Zelený čaj v těhotenství. Je vhodný?

jarpospi
23. říj 2009

Obracím se na vás s prosbou o radu. Na internetu jsem se dočetla, že v těhotenství není vhodné pití zeleného čaje. Do 5 tt jsem ho pila cca 3-4 šálky denně. Mohlo toto množství nějak ublížit miminku? Stalo se to někomu z vás? Moc děkuji za vaše odpovědi, jsem ze všeho hrozně vyděšená. J.

dadous
23. říj 2009

ahoj , tak ted si mě vyděsila, pže ja piju pořad, koukala jsem na net a někde ho v těhotenství doporučujou, a někde zas doporučujou jeho pití omezit na 2 šalky denně 😅 tak si vyber 😕 ja si tak jednou tydně udělam konvici čaje a piju ho během dne 😅

katule01
23. říj 2009

zelený čaj v těhu nevadí... ani černý, ale po něm se má vypít trocha vody i mimo těhu že odvodňuje! Přesně všude to píšou jinak... já si koupila čaj pro těhotné, ten se pije 2x denně a prokládám ho zeleným, bílým, ovocným a bylinkovým, ale nějaké bylinky taky vadí, co vím tak šalvěj, takže ten pro těhotné to jistí 🙂

tereza.starobova
25. říj 2009

Ahoj
byla jsem "závislá" na zeleným čaji.... takže jsem se po tom taky píďila. Při obou těhu jsem vypila cca 2 litry denně. Jediný problém je, že zelený čaj brání vstřebávání kyseliny listové. Doplňujete-li ji ale v tabletkách... jako že asi ano... klidně můžete čaj pít.

terkajesterka
13. lis 2009

myslím, že pokud budeš pít i jiné tekutiny, tak pár šálků zeleného čaje ti nemůže ublížit. Hlavně ne, pokud na to jsi zvyklá i před těhotenstvím. Já ho taky piju a možná ještě víc - myslím, že ráno vypiju cca 3/4 litru a během dne si klidně ještě nějaký udělám. A sem tam piju i normální kafe. Když jsem čekala první dítě, taky jsem byla ze všeho vyděšená, konkrétně na konzumaci zeleného čaje jsem se ptala svého doktora a ten mi potvrdil, že by to naprosto nemělo škodit, pokud budu pít i něco jiného během dne 😉
nevěř všemu, co se píše na internetu 😀 takže teď jsem svůj příspěvek úplně zdiskreditovala 😀 😀 😀

peroli
14. lis 2009

já teda v těhu občas pila ten zelenej od nestea nebo jsem si uvařila zelenej s citronem a musím říct že všechno bylo v pořádku 😉 ťuk ťuk ťuk
a i když nejsu kafař tak i to kafe jsem si občas dala a dokonce drtivou většinu druhýho těhu jsem nepila skoro nic jinýho než kolu 😔 protože to bylo jediný z čeho se mi nedělalo blbě, co jsem v sobě udržela a veškerý minerálky nebo i obyčejná voda skončila... víte kde? 😅 😀
kafe nebo kola mi teda bylo doporučeno už v prvním těhu kvůli nízkému tlaku (i když u mě se až tak o kafi moc mluvit nedá... 3-4cukry a půl hrnku mlíka 😅 😅 😀 😀 😀 )

terkajesterka
14. lis 2009

tak já jsem měla na mysli opravdový sypaný zelený čínský nebo japonský čaj - záleží na koncentraci, ale já si ho dělám tak středně silnej 😀
nestea je teda moc dobrej, ale myslím, že toho čaje tam nakonec zas tolik není, takže to bych pila naprosto bez obav 😉

speedygon
30. čer 2013

Nestea byl v testu(stejně jako ostatní čaje tohoto typu) propadák...že to s čajem nemá nic společnýho a je lepší si udělat svůj...je to jen předražená ochucená voda...což je škoda, taky mi ty čaje chutnají 😀

dezyre
30. čer 2013

@jarpospi buď v klidu. Do nějakého 7tt miminko vyživuje žluté tělísko, takže to co sníš a vypiješ k němu nejde. Pokud ano, tak by se nám prvorozený narodil s dvěma promilema v krvy 😝 Jelikož jsme se u prvního tak nějak snažili a nesnažili, tak jsem nečekala, že bych mohla nějak rychle otěhotnět a pár dnů před tím než jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem jednoho parného večera klopila jeden semtex s vodkou za druhým 😝 Následky to snad nezanechalo 😀 😀 😀 😀
Ono jsou horší věci než zelený čaj.. kdyby si chtěla v těhotenství vše do puntíku dodržovat, tak by si se nemohla ani projít po městě, protože ten smog miminku v bříšku taky škodí 😉

dezyre
30. čer 2013

Teda teď koukám, že je to sto let starej dotaz 😀 😀 😀 😀

casseopea
1. kvě 2015

ahoj,já už tedy četla o zeleném čaji kde co a skutečně někde píšou,že nemůže ublížit,jinde pozor a čtyři vykřičníky. Jeden z důvodů by měl být,že se hůře vstřebává kyselina listová,která je pro počáteční vývoj mimča velmi důležitá a další,že černý a zelený čaj prý obsahují látky podobné kofeinu a ten může způsobit spontánní potrat. Co se mě týče,myslím si,že pravda je někde uprostřed. Zelený čaj ano,pokud jste na něj zvyklé,ale všeho s mírou. Nemá cenu se asi stresovat,že jsem do teď nepila nic jiného a najednou nemůžu,ten stres by byl asi pro mimi daleko větší hrozba než to malé množství látek,které nejsou vhodné. Naopak obsahuje tolik prospěšných,že to ani nemá cenu dál rozepisovat. A perlička na konec,moje známá se mnou toto téma taky probírala,klepala se strachy,že do celý první trimestr ho pila a co má dělat a přitom měla u hu.. cigáro,takže bych se víc soustředila na takové věci jako uzeniny,alkohol,cigarety,chipsy apod.

kakr
20. bře 2016

Zkuste pravy zeleny sypany japonsky caj Kukicha - obsahuje velmi malo teinu i kofeinu (je z rapiku a vetvicek cajovniku), proto je vhodny pro tehotne i kojici zeny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru