Začátek těhotenství, jak je to s RTG a anestetiky/ATB?

petulali
26. čer 2013

Ahojky holky , jsem úplně v počátku těhotenství (potvrzené lékařkou) - zatím byl vidět jen gest. váček ..srdíčko zatím ne ! Do toho všeho mě chytly zuby 😢 takže mě zítra čeká zubař ...protože tam mám 100% zánět (jsem oteklá jako blázen) . Navíc mi neordinuje má zubařka (je na dovče) tak musím k zastupující lékařce 😲 Mám z toho takovej zvláštní pocit ,navíc nevím jak to je s RTG v počátku těhu a případnými anestetiky nebo ATB ?

brisalek
26. čer 2013

@petulali pokud zubaři řekneš,že seš těhu určitě bude vědět co s emůže a co ne. RTG určitě ne, lokální anestetika by určitě některá nevadila, ATB - penicilinová se mohou v těhu. Mimi už je zahnízděné= už na něj působí to co se ti dostane do krve, takže být co nejopatrnější...na druhou starnu pokud je mimi silné vydrží "vše" )spostu mamin dřívě v tuhle dobu třeba ještě nevědělo a miminka jsou zdravá, ale proč riskovat🙂

petulali
autor
26. čer 2013

@brisalek jj děkuji za informace ,já spíš jen plaším . Mám nerva ze zubáka a do toho ještě strach aby se něco nestalo ,,mimískovi " a víš co je nejhorší ? Že to zatím nikdo neví 😅 Nechávám si to jako překvápko pro manžu na pondělí ,v neděli budeme mít rok výročí od svatby 🙂 Tak mu to dám jako opožděný dáreček 🙂 V po jdu ještě znovu na gyndu na kontrolu 🙂 Tak jsem zvědavá co a jak 🙂

jennyska
23. led 2014

Ahoj @petulali @brisalek a ostatní těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Rentgenem v těhotenství do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/rentgen-v-tehotenstvi/ pomůžete ostatním ženám, které si právě tímto obdobím prochází, buď mají RTG už za sebou a nebo je v těhotenství teprve čeká a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru