Zinková mast v těhotenství dlouhodobě. Není škodlivá?

senja
14. lis 2008

Ahoj holky, porad se potykavam s koznimi problemy. Jsem ted asi v 8tt. Kozni doktorka mi sice predepsala kortikoidy, ale ty jsem odmitla. Docela mi pomaha klasicka Zinkova mast od Herbacos-bofarma, ale pouzivam ji uz asi mesic denne na postizena mista. Predevciram se mi stav pokozky zlepsil, a tak jsem se jednou nenamazala. Dnes vyrazky mam zpet. Vim, ze zinkova mast neni zavadna v tehotenstvi, ale dlouhodobe? Ma nekdo z vas s tim zkusenosti? Diky.

senja
autor
14. lis 2008

Holciny nerikejte, ze nikdo z vas ji nepouzival ☹

janca.k
14. lis 2008

Ahoj no já jí sice nepoužívám, ale prodávám...myslím, že dlouhodobé užívání by vadil nemělo, ale pamatuj na to, že zinek hodně vysušuje, takže se ti pak může stát, že při dlouhodobém používání se ti kůže vysuší ještě víc...takže na to pozor, jinak bych se asi poradila se svým gynekologem, záleží jaké máš konkrétní problémy...kdyby něco písni do IP. ahoj

senja
autor
14. lis 2008

No kozarka rekla, ze infekce tam neni, ale ze to vypada na plisen. Tak mne v podstate vubec nevadi, ze mi to vysusi. Spis mam strach z tech ucinku na mimco.

janca.k
14. lis 2008

ne neměj, to bude v pohodě, a pokud je to plíseň, tak by ti lékařka měla doporučit něco na plíseň, pořád je to šetrnější než kortikoidy...nechápu, takový svinstvo a ještě to psát těhuli, ale domluv se i s tím gynekologem, uvidíš co ti řekne

prvapomoc
14. lis 2008

senja a čo tak vyskušať homeopaticku cicadermu alebo Halicar?tie su isto bezpečne a su aj kvalitné.
http://www.nobel.sk/?what=drug&code=12812

http://www.magister.sk/-p-3220.html

prvapomoc
14. lis 2008

ale ved na plesen su lieky čo sa môžu aj v tehotenstve,.tak to nechápem 😅

senja
autor
14. lis 2008

prvapomoc: Diky, mrknu se na to. No kozni mi napsala Pytiol a Pimafucort ob den. Pry je tam "malo kortikoidu"-
V lekarne mi rekli, ze Pytiol muze mit toxicke ucinky a Pimafucort uz vubec ne. Navic Pytiol jsem zkusila 2x jeste pred tim, nez jsem zjistila tehotenstvi, a spis mi zhorsoval. Zatim pomaha vazne jen ta Zinkova mast, i kdyz neni tak rychlepusobici jako treba kortikoidy, ze 😅

michell28
31. bře 2015

@janca.k svinstvo kortikoidy v těhotenství je, ale pokud má někdo třeba v těhotenství /jako já/ problém se zhoršeným ekzémem. V noci nespí a trpí jako pes. Viz. foto, tak minimum kortikoidů neškodí. Ověřeno u mého gynekologa i kožařky.

qz
6. dub 2015

@michell28 ahoj, tak tohle přesně já mám! Můžu se zeptat, doporučili ti na to něco? Vím přesně, jak se cítíš, ekzém mám odmala, ale když se nemůžu namazat ničím (kortikoidy), co mi pomůže ☹

michell28
6. dub 2015

ahoj. Ekzému jsem se zbavila celkem solidně v obdobích, kdy jsme minimálně 1xza rok jeli k moři. 😉 jinak se mi na začátku zimy a na začátku léta zhoršil vždy jen a pouze na krku. Jela jsem na kožní dala mi slabé kortikoidy a za 2 dny bylo po všem a já zase mohla žít. Teď jsem ve 26.týdnu a takhle přesně na těchto místech se mi zhorší tak 1x za měsíc. S tím, že mám napsané kortikoidy (advantan na krk a obličej a elocom trochu silnější na nohy a břicho), v těhu zatím vše ok a dle týdnu v pořádku 🙂 můžou za to hormony. Jinak jsem si nakoupila zinkovou mast, bepanthen, lipolotio U, Lipobase, Lipobase Repair, apod. v lékárně jsem už něchala asi 2000Kč za ty týdny těhu 😝 a nic na takhle rozjetý ekzém prostě není!!! Ověřeno na netu i u odborníků 😢 jedině a pouze KORTIKOIDY. Takže to tak taky udělej........pokud už máš za sebou aspoň 12.týdnů těhu, tak ti gynekoložka s kožařkou určitě něco napíšou. Vždy takhle rozlezlej ekzém namažu trošku jakoby líznu a za 2 dny jsem jak panenka a můžu běhat klidně nahatá, jak já říkám. Od posledního vzněceného ekzému uběhly 4 dny, tak jsem zvědavá, kdy se to zase ukáže.....PS: abych netrpěla, tak jiná varianta v těhotenství ani není. Kortikoidy jsou tak slabounké, že se prý při tak malém množství ani k miminku nedostanou. Mažu fakt max 2 dny (2xdenně) ...... naposledy mi moje paní doktorka řekla: "tak úspěšný boj" 🙂 na velké experimenty - kopřiva, ječmen, vynechání x potravin apod. není v těhotenství moc nálada ani prostor.

qz
6. dub 2015

@michell28 to se ti to rozjelo dost, když jsi to předtím tolik neměla ☹ a já jsem prodělala léčbu ještě i těsně, jak jsem otěhotněla (no, doxybene a prednison, antibio a dehtová mast, dokonce i clarelux na vlasy) - ze začátku vše super, ale hned jsem otěhotněla a teď vlasy, no, dejme tomu, ale tělo, to, co máš ty ☹ ) moře mi nikdy moc nepomáhalo, to spíš slunce. Podhájska - termály - katastrofaA potírat odvarem z ovesných vloček? Já to ještě nezkoušela, asi snad jako jediné...
Já to mám prostě všude a svědí to jako kráva. Trochu míň výrazné, ale ruce, tam jsou to malíčky - hrany, občas to popraská hodně do krve, pak cca jak ty ta předloktí, ale pak i záda, ramena, břicho, prsa taky nic moc, stehna, lýtka, jenže jsem v 8. týdnu. Na obličeji perorálně, tam na to mám Elocom, tak to občas v kombinaci s Niveou máznu, abych mohla mezi lidi, tělo skryju, tohle ne 🙄 jinak mám doma Beloderm, Belogent, Lipobase, Sensicutan, Aderma a Bioderma - ty jsou výborné s prednisonem, ale jakmile jsem to přestala brát, tak neuškodí, ale nijak nepomůžou... Za sebou i Excipial, ten svědí, olejíčky taky, klasické tělové mléko z drogerie neexistuje, Sudocrem je dobrý tak na stěnu a akorát vysušuje... Vlastně nic kromě Lipobase (svědí), toho Sudocremu, pak kvalitních Adermy a Biodermy nemůžu v těhu, rozhodně ne v 8. týdnu, tak si počkám a nadělím si to po screeningu a 13. týdnu k narozkám 😅 to jsem ještě od ségry dostala cosi s mlezivem, nic z toho... Přesně jak píšeš, rozhodně nemám náladu na vynechávání potravin, mlíko je alergen, co si budeme povídat, ale potřebuju to, že si dám občas čoko a ořechy na chuť, když povětšinou jím hlavně zdravě, ovoce, zeleninu... Ještě když k tomu beru Utrogestan na udržení, pro jistotu, protože mamča měla problém v tomhle. Ta zinková mast pomáhá? Nebo klidní? Je to opravdu zbytečná komplikace, svědí to, pálí to, mokvá to, člověk i když se namaže, tak se cítí jak opatlanej... jako malou mě vázali jak mumii na noc, abych si to nedrapala, hrozný... Nesnášim, jak je to ublemcaný... Poslední věc je, jak to vypadá, když to někdo vidí, tak se hned štítí, i když to prostě není nakažlivý... Samozřejmě člověk kvůli tomu ani nemůže do bazénu, i kdyby chtěl :(

diniki
7. dub 2015

Holky, jak mě je vás líto. Kamarádka má také ekzém a ji na to pomáhal obyčejný Bepanthen, ale neměla tak celistvé vrstvy. Teď je nově i přímo na ekzém Bepanthen sensiderm krém. Nevím, jestli pomůže na tak rozsáhlé ekzémy, ale za zkoušku to rozhodně stojí.

michell28
10. dub 2015

Obě mastičky vyzkoušeny a bohužel na takovýto rozsáhle vznícený ekzém nepomáhají ☹

qz
11. dub 2015

@michell28 ahoj, já včera vyzkoušela Balmandol, sice na tělo a svědilo to nakonec a pupeny vyskočily, ale dneska opět zhoršení perorálně, takže Elocom, nejde takhle s tím chodit... Můžu se zeptat, jak jsi na tom byla v tom prvním trimestru, ke konci? Jsem teď 9. týden. Dr. mi potvrdila, že nic prostě není a že nejdřív 2. trimestr. Tělo jsem mázla Adermou, Biodermou a nakonec ještě tence dehtovou mastí, co má člověk dělat... To jsou otevřené ranky, člověk by se uškrabal, teď je mi líp 😕 a souvisel by s tím ještě další dotaz - kdy (jestli už ano) ti ustaly nevolnosti? Mně minulý týden, měla jsem asi dva týdny stavy na zvracení a 2x jsem i zvracela, ale teď nic. Máš to stejné jako já, tak proto se i ptám...

veff
16. črc 2016

@michell28
Ahoj, jestli máš stále problém s ekzémem, tak zkus Oilatum, výborný je takový ten roztok do koupele nebo místo sprchace, ale pozor na vlasy, dost mastí. Jako dítě jsem trpěla na atopický ekzém, a přesně tohle mi pomohlo kdysi v lázních, od té doby mám klid 🙂

ladeka
17. únor 2018

Rada bych obnovila diskuzi a zeptala se, jestli toto je tehotensky atopicky ekzem? Pomalu se mi dela po tele asi 3 nedele. Obcas to svedi. Jsem ve 14.tydnu. Zinkova ani kalciova mast na to nema efekt. Vypada to dost podobne jako fotky zde.

ladeka
17. únor 2018

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru