame o tom, na co vlastne mam chut. Vcera sme sa od indianka cez kysle rybicky, kus masa a sunkovu rolku s chrenovou slahackou prebrali k vajickam na makko. A moj manzel o 22:30 vstal z postele a siel mi ich pripravit 😀 😵

zuzule
6. zář 2006

No, u nás to ze začátku nebylo nic moc, protože jsem byla děsně unavená, skoro každý večer jsem usla v obýváku u telky, jak jsem byla utahaná. Pak se to zlepšilo a bylo to v pohodě, ale teď jak už je bříško dost velké, tak to je trošku problém, i když chuť by byla 🙂 ale strach nemáme. Takže když je chuť tak proč ne. Pokud to vyloženě lékař nezakáže nebo nedoporučuje ze zdr. důvodů tak si myslím, že to neva. A na konci těhotenství je to dokonce způsob jak urychlit začátek porodu 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
slonik
6. zář 2006

tak to my jsme asi výjimky, ze začátku nám pan doktor doporučil "staromanželský sex", ale nevím, jestli to mělo být jako že vůbec 😎 , asi ne. Je fakt, že naše frekvence je asi trochu vyšší (což jsem si nikdy nemyslela) a jak asi ví gedren, která mi na začátku radila 🙂, abychom otěhotněli, museli jsme pro změnu frekvenci sexu snížit na polovinu 🙂 a povedlo se. Ted je to tak 2x do týdne, manžel se zase začíná rozjíždět, tenhle týden už 4x. Zdá se, že na mrňouska to špatný vliv nemá.

kalerat
6. zář 2006

Tak nám sex nedělá žádné problémy. Takže jsem za to ráda 🙂

kalerat
6. zář 2006

Holky omlouvám se, ale nechápu proč jsem to sem vůbec psala 😲
Už mi asi hrabe 😀

artikula
7. zář 2006

Ahoj holky, tak nam se konecne taky povedlo a jsem ted v 7.tt. Ze zacatku jsem na sex taky nemela vubec pomysleni, pac jsem byla porad unavena.Gynekolozka nas nijak neomezuje, sex nezakazuje, ale ja jsem stejne mela ze zacatku,kdyz jsem se dozvedela, ze jsem tehotna,porad neprijemny strach, ze by to nemuselo byt dobre. Nasledek, byla jsem stazena a vubec jsem si to neuzila a spis to bylo neprijemne. Ale pak jsem se uz uklidnila a ted to jde. Tak nebojte. 😉

leniik1
autor
7. zář 2006

kal ty jsi v tom? 😉

zany
7. zář 2006

Nám se ze začátku frekvence trochu víc snížila, ale manžel byl trpělivý a nenaléhal na mě. Nechal to spíš až já budu chtít, protože on by mohl pořád 😀 Teď se to s mojí chutí zlepšilo, ale stejně je frekvence nižší... Manžel je opatrný amá strach aby mi nemačkal břicho,...
Jinak znám případ, kdy spolu manželé za celé těhotenství neměli ani jednou sex, protože se ten chlap vyloženě bál, aby jí něco neudělal a prý ho ani moc nepřitahovala. To mi přijde až dost extrémní...

vilca
7. zář 2006

Ahoj holky, my jsme si s manželem užívali ze začátku asi dva měsíce, než mi doktorka řekla, že je to rizikový. Pak jsme měli strach. Takže od nějakého třetího měsíce si pomáháme jinak (určitě znáte jiné způsoby... 😉 ). No a teď, když máme pár dnů do porodu, chtěla bych to zase zkusit - už by to nemělo ničemu vadit, spíš naopak - může to urychlit porod. Tak to asi dneska zkusíme 😵

myska
7. zář 2006

No, tak že by se nemělo první 3 měsíce slyším tady poprvé, a my na tom zrovna leželi jak veverky 😅 .
No teď už je to s frekvencí horší, je teda fakt, že mě po každým sexu tvrdne břicho.
Holky, a sexem předčasný porod nevyvoláte, jen když se budete milovat okolo vašeho termínu, tak spíš porod urychlíte, ale bude to v termínu. 😉

anavka
7. zář 2006

Ahoj holky, tak u nás to bylo tak, že těhotenstvím se moje chuť zvýšila, takže prakticky celé těhotenství si "užíváme". Akorát ze začátku jsem byla trochu unavená, takže to nebylo takový a teď ke konci už moc taky ne, přeci jenom mám už břicho jako balón 🙂, ale pořád to zkoušíme a na vyvolání porodu to bohužel (alespoň tedy u nás) nefunguje ☹

lanka
7. zář 2006

Taky se přidávám k těm se zvýšenou chutí. Bohužel až zase přijde budem si ji muset nechat zajít.
První tři měsíce je to u rizikových opravdu nevhodné. Čož by určitě od užívání nemělo odradit ty co rizikové nejsou. 🙂

zuzovi
7. zář 2006

U mě je to jako proměnlivé počasí. Chvíli ano, chvíli ne. Ted mám velké bolesti zad, takže i kdybych chtěla, tak by to asi nevyšlo, takže skončíme také vždy u toho povídání.

leniik1
autor
7. zář 2006

Doslova mi to Dr zakázala.Takže ji poslechnu z ohledem na minulý potrat a kor když čekám 2.Ani na to nepomyslím 🤐 A mám to vyřešeno.

lencitka
7. zář 2006

no u nás to bylo tak že z toho začátku nic nebylo, protože mě bylo strašně špatně a byla sem pořád unavená,ale teď se chuť zvýšila,ale někdy se bojim, tak je to 1 za týden. a od kdy by se k tomu konci už nemělo?

anavka
7. zář 2006

Lencitka: Když je těhotenství bez problému, můžete "sexovat" až do porodu 😀

myska
7. zář 2006

Lencitko, přesně jak píše Anavka, když nejsou problémy, můžeš až do porodu 😉

rebeka
7. zář 2006

teda u nas je to nic-moc. Maximalne 1x za tyzden a aj to mam strach, ze sa bude frekvencia znizovat napriek tomu, ze nic nemame zakazane.. Dost mi to chyba...

lamia
7. zář 2006

Já jsem zezačátku byla hrozně antisexuálně naladěná, to ta únava a pocity na zvracení, tak ve 13.t. se chutě zas vrátily (a nevolnosti pozv.odpluly 🙂 )ale zas jsem se musela učit na státnici a byla utahaná jak blázen z toho, tak jsme měli veeeeeliký deficit, tak to teď snad doženem, rozhodně mám víc "mazlivou" náladu než předtím 🙂 🙂 Ale sex v těhu když je všechno v pořádku je prý dokonce zdravý,procvičí pánevní dno a takové ty kontr.dělohy po orgasmu tam miminko pěkně pohoupou 🙂 🙂 (to jsem se tedy dočetla, tak jen předávám 🙂 )

janus
9. zář 2006

Ze zacatku me to ani nenapadlo, patrim mezi ty co nevolnosti moc netrpi, prominte holciny...

Jinak citim, ze se chute zacinaji zvysovat...akorat v brzkem zacatku tehotenstvi jsem mela divne sny. Prozila jsem ve spanku orgasmus, ale ono se to stalo i na zivo, protoze me to vzbudilo...a ja pak mela strasne osklivy krece tam jak je deloha...stalo se to asi jeste 3X a vdycky s kreci...tak jsem aji pak mela strach prozit orgasmus s partnerem.

Muj pritel byl nejdrive nadseny z mych prsou, ale hned dostal pres prsty...byl to jakysi automaticky pohyb ze mne...asi tyden tomu jsme nejak blbli, ale zjistili jsme, ze nemame kondom, tak z toho seslo, *moudra kniha* radi...s kondomem, kvuli infekcim...ale vite jak to je...jedna kniha povidala... 😵
PS: Mimi bylo i po *orgasmickych* krecich v poradku, probehl ultrazvuk v 6tt a videli jsme srdicko...

leniik1
autor
10. zář 2006

Janus tak doufám že se mi ty sny teď v těhu vyhnou, protože jsme to taky mívala takové sny a měla v nich orgazmus. 🙂 Tak teda doufám, že teď to nepřijde, bála bych se... ☹

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
leniik1
autor
10. zář 2006

Gedren no právě to jsem si taky celou dobu myslela, že to je psychika, ale janus mě překvapila. 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru