Termálky, vadí při snažení / na začátku těhotenství?

nickname_ev
25. črc 2017

V pokrocilem stupni tehu nejsou vhodne,ale ve stadiu stazeni nebo max druhem tydnu,nejsou rizikove ze ne?? Diky diky jsme na dovci a trosku vaham,jestli jit

vanea
25. črc 2017

@nickname_ev Nejsou vhodné právě úplně na začátku, tedy v 1. a ve 3.trimestru (na začátku kvůli možnému poškození plodu, na konci kvůli vyvolání porodu). Nedoporučuje se ani teplá vana, sauna, určitě ne opalování a pod.

anetka1701
25. črc 2017

pokud ještě nevíš že jsi těhotná, MS nemá zpoždění, tak s klidnym srdcem běž :o)

jaaanaluk
25. črc 2017

Ja byla v maďarsku v termalech a sbírala jejich palinku. A těhotná uz jsem byla, jen jsem to nevěděla. Teď mi tu běhá malý ďábel. Takže ve fázi snažení bych určitě šla. Pokud bych věděl že tehotna jsem tak asi ne.

123jana123
25. črc 2017

Ahoj, procetla jsem na tohle téma hodně diskuzi a je to individuální. My byli v ternalech a já byla v 10tt a bylo mi to příjemné. (Bazény s vodou do 39 stupňů) Lepší je dodržovat kratší intervaly třeba po 15 minutách, pak ven a po nějaké době zase a mít po ruce dostatek tekutin. Nutno říct, ze já se běžné spěchají vřelo u vodou a ani v prvním ani v tomto těhotenství jsem se v tom nijak neomezila

brunhylda
25. črc 2017

já byla v termálech když jsem ještě nevěděla že jsem těhotná. Horkou vodu miluju, takže jsem se samozřejmě válela v těch nejteplejších bazénech. A je z toho dnes už dvouletá holčička.

hany_bany
25. črc 2017

Taky jsem byla v termálech v Maďarsku, moc mi ta teplá nedělala dobře, motala se mi hlava. To jsem si uvědomila, že jsem to měla ten víkend dostat a nic. Takže jsem pojala podezření, že jsem možná těhotná a lezla jsem jen do chladnější vody a plánovanou saunu jsme taky vynechali. A opravdu jsem po návratu domů měla test pozitivní, teď jsem 16. tt, zdá se být vše v pořádku. Každopádně to chce poslouchat svoje tělo. A voda do 37 stupňů ničemu nevadí, to nezvýší teplotu těla, takže se miminku nic stát nemůže 😉
Jo a teď jsem si uvědomila, že v prvním těhotenství jsem byla v 5. a 6. týdnu na Islandu, tam jsme se taky koupali ve velkém v termalech a v pohodě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru