Wellness v těhotenství. Máte zkušenost?

imzadi
4. srp 2010

Ahoj holky, radi bychom s pritelem vyrazili v zari na nejako relaxaci, ale vcera mi kamaradka rekla, ze se v tehotenstvi wellness vubec nedoporucuje, zadne masaze, zadne teple koupele, atd. Nemate s tim nekdo zkusenost? V tom zari budu cca v 22. tydnu...

diky 😉

kamusek
4. srp 2010

@imzadi : Ahojky, no taky jsem o takovém relaxačním víkendu uvažovala, ale taky jsem se dočetla, že teplé koupele, sauna nebo třeba termálky jsou v těhotenství nebezpečné, protože ten drobek uvnitř nemá vyvinutý ještě termoregulační systém a neumí se přizpůsobit teplotě. Ani se nedoporučují dlouhé teplé koupele ve vaně. A co se týká masáží, tak prý jsou nějaké speciální pro těhotné 🙂 Takže asi tak 🙂 Takže pojedeme asi někam, kde bude obyčejný bazén, protože plavání je prý prospěšné (samozřejmě ne několik kilometrů, ale jen tak zlehka) a budem chodit na procházky a prostě odpočívat 🙂

imzadi
autor
4. srp 2010

@kamusek diky🙂 ja prave nasla nejaky hotel v mariankach, kde maj i nejake specialni procedury pro tehotne, samozrejme bazen a tak...ale ja treba saunu miluju🙂

treba nam da jeste nekdo vlastni zkusenost...

berenika39
4. srp 2010

@imzadi ahoj, nevím, jen můj názor, ale wleness je obecný pojem, to přeci neznamená, že se poženeš celý víkend z jedné procedury do druhé a necháš si sportovně namasírovat celé tělo 😉 . určitě bych vyrazila, těhu není nemoc, užiješ si, co ti bude příjemné, masáže jsou i speciální pro těhotné, teplíčko nevadí, vířivka je super na bolavá záda....nedoporučuje se sauna, tam je mimčo vystaveno příliš velké teplotě, to určitě ne, ale bazén je fajn. procházky, výlety...budeš ve 22.týdnu, to není vysoký stupeň těhu, můžeš dělt všechno normálně, neboj. to všechno za předpokladu, že máš těhu bez problémů.

cestovala jsem s manž.sportem celé těhotenství, každý víkend v jiném koutě republiky, nachodila jsem plno km, odpočívala k tomu. jen je možná dobrý si v místě zjistit, kde je dosptupná lékařská péče, pro případ, že bys potřebovala, budeš v klidu, že víš, kam se obrátit, kdyby ti nebylo dobře. užij si to, nestresuj, krom té sauny bych klidně welnessovala 😀

kamusek
4. srp 2010

@imzadi jj, přesně tak 🙂 Taky mám saunu ráda, hlavně v zimě, ale kdyby to mělo uškodit tomu malému unitř, tak to fakt riskovat nebudu 🙂 Ale pokud to jsou procedury určené pro těhotné, tak to určo neváhej 🙂

berenika39
4. srp 2010

sauna opravdu ne. je to zátěž i pro organismus bez mimča, srdce musí o moc víc pracovat, to bych neriskovala. ale to ostatní co píšeš je jen pro váš fajn pocit.

imzadi
autor
4. srp 2010

tak jo, diky holky🙂 bude to nase svatebni cesta, puvodne jsme chteli k mori, ale z duvodu financi a mych obav z pobytu nekde v cizine si tohle asi uziju urcite lip...

saruli93
16. čer 2015

Dobrý den , zítra jdeme na wellnes mokrá zona a paní mi řekla žeprej můžu jen solnou jeskyni a teplou a studenou vodu na křečově žíly můžu miminku uškodit mám strach jsem cca 5-6 týden a nevím co dělat když je to už zaplacené děkuji za radu 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru