Vynechali jste v těhotenství sex? Nebo nevadí?

leniik1
6. zář 2006

Ahojky těhulky, chci se zeptat jestli v těhotenství jste zcela vynechaly sex nebo to nevadí, jestli vám nějak neublížil?Vím že ze začátku první 3 měsíce a poslední by se nemělo.Ale jak to funguje v praxi?Jaká je vaše zkušenost?

wajen
18. zář 2006

jestli jo, nebo ne záleží samozřejmě na zdravotním stavu a pak ale taky hodně na vás. Je jasný, že když se člověk došourá do postele a ještě si k ní musí přistavit kýbl, kdyby náhodou (nechápu, kdo přišel na to, že ranní nevolnosti jsou jenom ráno 😒 )tak asi nebude zkoušet nové polohy z kamasutry. Na druhou stranu, mě bylo špatně jen pár týdnů a i mezitím jsem se sexu nijak nebránila. Nevolnosti jsou pryč (díkybohuzatydary) a my užíváme paradoxně asi nejlepší sex za celou dobu manželství. 😵 (No, zas tak dlouho spolu nejsme 😉 Jo, strach nemáme, vždycky říkám, že tam má brouček na chvilku kámoše. 😀

lamia
18. zář 2006

Nám se taky v těhu postýlkování moc líbí 😀 a hlavně, když je maminka spokojená, proč by mimi nemělo být taky 🙂

andrea73
20. říj 2006

Tak holky já vám tady toho moc nepřidám, jelikož už 2,5 měsíce abstinuji 😒
Přítel je mimo republiku, ale měl by se každým dnem vrátit a pak si to doufám, užijeme. Ale musím se přiznat, že do poloviny 4 měsíce jsem na to vůbec neměla chut. Ale ted už bych si dala říct 😀

katarina82
4. kvě 2007

Ahoj holky, mám dotaz. Až do 9tt jsem špinila a občas i krvácela, lékaři nevěděli proč. Od toho 9tt už nic, teď jsem v 15tt a zapoměla jsem se doktora zeptat, jak je to teď se sexem a taky orgasmem-ty stahy dělohy a tak. Může se i přesto, že už nemám žádné problémy a jsem ve druhém trimestru, něco stát?

morusa
4. kvě 2007

Katarina: Asi Tě neuklidním, ale stát se něco může celé těhotenství,to riziko, i když postupem času menší a menší, je tady pořád. Každopádně pokud jsi krvácela, tak bych si počkala až na pana doktora a pořádně bych se poptala, zda je bezpečné pro tebe sexíkovat. 😉

kalo
4. kvě 2007

Holky, ja my mame sex porad od zac.tehu. Ani mě nenapadlo, že by to mělo miminku nějak vadit. První měsíce jsem si to užívala se vším všudy a často, ale tak od toho 20tt mě to sice pořád baví, ale už nemám orgazmus pokaždé. A to už jsem z práce doma, každé ráno se probouzíme s mužem spolu a on je po ránu při chuti denně až ob den 🙂 Ale ten poslední měsíc to budu určitě brzdit...

milly333
4. kvě 2007

Ahoj,
tak já nemám dobré zkušenosti...s manželem jsme se chtěli milovat, hodně opatrně...jenže sotva k tomu došlo tak jsem začala krvácet (ani jsem to necítila), tak jsme honem ujížděli do nemocnice, kde si mě nechali asi 5 dní na pozorování, protože se mi odloučila vnější děloha...mimi je naštěstí v pořádku takže už jsem úplný abstinent🙂 každopádně to určitě záleží na kažé z vás, ale když už tak hodně opatrně a v posledních měsících už radši ne...

sisstin
4. kvě 2007

my se milujeme od úplného začátku pořád..nemám problémy..takže všechno je ok 😵

hruska22
5. kvě 2007

ahoj všetky!ja som asi pravý opak ja som s tehotenstvom dostala ešte vačšiu chut na sex a to trvá doteraz termín mám 12,5.naopak neviem ako to vydržím ja šestonedelie bez sexu.ale vtedy mi to bude jedno a budem sa sustredit asi len na to mimi.

katarina82
5. kvě 2007

Holky, díky, já vím, že když nemáte problémy, tak se nic neděje a je to povolený, ale mě zajímalo, jak je to s těma rizikovkama jako jsem já, když špiníte a tak.

dablice1983
5. kvě 2007

ahojky na sexu v těhotenství nic neni jen musíte dávat pozor aby jste nezmáčkli malí jinak to nevadí a je vhodná poloha která vyhovuje oboum

katarina82
5. kvě 2007

No jo, ale mě to doktor tak trochu v tom 8tt zakázal a já se zapoměla zeptat, kdy zase můžeme začít, tak jsem právě chtěla zkušenosti těch, co to měli taky tak.

dablice1983
5. kvě 2007

no ale chce to jen neznej sex zadne divoceni a pomalu at se to mimco moc nehybe tak pomalu a nezne a je klid existuji polohy pri kterych moc nemuzes ubliit sobe ani mimiskovi 🙂 no mi mely sex od zacatku tehotenstvi

sisstin
5. kvě 2007

holky..my řádíme normálně...a ještě víc 😅

katarina82
5. kvě 2007

Jo, sis, ale ty patříš mezi ty šťastný, kterým to doktor nezakázal a který nebyly málem každou chvíli na pohotovosti a málem v nemocnici ☹ To já si ten první trimestr fakt "užila" 😒 Furt ve stresu, jestli to bude nebo nebude ok, navíc po tak dlouhé době snažení... Doktoři sami nevěděli jak to, že furt špiním a už mě malinko jakoby připravovali na potrat, naštěstí to pak přešlo a teď už je to ok. Musím teda zaklepat 🙂

dablice1983
5. kvě 2007

no mi se milujem nekdy az 🙂 3 denne a je to v pohode a pritel skousi i jine polohy a je nadhernej sex v tehotenstvi a pritel je spokojen a ja taky 😀

sisstin
5. kvě 2007

katarina: jo kočko..to bych se taky bála 😒

natalie77
9. kvě 2007

Katarino, jsem na rizikovém a měla jsem to podobně,jako Ty. Ještě jsem po operaci dělohy. Od 15. tt předčasné stahy a křeče. Miminko vymodlené.
Takže v Tvém případně bych asi neuvažovala o sexu, ale o alternativním vzájemném uspokojení. Chutě jsou, ale při představě, že se něco stane a budu si to vyčítat...to mi to za to nestojí...
Pokud holky nemají problémy, tak nevidím důvod, proč abstinovat, ale pokud jsi měla takové problémy....to je na Tobě.

alokin
10. kvě 2007

Ahoj Katarino ja súhlasím s Natalii. Ja som prvé tehotenstvo mala hodne rizikové tri krát som ležala v nemocnici a počas pobytu doma som tiež musela väčšinou ležať. Tvrdlo mi brucho a tak sex vobec neprichádzal do úvahy. Takže sme to riešili ináč a vydržali sme.Teraz som tehotná a nemám žiadne problémy tak si sex užívam.Samozrejme tak,aby sme neublížili miminu. 😉

kachnik
10. kvě 2007

Holky, tak já se taky přidávám. Já tedy nemám vůbec na milování ani pomyšlení... pořád jsem hrozně unavená a ospalá. Navíc se bojím, byla jsem na konizaci děl. čípku a mám strach abych tím něco nepokazila. Dr. se na to ptát moc nechci 😵 , ale asi budu muset, jinak mi manža vybouchne 😀

iza
10. kvě 2007

ahoj holky,
tak pokud máte komplikace tak sex je tabu ne ?
Já nevím jak vy, ale já se nejdřív bála, pak jsem byla pořád unavená, pak měla výtok a teď nějak nemám chuť... 😅 😅 no neříkám, že žijeme úplně asketicky,ale žádná divočina to tda není...a taky jsem už nějakí neohrabaná...ale kamarádky mi říkají že nejvíc chuťi je kol 8 a 9 měsíce tak jsem zvědavá....jinak manžel je tolerantní 😉

verunnecka
10. kvě 2007

ahoj,no my jsme semilovali i v 9.msíci prej je to zdravé samozrejme kdyz je tehu bez komplikaci.za prej se aspon deloha procvici atd.ja kdyz sem rekla sestricce v 39 tt ze uz chci rodit ona mi rekla az prijdu domu mam skocit na pritele vecer zas a rano opet a prej bych mohla v odpoledne rodit 🙂 🙂 .ze to porod privolava,ale jak komu.

verunnecka
10. kvě 2007

no nám to moc nepomohlo

andrea73
10. kvě 2007

pokud nemáte zdravotní komplikace, tak sex ANOOOO....akorát já měla psychický blok, takže jsem to nějak nemusela.

gondola
11. kvě 2007

Jé, holky, to je ale hezká diskuze. mohu-li, také se připojím. Mně v těho sex chutná snad ještě víc než kdy jindy, určitě to souvisí s prokrvením pohlavních orgánů. Mansgel je už ze mě trochu nešťastný, já totiž můžu furt a pořád. I při prvním těho jsem mohla furt a milovali jsme se i den před porodem. Ten porod to fakt může spustit, způsobuje to prostaglandin. Ale jasně, je to jen pro ty, co to nemají zakázané. Takže, kdo může, ať se miluje a kdo ne, má se aspoň na co těšit potom. 😀

kacerka
11. kvě 2007

Taky se přidávám se svýmy zkušenostmi. Sex jsme měli dosud zakázaný, krvácela jsem, ale jen co doberu zaváděcí globule, vrhneme se na to 😀 😀 😀 Dokonce mi můj dr. řekl, že mu absolutní abstinence v těhu příjde nepřirozená, takže nám sex naopak teď vřele doporučuje. Ale říkal, že na to mají různí doktoři odlišné názory.
Add orgasmy ve snu: Gedren, opravdu nemusí být jen psychické. Já jsem těch fyzických zažila již několik a na rozdíl od Janus to byly křeče velmi příjemné 😀 😀 😀

kacerka
11. kvě 2007

Dablice: mechanicky se plodu nic stát nemůže, takže že byste ho zmáčkli je naprostý nesmysl. Má kolem sebe plodovou vodu a jak známo z fyziky, voda je nestlačitelná . . . .

klararas
11. kvě 2007

Ahoj holky, milování v těhotenství je doporučováno (pokud lékař nezatrhne). Jen si dávat pozor první tři měsíce, měli by jste abstinovat v době kdy by byla menstruace. A pak už jen můžete řádit. Je to zdravé i pro dělohu, hlavně orgasmus. Tělo bude a děloha bude lépe připravená při porodu:
1) Budeš se lépe otevírat
2) Vztahy budou pravidelnější
3) Mimčo bude rychleji na světě

Takže závěrem. Sexem nic nezkazíte, lépe se uvolníte a příjdete na lepší myšlenky.
My s manželem se milujeme pomalu každý den.

listicka20
12. kvě 2007

Ahoj holky, já taky četla nějakou studii o tom, že častý orgasmus v těhotenství je prospěšný a usnadňuje porod. Pokud s tím teda nemáte potíže. U nás to bylo tak, že jsem na začátku těhotenství (ještě jsem nevěděla, že jsem těhotná) na to uplně ztratila chuť, byla jsem podrážděná, s manželem jsem se štěkala, ale když jsem si našla na testu dvě čárky, tak jsem pochopila, že ty moje nálady jsou těhotenstvím, a od tý doby je to pohádka. 😀

klararas
13. kvě 2007

takže holky: sexem nic NEZKAZÍME ba naopak 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru