Zkažené jídlo v těhotenství. Neublíží miminku?

evulinkab
9. srp 2008

Ahoj holky,
jsem teď docela vystresovaná.Před chvílí jsem byla s kámoškou v obchodě, kde jsme si obě koupily těstovinový salát s majonézou.Přímo tam jsme ho chtěly sníst.když jsem ho začala jíst, cítila jsem, že je trochu nakyslý, ale kámoška nic neříkala, tak jsem byla zticha..mám totiž divné chutě a tak jsem si říkala, že se mi to asi zdá.Nicméně kámoška, když měla v sobě asi pulku, řekla, že ji připadá zkažený.Že neví, ale už nebude pokračovat..Ten salát nevim kolik vážil, ale představte si malý talíř.Z toho jsem měla já ujdenou asi čtvrtku.Teď jsem z toho vážně nešťastná, bojim se, aby to zkažené nějak neublížilo miminku.Co myslíte??? ☹

vikula
9. srp 2008

Ahoj evu já bych to neviděla tak zle,protože těstovinové saláty bývají nakyslé a hlavně kdyby to bylo opravdu hrozně zkažené tak by jsi to poznala a chutě mám nakyslé i já🙂tak se neboj pa

ededik
9. srp 2008

Pokiaľ by ti bolo zle, daj si smectu - tá sa môže v tehu.

evulinkab
autor
9. srp 2008

vikula-no tenhle byl zkažený...byl nakyslý, ale tak jinak-prostě zkažený.Jsem blbá, já vím, ale opravdu mi v té chvíli nedošlo a ještě, když kámoška jedla, tak jsem si říkala, že se mi to asi zdá..A já mám pořád nějaké problémy, co jsem těhotná..neustále špiním, brala jsem atb kvůli zánětu močáku a další a další.Nejde mi o mě, já klidně nějaký ten prujem snesu, ale o miminko, aby mu to zkažené neuškodilo.. ☹ ☹

vikula
9. srp 2008

Tak to uvidíš pokud by ti bylo zle a prujem tak bych si došla pro radu k lékaři já si spíš myslím,že je problém s antibiotikama,ale to ti snad dali nějaké co můžou těhulky né?Já také měla v začátku zánět spojivek a dali mi nějaké léky co mohou těhule🙂

vikula
9. srp 2008

Ale zatím se nestresuj ju

vikula
9. srp 2008

aale evu teď koukám ty jsi 18tt tak to už je mimís mimo ohrožení na různé infekce dnes jsem to někde četla jen je nebezpečí u spalniček🙂Tak se neboj 😉

evulinkab
autor
9. srp 2008

vikula: Děkuju 🙂 No ty atb jsem brala už ve 12tt, takže to je v pohodě.Spíš mi jde o to, aby se nějak to zkažené jídlo nedostalo k miminku...nevim, co všechno obsahují potraviny za škodliviny, když se zkazí, ale bojim se, aby se to nedostalo k malýmu....Nevíte někdo?
PS:Jak říkám, já prujem vydržím 🙂 ale jde mi o mimi.Nesnědla jsem toho moc, ale trochu přece jen. 😢

lisounek
9. srp 2008

evu: myslim, ze se nemas ceho bat...myslim, ze je to male mnozstvi na nejakou infekci a placenta je schopna skodlive latky odbouravat, aby se k miminku nedostaly...navic bys to musela jist pravidelne a dlouhodobe, aby to pro nej bylo nebezpecne..jen si priste davej pozor a nekupuj si tyhle veci s majonezou, protoze clovek nikdy nevi a v tehu to fakt za to nestoji - kor v lete...ale to ted uz fakt nema cenu resit - bud v pohode ju?? 😉 a at je Ti dobre a uzivej si tehu.. 😵

gabka.d
10. srp 2008

Ahoj, já teda nechci strašit, ale raději bych byla pár dní na pozoru.... měla bych strach třeba ze salmonely... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru