Zubař v těhotenství, máte zkušenost?

kaaaczenka7
21. lis 2012

Dobrý den, prosím o radu, jsem poprvé těhotná-momentálně 7tt+3, a chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti se zubařem v průběhu těhotenství??...
Jde mi především o to, že mám až panickou hrůzu ze zubních zákroků, vždycky jsem to zvládla jen díky lokální anestezii-injekce Mesocain, ale nevím, jestli by teď v těhotenství nemohla miminku ublížit ☹ To bych si neodpustila.... Proto jsem se rozhodla, že na zubní prohlídku půjdu nejdřív v lednu, to už budu na začátku 2.trimestru, cca 14tt., ale stejně se moc bojím ☹(
Prosím o jakoukoliv radu, či zkušenost, předem děkuji 🙂

blahova_andrea
5. zář 2013

také raději dodržuji preventivní prohlídky, aby se pak nestalo, že mám v puse kdo ví jakou bolestivou hrůzu a menší zákroky se vydržet dají 😉 každopádně v těhu máš nárok na častější prohlídky, protože některým maminkám se v té době více kazí zuby, miminko si prostě bere co potřebuje a mamince to pak občas chybí a ty kontroly jsou spíš proto, aby na to zubaři přišli a doporučili třeba jinou pastu, doplněk stravy apod. do větších zákroků se obvykle nepouštějí. jednak kvůli anestezii a různým rizikům, tak i kvůli stresu maminky. co jde se odkládá. navíc zákrok máš právo i odmítnout a vysvětlit, že ho chceš prostě nechat na později, rozumný lékař s tím nebude mít problém a fakt to většinou nabízejí sami. já myslím, že jako ve většině případů se zdravím, je lepší prevence a řešení všechno včas než na vše kašlat a pak se divit a o to víc trpět.

elastiq
6. zář 2013

Ta zubní prohlídka by měla být povinná, potřebovali jsme razítko do těhotenské průkazky, jinak mám také zkušenost, že zubař řeší jen akutní věci, neakutní odsouvá až po porodu

kaaaczenka7
autor
11. zář 2013

Tak mám čerstvou zkušenost, jsem už po šestinedělí a včera jsem se konečně odhodlala zajít k zubaři, kvůli kojení mi dal slabší injekci, takže ke konci mě to už dost bolelo, až jsem jim tam málem urvala madlo od lehátka :-/ Musím říct, že bych raději šla znovu rodit než k zubaři... bohužel tam musím ještě v pátek 13.9., ale pak až na preventivku, tak snad budu mít už klid.... Držím palce všem, které ještě máte návštěvu zubaře před sebou 🙂

nesie
12. čer 2015

Ahoj no to mě taky zajmá jestli musím k zubaři, jsem ve 24 týdnu a ještě mě k zubaři neposlala díky bohu ale kolonku tam mám takže mě to bohužel čeká podle toho co čtu...No mě museli loni kvůli kazům operovat pod úplnou anestezii jinak to nešlo takže se obávám co mě čeká? .... ☹ mám z toho nervy což malému moc neprospívá... mám to říct své gynekoložce?

betelgeuzz
12. čer 2015

@nesie nemusíš, v podstatě v těhotenství nemusíš nic. Je jen tvoje zodpovědnost, jestli na preventivku půjdeš, nebo ne. To, že je tam kolonka, neznamená, že tam musíš. Ale zanedbaný zánět může způsobit předčasný porod. já chodím k zubaři 2x ročně, takže nevidím důvod, proč tam nezajít i v průběhu těhotenství.

qz
20. čer 2015

Ahoj, moje dr.prestala ordinovat, stejne jsem se potrebovala prihlasit v jinem meste, tak jsem tak ucinila. Ja myslela, ze mam jen vypadlou plombu, ale je tam toho moc. Ted mi delali s injekci 2 zuby, pak by pokracovali zrcadlove na druhe strane atd. Bohuzel mam ale v 8 velkou diru - chteji ji vyndat. Ta druha uz je venku, to bylo neco, byl tam zanet a rvali mi to dva doktori. Takze se docela bojim, aby to nedopadlo stejne a ja zas necekala na Karlaku 5 hodin s krvavou pusou ☹ to se preci ani nemuze... Jako v tehu by me kdyztak vzali prednostne, nevite? Kdyby k tomu doslo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru