Zabíjačka - ovárek v 9. týdnu těhotenství, můžu?

bibianca
17. říj 2013

Ahoj holky, jsem pozvaná ke strýcovi na zabíjačku. Miluji zabíjačkové speciality, ale dočetla jsem se, že třeba játra a ledvinky by se neměli. Tak se ptám jestli se vůbec něco ze zabíjačky může 😉

zlatelevizeedna
17. říj 2013

Podle mě můžeš všechno, pokud toho nesníš vagón.

elana
17. říj 2013

@bibianca byla bych opatrná, co se vnitřností týče, tak hlavně v množství, ale když ochutnáš abys neurazila, tak se určitě nic nestane. Co bych si odpustila jsou různé tlačenky atd., musela bych si být 100% jistá že je to fakt dobře tepelně zpracované, navíc časté dochucovadlo je muškátový ořech a ten v těhotenství určitě ne!. Polívka prdelačka, pořádně prohřátá (dohlédla bych osobně), si myslím ale vůbec vadit nebude 🙂

bibianca
autor
17. říj 2013

@elana Jejda... no nevím jestli tam vůbec hodit :(... A mozeček se může?? Nebo taky ne?

mina_
17. říj 2013

nedelala bych z toho tragédii.... já zabijačku dělala v 7tt i s uzením a klobásama a všechno mi prošlo, jen jsem byla utahaná jako zvíře a ponaučení na příště, nidky nebudu zpracovávat prase jen ve 2 lidech, i když mělo jen 130 kg.....
Pro mimčo je všechno filtrované přes placentu, takže se nemusíš bát, s kojením je to už horší, to všechno posíláš do mlíka. Takže pokud jsi na tuto stravu zvyklá, tak se neboj... 🙂

camelinka
17. říj 2013

@bibianca já bych se toho vůbec nebála, všeho s m(M)írou 😉 😉 😎 😎

hofka1
17. říj 2013

tak devět měsíců se tím cpát nebudeš, ne? Já bych teda v klidu šla a užila bych si to .. jestli ti není blbě🙂

zamilovanadonej
17. říj 2013

To je zase dotaz 😀

ckei
17. říj 2013

@bibianca jejda, toho se vůbec neboj a s chutí do toho!!!!!!

dana3262
17. říj 2013

@bibianca vnitřnosti se nemaji v těhotenství jíst protoze obsahují hodne vit.A, který muze poškodit plod. Také samozřejmě obsahují více škodlivin nez normální maso.. ale taky mají hodne železa a jiných prinosnych vitamínů a minerálů. Aby ti to uškodilo, musela bys to jíst ve větším množství a pravidelne. Je to nebezpečné zejména v prvních dvou měsících. Myslim, zenejhorsi, co se ti na zabijacce muze stát je, ze se prejis a bude ti blbe 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru