Vynechali jste v těhotenství sex? Nebo nevadí?

leniik1
6. zář 2006

Ahojky těhulky, chci se zeptat jestli v těhotenství jste zcela vynechaly sex nebo to nevadí, jestli vám nějak neublížil?Vím že ze začátku první 3 měsíce a poslední by se nemělo.Ale jak to funguje v praxi?Jaká je vaše zkušenost?

kristi
29. říj 2007

ja nerikam, kazdej to mame jinak hozeny, mne se libily jen prsa...skoda,ze uz je zase nemam.. 😀 😀

bihan
29. říj 2007

Kristi, ja som si tiež pripadala obluda, ale manželovi to očividne nevadilo a ja som sa zase nechcela pripraviť o potešenie len kôli komplexu z bruško 😀
Inak ak vám bruško vadí teraz, tak by ma zaujímalo, ako budete hovoriť v deviatom mesiaci 😀 To už som si fakt pripadala ako veleryba ale chuť bola stále 😵

kristi
29. říj 2007

u nas to prave manzelovi moc sexy nepripadalo, takze nebyl problem s tim,ze bych ja nechtela..nechtelo se nam obema.

tigr21
29. říj 2007

ahoj ,můj manžel je strašně nadšený,že mám konečně nějaké prsa,ale stejně mu to k ničemu není ,protože na to vůůůbec nemám ani chuť ani sílu .ale doufám,že se to spraví 😀

sius
30. říj 2007

Ja kdyz si na sex vzpomenu...zacne se mi delat nevolno. Je mi vlastne porad trochu soufl...no doufam ze to drahy vydrzi. Uz ma trenink z prvniho tehotenstvi...i kdyz to mi tak zle nebylo.

petruna
30. říj 2007

holky, nekdo se tu ptal na kondom v tehotenstvi...My ho teda pouzivame, protoze trpim na mykozy, takze nechci riskovat infekci...
manzelovi to nastesti nevadi.

micanek
30. říj 2007

Tak m ěto prozměnu doktorka zakázala, ale že by mi to chybělo.... taky mi říkala, že v orgazmus může vyvolávat potrat... hlavně v prvních měsících

many
30. říj 2007

jééééééé tak to si mě teď pěkně vylekala,mi teď spolu spíme skoro každý den,já nevěděla,že tím můžu přijít o dítě

kristi
30. říj 2007

ja mela taky do 12 tydne zakaz, jenze ja byla na gynde az pozde, v 8 tydnu,takze do ty doby v pohode...

petruna
30. říj 2007

micanek : co to je za doktorku ?
ja to taky dost resila, jak je to s orgazmem apod. a vsude na netu i v knizkach pisou, ze to je pekna blbost, ze by vyvolaval potrat. A pisou to tam doktori....
na zacatku teho se sex nedoporucuje, to je pravda, ale jen prot ze jeste miminko neni poradne uchycene nebo co...ale po 3 mesici v pohode....

mobina
30. říj 2007

Mě teda doktorka sex v 1. trimu nezakázala, jen mi taktně naznačila ať něděláme bůh ví jaký divočárny. Spíš jemně a pomalu 😉

arietiska
30. říj 2007

No tak jen tak pro zajímavost. Mně nikdo sex nezakázal navíc jsem jaksi všude četla, že se sexovat může. Bohužel jsme sexovali v šestém týdnu a mně u toho praskla cysta. Vypadalo to jako potrat a v nemocnici se na mě dívali asi tak: Dobře Vám tak neměla jste sexovat, způsobila jste si potrat sama /naštětsí to byla jen ta cysta/... Byli docela hnusní. Takže já bych asi v prvných týdnech raději už nesexovala ...

denousek
30. říj 2007

ja se taky docela bojim delat sexik ptz mam prcka moc nizko tak mam strach no a stejne se tam ,,toho,, vejde cim dal min...ale da se to vydrzet je to v pohode,jednou za cas a opatrne.... 😉

.danda.
30. říj 2007

Co to je? 😕
My ho mame permanetne zakazany, kdyz to nebylo kvuli spineni, tak plodova voda, ted zase vytok ... porad je to neco 😖 . Mazel se uz bavi tim, ze trenujeme na setinedeli 😀

kachne23
30. říj 2007

ahoj,
teda já jsem se za celou dobu těhotenství o zákazu sexu neslyšela spíš naopak - orgasmus posiluje dělohu a dobře jí tak připravuje na porod🙂. Možná, že když má člověk rizikový těho, tak holt musí být opatrnější i v tomhle, ale pokud je bez problémů, tak, myslim, neni třeba mít strach. A taky asi záleží na chuti, vzhledem k tomu, že mi nebylo ani jednou špatně, tak jsem se nijak neomezovala, i když teď na konci si občas připadám jak hroch 🙂
No a že se tím dá na konci vyvolávat porod, to už tu někdo psal...

denousek
30. říj 2007

jojo sperma vyvolavaji kontrakce 😉

bihan
31. říj 2007

...že orgazmus v prvom timestri vyvoláva potrat, je blbosť tak ako je blbosť myslieť si, že ak sa milujete raz denne, spermie môžu vyvolať kontrakcie (ak tehotenstvo prebieha bez komplikácií)... oboje mám odskúšané a to som mala v tehotenstve šialenú chuť, zakže sme sa prakticky do deviateho mesiaca milovali takmer denne (v 39tt zase, lebo som chcela konečne rodiť 😀 )
Ako písala kachne, orgazmus posiľňuje svalstvo maternice a podľa nejakej americkej štúdie ženy s pravidelným pohlavným životom rodia oveľa častejšie v termíne a nie predčasne, takže hor sa do užívania si! (teda kým vám to lekár nezakáže 😅)...

lenulin
31. říj 2007

No já jsem teda na začátku těhu,ale když mě občas píchalo v břišku tak mi ten sex spíš pomohl cítila sem se pak báječně.Ale pokud tam bodalo hodně,tak jsme to radši odložili a pak to bylo ok.A doktor říkal, že žádné sado maso, ale jinak bez omezení.

many
31. říj 2007

lenulin - tak to jsi mě uklidnila 🙂

minea
31. říj 2007

Tohle se stalo mně v 13. tt: Při styku jsem začala krvácet, a to poměrně masivně. Šla jsem do sprchy, kde se krvácení ještě zesílilo, odcházely kousky tkáně a já jsem zkolabovala. Asi po pěti minutách krvácení přestalo. Jeli jsme hned do nemocnice. Na UZ se ukázalo, že při styku došlo k pohmoždění placenty. Nic se nakonec nestalo, hematom se za pár dní vstřebal a všechno bylo v pořádku. Tahle zkušenost nás ale pěkně vyděsila. Proč to sem píšu? Prostě proto, že jsem nikde předtím nevyčetla, že je potřeba v prvním trimestru sledovat umístění placenty - pokud je v prvních týdnech nízko, jako u mě, může dojít ke krvácení. Sledovala jsem placentu pak při každé kontrole a už za pár týdnů po téhle události byla vytáhnutá výš, takže další nebezpečí nehrozilo. To je tedy mé doporučení pro holky, co jsou v prvním trimestru.

lenulin
31. říj 2007

minea-jen se chci zeptat a když se ti tohle přihodilo citila jsi to při styku jestli to bylo nějak citlivé nebo bolestivé?Jen mě to zajímá na co si člověk fakt má dát pozor ono ti někdy tělo radí a my ho neposloucháme.

micanek
31. říj 2007

já se z nikým nehádám... já jsem pouze napsala co mi řekla doktorka a jelikž jsem na ryziku, tak radši poslechnu doktorku, než nějakej názor na netu... dodávám, že se z nikým nechci hádat.

minea
1. lis 2007

Lenulin - právě že jsem vůbec nic varovnýho necítila, krvácet jsem začala najednou uprostřed styku. Toho, že krvácím, si všiml můj partner, já bych to sama zaregistrovala až později.
Nechci vás vůbec děsit, je to strašně individuální, nic ale nezkazíte tím, když se na UZ pozeptáte doktora, kde máte placentu (je buď na přední nebo zadní stěně a bývá zezačátku nízko, pak se většinou vytáhne). Já jsem ji měla na přední stěně a nízko, to byl ten problém.

lenulin
1. lis 2007

No určitě se zeptám 9.11 jdu na ultrazvuk první, tak jsem zvědavá Já vlastně vůbec nevím co mám očekávat je to moje první těhu.Na poslední kontrole mi ukázali mimi na sonu a mělo teprve 1cm a doktor mi nic nezakázal, a to jsem se ptala.Tohle mě vyděsilo.

zuzik03
1. lis 2007

Mě to doktorka asi ve 12tt taky zakázala, že je prcek moc nízko a mohla bych krvácet, tak jsme dali pauzu. Bavili jsme se o tom s holkama na cvičení a je to dost častý případ.

denousek
1. lis 2007

holky ja jsem takhle pred rokem prisla o mimino....po styku sem zacala krvacet ☹

anico
2. lis 2007

ahoj holky.tak ja musim rict ze kdyz jsem otehotnela tak mam na sex jeste vetsi chut.a kdyz ho nemam 3 dny tak jsem nervozni.no musim rict ze nekdy to ale trosku boli.snad mi ta chut zustane i po porodu

lucianas
2. lis 2007

ahoj holky,
už při první návštěvě gynekoložky v těhu mě sex zakázala, že během prvních tří měsíců to není vhodné. Že je tam riziko krvácení, jak už píšete. Raději jsme dali pauzu. Sice nám toto těhu nevyšlo, ale neriskovala bych to ani při dalším.

lenulin
2. lis 2007

No vidím,že ti doktoři taky říkají pokaždé něco jiného a komu má člověk věřit ☹ jsem z toho docela zmatená.No ruční práce to zpraví 😖

arietiska
3. lis 2007

No co já mám doma knihy, tak se v nich píše, že by se sex měl v prvním trimestru omezit. Takže asi tak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru