Vynechali jste v těhotenství sex? Nebo nevadí?

leniik1
6. zář 2006

Ahojky těhulky, chci se zeptat jestli v těhotenství jste zcela vynechaly sex nebo to nevadí, jestli vám nějak neublížil?Vím že ze začátku první 3 měsíce a poslední by se nemělo.Ale jak to funguje v praxi?Jaká je vaše zkušenost?

pavlina05
3. pro 2007

many, asi máš pravdu. Ale ještě počkám. Snad dorazí i ta chuť 😀

many
3. pro 2007

jo,říká se,že v druhým trimestru je to lepší a u mě to funguje,ale né že bych byla nadržená každý den 😀 to taky nehrozí 😀

pavlina05
3. pro 2007

😀 no my před těhu si sexíkovali každý den, tak to teda chci vedět.....

many
3. pro 2007

😀 😀 😀

vikvik
3. pro 2007

ja bych to tyden bez neprezila, natoz 9mesicu! 🙂 mozna to je tim, ze my byli aktivni uz pred tehu a mam dojem, ze u me to hormony ted jeste vic vyhrotily, ze chudak drahy mi ani nestaci 🙂 urcite je to hodne o psychice, pokud se nekdo nedokaze oprostit od toho, ze to ublizi miminku nebo vam, tak si to pak ztezka uzijete.

pavlina05
3. pro 2007

vikvik máš pravdu. Ona je za náma jedna špatná zkušenost a od té se to všechno odvíjí,-.-.... ☹

vikvik
3. pro 2007

pavli ja mam za sebou dve spatne, ale proste jsem si natvrdo rekla, ze to ztezka nejak ovlivnim, ze bud se mimisek bude vyvijet jak ma a bude zdravy, nebo je s nim neco spatne a pak to ztezka celibatem ci polykanim vice vitaminu nebo nevim ceho vyresim... musim rict, ze paradoxne jsem ted byla klidnejsi nez ty predchozi dve tehu! asi, ze jsem fakt vsechno hodila za hlavu a rekla si, ze to bude tak, jak to ma byt. a je to :o) uvidis, ze vsechno bude fajn!

kristina_tvb
3. pro 2007

ahoj holky, no ja mam zasa iny problem, najskor bola nechut, a teraz by aj chut bola, ale je to trosku bolestive...skusala som vsetko mozne, ale neviem ci mam v sebe nejaky blok a vnutorny strach...nemate niekto podobnu skusenost?

pavlina05
3. pro 2007

vikvik to bude asi nejlepší, hodit to všechno za hlavu a přestata se strachovat 😀

ha_nik
3. pro 2007

Ahojky holky, na strance 1. psala Janus o orgasmech ve spanku, sice ona to mela spojene trochu negativne, ale nevim jak vy, ja uz jsem behem te doby prozila uz asi 5 ci 6 takych orgasmu. Je to neco taaaak fajn, ale ipresto me to prekvapuje, vzdy je to uplne zive a realne. Ale urcite je to pro toho maleho cvrcka to nejlepsi, jako vsechny krasne maminciny prozitky a pocity. Takze holky, orgasmujte, at uz s partnerem ci bez 😀

anta
3. pro 2007

Ha_nik - chceš říct, že když budu mít tzv. divoké sny 😉 tak si je mám prožít pěkně od začátku do konce a nebát se jooo? 😀 😀 Zrovna jsem jeden měla tuto noc, hmmmm a bez manžela 😀 😀 😀

denousek
3. pro 2007

kristy me to taky docela i boli a tlaci ptz je tam cim dal min mista ale kdyz je to zezadu tak je tam mista haba dej tahle poloha mi sedi .... 😉

mishulle
3. pro 2007

já musim říct, že jsme sexu během dosavadního těhotenství taky moc nedali,(chudák manžel) chuť by byla, ale je mi to nepříjemné, tak to řeším orálním sexem

ha_nik
3. pro 2007

anti, no kdyz ty sny jsou prijemne, tak proc ne, ja se tedy prijemnym vecem jakehokoli druhu nebranim 😉

muj manzilek zkousel "tehotenskou polohu" z boku, ktera mi normalne vyhovuje, ale posledni dobou je to teda pekne neprijemne, no asi to je jen tim zacatkem... hlavne jsem strasne umazlena, ale o sex porad zajem 😝

ha_nik
5. únor 2008

Pro holky z tema sex v tehu... tady jeste jedno tema sex v tehotenstvi...

modrykun
9. kvě 2008

ahoj vsem, jsem tu novacek, chtela jsem se zeptat, jestli nevite, zda stahy delohy po orgasmu muzou miminku ublizit, jsem ted v 17tt a trosku se bojim, abychom neco nezavinili 😅

pavlina05
9. kvě 2008

modrykun ahoj§
To co jsem četla a slyšela, tak orgasmus ženy a ani muže nevyvolává předčasné stahy dělohy a ani porod.
Miminku neublíží 😉
Snad jen v posledním trimestru je lepší používat ochranu při sexu, spermie obsahují látky Prostagandiny a ty bohou působit předčasné stahy dělohy a porod!!!

modrykun
9. kvě 2008

ahoj pavli, ja prave po orgasmu citim, jako by mi tvrdlo brisko, prejde to celkem rychle, jen co to rozdycham, ale vzdycky se bojim.... 😒

pavlina05
9. kvě 2008

modrykun já vlastně nevím co je to tvdnutí břicha......ale já se sexu celkem bojím. Sice u nás je, ale s velkou opatrností a můžu říci, teda že si to nějak neužívám! Taky to břicho už mi pěkně vadí.....

dukie
9. kvě 2008

Ahojte těhulky. 🙂 Z toho, co jsem zatím kde vyčetla...:

- křeče či krátkodobé tvrdnutí bříška po orgasmu je v podstatě normální. Pokud nejsou kdovíjak nepříjemné a pokud v krátké době přejdou, nic se neděje, věnujte se sexu podle chuti. 🙂 (osobně jsem tohle mívala zpočátku těhu, teď už ne... a dokonce v noci, zdály se mi sexy sny... 😀 )...

- v termínu těsně kolem porodu (nevím teda, co je těsně, chápu to cca +/- týden...) může napomoci vyvolání porodu nikoli sex jako takový či orgasmus ženy, ale sperma, které má v sobě jakousi látku, která pomáhá porodu... už si ale nepamatuju, jestli tam psali, že pomáhá otevřít děložní hrdlo nebo něco jiného - jak píše pavlina05.

V každém případě obecná rada, která vyplyne ze všech příruček a pouček: Pokud je Vám to příjemné, pokračujte, pokud ne (byť jen psychicky), nedělejte to. No a pro klidné svědomí je možno používat třeba kondomy, aby sperma nepřišlo do styku s pochvou... a zvolit takové polohy, kdy nedochází k příliš hlubokému průniku, aby se nedráždil čípek, který je v době těhu (stejně jako jiné sliznice) poměrně "překrvený", tj. snadněji podrážditelný. 🙂

Takže... směle do toho, pokud se to nepřežene, je sexík v těhu dobrý, myslím. Dokonce jsem četla, že prý maminky, které si ho v těhu užívaly a měly orgasmy, mají pak klidnější děti. 😵 A pro budoucí maminku je jistě také dobré, pokud se cítí stále přitažlivá... 🙂

modrykun
9. kvě 2008

holky to je bomba, moc diky za uklidneni, manzel bude mit urcite taky radost 😅 jeste jednou diky a krasny den

pavlina05
9. kvě 2008

Krásný den, sexu zdar 😉

kalo
9. kvě 2008

holky, my těch prvních 6 měsíců řádili fakt hooodně 😀 Já na to měla chuť snad pořád. Sexovali jsme do 8 měsíce, pak jsme si dali "voraz", protože jsem si nechtěla nějak porod přivolat. Ale je pravda, že já byla fyzicky poměrně akční...pořád jsem sportovala, pracovala a tak a když jsem šla rodit, měla jsem nahoře jen 5kg...takže jen to bříško 🙂

spetra
10. črc 2008

já bohužel nasex nemám vůbec chuť ☹ ani ne tak strach, o orgasmu nemůže být ani řeč. Je mi to líto, protože vidím jak je z toho manžel smutný.

kaca007
7. srp 2008

oživuju toto téma... zajímavé 😉

smardik
7. srp 2008

tak já mám chut na sex už od začátku pořád 🙂

gabka.d
7. srp 2008

já jsem na sex neměla chuť asi do 5 měsíce, teď bych aji chuť měla, ale zdá se mi že se nemůžu pořádně uvolnit, po sexu mě někdy bolí spodek, jako když senarazíte na kole 😅 a to pak na to myslím, a raději dělám že se mi chce spát, ale jsou dny kdy kašlu na to že to bude bolet a vlítnem na to.. 😀

petronelie
7. srp 2008

Já si myslím,že v normálně probíhajícím těhu nic nevadí, sex, ani žádné polohy. Já se tedy vůbec neomezuju. Přestala jsem číst nesmysly na internetu a je to.

gabka.d
7. srp 2008

jo to je trefné, někdy na tom netu píšou dost všeobecně a každá si pak myslí že to je její případ..

Akorát mě omezuje psychyka.. třeba začnu myslet na to jaké to je asi pro malou a je po všem 😖

petronelie
7. srp 2008

Gabi,já měla tohle do 12.týdne....pořád jsem se bála, že bych mohla potratit či tak něco. Až můj doktor mi vysvětlil jak to je. Mě milování přináší potěšení a uvolnění. Miminku neublíží,ani o tom neví 😉

Ale jak píšeš,nevím, jak o tom budu uvažovat za pár měsíců....

Papa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru