Vzdaly byste se kočky nebo psa v těhotenství?

bambulka00
31. kvě 2013

Ja bych se bala. Byl by to hrich vyhodit kocku nebo psa jen kuli tehotenstvi. Co ak by jsem za trest mela nemocne miminko?

leg
31. kvě 2013

Já jsem se teda nevzdala. Jen jsem omezila vstup kočky k nám do postele a přehnaný mazlení. 🙂

terezakub
31. kvě 2013

A proč?

luciinka001
31. kvě 2013

tak to ja teda ne ..navic mame malicky a nechodime zas tak casto ven a mame je naockovany 🙂 takze nemam strach 🙂

adelinkkaa
31. kvě 2013

máme tři kočky a dva psi,vubec ani zdaleka by mě nenapadlo je dávat pryč.mazlím se s nima jako před těhotenstvím.... jsou součást rodiny!!!

kamino
31. kvě 2013

Nikdy !!!! Pes je clen rodiny. Ale zalezi na vychove.,pokud je pes nevychovany,tak to pak bude tezke. Pokud je v pohode,tak nevidim duvod.

betuse
31. kvě 2013

Nikdy 😉 .....akoráte už pes nechodí do postele 😅 ....... A zrovna nedávno byla v tv reportáž s doktorkou.........mimi, které jsou od mala v kontaktu se zvířaty = větší odolnost vůči všemožným bakteriím, breberkám apod. prostě všeho s mírou. 😉

veru324
31. kvě 2013

Mám dva psy a snažíme se o prcka. Jsme v bytě a ani by mě nenapadlo se jich vzdát. Horší by byl případ, kdyby se mimi narodilo s alergií na ně :( i na tuhle variantu myslím, a budu doufat, že se nestane, protože pak nevím, jak bychom to řešili :(

martinakl
31. kvě 2013

My máme v bytě kocoura a fenku. Vůbec mě nenapadlo se jich vzdát. Není důvod. Taky jen už nesmí k nám do postele.

berenika39
31. kvě 2013

pátek, je pátek 😉 😉

mafeska
31. kvě 2013

napadá mě jestli se tu někdo nenudí 😀
no a k tématu abych nebyla útočná
@bambulka00 to by ses toho mazlíčka o kterýho se několik let staráš a on je na tebe fixovaný jen tak bez citů zbavila? to snad nééééé

salikova
31. kvě 2013

Taky nevidím důvod.. My, když si pořizovali psa, věděli, že tak za cca 2 roky chceme mimi, takže jsme při pořizování zvažovali i možnost, že mimi bude alergik - v tom případě už jsem byla domluvená s našima, že si ho kdyžtak vemou. u nás teda pes nesměl do postele nikdy a na gauč jen vyjímečně. Pravidelně očkujeme a odčervováváme. Máme dva kluky a pes k nim prostě neodmyslitelně patří - 3 parťáci;) Myslím, že to přináší spíš samá pozitiva;)
A abych si trochu rýpla - štvou mě prostě takoví nezodpovědní lidi, co si pořizují psa a neuvědomí si, že je to starost na cca 13 let - jako samozřejmě, že nevíš, co tě potká a tak, ale trochu náhled do budoucna by lidi mít prostě měli. Nemyslím to ve zlym;)

zarucha
31. kvě 2013

Nikdy. Ubozí pejskové a kočičky, kteří jsou na nás fixovaní, jak by k tomu přišli, kdyby šli najednou pryč, k cizím lidem? Ani náhodou.

novynka
31. kvě 2013

já akorát kočičku patřičně naočkovala, na vybírání záchodku si beru rukavice, dodržuju víc hygienu, ale rozhodně bych se jí nevzdala :( přece je to člen naší rodiny ;)

teeerez
31. kvě 2013

@bambulka00 Clovek je navzdy zodpovednym za to, co k sobe pripoutal. Spousta lidi se tim bohuzel neridi, ale vyhodit domaci zvire, ktere na panicky byva dost fixovane mi prijde hrozne a sobecne. Nikdy bych to neudelala, jen kocky vykazu z loznice a v nejrizikovejsim obdobi jim mozna omezim pristup ven (mame byt velky dost, takze tim trpet nebudou)

marecek4
1. čer 2013

hodně polemizující otázka vyvolávající víceméně ihned výkřik -NE,ale jsou možné i druhé stránky věci,kdy se maminka už dřív setkala s jistými problémy které vyvolají právě problémy těchto mazlíčků,takže je asi pochopitelné že maminka která třeba přišla o mimi z důvodu onemocnění od zvířátka se s ním v případě dalšího těhotenství rozloučí-jenže tohle jsou už asi extrémy,které tuhle otázku vyvolají,na druhou stranu,pokud jsem zdravá,mimi v pořádku a dodržuju určitý standart hygieny nevidím důvod proč se zvířátka zbavovat-a taky záleží hodně na tom jakým způsobem se ho zbavíte-jestli ho po domluvě přesunete k rodičům(známým či kamarádům) kdy s ním zůstanete i v určitém kontaktu,nebo jak se píše do dobrých rukou k cizím-v tomto případě snad ověřeným,nebo jestli dotyční nastávající rodiče zajdou až k tomu poslednímu,pak je dobré se zamyslet nad tím,jestli mi nebude jednoho dne překážet i dítko,pokud si pořídím,třeba novou sedačku-jak se pak k němu budu chovat?samozřejmě je to dítě,takže o nějakém vzdávání nemůže být řeč,ale -nebudu po něm zbytečně křičet,ať tam nic nevylije,nenadrobí,nedej bože aby si tam sedlo v teplákách zvenku a takových věcí k zamyšlení se najde rozhodně víc.Každý by se měl zamyslet nad pomíjivostí času-zvířátka mají s námi vymezený čas dejme tomu na nějakých 10-15 let-jak které,ale proč jim ho zbytečně krátit,třeba jen stresem z přemístění,pokud už jsme se jednou rozhodli,že si ho pořídíme?O výchovném vztahu zvíře dítě je už do další otázky🙂

edeltraut
1. čer 2013

U psa víceméně nevidím důvod. U kočky jisté riziko je, ale pokud je v bytě, tak předpokládám, že je zdravá, čistotná a sledovaná vetem. Čištění kočičího záchodku bych nechala na někom jiném.... Nevzdala bych se, .ale my našeho psa brali jako první dítě. Máme domek se zahradou, takže mohla domů, ale nocovala v boudě. Když se malej narodil, tak jsem přístup domů omezila na "oslavy" 🙂.

pellullinka
1. čer 2013

stejná uzivatelka,která se ptá na stravování těhotných u McDonalds 🙂
obě otázky naprosto nevypovidajici,někdo se jen nudí...nemá cenu odpovídat 🙂

upari
1. čer 2013

@bambulka00 Já bohužel musela dát pryč oba svoje čtyřnohé miláčky - kočičku a kocourka ☹ Projevila se u mě šílená alergie, která neustupovala a zhoršovala se, až sem nemohla téměř dýchat 😢 Z mého bytu šli do baráčku (oba dva najednou, nerozdělila bych je) a mají se moc hezky. Ale smutno je mi po nich pořád :-* Kočičáky jsem dala pryč asi 2roky předtím, než jsme začali plánovat rodinu. Kdyby se neprojevila ta šílená alergie/dýchání, tak si je oba nechám, bohužel to ale nešlo 😢

vondracek
1. čer 2013

Kočku máme. Ničím ji neomezujeme. Pokud se bojíš toxoplazmozy, dá se u veterináře udělat krevní test, jestli ji tvá kočka má či ne. Pokud ano, dí se léčit nebo se prostě vyhýbat kontaktu s jejíma hovínkama.. Prostě záchod vyčistíš v rukavicích a omyješ si ruce.. u psa nevim čeho se bát..
Chovám ještě činčily a jediné co by mě donutilo je dát pryč je alergie miminka na moje mazlíčky...

matysikovad
1. čer 2013

Mám doma tři kastrované kocourky a chovám se nim stejně, jak před těhotenstvím 🙂 Dodávají mi energii a jsou mi oporou. Strach z toxo mít nemusíš - může ji mít pouze kotě do půl roku věku a toxo je v kočičce aktivní pouze 3 týdny jejího života. pak se stává neaktivní a neproduktivní. Radši přemýšlej nad tím, co jíš ( maso, syrovou zeleninu.... )

blahova_andrea
1. čer 2013

Kvůli těhotenství bych jen udělala nějaké změny v péči kolem zvířete. Prostě by přítel čistil záchůdek, ložnice by byla zvířátkům nepřístupná, žádný olizování apod...Neber to jako rejpání, ale mám pocit, že Slovenky jsou velmi pověrčivé. Nechápu, proč by to měla přinést smůlu miminku. Ono taky záleží jak se zbavit...jedna věc je ho někde uvázat a nechat hlady a jiná třeba někomu hodnému darovat nebo jen dočasně přenechat péči. Rozhodně bych se ale zvířete zbavila pokud bych měla alergické nebo exematické dítě. Ale to je až další fáze.

eficenka
1. čer 2013

@bambulka00
máme border kolii a nikdy bych ji pryč nedala, je to člen rodiny - od porodnice malou olízne, ted je větší - jí její granule 😅 jedí spolu občas rohlík, mazlí se spolu, spí spolu...
kamarádka má zase 2 kočky v bytě a taky bez problému...

eiram2010
1. čer 2013

My máme 3 pejsky, jeden nám umřel v Říjnu a tak jsme si v Listopadu adoptovali dalšího, v lednu jsem otěhotněla. Miminko bude jen další člen do party. Nikdy bychom je nedali pryč. Není důvod, pokud člověk není prase a normálně uklízí.🙂

barca_e
1. čer 2013

Jsem na začátku těhotenství a doma máme ochrnutého kocoura, který bohužel neovládá svěrače, takže vyžaduje nadstandartní péči on i náš příbytek. Naštěstí jsem dost doma a i budu, takže mu tu péči mohu věnovat. Nikdy jsem vůbec nepřemýšlela nad tím, že bychom ho dali pryč. Je to člen naší rodinu 8let a jsem moc ráda, že jsme se po krátké odluce v lednu zase shledali, i když bohužel kocourek už nebude běhat jako dřív. Ač to možná vypadá, že u nás doma musí být neuvěřitelný čurbes, tak není a dokonce i to mimino nechám za pár měsíců lézt po zemi, kde leze i kocour. Po té, co se kocourovi stala nehoda, tak to bylo náročné a vyčítala jsem si, že nemohu tolik času věnovat kocourovi na úkor prvnímu synovi. Ovšem byla to otázka jen asi dvou týdnů a teď máme své zajeté koleje a život s naším kocourkem nás těší jako dřív! Takže NE, zvířátek bych se nezbavovala, pokud by to nebylo OPRAVDU nutné ze zdravotních důvodů. Je to člen rodiny a budu se o něj starat do té doby, dokud tu s námi bude!

vondracek
1. čer 2013

Ještě bych dodala svůj názor na zvířata. Myslím si, že s čím více se setká miminko, tim lepší bude mít imunitu a menší riziko alergií. Neříkám hodit dítě do bordelu, to ne, ale setkání se zvířaty je podle mě jen ku prospěchu. 🙂

llluckaaa
1. čer 2013

Nechápu 😒 Proč by se měl člověk vzdávat psa nebo kočky zrovna kvůli těhotenství? Já teda žádné zvíře doma nemám, ale kdybych měla, tak by bylo před těhotenství, při těhotenství i po těhotenství 🙂

mimisss
10. čer 2013

V žádném případě ne.Máme dva pejsky v bytě a nikdy jsme neomezovala jejich pohyb doma.Pouze do postele a na gauč měli přísný zákaz ale většinou stejně ležely u postýlky a hlídaly 🙂 navíc dítě se sžije se psy a buduje si vztah ke zvířatům.A to nemluvím o citlivosti (alergie atd..) 😅

lubinkova
10. čer 2013

Také bych se nezbavovala, jednak v tom vidím samé přínosy pro dítě (jednak zdravotní- tvorba imunity.., druhak sociální- budovat si vztah k živým tvorům, uvědomovat si, že člověk může ublížit, a že by neměl...) a jednak bych to prostě tomu zvířeti neudělala, vždyt má srdíčko, city... jsou na své páníčky vázaní, milují je, jsou oddaní, udělali by pro člověka všechno!, člověk neumí milovat tak upřímně, jako pes- a my bysme je za to dali pryč? Ani náhodou... 🙂

palma111
29. čer 2013

Ne, nevzdala. Nevidím pro to důvod. Zvíře je zodpovědnost, s tím má člověk počítat... Buď si vezmu zvířátko s tím, že je to kámoš na 15 let (i víc) a jsem ochotná svůj život podle toho upravit, nebo ochotná nejsem a zvířátko si nepořizuju!

iliseek
12. lis 2013

Nikdy bych se našeho pejska nevzdala. Spí s námi i v posteli... Je to člen naší rodiny a nikdy bych ji nedala pryč!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru